fiOESS€IIE ('01 RA 1853. r~ MAANDAG 14 MAART. BIWWII MllilOTMHIIo BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Bllllik IWMfMSïIffll ■\S%' De uitgave tiener Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f d,75 Franco per Post Gewone Jdvertentien worden d 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbet igten van d6 regels d f d ,20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente Dat de PATENTEN over het dienstjaar 1852, (loopende van 1 Mei 1852 tol ultimo April 1853), aangevraagd gedurende het derde kwartaal van dat jaar, ingevuld gereed liggen, en tot derzelver afgifte, ter Secretarie zal gevaceerd worden, van heder. af tol den 26 dezer, uitgenomen op Zondag, dagelijks van des voortniddags negen lot des namiddags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaalden tijd ten nutte te maken ten einde van alle kosten bevrijd te blijven, vermits, volgens Art. 2 van Zijner Majesteils besluit van den 17 October 1820, de onaf. gehaalde Palenten of de afschriften van dezelve, door eenen Deurwaarder tier Directe Belastingen, onverwijld aan de Paleiitpligligen moeten worden uitgereikt, tegen betaling van Hen centwaartoe dan ook den 28 Maart eerstkomende en volgende dagen zal worden overgegaan. Gedaan ten llaadhuize van Goes, den 12 Maart 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dal de Gemeente»Raad in zijne Openbare Verga dering van heden overeenkomstig het bepaalde bij art. 265 der Gemeente- wet heeft vastgesteld het Kohier van BELASTING op de HONDEN, voor deze Gemeente over den jare 1853 hetwelk ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing gelegen heeft van den 19 Februari] jl, tot den 5 dezer. Dat genoemd Kohier andermaal ter lezing is neder, gelegd ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot Maandag den 2d Maart aanslaande van des voormiddags negen tot des namiddags twee nre. En dat ieder aangeslagene, binnen dien lijd, tegen zijnen aanslag bij Heeren Gedeputeerde Staten in be roep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goes- se he Courant, Gedaan ten Raadhuize van Goes, den IA Maart 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PIL A A R. Aehtervolgens artikel 3 van het Koninklijk Besluit van den 6 Januari) 1831 No. 68 (Staatsblad No. 2) heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financien, bij resolutie van den 10 Maart 1853, bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der Staats-Loterij de loten en gedeelten van dien, voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 2l9de Loterij, zullen mogen uilgeven, te weten: BIJ VERKOOP: Geheele Loten 82, Halve - 41, Vijfde - 16,40 Tiende - 8,20 Twintigste - 4,10 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbe paling te regelen, en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes, den 13 Maart 1853. Voor den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Bij Delegatie De Burgemeester van Goes, M. P. BLAAUBEEN. De COMMISSARIS tan POLICIE te GOES brengt bij deze ter kennisse der Ingezetenen, dat hij bij zijne Inspectie op het Brood geil aan den 10 de zer maand, bevonden heeft, dat de Brooden der ver schillende Broodsoorten, bij den Broodhakker P. tan der DOES, in deszelfs winkel voorhanden, alle drie Nederlandsche looden ligter waren, dan"het door hem aan ons opgegevene gewigt. De Commissaris voornoemd BAKKER. GOES den di Maart. Naar wij vernemen, is aan den Heer G. P. Blaau- been eandidaat-nolaris te Goes de rereischte dis pensatie verleend tot het waarnemen der betrekking van Secretaris en Plaatselijk Ontvanger der gemeente Oudelandewaartoe ZEd, vroeger door den raad dier gemeente benoemd was. Bevestigd te 's Heer Arendskerke en Baarsdorp. (klass. Goes) ds. C. Giltay P.dz.van Krabbend ij ke door dr. J. ab Utrecht Dresselhuis predikant te Wolfaartsdijk. De bevestiger had lot tekst 2 Kor. V: 19 20 de bevestigde 2 Kor. XII: 9a. Twee rijks-ambtenaren genaamd F. S. en P. H. gestationeerd te Rijswijk hadden jl. Dings- dag voormiddag bij den korenmolenaar C. Persoon, te Wateringen, het peil opgenomen. Zij begaven zich daarna in een der vertrekken van de woning des mo lenaars om de biljetten af te schrijven; terwijl de eene zich daarmede bezig hield, bragt de andere zij nen ambtgenoot P. H. op het onverwachts met een scheermes