Ju. even ais kanonschoten die schrik en vreeze in het hart joegen en die alles verwoestende niet te be- schrijvene toestand duurde niet slechts rijf minuten een uur een dag, maar dagen achtereen, want eerst op 22 December hielden die vreesselijke natuurverschijnselen op nadat in al dien tijd bijna geen uur verloopen was, dat de aarde niet golfde en beefde, dan eens in een' hesigeu graad dan weder zachterdoch altijd zoo dal de onrust en schrik steeds in de gemoederen der ingezetenen bleef inge prent, die gedeeltelijk of geheel geruïneerd zonder woningen, zich onder ligte bamboezen hutten opeen- hoopende, de akeligste toekomst tegemoet gingen, en voorzeker den slag dien zij hebben ondertonden nim mer te boven zullen komen. Yan deeilanden Rosengein Ay Ceram en anderen waren de tijdingen even treurig en ook daar de ver woestingen niet minder groot, Men leest wederom van plaats gehad hebbende ongelukken op verschillende spoorwegen den 17 dezer maand sprong, juist op het oogenblik dal een locomotief voor eeu gereedstaande trein aan hel sta tion van den Brighton-spoorweg zoude gespannen worden, met vervaarlijk gedruisch de ketel; de ma - chinist, een stoker en een baanwachter werden op de plek gedood, doch overigens leed geen der passagiers eenig letsel; gedeelten van den ketel werden 200 yards ver geslingerd. sHerlogenboschJ8 Maart. Ruim 200 land ver huizers naar Noord-Amerika de meeste uit Uden Vonkel Mil en Boekei en ook twee uit Vegchel gin» gen heden middernacht in laaistgeimdde plaats scheep en kwamen ten 5 ure des morgens alhier zingende aan. Zij vervolgden onmiddelijk hunne reis per stoomboot naar Rotterdam, om aldaar te worden ingescheept per stoomboot op Engeland, zullende zij uit de haven van Liverpool de groote reis aanvaarden twee van hen zijn vroeger reeds in Amerika geweest zij zijn in het najaar 1852 overgekomen alleen om hunne vrienden aan te raden hun vaderland te verlaten. Helvoetsluis J8 Maart. Dezer dagen arriveer de alhier Ier reede het Nederlandsche barkschip Bos- phorus van Rio Janeiro Weinig tijds na het ver trek van daar moet de bevelhebber van dien bodem en naderhand nog twee man der .ckwipage aan de gevolgen van de gele kooilszijn bezweken. Volgens de gewone instructien zijn er door het stellen van een wacht aan het havenhoofd maatregelen geno men dat niemand der bemanning zich van boord kan begeven en zal alzoo ter voorkoming van be smetting, de communicatie met den wal geheel af gesneden blijven tot de gewone tijd van quaran taine zijnde 2! dagen geëindigd is. Bruten Maart Heden werden et in de ri vier de Maas te Maas Bommel twee Bruinvisschert gezien, waarop trien vruchteloos eenige geweerschoten loste. Eenige uren daarna werden ze weder te Ba tenburg gezien en heeft men een derzelve gevangen. Men schrijft uit Tilburg; van den 16 dezer: Door de ijverige ttavorschingen van den Comtnis- satis van Policie en den Kommandant der alhier ge» stationeerde brigade Maréchaussees ter opsporing der moeder van het op 14 dezer in ol aan het water van een kuil alhier dood gevonden jong geboren kind is het aan deze ambtenaren gelukt daarin te slagen. Een meisje van slechts ruim löjarigen leef tijd is in den avond van gisteren over dat voorval ondervraagd en heefldedoor haar begane ortmenselie- lijke handeling, ondereen vloed van traner., beleden. fit het ambt Vollenhoven waren twee jonge lingen verliefd op hetzelfde meisje. Voor een paar dagen ontmoetten zij elkander en gingen aan het vechten. De eer. brag! daarop den anderen een sleek met een mes toe in den arm zoo erg dal de ge wonde niet buiten gevaar is. Gisteien heeft de Bur getneesler naar de zaak reeds onderzoek gedaan ENGELAND. - Londen, den J8 Maart. De dagbladen