(lOESkNCHE (01 UW 1853. DONDERDAG 10 FEBRUARIJ. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per ff wartaal is f i ,75 Franco per Post f J ,90. Gewone Hdverlentien worden a. SO cis. de regel geplaatst. Geboorte-, II v we lij lis- en Doodbei iglen van .16 regels a. J,20 behalve het Zegclregt. MS GOES den JO February. Men meldt ons, dat ter vervulling der vacature van Deurwaarder bij de Arrondissements-Regtbank alhier is benoemd de Heer CB. de Jongh als zoodanig door genoemd collegie aan het Hof van Zee land voorgedragen. Het doet ons genoegen met grond Ie kunnen tegenspreken het berigt uit Goes geplaatst in de Middelburgsche Courant van 8 dezer. Men meldde, dat den 4 dezer J. Huisseling door eenen val van den steiger het ongeluk had zijn been te breken; gezegde Huisseling is gevallen, ja, maar heeft zich slechts bezeerd zonder beenbreuk of belangrijke kneuzingen. LI. üingsdag werd de Middelburgsche Stoom boot Prinses Marianne varende van Rotterdam ter hoogte van Ooltgensplaat voor een' korten tijd in haren togt geslaakt door het springen van een stuk uit den ketel de Stoomboot de Stad Zierikzee haar dra gevolgd zijnde nam passagiers en goederen aan boord en bragt hen, na eerst hare bestemmings plaats aangedaan en aldaar gelost te hebben verder. Hoewel het geval tot ernstige gevolgen had kunnen aanleiding geven, is voor zoo ver bekend, geen letsel of nadeel aan personen en goederen overkomen. Den volgenden dag heeft gezegde boot zijne gewone vaart herval. Den bevelhebber der Zierikzeesche stoomboot, wordt voor zijne heusche en beleefde bereidvaardigheid, alle lof toegekend. Flissingen, 8 February. Zondag avond zijn M. P. van Hecke. wonende te Middelburg, en G. Koe- voets wonende te Neuzen, in het Marinedok alhier in het water gevallen; de eerste werd spoedig gered en in het gasthuis overgebragt. alwaar hij nog wordt verpleegd doch de laatste heeft het met den dood moeten bekoopen zijn lijk is heden bij de Tonne- brug opgevischt. De overledene moet drie kinderen en eene zwangere vrouw nalaten. PFeesp, 5 February, Heden avond ruim 7 ure had de dienstbode van den pastoor der R. C. Ge meente alhier door de duisternis misleid hel on geluk in de kolk der sluis te storten twee jeugdige knaapjes juist aankomende had een derzelve ge naamd Teunis de Bruine slechts 12 jaren oud den moed en tegenwoordigheid van geest, zich op een der palen langs de kolk slaande te werpen, zich aan denzelven vast te klemmen en op deze wijze de ongelukkige niettegenstaande de heerschende duis ternis, te grijpen en van een wissen dood te redden; de andere knaap riep in dien tusschentljd den knecht van den aldaar wonenden sluiswachter door wiens verdere hulp de dienstbode en de brave knaap gered werden. De Nederlandsche toonkunstenaars Frans Coe- nen en Ernst Lubeck, welke verleden jaar eene reis naar America ondernomen hebben en zich iri verschei dene sleden met den grootsten bijval hebben doen hooren, bevonden zich laatstelijk in Nieuw-Grenada. In den loop van December hebben zij inde hoofdstad Bogota tien concerten gegeven waarvan één ten be hoeve van de Philharmonische Sociëteitwelke het aan fondsen ontbrak voor het bouwen van eene nieuwe concertzaal. Op hun afscheids-concert is aan elk hunner door die Sociëteit eene groote gouden medaille tot aandenken aangeboden, en deze medailles, gehecht aan een zijden band met de kleuren der republiek werden hun op eene pleglige wijze, door eene jeug dige dame van eene der eerste familien, om den hals gehangen, Bij hun vertrek uil Bogota werd hun door een veertigtal jongelieden te paard uitgeleide gedaan. Zij hebben zich van daar naar Lima begeven. Het grootste gedeelte van de visscners-vlool is te Scheveningen reeds met vrij aanzienlijke ladingen visch die in de netten gevangen was, aangekomen. Door de vervroegde vergunning om met de netten te mogen visschen zal in de armoede die bij den visschers-stand vooral ten gevolge van het dit jaar op nieuw mislukken van de visscherij met het hoek» want heerscht beter en meer doeltreffend worden voorzien dan door giften en gaven Oldemaal6 February. Een droevig ongeluk heeft op Vrijdag den 4den dezer, in de naburige gemeente Lonneker plaats gehad Een met boomen beladen wagendien men bezig was naar elders te ïervoeren viel om, met het noodlottig gevolg, dat een jongeling van 23 jaren er onder geraakte en het leven er bij verloor; zijne hersenpan was verbrijzeld. Gisteren avond ten elf ure ontstond er brand ten huize van eenen bakker bij de Deurningerpoort alhier door de ijlings aangevoerde en in werking gebragte spuiten was de brand die aanvankelijk een dreigend aanzien had, een half uur later gebjuscht. De oorzaak van het ontstaan van den brand is niet met zekerheid bekend. Maastricht-4 I'ebruarjj. De leidekker B. werkzaam aan een nieuw huis in de Boschstraat al hier, had gisteren het ongeluk daar van het