GOESSCHE imti. DONDERDAG 14 APRIL. k lilIIISCTMTIlIo HERIJK DER MATEN EN GEWIGTEN. PUBLICATIE. AFKOWDIGITO. BEKEOTMA KING. BEKENDMAKING «PEMRRE yergaioiag va\ den gemeente' RAAD TE GOES. De uitgave deler Courant geschiedt Maandags en Donderdags avt^tds. De Prijs per Kwartaal is f i,~5 Franco per Post f. J,90. Gewone Jdver ten tien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbei iglen van J6 regels a f J,SO behalve hel Zegelregt. Vervolg en Slot van ons vorig Nommer.) Art. 8. De Arrondissements-ijkers zullen ten minste twee maal in het jaar op onbepaalde tijdenen voorts zoo dik wijls zij zulks noodig achten, vergezeld van den Commissa ris van Politie, of bij ontstentenis van zoodanig Ambtenaar, van een Lid van het Plaatselijk Bestuur, in ai de gemeenten van hun Arrondissement visitatien doen in de open werk plaatsen magazijnen en winkelsop de marktenvleesch- liallenpublieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat in dezelve geene dan de nieuwe maten en gewigten aanwezig zijnen dat die behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten, alsmede die, welke niet zijn herijkt, in beslag nemen, en met het deswege op te maken proces-verbaal aan den Officier bij de Arrondissements-Regtbank van hun ressort inzendenvan hun verrigtte ten deze en van het resultaat hunner bevin ding in elke gemeente, zullen zij, bij de aan ons in te die nen rapporten omstandige opgaven doen. Art. 9. liet wordt aan alle op publiek gezag aangestelde ofbeëedigde landmeters, wegers en meters verboden, eenige certificaten, weeg- of meetbrieven af te geven, waarin de maat of hetgewigt anders dan inde nieuwe, alleen wettige, benamingen is uitgedrukt, en zullen door hen geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 10. insgelijks wordt aan de Plaatselijke Besturen, Godshuizen of Armbesturen en aan alle Ambtenaren en pu blieke administratien verboden, eenige acten, plans, bestek ken of beramingen te doen opmaken, aan te nemen of daarop regard te slaan, in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe malen of gewigten zijn opgegeven. Art. 11. Aan alle Ambtenarenpublieke administratien en ingezetenen binnen deze provineie, wordt hij deze hunne verpligting herinnerd om de door hen gebezigd wordende maten en gewigten, binnen den in art. 1 bepaalden termijn, te doen herijken, bij gemis van welke formaliteit, de door hen gebezigd wordende of in hunne opene werkplaatsen magazijnen of winkels bevonden wordende maten en gewig ten, in beslag kunnen worden genomen, en degenen, die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt, of in hunne opene werkplaatsen magazijnen of winkels voorhanden te hebbenvolgens de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 30 Maait 1827, (Staatsblad No. 13], worden ver wezen in eene boete van f 10,00 tot 100,00. Aan hen worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14 van het Koninklijk besluit van den 18 December 1819 (Staatsblad No. 57), volgens welke alles, wat met de maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven, wordt geme ten met den strijkel behoorlijk moet worden afgestreken en dus allen, die van zoodanige maten gebruik maken, ook van strijkels voor dezelve behooren te zijn voorzienvan welke, die voor de halve en voor de quart mudde ook moe ten worden geijkt en geverifiëerd; wordende de Plaatselijke Besturen alsmede de Arrondissements-ijkers aangemaand om voor de nakoming dezer verordeningen te wakenen daarop bij hunne visitatien, voor zoo veel een ieder aangaat te letten terwijl van de bevinding ten deze in de bij art. 7 bedoelde processen-verbaal of relazen speciale melding zal moeten worden gemaakt. Art. 12. Alle ambtenaren en publieke administratien wor den uitgenoodigd aan de nakoming van het tegenwoordig besluit de hand te houdenen worden de Plaatselijke Be sturen aangeschrevenom de Arrondissements-ijkers in de uitoefening hunner functien, zoo veel mogelijk, behulpzaam te zijnen speciaal op hunne aanvrage dadelijk den Com missaris van Policieof daar waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is, of