vermelden eene daad eener levens verzekering' maatschappij die vermelding verdient. De heer Grinwood le Dover overleed dezer dagen ten gevolge van eenen val. Hij had eene verzeke ring van 50ö pd, st. op zijn leven aangegaan doch ongelukkiger wijze de betaling der joariijksche pre mie derwijze tot hel laatste oogenblik vertraagd dat de termijn verstreek juist op den dag van zijn overlijden In weerwil hiervan heeft de maatschap pij aan dc wed, de 500 pd. st. zonder eenige aar zeling uitbetaalddewijl zij als daadzaak de mogelijk heid aannam dat de heer Grinwood zijnen dood had gevonden op het oogenblik dat hij zich op 1 weg bevond om aan de maatschappij de premie te gaan voldoen, Binnen eenige dagen zal op Strafford-house, bij de hertogin van Sutherlandeene bijeenkomst wor den gehouden van dames waarin de 24 boekdeelen zullen worden ter tafel gebragt, bevattende de 500,000 handteekeningen der Engel che vrouwen, die bij hare Atnerikaansche zusters op de afschaffing der slavernij aandringen. Ook zal bij die gelegenheid eene inschrij ving worden geopend ter bevordering van de opvoe ding der zwarten in de Vereenigde Stalen. Het beheer dier gelden zal worden toevertrouwd aan mevr. Beecher- Stuwe schrijfster van Uncle Tom's Cabin en de graaf van Shaftesbury lord Carlisle en de heer Samuel Gurney hebben zich als borgen gesteld. Ossen-Yleesch 50 cs, Koe-Vleesch 50 cs. Kalfs- Yleesch 50 cs. Schapen-Vleesch 40 cs. Lams-Vleesch 35 cs. Yersch Varken-Vleeseh 70 cs. Gerookt Yar- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 0,00. Late Aardappelen 3,25. de mudde. Jenever f 65,00. per val. IJpen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 38,00. Lijn Olie f 36,00. hetvat. Koolzaad f 0,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond, FRANKRIJK. Pakijs, den .r7 Maart. Men beweert dat de bekende schrijfster van de Negerhut Mts. Beenher Stowe al de Fran- sche vertalingen van haar werk in beslag heeft wil len nemen, op grond der bepalingen van hel besluit van 1850, hetwelk den letterkundigen eigendom aan vreemdelingen waarborgt, maar dat zij dit niet heeft kunnen volbrengen omdat zij eenige door de wet voorgeschrevene formaliteiten had verzuimd. fn de straal Argentenil werd gisteren een dief irr een logement op heeter daad betrapt. Toen hij hiervan de lucht kreeg, wist hij met eene buiten gewone snelheid de trappen op te klimmen tot op de bovenste verdipping waarna hij zich op het dak begaf. Zijne vervolgers weinig lust hebbende om hem op dezen gevaarlijken togl te achtervolgen, rie pen spoedig de hulp der politie in die weldra aan kwam en alle uiig; ogen van het huis bezet hield, ter wijl inmiddels iie pompiers gehaald werden, als beter geschikt om herrr langs de daken achterna te zetten. Intussehen kwam eene groote menigte volks op de been die den dief zonder schoeisel en alleen met eene kiel gekleed, nu op de eene dan op de andere gevaarlijke plaats van het dak zag springen, teneinde een middel le zoeken om uit zijne netelige stelling te geraken en veilig te ontkomen Op hetzelfde oogenblik dot de inmiddels toege snelde pompiers het dak beklommen verdween hij echter; bijna twee uren verliepen in pogingen om zijn spoor te vinden; alles was vruchteloos. Eindelijk verscheen een kruijer met eeri brief geadresseerd aan den sergeant, die de onder zich hebbende manschappen op alle hoeken gesteld had ten einde den dief het ontvlugten te beletten. Deze blief was van den volgenden inhoud «Brave sergeant! laat uwe manschappen niet lan ger wachten; want, wonneer gij dezen brief ontvan gen zult hebben ben ik reeds zeer ver Indien gij het huis onderzoekt, waarin men mij heeft achtervolgd, zal het u duidelijk zijn hoe ik mij heb kunnen