mmssL mmmmsssm BEKENDMAKING. JiSIBk SlIiWCTUilijllo MIDDELEN VAN VEEVOER. deren 's Gravenpolder Kattendijke 's Heer Abtskerke, ffolphaartsdijk en Kloetinge, alsmede voor de overige Gemeenten van het District van waar men zulks verkiezen zal, zal worden gevaceerd in het gewoon lokaal van den IJk van den 2 tot en met den 14 Mei eerstkomende, en vervolgens van den 14 Junij tot en met den 30 Juli} daaraanvolgende des voormiddags van acht tot twaalf ure; dagelijks, Zon en Feestdagen uitgezonderd. Dat, wat de Gemeenten ten Platten Lande betreft, tot de verificatie en den Herijk der Nederlandsche Maten en Gemeenten zal worden gevaceerd als volgt: Te Krabbendijke ook voor RillandBath en ff aarde op Dingsdag den 17 Mei, des namiddags van 2 tot 5 ure voor ff aarde. Op Woensdag den 18 Mei des vooriniddags van 8 tot 12 ure voor Bath en des namiddags van 2 tot 5 ure voor Rilland, En op Donderdag den 19 Mei des voormiddags van 8 tol 12 ure en des namiddags van 2 tot 4 ure voor Krabbendijke. Te Kruiningen ook voor Yerseke; op Yrijdag den 20 Mei des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 2 tot 5 ure voor Kruiningen. En op Zaturdag den 21 Mei des voormiddags'van 8 tot 11 ure voor Yerseke. Te Kapelleook voor ff cmcldinge en Schore op Dingsdag den 24 Mei, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor ffemeldinge; des namiddags van 2 tot 4 ure voor Schore. En op Woensdag den 25 Mei des voormiddags van 8 lot 12 ure en des namiddags van 2 tol 5 ure voor Kapelle. Te Baarland, ook voor Hoedekenskerke Elle woutsdijk en Oudelande; op Donderdag den 26 Mei, des namiddags van 2 tot 6 ure voor Étlewoulsdijk. En op Vrijdag den 27 Mei, des voormiddags van 8 lot 12 ure voor Hoedekenskerke en des namiddags van 2 tol 6 ure voor Oudelande en Baarland. Te Heinkehszandook voor 's Heer Arends- kerke Nisse, Borsselen. sHeerenhoekOvezande en Driewegen, op Dingsdag den 31 Mei, des voor» middags van 8 tot 12 ure voor Borsselen des na middags van 2 tot 6 ure voor 's Heerenhoek. Op Woensdag den 1 Junij, des voormiddags van 8 tol 12 ure en des namiddags van 2 tot 6 ure voor 's Heer Arendskerke, Op Donderdag den 2 Junij des voormiddags van 8 tot 10 ure voor JVisse; des namiddags van 2 tot 6 ure voor Ovezande en Driewegen. En op Vrijdag den 3 Junij des voormiddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 2 tot 5 ure voor Heinkenszand. Te ffissenkerke, ook voor Korlgeen; op Dings dag den 7 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure voor Kortgeen. Op Woensdag den 8 Junij des voormiddags van 8 lot 12 ure en des namiddags van 2 tot 6 ure voor ffissenkerke. En op Donderdag den 9 Junij, des vooriniddags van 8 lol 12 ure voor Geersdijk en Kamperland, en Te Colijnsplaalook voor Kats; op Vrijdag den 10 Junij, des vooriniddags van 8 tot 12 ure en des namiddags van 2 tol 5 ure voor Colijnsplaal. En op Zaturdag den I 1 Junij des voormiddags van 8 tot 10 ure voor Kats. Wordende de belanghebbenden herinnerd dat de Maten en Gewigten, welke niet behoorlijk gezuiverd, schoongemaakt droog en voor den Ijk bekwaam worden aangeboden, onherijkt terug gezonden zullen worden alsmede aan de bepalingen van art. 4 van bet Reglement op den Herijk der Maten en Gewigten in deze Provincie, van den 15 Februarij 1822, vol gens welke een iegelijk zijne Maten en Gewigten ter herijking moet aanbieden aan den Arrondissements ijker van het District in hetwelk hij woont, En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geïnse- reerd in de Goessche Courantmitsgaders exem plaren van dezelve gezonden aan de Plaatselijke Be sturen der gemeenten ten Platten Lande van dit Dis trict lol informatie. