GOESSCHE COIRUT. 1S53, m.u, m 1 MAANDAG 2 MR1. Vf:?'., 'a Z>e uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J ,7 b Franco per j*osCj*'J,90. Gewone Adverlenlien worden a 20 ets. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Doodberjglen van J6 regels a f J ,20 behalve het Zegelregl. Uithoofde van het Hemelvaartfeest op aanstaanden Donderdagzal de Goessche Courantgewoonlijh dien dag verschijnende eerst den daarop volgenden Vrijdag worden uitgegeven. De Uitgevers. Aan de Kiezers in het hoofd-kiesdistrict Goes wordt herinnerd Dat de Leden der Provinciale Staten van Zeeland, die in 1853 moeten aftreden, nit dat kiesdistrict zijn, de Heeren B. van der MANDERE te 's Gravenpolder. Mr, J. C. R. van der BILT, te Heinkenszand. A, A. MOOIJAART, te Colijnsplaat. en 0. VERHAGEN, te Goes. PUILIG&Ï1E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, doen te weten Dat door den Raad dier Gemeente in zijne Verga deringen van 30 Julij en 3 December 1853is geno men het navolgende besluit Art, 1. Voor gevraagde afschriften of uittreksels van: a. Besluiten van den Raad, (ait. 73 der Gemeente-wet.) b. Afgekondigde verordeningen, (art. 175.) c. Het jaarlijks door Burgemeester en Wethouders aaii den Raad te doen verslag van den toestand der Ge meente. (art. 183) d. De begrootmg van de Plaatselijke inkomsten en uit gaven (art. 303.) e. De rekening van de inkomsten en uitgaven der Ge meente, (art. 319) f. Den Staat van het geen naar burgerlijk regt eigendom der Gemeente is, (art. 339.) Zal worden betaald Twintig cents van elke geheel of gedeeltelijk beschrevene bladzijde van 37 regels van 13 lettergrepen minstens. Voor afdrukken zal worden betaald Voor a vel druks of minder, 5 cent. Boven het vel druks tot en met vel, 10 cent. Boven het vel druks tot en met 1 vel, 30 cent. Voor het meerdere naar evenredigheid. Daarenboven voor het invullen van gedrukte reke ningen, begrootingen en dergelijke, per bladzijde 10 cent. Abt. 3. Voor een afschrift of uittreksel eener acte voor huwelijk of echtscheiding zal 40 cent ën voor een afschrift of uittreksel eener acte van doop, geboorte, overlijden of huwelijks-afkondigingniet bestemd tot aanplakken, 25 cent, worden betaald. Art. 3. De kosten van zegel en registratie, alsmede die van legalisatie door den Voorzitter der Regtbank, worden (casu quo) bovendien betaald. Abt. 4. Van de stukken in art. 3 vermeld, zullen, voor zoo verre dezelve vrij zijn van zegelregt, geene leges geheven worden, noch ook van de stukken door onvermogenden in hun persoonlijk belang benoodigd. Dat dit besluit door Z. M. den Koning bij hoogst- deszelfs besluit van den 28 Maart 11., N°. 46, is goed gekeurd. Dat op den 30 Julij 1853 door den Raad dezer Ge meente is vastgesteld de volgende VERORDENING tot invordering der belasting voor afschriftenuittreksels en afdrukken van stukken ter Secretarie van Goes. Eenig Artikel. De belasting is verschuldigd bij de aanvraag en zal terstond aan den Secretaris of die hem vervangttegen I kwitantie moeten worden voldaan. Wanneer de grootte van het afschrift of uittreksel niet met zekerheid te bepalen iszal dit door den Se cretaris of die hem vervangt bij gissing worden opge geven en door den verzoeker het meerder verschuldigde worden bijbetaald, of het te veel betaalde terug ontvan gen, bij de afgifte van het verlangde stuk.// Welke Verordening bij afschrift zal worden mede gedeeld aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie. En zal deze worden geplaatst in de Goessche Cou rant, en daarvan op de gebruikelijke wijze afkondiging en aanplakking geschieden, waar het behoort. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 30 April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BESlMBïiAHÏKG BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis ran dé belanghebbenden in deze Gemeente, dat de blanco verzoekhiljetlen om aoten en vergunningen voor de JAGT én PIS- SCHHRIJ vermeld in ai't 5 der wet van den 6 Maart 1852, [Staatsblad No. 47.) van heden af, op de Gemeente-Secretarie kosteloos verkrijgbaar zullen zijn en dat die verzoekschriften behooi lijk ingevuld en onderleekend, in den loop dezer maand, moeten worden ingediend bij den Burgemeester, ter opzending aan den Heer Commissaris des Koriings in deze Provincie. