\wm 1853. MAANDAG 9 Mlïl. NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING BEKENDMAKING. SCHOUWING DER WEGEN. BEKENDMAKING. Biliilk liliWOTUMi»» .OS .OS - V<§E>^ De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,~5 Franco per Post fJ,90. Gewone jfdverten/ien worden a 20 cis. de regel geplaatst. Geboorte-, ffuwelijkst en Daodberigten v van J6 regels 'a f J.20 behalve hef Zegelregt. BMW k MlfflCTMTffii. OPROEPING kan FERLOFGANGERS der BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, ontvangen hebbende eene circulaire van den Heer Com missaris des Konings in deze Provincie van den 30 April 1853 A. No. 2925" 1ste afdeeling Pro vinciaal Blad No. 65), volgens welke, tengevolge van de daartoe door Z. M. den Koning gegevene be velen de Miliciens der Ligting van 1852 die bij de verschillende korpsen der Armee in reserve zijn geplaatstdaaronder ook begrepen die Miliciens wel ke in dal jaar voor het buitengewoon kontingent in vervanging van manschappen van de ligting van 1849 en 1850 zijn ingedeeld op den 17 Mei aanstaande bij hun korps tegenwoordig moeten zijn om gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden. Terwijl wijders door hoogstdenzelven is bepaald dat op den 15 Juli) daaraanvolgende bij de onderscheidene korp sen onder al de miliciens uit de reserve in active dienst opgeroepen eene Loling zal plaats hebben, welke zal uilmaken wie hunner tot samenstelling van dal gedeelte der Nationale Militie hetwelk deD Koning voorbehouden is te doen zatnen blijven voor zoo veel de dienst bi) de verschillende wapens zulks inogt vorderenlanger in werkelijke dienst zullen moeten blij ren of wel later weder onder de wape nen geroepen zullen kunnen worden. (leven daarvan bij deze den belanghebbenden Ken nis met berigt dat zij verplig! zijn zich in werke lijke dienst Ie begeven te welen Anlhonij Moerland. Leenderl Reijnhoul. Anlhonij Andries Simons Adriaan Sterk, fan Francies Borgs Marinus Kok. Leijn Sanderse. Paulus Staf. Johannes Alidus Stokmans. Cornelus Schrijver. allen behuorende lot het 2e regiment infanterie. Om op Zaturdag den J7 Mei eerstkomende, des morgens ten teven ure, present te zijn aan het Feer van Sloe, Zuid-Bevelandsche zijde, van waar zij naar de hoofdplaats der Provincie zullen geleid worden. En opdat zulks algemeen bekend zij zal deze wor den afgekondigd en in de Goessche Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 7 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris H. C. PI LA A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN GOES, brengpn bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat het Kohier van den PERSONELEN OM SLAG, tot bestrijding der kosten van de Verlich ting, Nachtwacht, Brandspuiten, enz., voor deze Gemeente, over het loopende jaar, berekend op tien percent Van de Huurwaarde der Gebouwde Eigen dommen, naar de uitkomsten van het Kadaster binnen dezelve door Heeren Gedeputeerde Staten van Zee land den 29 April 1853 goedgekeurd, aan den Ont vanger der Plaatselijke Belastingen alhier den Heer J. van Renlergem de Fouw ter invordering toe gezonden is. Wordende mitsdien ieder belastingschuldige ver maand om zijnen aanslag deswegensop de bij het Reglement bepaalde tijden, ten kantore van geinelden Ontvanger te voldoen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en geplaatst in de Goes sche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 7 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Ter voldoening aan de bepalingen van het Regle ment op het Beheer en Onderhoud, en de Policie der Buurtwegen en Voetpaden in deze Provincie dato den 6 Julij 1838, in deze Gemeente, voor zoo veel de Buurtwegen aangaat, ingevoerd bij Publicatie van den 4 Mei 1844. Zuilen op Vrijdag den 27 Mei 1853. Schouw houden over alle de Buurtwegen in deze Gemeente; en worden mitsdien de wegpligtigen en verdere be langhebbenden aangemaand en gewaarschuwd om te zorgen dat de voorschreve wegen in behoorlijken staat en geëffend zijn dat alle Laagten, Slagsporen. Gaten en Putten, behoorlijk aangevuld en de kan ten der wegen, van Distels, Brandnetels en verdere ruigten, gezuiverd zijn mitsgaders de Waterleidin gen, Sprinken Sloolen en Gruppen langs de Wegen, volkomen zijn