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 9 April 1853, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, W. van kerkwijk, De Secretaris H. C. PILAAR. De BURGEMEESTER van GOESmaakt bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat het Kohier No. 5, der PERSONELE BELAS TING, over het dienstjaar 1852, op den 31 Maart jl, door Zijne Excellentie den Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaard op heden ter invordering aan den Ontvanger van 's Rijks Belastin gen gezonden is. Zullende dus een iegelijk, na be- komene kennisgeving van zijnen aanslag, verpligt ztjn, dien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoen, op straffe van anderzints daartoe te zullen worden ge dwongen terwijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebben -zich van een dubbeld van hetzelve ten Kantore des Ontvangers zullen kun nen voorzien en zij die zouden vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxatic, opneming en telling zich deswege schriftelijk met inachtneming der voorschriften ten dien aanzien, wegensde Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tusschen- komst van den Controleur der Divisie, kunnen be klagen. En opdat -niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui kelijke wijze. Gedaan te Goes den 9 April 1853. De Burgemeester voornoemd J. W. van KERKWIJK. GOES, den JJ April. Men verneemt dat het door den kerkenraad van Krabbendijke uitgebragt beroep op den Heer Ds. I). van den Berg thans predikant te 's Heerenhoek door ZEd. onder nadere approbatie is aangenomen. Volgens de Y- en Amstelbodezou de Koning aan de onderteekenaren van het adres uit Utrecht ter zake van de vestiging der R. 'JL Bisschoppelijke hiërachie hier te lande geantwoord hebben dat de grondwet de vrije uitoefening van elke godsdiens tige gezindheid van al zijne onderdanen waarborgt dal Z. M. die grondwet plegtig bezworen heeft en niet bij magte is daarop inbreuk te maken. Er wordt gemeld, dat de door den Paus gedane benoemingen der nieuwe Nederlandsche bisschoppen hier te lande reeds zijn ontvangen. De Hoog-Eerw, Heer Zwijsen thans bisschop van Gerre zou tot aartsbisschip van Utrecht, en de Hoog-Eerw. Heer de f reethans president van het seminarium te War mond tot bisschop van Haarlem zijn benoemd. De namen der overige bisschoppen zijn ons nog niet bekend. In de zitting der buitengewone vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland van den 7 dezer heeft de loting bedoeld bij art. 25 der provinciale wet plaats gehad, waarvan de uitslag is, dat in 1853 zuilen aftreden In het hoofd-kiesdistrict Middelburg, de heeren jhr. mr. Paspoort van Grijpskerke, Bomme, Uyt- lenhooven, Luleyn en Z. Snijder; benevens het lid. hetwelk in plaats van den heer fis zal worden ge kozen In het hoofd-kiesdistrict Zierikzee, de heeren de Cranejhr. mr. Schuurbeque Boeye en inr. Kroef; In het hoofd-kiesdistrict Tholende heer mr. ff agtho In hei hoofd-kiesdistrict Goes de heeren vander Mandere mr. van der Bilt, Mooijaarl en f er- hagen In het hoofd-kiesdistrict Sluis de heeren Ham- macher de Smidt en Masure en Iri het hoofd-kiesdistrict Hulst, de heeren Buyze, Pierssens, Kransen win de Putte en Reumer Har- denberg zullende de overige leden, overeenkomstig de wet in 1856 aftreden. Rotterdam, 9 April. Gisteren gingen twee bij kans volwa-sene knapen in dienst hij den huurkoet sier Schuitaan de kipsiraat alhier, met een paar tuigen naar den zadelmaker Biemansaan de Oost poort. Daar gekomen schertste een der twee eerst- genoemden Bosch genaamd met het krullende hoofd haar van een van des zadelmakers knechts nam ver volgens eene schaar en knipte hem spottende een lok