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goes sche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 2 Mei 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. De KAMEli~vI7K5()PHANDEL en FABRIE- KEN. te GOES, maakt bekend, dat bij haar van Regeringswege nog zijn ingekomen en van heden af tot den 9 Mei e. k., méde bij den Secretaris der Ka mer, ter visie van de belanghebbenden zullen liggen'; a. Opgaven wegens den uit-en invoer en het verv- br trilt var. vreemde koloniale voortbrengselen in Enge land gedurende de maand, geëindigd met 5 Febru ary 1853, vergeleken met de overeenkomende maand 185 1 en 1852.enz. den invoer van Britsche en ler- sché producten en de schepen in den vreemden han del gebruikt, gedurende diezelfde maand. b. Twee afleveringen der verzameling der wetten voor Hannover (jaarg. 1853, N°. 79) bevattende eene wet van 21 Eebrnarij 1853, houdende de ver anderingen in hét tarief van ir'ivoerregten enz. met eene bekendmaking over de wijze van heffing dier regten. c. Alphabetische lijst der waren in verband met voornoemd veranderd tarief van in- en uitvoerreglen, uilgegeven door A. Detmer en A. Holekamp. Hannover 1853. d. Opgave der in 1852 te Hamburg ingeloopene zeeschepeng en e. Overzigt der te Stettin uitgevoerde koopwaren in 1852. GOES den 2 Mei 1853. Voor de kamer voornoemd De Secretaris J, G, ab UTRECHT DRESSELHUIS. Mijn Heer de Redacteur Door de plaatsing 'der bijgaande regelen, ver- pligt Uw. Ed. Goes Uwen bestendigen Lezer 29 April 1853. C. C. van den BOSCH. Tot geruststelling van hen die mogten in onzeker heid zijn wat te denken van de verbreide meening dat de op te rigten school eene Separatisten School zou worden, diene, dat zulks onmogelijk is onder de heerschende wet van 1806 die voor alle scholen ver bindende is wijl die wet een bepaald dogmatisch onderwijs, d, i. een godsdienstig onderwijs in deleer- stellingen van eenig bepaald kerkgenootschap, verbiedt. De beantwoording der vraagof afscheiding van het Hervormd Kerkgenootschap kan zamen gaan met vereeniging in Christelijken zin staat in verband met de vraag is Kerkgenootschap het- zelfde als Kerk?» De behandeling van die vraag mag worden geacht te huis te behooren in een ker kelijk tijdschrift. Pourvu que le bien se fasse Kimporte par qui, EXTRACT uit het Proces-verbaal van het verhan delde in de voorloopige kiesvergadering gehouden te Goes den 2 Mei 1853. Tegenwoordig 50 kiezers. Bij meerderheid van stemmen wordt het bureau zamengesteld uit de Heeren Mr. J. J. van Deinse, R, B, van den Bosch A. Smallegange en Mr. J. L. H. Liebert. Door het bureau wordt voorgesteld en door de kie zers goedgekeord om ter voorziening in de vier va caturen voor dit district in de Provinciale Stalen ont staan te stemmen vier personen. Uit eene eerste stemming en daarna gevolgde dis- cussieri volgt, dat de Heeren Mr. J. C. B. van der Bilt met 38 stemmen JFransen van de Putte met 35 A. A. Mooijaart met 30 en B van der Mandere met 28 stemmen worden gesteld tot eer ste candidaten als terstond met volstrekte meerder heid gekozen. Wijders worden bij eene tweede stemming met betrekkelijke meerderheid nog vier candidaten aange wezen waartoe de meeste stemmen erlangen de Heeren: PP. A. de Laat de Kanter 23 O. Uer~ hagen 16, PU. Under 11 en Dr. IV. J. Jans sen 10 stemmen, hebbende de Heer B. B. van den Bosch op wien zich 24 stemmen daartoe hadden vereenigd, ver klaard, naar zijne overtuiging geene zitting le kun nen nemen, gelijktijdig met deszelfs broeder, en der- halven niet in aanmerking te willen komen. Op deze vergadering is méde bepaald om op Maandag den 9 Mei eerstkomende des morgens ten elf ure eene voorloopige Kies-vergadering te houden in de Prins van Oranje te Goes lot het stemmen van twee candidaten voorde Tweede Kamer der Staten Generaal en daartoe de mede- kiezers uit het geheele distriet uittenoodigen zoo als geschiedt by deze. Voor Extract conform J. L. H. LIEBERT Secretaris, Onder de rubriek van ingezondene stukken, vindt men in de N. R. C. van Zaterdag 30 April, eene opmerking' betref fende het personeel der 2e Kamerwaarvan de Nederlander meldt«dat in het personeel, de Kamer sedert 1848 bijkans geene verandering ondergaan heeft.» Nogtans wordt in die N. R. C. opgegeven dat sedert 1848 1. de heer verwey-mejan is gestorven; 2. duymaar van twist naar O. I. gegaan; 3. t< backer Commissaris des Konings in Overijs sel is geworden;

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1