hetwelk hij bij zich droeg, een geduchte wond in den nek toe, waarop de verwonde verschrikt uit hel vertrek vluglte. De dienstmeid van den mo lenaar kwam op dit tijdstip toevallig het vertrek bin nen en zag dat F. J. S. bezig was met een scheer mes zich in zijne polsen te snijden; zij riep om hulp en men maakte zich daarna spoedig van het mes en van den dader meester. F. J. S is, op order van den heer Burgemeester van Wateringen, gevankelijk naar 'sGravenhage ge transporteerd, en aan de justitie overgeleverd, terwijl de verwonde, nadat hem alvorens door den chirurgijn J. van Munnekerede, mede aldaar woonachtig, heel kundige hulp was verleend, naar zijn verblijf te Rijs wijk is vervoerd. Zwolle 9 Maart. Er is bij een onzer boekhan- 1 delaren eene kist met papier uit Engeland ontvangen. Bij het openen ontdekte men eene onaangenamestik- p- lucht en opmerkelijk is het dat twee der bedien den welke die kist hebben geopend subiet over leden zijn. Uit Wijk bij Duurstede schrijf men aan de Utrechtsche Courant, van 8 Maart: Heden middag ten 12 ure arriveerden alhier de regter-commissaris en substituut-officier bij de arron- dissements-regtbank te Amersfoort, vergezeld van den griffier, ten einde een onderzoek in te stellen naar het voorgevallene met den pachter der bank van lee ning J. H. G,, binnen deze gemeente, tegen wien, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal was opgemaakt, en aan den bevoegden regter opge zonden. Aanvangende met een getuigen-verhoor werd vervolgens eene plaatselijke opneming bewerk slelligd en de beklaagde (wegens ongesteldheid) ten zijnen huize verhoord welk een en ander tot des avonds ten 7 ure voortduurde. Verdere beriglen om trent deze zaak ontbreken voor als nog, Amsterdam, dS Maart. In den vroegen ochtend van gisteren is in eene steenkolenschuitliggende aan de Y brug, gevonden het lijk van een' man, die door zijn meester daarin geplaatst was om te waken. Eene beroerte is, naar men vermoedt, de oorzaak van zijnen dood. Hij laat eene weduwe na met vier jonge kinderen. Haarlem, d2 Maart. Heden namiddag omstreeks 12 en een half uur werd er brand ontdekt op eene der droogzolders van de stoomfabriek der heeren Prévinairebuilen het Zijlhek alhier. In weerwil der zoo spoedig tc-gebragte hulp, nam hij zoodanig in hevigheid toe en grepen de vlammen zoo hevig om zich heen, dat deze droogzolder, weldra ver nietigd, met groot gevaar instortte. Men dacht toen den brand meester te zijn, daar ieder zoldervak door stevige brandmuren en ijzeren deuren van elkander gescheiden wasmaar in weerwil daarvan had zich het vuur ook aan den daar naast gelegen zolder me degedeeld en niettegenstaande de grootste inspan ning van de brandweer kregen de vlammen ook daar geheel de overhand en stortte ook deze zolder ten ongeveer 2 ure met een donderend gevaar in. Ten 3 en een half ure stortte nog een ander ge deelte in, waardoor de brand verminderde; en aan gezien hij aan die zijde van de fabriek geen voedsel meer vond was men hem ten 4 en een half uur meester. Zoo ver men kan nagaan, is ruim de helft van het uitgestrekte gebouw in de asch gelegd. Bij eene der instortingen is een man aan hpt hoofd ver wond geraakt, doch niet gevaarlijk. Yolgens geruch ten, heeft men meer dergelijke ongelukken te betreuren, en moet ook een man van het dak gestort zijn. De schade zal zeker zeer aanzienlijk wezen; men mago. a. eene onlzagcheiijke menigte stukken katoen hall' ver brand uit de vensters in hel water werpen. Men verneemt dit alles voor brandschade verzekerd is. Men verneemt, dal de burgemeester der gemeen te Elsloo naar den procureur-generaal hij het pro vinciaal geregtshof in Limburg is verwezen ter zake van onwettige arrestatie vaneen ingezeten zijner gemeente. Door H J. van der Horst, socieleithouder te Dordrecht is ten burele van politie aldaar over gelegd een van valsehheld verdachte gulden, dragende het jaartal 1846, door genoemden socieleithouder, bij gelegenheid van een ten zijnen huize gehouden halontvangen zonder dat htj echter heeft kunnen opgeven door wien dezelve was in betaling gegeven. Bij onderzoek door het munt-collegie Ie Utrecht ingesteld is gezegd muntstuk gebleken beneden het wettige gewigt der guldens te zijn, en te bestaan uit

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1