1853. VRIJDAG 6 MUI. AANBESTEDING. De -uitgave de.%er Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Jdvertentien worden a SO cis. dé regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbet ig/eti van J6 regels a f J.SO behalve het Zegelregt. gedeputeerde staten van zeeland, Brengen Ier kennis der belanghebbenden dat op Zalnrdag den 21 Mei 1853, des voormiddags ten 10 ure, door één hunner Leden, daartoe door hen ge- eornmilteerdin bijzijn van den Hoofd-Ingenieur in liet II district van den Waterstaat, ineen der loka len van liet Provinciaal Bestuur te Middelburg on der nadere goedkeuring, in 19 perceelen voor een tijdvak van drie jaren, aanvangende den 1 Julij 1853, en eindigende den 1 Julij 1856, zullen worden aan besteed De noodzakelijke vernieuwingen en herstellingen met eenige verbeteringen, alsmede het onderhoud van de PROVINCIALE WATERSTAATS-WERKEN en WEGEN. Daaronder begrepen alle vereischle materialen. Deze Aanbesteding zal geschieden van elk perceel afzonderlijk en van eenige te zamen zoo als in het bestelt is omschreven. Het bestek en de voorwaarden liggen ter lezing in de bureaux van het Provinciaal Bestuur van Zeeland bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat te Mid delburg. bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Middelburg Zierikzee, Tholen. Goes, Bres kens en Neuzen en wijders op de gewone plaatsen. Gedurende drie dagen vóór dé besteding, zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den lloold-Ingenieur te Middelburg voor de wer ken in het algemeen en bij de Ingenieurs inde Ar rondissementen voor de werken onder elks ressort behoorende nadere inlichtingen te bekomen zijn. Middelburg den 21—28 April 1853. Gedeputeerde Staten ïoornoemd VAN TETS, Voorzitter. S. van der SWALME Griffier. INGEZONDEN. tip verzoek wordt aan de Kiezers van Leden voor de Provinciale Stalen in hei district Goes, kenbaar gemaakt, dat door eenigen als candidaten worden voorgesteld de Hecren Mr. J. C. R. van der BILT, te Hcinkenszand. J. JTRANSEN van de PUTTE, te Goes. B. van der MANDERE te 's Gravenpolder, en J. W. VADER te Cortgene. Met genoegen hebben wij gezien dat in de voor- loopige kiesvergadering voor leden van de Provinci ale Staten ook ten opzigte van Noord-Beveland de billijkheid is in het oog gehouden en de Heer A. A. MooiJAart, aftredend lid tot candidaatis gekozen. De herkiezing van dien Heer komt ons zeer wen- schelijk voor. Sedert 1851 afgevaardigde ter Provin- cialeStaten vergadering, heeft ZEd. steeds getoond de belangen dezer Provincie en van het district, waarvoor hij gekozen is met den meesten ijver te willen be vorderen. Het is daarom dal wij de kiezers in Zuid-Beve land in overweging geven hunne stemmen op dien heer uil te brengen, vooral omdat het niet onbekend is dat van eene zekere zijde pogingen worden aan gewend om die candidatuur tegen le werken en die van den heer J. W. Vader te bevorderen welke laatste misschien een waardig vertegenwoordiger in I kerkelijke collegien doch zeer zeker een' minder goede plaatsvervanger van de heer Mooijaart ter Provin ciale Staten vergadering zou zijn. Wij achten, dat het zeer le bejammeren zoude zijn, dat het eervol vertrouwen, dat meer dan 500 kiezers bij de eerste stemming in Zierikzee indien heer heb ben gesteld geen weerklank zouden vinden in de eilanden Zuid- en Noord- Bevelandbij deze her kiezing. Eenige kiezers uit Noord Beveland. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTE-RAAD te GOES, den 2 MEI 1853. Afwezig de Heer Vervennemet kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. In behandeling komt het request van de Maatschappij van verbeterde Meekrap-Bereiding in Zeeland, om zeker gedeelte grond, oostwaarts van de fabriek Zuid-Beve land gelegen en kadastraal bekend sectie B. No. 167 en 235 en gedeel telijk B. 182 en 237 in erfpach t te mogen hebben, met aan bod om den daardoor in te nemen weg te verleggen. Door Burgemeester en Wethouders wordt gerapporteerd dat bij de locale inspectie is gebleken, dat liet verzoek on der natemeldene voorwaarden voor inwilliging vatbaar is en zij het verlangde terrein hebben doen opmeten, betgeen door den Architect is bevonden groot te zijn 1 B. 29 R. 85£ El en dat zij alzoo voorstellen die partij grond aan de verzoekers in erfpacht uit te geven tegen 30,'sjaars, voor zoodanigen tijd, als de erfpacht van den grond der fa briek nog is loopende, en mits de verzoekers met de tegen woordige gebruikers of pachters daaromtrent overeenkomen. De voorwaarden welke worden voorgesteldzijn hoofd zakelijk 1 o. Dat het terrein behoorlijk ten hunnen kosten worde af gebakend en bij platte grondleekening geconstateerd. 2o. Dat de schouwing en liet toezigt over den nieuw te leggen weg, geheel verblijft aan Burgemeester en Wet houders. 3o. Dat die weg en twee te maken oprellen worden daar- gesteld en voortdurend onderhouden buiten kosten der gemeente. 4«. Dat de heul ter bekwamer diepte le leggen, om de uit watering der bijgelegen perceelen niet te belemmeren, door de verzoekers buiten kosten der gemeente zal wor den gemaakt en onderhouden, en 5o. Door ben voor bet perceel sectie B. No. 182, een behoor lijke uitwegten genoege van Burgemeester en Wet houders worde gegeven. Welk voorstel met algeineene stemmen wordt ingewilligd en besloten daarop de goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Staten te vragen. Naar aanleiding der vele, ook uil den boezem der verga dering gerszene klagten, over de versperring van den weg en het ordeloos uitstorten van'den uitgegraven grond bij die nieuw opgerigte fabriek, acht de Voorzitter zich verpligt, mede te deelen dat reeds weken, welligt maanden geleden aan den Hoofddirecteur is verzocht en door hem toegezegd, dat de uitgegraven grond zou worden opgeruimd doch wel verre van daaraan te voldoends bij eene expresselijk daar toe belegde schouwing geblekendat de geheele weg door de stichters is ingenomen; dat het eene bergplaats is van puin, steen, planken en dergelijke, zoodat de weg voor rij tuigen onbruikbaar, zelfs voor voetgangers belemmerd is, hetgeen te meer bezwarend is, oindat bij eenige calamiteit of ongeval aan de daarachter liggende Stoof, hét onmogelijk zou zijn met de brand-bluschmiddelen daarbij te komen. Hij betreurt eene dergelijke handelwijze te meeromdat dezerzijds de directie dier maatschappij steeds met de mees te welwillenheid is behandeld én men gaarne dien weg was blijven bewandelen; thans echter ziet men zicli genoodzaakt den lieer Hoofd-directeur aan te schrijven, om binnen 8 da gen den weg schouwbaar op te leveren en den.wanordelij ken toestand te doen ophouden, alsmede om den door uit gegraven grond geheel versperden waterloop der aangren zende landen vrij te maken, en ook de klagten daarover gerezen, te doen ophouden, zullende Burgemeester en Wet houders bij gebreke daarvan Procesverbaal opmaken en in regten vervolgen. ZEd. voegt er bij: dat hij gemeend heeft zulks openlijk en aan dezen Raad ter kennis te moeten brengen, ter decharge van Burgemeester en Wethouders. AVordt voorlezing gedaan vdn het reglement van orde voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te dezer stede, alsmede van het rapport der commissie, met het onderzoek daarvan belast geweest. Conform de conclusie van het rapport, wordt zonder eeni ge aanmerking, het Reglement goedgekeurd. Wordt voorlezing gedaan van de rekening der stedelijke werklieden en het daarop uitgebragt rapport der vaste com missie van linantien. Geene aanmerkingen worden daarop gemaakt en de reke ning gearresteerdwordende op voorstel van den Heer van den Bosch besloten, van de lijsten van wekelijksche uitdee- ling bij de rekening gevoegd, ter inlichting een afschrift