dak te vallen en is zoodanig gekwetst dat hij 3 oren na den val, aan de gevolgen overleed. De ongelukkige, 38 jaren oud laat vrouw en een kind achter. Ginneken, 8 Febtuary, Gisteren avond tusschen 7\ en 11 uren, heeft alhier ten huize van den heer R. B eene brutale diefstal plaats gehad, doormid del van buiten- en binnenbraak. Men heeft onder anderen ontvreemd ongeveer f 387 00 aan specie en de volgende zilveren voorwerpen, als: twee pre senteerbladen een soeplepel een mostaardpol en peperbus twee zoutvaten acht kurken met zilver beslag, acht tafelvorken elf lepels, twee zoutschop- jes, een zuurvorkje en mostaardlepeltje, twee pleeten kandelaars vijf dito messen-leggers een scheermes met zwarte hecht, voorts de navolgende effecten, als: 1°. een obligatie N. W. Schuld groot 1000 4 pCt. 2°. twee Belgische obligatièn rent. 2\ pCt. ieder groot 2000 fres. met vier losse coupons 3°. een Russische obligatie groot 500 roebels, a 4 pCt 4°. een Braziliaansche obligatie, groot 100 pd. sl 5°. twee obligatiën der provinciale leening van Noord- Brabant van 30,000 elk groot 500, rent. 4j pCt. Van al de gemelde obligatiën zijn de coupons ach tergebleven doordien deze op eene andere plaats geborgen waren, met uilzondering der vier genoemde losse coupons. Finslertvolde 6 February. In den avond van den 4 dezer vervoegden zich ten huize van den land bouwer K. 7. K. alhier twee vrouwen, zoogenaamde sloelematsters met vier kinderen, verzoekende in de schuur dier behuizing den nacht te mogen doorbren gendal haar werd toegestaan. Den volgenden mor gen opstaande, om te vertrekken, bleek het, dat het kindje van eene dier vrouwen oud zes weken over leden wasofschoon hel kort te voren nog geleefd had. De burgemeester hiervan berigt bekomen heb- f bende werden de vrouwenwelke zich reeds met het lijkje op weg hadden begeven naar Oosterwolde, teruggehaald en verwekte het uiterlijke van dat lijkje eenigen argwaan, waarop daarvan kennis werd gege ven aan den heer officier van justitie te Winschoten. Ten gevolge hiervan kwamen heden morgen de subsi, officier van justitie met de heerec. Schónfeld en Prinsma in deze gemeente, om eene lijkschouwing te bewerkstelligen waarvan hel gevolg was, dal de moeder van hel overledene kind naar Winschoten werd getransporteerd. Dit alles heeft de nieuwsgierigheid naar den ver deren afloop dezer zaak in hooge male opgewekt. Voor eenige dagen kregen te Engwierum, Oost- dongeraéeel, twee jongelieden woorden en werden zij daarna handgemeen, met dal gevolg, dal de een, een boerenzoon den ander een boerenknechteen stuk van den neus afbeet, en wel zóó. dat men voor lang durig lijden vreest. De boerenzoon heeft den belee- digde, naar men zegt, met geld bevredigd. Naar men berigt is voor eenige dagen in de na bijheid van Wolderidorp onder het schoonmaken van eene sloot een menschengeraamle opgehaald. Men voegt er bij dat volgens geruchten die sloot voor weinige jaren geheel is gegraven, en dat aldaar in de nabijheid voor eenige jaren een horologie moet ge vonden zijn. DUITSCHLAND. - Frankfort, den 6 February, Dezen voormiddag is alhier eene zware misdaad gepleegd. Den Israëlitischen wisselaar Schwarschild, in eene der meest bezochte straten woonachtig, is op klaar lichten dag in zijn eigen kantoor de hals afge sneden. Men voegt er bij, dal kisten en kasten zijn opengebroken en beroofd. De aard van dit misdrijf en de stoutmoedige roekeloosheid waarmede het is bedreven, hebben niet weinig indruk gemaakt. Men wil dal men twee zeer Wei gekleedde jongelieden kort voor hel oogenbiik waarop de misdaad is ge pleegd in het huis heeft zien binnen gaan. ENGELAND. - Londen den 7 February. Laatsteden Woensdag heeft de heer Barry de Cloon van den Circus te Bristol een walertoglje ge maakt in eene kuip die met vier ganzen was be spannen. Alstoen bezweek eene brug onder het ge- wigl der menigte, die er zich op had vereenigd en velen verdronken. Men wil dat weldra eene stoomboot naar Egypte zal vertrekken, om er de beroemde naald van Cleopatra te halen welke in het glazen paleis zal worden geplaatst. De nieuwe expeditie uit Amerika tot het op sporen van sir Franklin zal eerlang vertrekken en onder bevel slaan van dr. Kane, die vast gelooft, dat sir J. Franklin nog in leven is. Hoe zwak de gronden daarvoor ook zijn wil hij de onderneming nogmaals met alle veerkracht, hem eigen, wagen. Hij houdt het er altijd voor, dat beide vermiste schepen nog in een of anderen onbezochlen inham in het ijs besloten zijn en wel in streken alwaar dierlijk voedsel en andere middelen tot onderhoud niet ontbreken, Men verbindt aan deze onderneming ook nog altijd het ontwerp eener doorvaart, daar men de Baffinsbaai tot nu toe oneigenlijk als eene baai be schouwd heeft. De zeevaartkundigen houden zich met vele gissingen en redeneringen over een en ander bezig.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1