schoongemaakt". Alles op de boeten en straffen bij het meergedachl Reglement op de overtredingen gestaliieerd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders voornoemd den 7 Mei 1853 om door aanplakking ter gewone plaatsen en insertie in de Goessche Courant ter kennis der belanghebbenden te worden gebragt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M, P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. EXTRACT uit het Proces-Verbaal der voorloopige Kiés-vergadering voor 2 candidaten der Tweede Kamer der Slaten-Generaa), gehouden Ie Goes den 9 Mei 1853. Tegenwoordig 51 later 56 Kiezers. Nadat door de vergadering een groslal was gefor meerd is na twee stemmingen het resultaat verkre gendat de Heeren Mr. J. J. van üeinse met 31 en P. J. Bachiene met 19 stemmen, als Candidaten worden voorgesteld. Voor Extract conform J. L. H. LIEBERT Secretaris. INGEZONDEN. Bij de aanstaande verkiezingen is het van het hoogste belang, de kiezers eenigzins aandachtig te maken, op de intrigues die er door zekere partij aangewend wordenten einde het herkiezen der leden zoo van de Provinciale Staten als van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal, welke getoond hebben zich met de hoofdbeginselen van het nu afgetreden vrijzinnige mi nisterie volkomen te vereenigen tegen te werken. Wie uwer is niet overtuigd, dat hel vorige minis terie, door het in werking brengen van vrijgevige be ginselen zoo in bet staatkundige als in het staathuis houdkundige, een nieuw leven, bloei en welvaart in ons Vaderland hebben verspreid welker heilrijken invloed reeds algemeen wordt gevoeld, en dat diege nen der gemelde leden die datzelfde beginsel heb ben ondersteund daardoor ook het hunne hebben toegebragt en op onze erkentenis aanspraak hebben. Een der laagste intrigues welke door die partij wordt aangewend, is deze, dat er gesalarieerde agen ten door het eiland Zuid-Beveland zijn rondgezon den ten einde ten hunnen voordeele stemmen te werven. Door de ontbinding van de Tweede Kamer der Staten Generaal zijn de aanstaande verkiezingen even ge- w'8l'Gja no8 .gewigtiger dan de eerste vrije verkiezing. De uitslag derzejve zal toch bewijzen, of het mee- rendeel der na He de beginselen huldigd, door het mi nisterie Thorisecke zoo mildelijk toegepastof dat het zich met de uitvoering van tegenovergestelde be ginselen kan vereenigen, en daardoor de vroegere stand van zaken, zoo als die vóór 1848 bestond, terugwil hebben. In het eerste geval zal het zich de sedert 1848 genotene welvaart waardig toonen en zal men ge noodzaakt zijn zich tot personen te wenden welke zich met die orde van zaken vereenigen en den inge slagen weg blijven bewandelen. Terwijl men in het tweede geval een teruggang zal te wachten hebben zoo als zulks met de meeste sla- ten van Europa het geval is en zal men ook de vrijheidszon welke Nederland gedurende een paar jaren bescheen ter kimme zien duiken. Dat men daarvoor wake K. {Wij laten de in bovenstaand stukje geuit te gevoelens, geheel voor rekening van den schrijver.) de Redactie. GOES den (j Mei. Men verheugt zich, dat in de koninklijke mee-fabriek te Wilhelminadorp het ongeval 7an den plaats gi-had hebbenden brand in November, in zooverre is hersteld, dat de herplaatste toestel sedert eenige dagen in volle werking is gebragt. Den 4 Mei had op den spoorweg te Utrecht het volgende ongeluk plaats. De werkman Dirk de Bruin, om 12 ure naar huis willende gaan, had de onvoorzigtighcid voorbij eenige wagons, die met zand geladen waren en juist in beweging kwamente loopen. Hij viel, en de waggons reden over zijne bee- nen, waarvan het eene werd verbrijzeld en het andere aan den voet beieedigd. In het ziekenhuis gebragt, is- het been aan de dij afgezet. Den dag waarop het berigt luidt was de patient redelijk. Uit Wageningen meldt men dd. 4 Mei Van eene geloofwaardige zijde verneemt men dat voor eenige dagen in de Wekeromsche heide in de Gemeente Ede, met graven zijn gevonden twee ruige urnen of lijkbussen waarin zich asch en beenderen bevonden de laatste afkomstig van volwassene men- schen, een dito van fijner of beter aardenwerk, waar van .echter de bovenrand was afgebroken en gevuld

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1