lilKNXCIF, 1853. coiibah MÊt DONDERDAG 3 FEBRUARÏJ. De uitgave de%er Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsDe Prijs per ff wartaal is f J,/5, franco per Post f .1,90, Gewone ddvertentien worden a 20 etsde regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbengien van J6 regels a J ,21 1ISTMII lElIiEfMfEI. Be GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, doen te weten: Dat zij in hunne vergadering van heden, met wij ziging van hun besluit van den 22 November 1852 No. 97, en tot herstel van eene daarbij plaats gehad hebbende onregelmatigheid in de gegevene uitvoering aan art. 5 der wet van den 5 derzelfde maand (Staats blad No. A97)houdende regeling van de verdeeling der Provinciën in Kiesdistrictenter benoeming der Leden van de Provinciale Statenenz. hebben bepaald 1°. dat in plaats van den Heer Mooijaart verkeerde lijk aan het nieuwe Hoofd Kiesdistrict Hulst toe gevoegd door het lot zal worden aangewezeneen van de acht in het voormalig Hoofd-Kiesdistrict Goes benoemdeen in het eiland Zuid-Beveland wonende leden, en dat de zeven overblijvende leden, benevens .de Heer A. A. Mooijaart, wonende in het eiland Noord- Bevelanden in het vroegere Hoofd-Kiesdistrict Zierilezee, benoemd geweest, zul len geacht worden in het nieuwe Hoofd-Kiesdistrict Goes te zijn gekozenzijnde bij deten gevolge van de zoo even vermelde bepaling, plaats gehad hebbende loting de Heer J. Transen van de Putte, aangewezen als tot het nieuwe Hoofd-Kies district Hulst te behooren 2°. Dat de bij de 2e zinsnede van art. 5 der hierboven aangehaalde wet bedoelde lijst door hen dien ten gevolge is gewijzigd, zoo als die aan den voet van dit besluit voorkomt. Gegeven te Middelburgden t| Januarij 1852. "VAN TETS Voorzitter. van der SWALME, Griffier. Provincie Zeei.and. LIJST, aanwijzende de Hoofd-Kiesdistriclen in welk elk lid der Provinciale Staten van Zeelandgeacht wordt te zijn verkozen opgemaakt volgens art. 5 der wet van den 5 November J852 (Staatsblad N°. 197). Aanwijzing der vroegere Nieuwe NAMEN der LEDEN Hoofd-Kies Hoofd-Kies- van de districten in districten. Provinciale Staten. welke de Le den zijn be noemd. Z. Snijder. middelburg. Jonkh. P. Damas van Cit- Id. ters. Id. D. Uijttenhooven. Id. B. Bomme. Id. W. M. Snijder. Id. middelburg. C. Vis. Id. J. W. Callenfels. Id. Jonkh. Mr. M. C. Paspoort Id. van Grijpskerke. Id. G. J. Sprenger. Id. S. Luteijn. Id. Mr. A. M. Becius. Id. M. C- de Crane. zierikzee. H. Moolenburgh. Id. Jonkh. Mr. J. F. Schuur- Id. zierikzee. beque Boeije. Id. Mr. W. J. P. Kroef. Id. Jonkh. W. D. de Jonge. Id. J. van der Have, Cz. Id. Nieuwe Hoofd-Kies- districten. NAMEN der LEDEN van de Provinciale Staten. Mr. K. Wagtho. W. J.van Voorst Catshoek. C. van de Stolpe, Mz. Mr. M. P. Blaaubeen. I. G. J. van den Bosch. A. Kakebeeke. Mr. J. C. It. van der Bilt. B. van der Mandere. Mr. J. J. van Deinse. O. Verhagen. A. A. Mooijaart. j J. C. O. Benteijn. I M. Mazure. I A. van den Broeeke. j A. de Smidt. II. G. Hammacher. J. M. Henneqnin. Aanwijzing der vroegere Hoofd-Kies districten in welke de Le den zijn be noemd. zierikzeë. Id. Id. goes. Id. Id. Id- Id. Id. Id. zierikzee. sluis. Id. Id. Id. Id. Id. P. Beumer Hardenberg. Mr. G. W. T. Vogelvanger. P. P. T. Pierssens. J. Fransen van de Putte. P. D. Buijze. S. H. van Diggelen. P. W. Steenkamp. Vacature, ten gevolge van het ontslag van den heer L. van den Berg. goes. Id. Id. Id. sluis. Id. Id. Id. Aldus gewijzigd ter vergadering van de Gedeputeerde Staten van Zeelandte Middelburgden if Januarij 1853. VAN TETS, Voorzitter. S. van der SWALME, Griffier. MINISTERIE VAN FIN ANCIEN. WAABBORG en BELASTING der GOUDEN en ZILVEREN WERKEN. De Controleur van hel Middel van Waarborg in de Provincie Zeeland Ontvangen hebbende de vergrootte Afbeeldsels der onderscheidene Stempelwerken bedoeld bij Art. I 1 der Wet van 18 September 1852, (Staatsblad no. 178); Brengt bij deze Ier kennis van de daarbij belang hebbenden Al. Dal de vergrootte Afbeeldsels, hierboven ge meld van af lieden ten zijnen kantore verkrijgbaar zijn, voor 25 ets. het stuk, ten behoeve van hel Rijk B. Dat de Borderellen van Verkoop, bedoeld bij Art. 42 van gemelde VV'et, en welke de Verkoopers, ingevolge Art. 43 bij den verkoop van Gouden en Zilveren Werken, aan de Koopers. zoo zij zulks ver langen, gehouden zijn uit tereiken, doch ook zonder