redden. Niels toch is eenvoudiger. Nadat ik van het eene dak op het andere klauterde, vond ik een klein raampje, kroop er door. sloot het weder achter mij digt en kwam ineen goed gemeu bileerde kamer te land- Aldaar vond ik een valies onder het bed een vest een paletot en verlakte schoenen van welke ik gebruik maakte om mij te vermommen, en bet is met behulp van deze, dal ik door de hoofddeur van hel huis die open stond ben. ontvlngt. Alvorens verder mijn weg le kiezen, heb ik mij nog een poosje mei u onderhonden en u onder anderen gezegd dat hel vergeefsche moeite zal zijn om den dief in handen te krijgen Ik zeg dief, want, ik moet bekennen, dat ik ook in het valies een bankbiljet van 100 ft', en 100 ft', in goud vond en de verzoeking niet heb kunnen neerslaan om deze som mede te nemen. IDOEüPijfflr"- Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 1 tot den 15 Maart 1853, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f 7,50. Rogge fö,90 Yroege Gerstf5,00. Late Gerst f 4,90. Boekweit f 0,00. Haver f 3,50. Witte Bootten f'0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 7,50. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel 19,50. Rogge Meel f 8,55. allen per mudde. Boter 95 cs. Noord-IIollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 50 cs. Leidsche Kaas 40 cs Witte Brood 33§. cs Tarwe Brood 19| cs. Rogge Brood 17 es. sgpglips IliasELEN WAM WERWOER. ll.t.lKI 1853. tussohen VLISS1NGEN EN ROTTERDAM. TA» VLISSINGEN. u. Vrijdag 25 'smorg. 10 Maanda» 28 11 TA» ROTTERDAM. Zaturd. 26 Dingsd. 29 TUSSCHEN ROTTERDAM en ANTWERPEN. tak ROTTERDAM. vak ANTWERPEN. u. m. Dingsd. 22 's rn.org. 8 30. Donaerd. 24 cc 10 Zatuvdag 26 cc 1130. 28'snamidd.l Dingsdag 22 }s morg. 4 30. Donderd. 24 cc 6 Zaturd. 26 7 —30. 28 8 —45. Op de uren van. afvaart, in verband met de aankomst der Spoortreinen zoo te Rotterdam als te Ant werpenzal die aankomst worden afgewacht. Bij aankomst te Yersekendam zal eene Diligence voor Passagiers en Goederen naar Goes vertrekken. '2 19 Staats-Lolerij. PRIJZKN TAN 1000 EN DAABBOVKN. 5de fïlasse. 16de Lijst. No. 15552, een Prijs van f 1000 en eene Premie van f 30,000. 17de Lijst. No. 16597 een Prijs van 70 en eene Premie van 5000. t Heden beviel zeer voorspoedig van eenen welgeschapen' ZOONA. J. de KONING innig geliefde Echtgenoot van Ouderkerk a/d IJssnx, P. SCHELLING, 13 Maarl 1853. Algemeene Kennisgeving. De ondergeleekende zijne woonplaats binnen deze Stad uit de Wijngaardstraat Wijk A. No. 88 hebbende overgebragl naar de 's Heer Hendrikskinderenslraal Wijk D No. 46, en aldaar het KLEERMAKERS BEROEP zullende blij ven' uitoefenen geeft daarvan langs deze berigl aan zijne geëerde Stad en Landgerioolen zich tevens bij voortduring in derzelver gunst aanbevelende. Goes den 21 Maart 1853. GERRIT den HERDER. OPEISBARE VERROOP1HGEN. Op fVoensdag den S3 Maart J853, des morgens te 10 uren, zal tnen aan het woonhuis van KOETSE, te Kappellepubliek en aan de meestbiedenden presenteren te verkoopen 2 Bruine Merrie PAARDEN van 14 en 15 jaren oud 4 zeer op bate staande MELKKOEIJEN 1 Vare KOE, 2 BUNDERS en eenige BOUW- en MELKGEBEEDSCHAPPEN, het MEST in den Mest put en wat verder zal worden opgeveild. En des avonds te 6 uren in de Her berg bij M. van Maris, te Kappelle-. 1°. Een WOONHUIS, TUIN en ERVEop het Dorp Kappelle Sectie B. No. 151 en 152. 2°. De daarachter staande SCHUUR voor Afbraak. 3°. Eene WEIDE, gelegen in de Gemeente Kat- tendijkein Braanjen-LerkenhoekB. No. 222, groot1 B. 44 R. 30 E. 4°, Aldaar WEIDE, B No, 204,0 83 90 Informatien zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris J. Smallegakge te Goes. Tk Gobs, bij F. Klrkpwrns Zoon. IKSfc life

Goessche Courant | 1853 | | pagina 2