COURANT? 1853. BiWff iiffiifflCTMMl. PUBLICATIE. BEKENDMAKING. NATIONALE MILITIE. WAARSCHUWING. Bllilik MAANDAG 21 FEBRUARIJ. De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J ,75 Franco per Post f J ,90. Gewone 4dvertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van J6 regels a f J.20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Gemeente aan de bepalingen der Wet van den 26e Ventose 4e jaar, betrekkelijk de zuivering der Boomen, Strub ken en Hagen, van Rupsennesten, Ringen en Netten, welke voor deze Provincie verpligtend is gemaakt, bij het Decreet van den 8 November 1810 en na der gepubliceerd bij Publicatie van Heeren Gedepu teerde Staten dezer Provincie van den 26 Januarij 1826, en manen dezelve ter bevordering van hun eigen belang en dat van hunne naburen dringend aar, om binnen den bij de wét bepaalden tijd, hun ne in eigendom of gebruik toebehoorende Boomén Struiken er: Hagen van de daarin aanwezige Rup sennesten te zuiveren, ten einde niet te vallen in de kosten en straffen daarop gesteld als zullende aan vankelijk tegen 7 Meart eerstkomende en voorts van 14 tot 14 dagen, zoo lang het saizoen het ne men van maatregelen tot wering van Rupsen zal toelaten daarop naauwkeürrge. Schouwingen gehou den, en tegen de nalatigen Proces-VerbeaLopgemaakt worden volgens de wet. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 19 Febru ari) 1853 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden: Dat de beschrijving over het jaar 1853, voor de Plaatselijke Belasting op de HONDEN, afgeloopen en dien conform het Kohier opgemaakt is alsmede dat hetzelveter voldoening aan hel bepaalde bij Art. 264 der Gemeentewet door ben voorioopig vastge steld van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag ter Secretarie ter visie zal liggen ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen, aan den Gemeente-Raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nntte te maken tot het doen van zijne aan gifte, ten Kantore van den Ontvanger der Plaatselijke Belastingen zoo en gelijk in Art, 2 van het Regle ment op de invordering is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van Art. 5 des meerge- waagden Regiemenis: «Dat diegene, welke na den afloop der beschrijving een of meer Honden zal willen houden boven die waarvoor hij beschreven «is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten «doen, ten Kantore van voornoemden Ontvanger.» En ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan te Goes den 19 Februarij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES' brengen bij deze ter kennisse van allen die het aan gaat dat de Militie-Raad krachtens art. 126 der Wet op de Nationale Militie, van den 8 Januarij 1817 (Staatsblad No. 1), over deze jare zijne tweede Zittingtot onderzoek der Lotelingen van dit jaarvolgens art. 37 der Wet van 27 April 1820(Staatsblad No. 11), welke vermeenen mog- ten regt op vrijstelling te hebben zal houden te MiddelburgHoofdplaats dezer Provincie, op Maan dag den 21 Maart aanstaande, des morgens ten half tiep ure in de Abtdij aldaar. Van de verpligting om voor dien Raad te verschij nen zijn echter uitgesloten zoodanige Lotelingen welke geenerhande reden tot vrijstelling hebben, daar dezulken door den Militie-Raad finaal voor de dienst gedesigneerd. zullen Worden. Terwijl bij deze alle Ouders Voogden Curators, óf Gemagtigden worden herinnerd dat zij reclames hebbende voor hunne absente Zonen of Pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage ure en plaatse voormeld. Zullende de Commissie voor de werk zaamheden der Nationale Militie tol de afgifte der benoodigde Attesten vaceren ten Raadhuize alhier Woensdag den 9 Maart 1853 des voormiddags ten elf ureter opmaking van welke men vooraf ter Secretarie de noodige opgaven gelieve te doen. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd mitsgaders geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 19 Februa rij 1853 Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. DIAKENEN bij de Hervormde Gemeente te Goes, brengen bij deze weigemeendeu dank aan de gevers inde vei vroegde driemaandelijksche Collecte, op heden door hun gehouden, waarvan het bedrag aan de bil lijke verwachting ruimschoots heeft voldaan mogen de milde giften daarin gedaan navolging vinden; ter wijl aan de extra ontvangen gift, naar het verlangen van den gever door eene buitengewone bedeeling zal worden gevolg gegeven. Goes, den 20 Februarij 1853. Namens Diakenen voornoemd L. BREKER Koorz. van den BUSSCHE, Secr. DIAKENEN bij de Hervormde Gemeente te Goes, hadden het genoegen, zoo als uit bovenstaande blijkt, de driemaandelijksche Collecte op gisteren gehouden, hunne verwachting niet had teleurgesteld: heden wordt dat genoegen in ruime male verhoogd, door het ont vangen eener gift van f 50,00. Den milden gever ontvange daarvoor den dank der Armen, en in het bijzonder van hen, aan wier zorgen dezelve zijn toe vertrouwd, Goesden 21 Februarij 1853. Namens Diakenen voornoemd L. BREKER, Koon. van den BUSSCHE Secr. GOES den OM Februarij. Mogten wij sinds lang alhier verstoken zijn van het vermaak, dat de sledevaart (onzen landaard zoo eigeo) medebrengt, zoo voorzag daarin eene in ruime hoeveel heid gevallen sneeuw, tamelijk door het weder beguns tigd van de goede en gladde banen zoo in als bui len de stad werd dan ook gretig gebrnik gemaakt. Nagenoeg alle dagbladen maken melding van waarschuwende ongelukken die bij het ongeduld waarmede men van het sinds lang niet genoten ijs vermaak wil gebruik maken, plaats hebben. Te Meppel vielen op marktdagvan eene groote schaar een twintigtal door het ijsdoch werden ge lukkig gered vier vrouwen hebben daarbij nogthans veel geleden op de Smildevaart werden mede met groote moeite vier personen uit het ijs gebaald. Reeds den 17 waagde men zich, (volgens de Pr. Gr. Cour.) lusschen Appingadam en Delfzijl met paard en arre- sleae op het ijs hoewel zulks in 't begin scheen te zullen slagen, bezweek spoedig de ijsbodem en bepaal den de gevolgen zich gelukkig bij een verkoelend bad. Te Leeuwarden verdwenen in een oogenblik niet min der dan 7 kinderen door het ijs. Slechts met moeite en behulp van allerhande reddingsmiddelen werden allen uit het water gered, en moesten de ouders haast hunne roekeloosheid betreuren, hunne kinderen ver lof gegeven te hebben, zich op het dunne en wrakke terrein te wagen. Te Bergen, een dorp omstreeks een uur van Alkmaar, wilden mede twee zoons van zeke ren C. Bakker, zich op bet ijsvermaken, de jongste oud 14 jaren, op de Bergschevaai t gekomen schoot onder het ijs terwijl het den oudsten, slechts 16 jaren oud, ook met de meeste inspanning en na zich twee maal te water begeven te hebben niet mogt geluk ken zijnen broeder te redden te betreurenswaardiger was dit slagtoffer dewijl de ouders in den verdron kene eenen ijverigen broodwinner verliezen. Ook van de zeven baanvegers welke zich verleden Za- turdag op hel ijs van het Galgenwater, buiten de Wittepoort te Leijden waagden zakten 5 er door vier werden door de beide anderen aanstonds ge red terwijl de vijfde, een zeer bejaard man, na on geveer een uur, door een hem toegeworpen stok, het hoofd en armen boven water te hebben gehouden eindelijk na groote krachtinspanning zich aan een toegeschoven ladder vastklemde 't welk hij na her haald zinken nogmaals met beter geluk beproefde de oude man werd zoodoende gered doch verkeert in zorgeiijken toestand. GorinchemJ9 Februarij. Het wintervermaak met de arresleden had hier heden middag noodlottig kunnen zijn. Een tiental heeren beijverden zich om het zeerst eikander vooruit te komen; de voorste, met eene bakslede had twee paarden vóór elkander ge spannen, welke beide opbol gingen, met dal gevolg, dat de slede met een verschrikkelijk geweld tegen de ijzeren leuning vari de stoep van den heer Kehrer aansloeg. Eene handslede werd verbrijzeld en een kind geraakte tusschen de paarden doch kwam ge lukkig met eenige kneuzingen vrij, Eene les voor heeren liefhebbers, om bij alle zulke vermaken toch de voorzigtigheid niet uit het oog te verliezen. 's ffertogenbosch, J7 Februarij. Wij vernemen met genoegen dat de heer N. A. H. Jansen fa- briekant van verduurzaamde levensmiddelen alhier, die door zijne monsterpastij onze stad op de wereld-

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1