af. De zadelmakersknecht, M genaamd, met den rug naar den spotter gezeten en zich bezig hou dende met leder te snijden stak ongezien met zijn mes achter zich heen en bragtwaarschijnlijk zonder dal te bedoelen den ligtgekleeden jongeling eene wonde in den buik toe, In eene deerniswaar dige houding naar huis geloopen zijnde werd hem door den Heer Miller geneeskundige hulp verleend zoo als zich laat begrijpen is de verwonde in groot levensgevaar. Boxmeer 5 April. In den nacht van den 29 op 30 Maart heeft er onder de controle dezer gemeente eene botsing plaats gehad tusschen eene bende van circa 50 man(allen vermoedelijk smokkelaars) en 5 tolbeambten Het is dezen laatsten mogen geluk ken een pak zijden manufacturen ter waarde van ruim f 400,— in handen te krijgen, en ware een der beambten niet belangrijk gekwetst geworden dan zouden zij nog meer pakken goederen in handen ge kregen hebben. Men vermoedt, dat van de bende verscheidens personen zijn verwond geworden. P laardingen 9 April. Een oud visscbcreen man van 70 jaren ffillem KUjgeld genaamd, hield zich lieden morgen in zijn bootje bezig, met voor de haven van Pernis naar paling te visschen toen zijn schuitje eensklaps door een Sluisschen schokker werd overzeild. De oude man werd door de be manning van den schokker gered, maar het bootje is geheel vernield. Groningen 8 April, Men verneemt twee al lertreurigste ongevallen. Gisteren namelijk heeft een kind den dood gevonden door in een vat met ko kend water te vallen terwijl heden een kind in een regenbak is gestort, met dit gevolg, dat het wel voor een oogenblik gered geworden is doch naar men denktweldra zal moeten bezwijken. Als eene bijzonderheid wordt uit Garreloweer medegedeeld dat aldaar op den 5 April is overle den Mijndert Freerks Scfiipper, in den buitenge wonen ouderdom van 94 jaren en 4 maanden. Hij bezat tot het laatst zijns levens zijne volle kennis, en nam tot zijn 90ste jaar de post van doodgraver in die gemeente waar terwijl hij eveneens tot dien tijd als tuinier werkzaam was bij den predikant aldaar. DUITSCHLAND. - Frankfort, den 7 April. De Sultan heeft dezer dagen een bewijs van vrij zinnigheid gegeven. Bij eene zekere gelegenheid had hij namelijk aan den Pruissiscben gezant den wensch geuit, den koning een blijk zijner persoonlijke achting te geven, waarop deze te kennen gaf, dal zulks wel het best geschieden koude door aan de hervormde en catholijke christenen eene eigene begraafplaats toe te staan. Hierop ontving onlangs de Pruissische ge zant eene officiële rnededeelinghoudende, dat de j Sultan, als een bewijs zijner opregte vriendschap voor dien Souterein, een terrein van 40,000 voet in om vang, gelegen in de nabijheid der Keizerlijke kazerne, in Peru, bestemd 'heelt lol begraafplaats der protes- lantsche en catholijke christenen. A.PK1L, 1SS3. tusschen VLISS1NGEN en BOTTERDAM. van VLISSIMGEPf. u. Vrijdag 15 'smorg. 3 Maandag 18 cc 6 van ROTTERDAM. u. Zaturd. 16 's morg. 9 Dingsd. 19 <t 12 tusschen BOTTERDAM en ANTWERPEN. tan ROTTERDAM. van ANTWERPEN. Dingsdag 12 'smorg. 8 45. Donderd. 14 cc 10 Zaturd. 16 11 30. Maandag 18 'snachts 2 30. (tuss. 17 en 18 April.) Dingsd. 12 'smidd. 1 Donderd. 14 'smorg. 2 Zaturdag 16 cc 3 Maandag 18 cc 6 30. 30. Op de uren yan afvaart, in verband met de geregelde aankomst der Spoortreinenzoo te Rotterdam als te Ant werpen^ zal die aankomst worden afgewacht. Bij aankomst te Yersekendam zal eene Diligence voor Passagiers en Goederen naar Goes vertrekken. Met Mei eene DIENSTMEID benoodigd adres bij F. Kleevwens <§r Zoon te Goes, Te Goes, bij F. Klkruwkns Z.oon.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2