aanvrage bij den Verkoop van Passement. Borduur- en Draadwerken, en van Diamantwerken, waaraan zich echte en onechte Gesteenten zamengevoegd be vinden verpligt zijn af le geven eersldaagsbij de Boekhandelaren VAN BENTllEM J UTT1NG, legen geringen prijs te verkrijgen zijn. Middelburg, den 21 Januarij 1853. De Controleur voornoemd H. D. FOCK. Vervolg en Slot van ons vorig No.) VERGADERING DEN 27 JANUARIJ DES AVONDS TEN 6 DEE. Afwezig de Meer Vervenneuitlandig. De notulen der vergadering van 24 dezer worden gelezen en met eene geringe wijziging goedgekeurd. Alvorens tot de voortzetting der beraadslagingen over te gaan, herinnert de Voorzitter, dat bij alle werkzaamheden en voornamelijk bij vergaderingen, orde een voornaam ver- eisebte is. 7,Ik!, herinnert door voorlezing vnu de art. 11, 16, 19 en 22 van het Reglement van orde, aan de deswe- gens bestaande bepalingen en verzoekt de leden zich daar aan stipt te houden. Daarna worden de beraadslagingen van de vorige verga dering voortgezet en wel overliet amendement van den Heer van der Meutentot oprigting eencr boogere Burgerschool. Die Heer erlangt liet woord tot toelichting van zijn voor stel en verklaart, na het verhandelde ter vorige vergadering, weinig daarbij te voegen te hebben. AVanneer men de beide rapporten nagaat, wordt door beide commission de Burger school zeer aangeprezen en de wensclielijkheid van hooger onderwijs erkend men zal liet met den spreker wel eens zijn, dat niet alleen voor behoeftigen moet gezorgd worden, maar ook voor meevgegoedden de gelegenheid moet bestaan, om hunne kinderen datgene te laten leeren wat noodig is opdat zij later een fatsoenlijk bestaan zouden kunnen er langen. De Voorzitter merkt op dat de School-Cornmissie beoogt eene hoogere Burgerschool geheel nieuw ingerigtterwijl de Raadscommissie vermeent, dat de toevoeging van een' bekwamen secondant, in staat om verschillende vakken te onderwijzen, voldoende zou zijn. ZKd. vraagt den Heer van der Meuten welke zijne bedoeling is? De Heer de Knokke van der Meiden zegt te bedoelen de Fransche school zoodanig te verbeteren of te veranderen., dat daarin een meer wetenschappelijk onderwijs gegeven worde, aan kinderen vau meergegoedden. De Heer Saaijmans Vader helt over naar het- plan der School-Commissic, die van meening schijnt dat de bestaande school voor zoodanige verbetering niet vatbaar is; hij gelooft dat door de toevoeging van een ondergeschikt persoon, niet zal voorzien zijn in de behoefte. De Heer van den Bosch vermeent, dat het voorstel niet goed is geformuleerd, en dat de woorden: «zoo als de School-Commissie bedoelt.» daar behooren in gevoegd te worden. ZKd. bestrijdt voorts het idee dat het voorstel van de Heer van der Meiden een amendement wezen zou, daar door toch verstaat men verbetering in een voorstel dat aanhangig is geenszins op een voorstel dat reeds is aan genomen. Het is oen nieuw voorstel, voortgevloeid uit een rapport, één jaar geleden aan den A'oérzilter gedaan. Ik kan niet verbergen (zegt ZKd.) dat het eenen onaangenamen indruk bij mij heeft verwekt, dat de moeite der Raads Com missie zoo wordt voorbijgezien en hare bedoeling zoo zeer miskend, daar zij alleen het algemeen belang, het belang der Gemeente, heeft op het oog gehad, waartegen nu hét belang van sommigen uit eenen hoogeren stand wordt over gezet. Het voorstel in dien geest beschouwende, wil ZKd- daarop art. 34 van het reglement van orde, toegepast zien en door den Raad beslist, of hel zal gesteld worden in handen eener commissie of dadelijk in behandeling genomen. De A'oorzitter zegt, dat het ook hem niet duidelijk is, hoedanig het voorstel van den Heer van der Meuten te be schouwen, daar toch ook de verbetering van het hooger on derwijs, als een voorstel der Raads-Coinmissie kan beschouwd worden. Als zoodanig zouden die Heeren zeer ten achter vallen, die zoodanige regeling hebben op het oog gehad, indien men hunne denkbeelden geheel op zij zelle en ver meent ZEd. daarom, dat het voorstel wel degelijk als een amendement moet beschouwd worden. Men heeft gemeend dat dit punt, bij de regeling van het geheele Schoolwezen ook in behandeling zou komen en ieder heeft dus vrijheid daaromtrent wijzigingen voor te stellen. Overigens behoo ren de aangehaalde woorden er niet in, omdat de Beer van

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1