verhinderd wordt, de vereischte adsistentie te verleeneneen lid van het Plaatselijk Bestuur te dele gerenom lien, bij de door hen voorgenomene visitatien van winkels en werkplaatsente vergezellen. Art. 13. Dit besluit zal, door insertie in het Provinciaal Blad gebragt worden ter kennis van de Burgemeesters en Wethouders der gemeenten in deze provincie; mitsgaders van de Arrondissements-ijkers, en van den Bevelhebber van het Luitenantschap der Maréchaussee te Sas van Gentook voor de onder hetzelve ressorterende Brigade-Bevelhebbers, tot informatie en narigt, en wijders, door de zorg der Plaatselijke Besturen, worden afgekondigd en aangeplakt in al de gemeenten van deze provincie, ten welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van het zelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van dit besluit worden uitge reikt aan het Provinciaal Geregtshof, den Procureur-Gene raal bij hetzelve, en door diens tusscbenkomst, aan de Amb tenaren van het Openbaar Ministerie bij het Provinciaal Geregtshof, en bij de Arrondissements-Regtbankengelijk mede aan de Kanton-Regters in deze provincie. Gegeven te Middelburgden 30 Maart 1853. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN TETS. Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. De GEDEPUTEERDE STATEN tan ZEELAND, doen te we- ten dat Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken, bij zijne beschikkingen van den 23 Maart jl. no. 121, 2<ïe afdeelingnader heeft aangewezen de onder-kiesdis tricten in de hoofd-kiesdistricten Middelburg Goes en Zie- rikzee, voor de benoeming van Leden van de Tweede Kamer der Stalen Generaalin voege als volgt verdeeling van het hoofd-kiesdistrict MIDDELBURG, in onder-kiesdistricten. Onder-Kiesdistricten en Hoofdplaatsen Middelburg. Vlissingen. Gapinge. Serooskerke. St.Laurens, c. a. Veere. Vrouwepolder. Aagtekerke. Domburg. Grijpskerke. Ooslkapelle. Biggekerke. Melis- en Mariekerke. Westkapelle. Zoutelande. Koudekerke. Oost- en West-Souburg. Ritthem. Arnemuiden. Kleverskerke. Nieqw-en St. Joosland. Breskens. Cadzand. Groede Nieuw vliel. Oostburg. Fietranchement. Scboondijke. Zuidzande. Biervliet. Hoofdplaat. Waterland kerkje. IJzendijke. Aardenburg en St. Kruis (Hoofdplaats Aardenburg). Eede. Heille. St. Anna ter Muiden en Sluis (Hoofdplaats Sluis). Axel. Zaainslag. Hoek. Neuzen. Philippine. Sas van Gent. Westdorpe. Koewacht. Overslag. Zuiddorpe. Clinge. Graauw c. a. Hulst. St. Jan Steen. Boschkapelle. Hengstdijk. Stoppeldijk. verdeeling van het hoofd-kiesdistrict GOES, in onder-kiesdistricten. Onder Kiesdistricten en Hoofdplaatsen. Goes. Hontenisse. Ossenisse. 's Heer Abtskerke. 's Heer Arendskerke. 'slleer Hendrikskinderen. Wolphaartsdijk. Baar land. Ellewoulsdijk. 'sGravenpolder. Hoedekenskerke. Oude- lande. Ovezande. Borsselen. Driewegen, 'slleerenhoek. Hein- kenszand. Nisse. Kapelle. Kattendijke. Kloetinge. Wemeldin- ge. Uerseke. Fort Bath- Krabbendijke. Kruiningen. Rilland en Maire. Schore en Vlake. Waarde en Valkenisse. Colijns- plaat. Kats. Kortgeen. Wissekerke. Oud Vossemeer. Tholen. Poortvliet. Sclierpenisse. Sl. Maartensdijk. verdeeling van het hoofd-kiesdistrict ZIERIKZEE, in onder-kiesdistricten. Onder Kiesdistricten en Hoofdplaatsen. Zierikzee. Burg c. a. Eikerzee. Ellemeet. Haamstede. Noord- welle. Renesse. Serooskerke. Bommenede. Brouwershaven. Dreischor. Duivendijke. Kerkwerve. Noordgouwe. Zonnemaire- Bruinisse. Nieuwerkerk. Oosterland. Ouwerkerk. St. Anna- land. St. Philipsland. Stavenisse. Goedereede- Ouddorp. Stel lendam. Dirksland. Melissant- Onwaard. Roxenisse. Middel- harnis. Sommelsdijk. Stad aan 'tHaringvliet. Herkinge. Nieuwe Tonge. Oude Tonge. den Bommel. Ooltgensplaat. Gedaan te Middelburg den ^2 1853. De Gedeputeerde Staten voornoemd, B E C IU S Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. REGLEMENT op het daar stellen en bijhouden van Re gisters van Bevolking en Jmvoning binnen de Ge meenten der Provincie zeeland. (Intrekking van hetzelve.) De GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, doen te we ten dat door de Staten dier Provinciein hunne verga