te zenden aan bet Algemeen en Diaconie armbestuur. Het met die rekening in verband staande voorsteldat met verlies van alle regten van de lijst van werklieden «zullen worden geschrapt zij die hunne contributiën niet, betalen. Komt als nu in behandeling en vraagt de Heer van den Bosch of die achterstalligheid aan ziekte of andere dergelijke omstandigheden is toe te schrijven dan wel of dit uit onwil voorkomt? Is het eerste waar, dan diende wel een zekere tijd bepaald te wordenna verloop waar van men zijne regten verliest, daar het tocli hard zou zijn bij eene kortstondige en onwillekeurige wanbetaling, op eens van alle regten verstoken te worden; is het echter onwil dan kan de voorgestelde bepaling goed zijn. De Heer Smallegangehoofd-commissaris der werklieden zegt, dat dit alleen <lo zoodanigen regardeert die buiten werk hebben en nici op de kaai verschijnen als bij enkele gelegenheden; deze betalen niet en bij sterfgevallen maken zij toch aanspraak op de uitkeering. De Heer van den Bosch stelt voor het woord zullen in hunnen te veranderendan kan de hoofd-commissaris naar omstandigheden handelen. De Heer Smallegange zou zich met die aan hem toe te kennen bevoegdheid bezwaard achtenen geeft in beden king te bepalen, dat, die gedurende één jaar in gebreke blijven«uilen worden geschrapt; dan ten minsten kunnen zij geacht worden in staat geweest te zijn, achterlijke con tributiën aan te zuiveren. AJzoo met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter noodigt de Heeren Smallegange en Souten- dam uit, om bij te doene benoeming van stem-bureau's voor de aanslaande verkiezingen, als stein-opnemers te fungeren. Daartoe overgegaan, wordt eerst gestemd voor het stem bureau bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Bij de eerste stemming werden verkozen de Heeren Ver- venne met 6 stemmen (de Heer Hochart had 3 de Heer van der Meiden 1 stem bekomen.) Bij stemming voor bet 2de lid, verkreeg de lieer Hochart 9 en de Heer van der Meulen 1 stem. Terwijl tot plaatsvervangend lid de Keer van den Bosch 6, Soutendam 3 en van der Meulen 1 stem erlangde. Zoodat tot leden van dat bureau benoemd zijn de Heeren Vervenne en Hocharttot plaatsvervanger de Heer van den Bosch. Voor het stern-bureau bij de verkiezingen voor de Staten- Generaalverkregen bij de le stemming de Heeren van der Meulen 5, Vervenne 3 en Saaymans Vader 2 stemmen. Niemand de volstrekte meerderheid erlangd hebbende wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij de Heer van der Meiden 9 de Heer Saaijmans Vader 1 stem verkreeg. Bij de stemming voor het tweede lid verkreeg de Heer Saaijmans Vader 9 de Heer Verschoor 1 stem. Terwijl voor een plaatsvervangend lid op de Heer Sou- tenda.T(i 7 op den Heer Verschoor 3 stemmen werden uitge bragt Zoodat lot leden vau het stern-bureau bij de verkiezing voor de Slaten-Generaal zijn benoemd, de Heeren van der Meulen en Saaijmans Vaderplaatsvervanger de Heer Sou tendam. Worden achtereenvolgens medegedeeld: a. liet door Burgemeester en Wethouders opgemaakt adres aan den Minister van Binnenlandscbe Zaken, tot ondersteu ning van dat der Kamer van Koophandel en Fabrieken, om de telegraphische lijn door Zeeland bepaald over Goes aan te leggen; hetgeen wordt goedgekeurd en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Kamer van Koophandel voor noemd. b. bet jaarverslag van den toestand der Gemeente over 1852; hetzelve wordt voorgelezen, zal worden rondgezondenen algemeen verkrijgbaar gesteld. c. Missive van Ileeren Gedeputeerde Staten van 20 April, met Koninklijk besluit houdende goedkeuring van de door dezen Raad bepaalde helling van leges. d. Missive van dezelfde Heeren van 29 dito met liet goed gekeurd Kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor Verlich ting Brandspuiten en Nachtwacht.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1