dering van den 5 November 1852is vastgesteld hetgeen volgt cc Het reglement op het daarstellen en bijhouden van re- gisters van bevolking en inwoning binnen de gemeenten cc van de provincie Zeelandgoedgekeurd bij Koninklijk be- cc sluit van den 27 October 1825, no. 96, wordt ingetrokken en dat deze intrekking is goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 30 Maart jl. no. 61. En zal dit besluit, door opneming in het Provinciaal Blad, worden gebragt ter kennis van de Gemeente-Besturen iu dit gewest, en van den Bevelhebber van het Luitenantschap der Maréchaussée te Sas van Gentook voor de onder het zelve ressorterende Brigade-Bevelhebberstot informatie en narigten wijdersdoor de zorg der Gemeente-Besturen op ontvangst dezesonmiddellijk worden afgekondigd en aan geplakt in al de gemeenten van deze Provincie, ten wel ken einde een genoegzaam getal in plano gedrukte exem plaren van hetzelve, aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden; terwijl voorst exemplaren van dit besluit zul len worden uitgereikt aan het Provinciaal Geregtshof, aan den Procureur-Generaal bij hetzelveen door diens tus- schenkomstaan al de ambtenaren van het Openbaar Mi nisterie, gelijk mede aan de Arrondissement-Regtbanken en Kantonregters in dit gewest. Gegeven te Middelburg den 7 April 1853. De Gedeputeerde Staten voornoemd B C l U S Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat de Gemeente-Raad in zijne Openbare Vergadering van hedenovereenkomstig het bepaalde bij art. 265 der Ge meente-wet heeft vastgesteldbet Stohïer van den JPerso- nelen Oinsiag ter bestrijding: der kosten van VeilicktiRg, Nachtwacht, brandspuitenenz., voor deze Gemeente, over den loopenden jareberekend op tien percent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigendommen, naar de uitkoms ten van het Kadaster, hetwelk ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing gelegen weeft van den 19 Maart tot den 4 April jl- Dat genoemd Kohier andermaal ter lezing is nedergelegd ter Secretarie dezer Gemeentevan heden af tot Zaturdag den 23 April aanstaande, van des voormiddags negen tot des namiddags twee üre. En dat ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijnen aanslag bij Heeren Gedeputeerde Staten in beroep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij. zal deze worden af gekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goesden 11 April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris, H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat liet Suppletoir Kohier, wegens het PATENTREGT, over het jaar 1852 op 1853 voor deze Gemeenteover het derde kwartaal van dat jaar, door den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard, heden aan den Ont vanger van 's Rijks Belastingen ter invordering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien vermaand en gelast, om, na bekomeoe kennisgeving van gemelden Ont vanger, ziji» verschuldigde overeenkomstig de bepalingen der wet, te voldoen, op |strafïe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen, welke hun Aanslag-biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben, zich van een dubbeld van hetzelve, ten kantore van den Ontvanger zulleu kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen dat hun aanslag te hoog, of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtneming van de voorsehriften te dien aanzien, wegens de Directe Belastingen in het algemeen be staande door tusschenkomst van den Controleur der Divi sie kunnep beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 14 April 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN De Secretaris, H. C. PILAAR. ZITTING VAN 11 APRIL 1853. Present alle de Leden. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en gearresteerd. Wordt gelezen het rapport der vaste Commissie voor het Armwezen op het in hare banden gestelde adres van den Breeden Kerkenraad om ten behoeve van de Diaconie der Hervormde gemeente over 1854, wederom uit de Kas der gemeente eene gift te mogen erlangen van 600,-

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1