«OESSCHE «01 Rl 1853. DONDERDAG 27 JANUARI.!. BWiSII è'MMTM* Bj:!vENJ)MA lsG ~KÏÏNMSGEVI\G. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsDe F rijs per Kwartaal is J ,7 5 Franco per Post f J ,90. Gewone Advertentien worden d 2O cis. de regel geplaatstGeboorte--, Huwelijks- en Doodberiglen van J—6 regels a f J >20 behalve kei Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat de Gemeente Raad .n zijne Openbare Verga dering van heden overeenkomstig het bepaalde bij art. 265 der Gemeente-wet heeft vastgesteld het tweede Suppletoir Kohier van BELASTING op de HONDEN, voor deze Gemeente, over den jare 1852, hetwelk ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing ge legen heeft van den 8 tot den 22 dezer. Dat genoemd Kohier andermaal ter lezing is neder- gelegd, ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot Zalurdag den 5 Februarij aanstaandevan des vooruiiddags negen tot des namiddags twee ure. En dat ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijnen aanslag hij Heeren Gedeputeerde Staten in be roep kan kotnen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goes- se/te Courant. Gedaan ten Ruadhuize van Goes den 24 Januarij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEËN. De Secretaris H. C. PILAAR. De BURGEMEESTER van GOES gelet op de 2de alinea van art. 7 der wet van den4Julij 1850, Staatsblad Nu. 37) tot regeling van het Kiesregt en de benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten-Geneiaal noodigl de In gezetenen dezet Gemeente uit om zoo zij elders in de Directe Belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór den J5 Februarij eerstkomendeter Secretarie der Gemeente te doen blijken. Gedaan te Goes den 27 Jannarij 1853. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. DIAKENEN der HERVORMDE GEMEENTE te GOES maken dankbare melding van eene Gift uil Amsterdam van f 5,— waardoor zij in staat zijn geweest aan hunne Armen eene buitengewone bedee ling van TURF te doen. Mogt den edelen gever navolging vinden en daar door Diakenen worden in staat gesteld de aan bun toevertrouwde armen van lijd tot tijd iels buitenge woons uit te reiken. Goes Diakenen voornoemd 26 Januarij 1853. van de PUTTE, Pres. van den DUSSCIIE, Sec. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTE-RAAD te GOES, den 24 Januarij 1853. Afwezig de Heer F'ervenne uillandig. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, Prov. blad N°. 1, houdende kennisgeving van de aanvaarding door den Commissaris des Konings van deze zijne betrek king. Burgemeester en Wethouders doen daarbij.'me- dedeeling, dat zij in de afgeloopen week ter audiëntie Zijn Hoog Ed. Geb. daarmede hebben geluk gewenscht en de belangen dezer Gemeente aanbevolen. Worden gelezen en voor informatie aangenomen. 1°. Missive van HH. Ged. Staten van 22 December 1852 houdende magtiging om uit de onvoorziene uitgaven bij de begrooting der schutterij voor 1852 uitgetrokken, te voldoen de kosten voor onder-ofhciers kleeding en onderscheidingsteekeuen, bij vorige deli beratie aangevraagd, 2°. Extract uil liet verbaal van Heeren Gedepu teerde Stalen van 15 December II., houdende goed keuring der Gemeente-rekening over 1851, 3°. Missive van datzelfde Collegie van 14 Decem ber II., daarbij toezendende de goedgekeurde gemeente- begroeting voor 1853. In verband met die begrooting herinnert de Voor zitter aan drie punten: 1°. de regeling van hel arm wezen, waarmede de vaste Commissie voor dat onder werp wordt verzocht zich onledig te willen houden. 1°. de aanleg van den wal van de Oostpoorl naar de Ganzenpoórt waartoe .eene commissie wordt benoemd bestaande uit de Heeren Kahebeeke Pervenne en van den Bósc/i. 3°. Het roeijen der hoornen. Bur gemeester en Wethouders stellen voor hier onder te •begrijpen de boomen op de markt, omdat die slecht groeijen én zoodanige plantagien meer ont~ dan ver siert waarmede genoegen wordt genomen. Wordt gelezen een verzoekschrift van den lieer C. A. van Renterghem om vrijdom van 19/20 der Gemeente belasting op de brandstoffen voor zijne Ga- rancine fabriek benoodigd. Overeenkomstig het mede voorgelezen rapport deswegens van den Gemeente ontvanger en hoofd-coinmies wordt het gedaan ver zoek ingewilligd Een dergelijk uitvoerig verzoek tot afgeheelen vrij dom, wordt voorgelezen, van de maatschappij van verbeterde Meekrap-bereiding. Het advies van den Gemeentè-ontvanger en hoofd-commies strekt lot af wijzing van hel verzoek zoo als het ligt doch tol inwilliging voor 19/20. Burgemeester en Wethouders stellen hetzelfde voor ook op grond dat hel onderwerp van vrijdom van be lasting is een onderdeel van het finauliele voorstel hetwelk eerlang zal worden behandeld en het niet raadzaam zijn zou daarop vooruit te loopen. Conform het voorstel voor 19/20 toegestaan. Geschiedt vno:lezing vaneen verzoek des Gemeente ontvangers om wederom aan de Commiezen de gewone gratificatie van f 250 te mogen uitbetalen. De Voorzitter herinnert dat in de zitting van 27 Februarij 1S52 het beginsel is aangenomen dat geene gratificatiën ineer zonden worden toegekend maar indien daartoe termen bestonden de jaarwedden verhoogd naar gelang der diensten. In afwachting der regeling van het finantiewezen stellen Burgemeester en Wethouders voor over 1852 en 1853 eerie tractements-verhooging aan den hoofd commies 52 de commiezen ieder f 39, de poli- cie-agenlen,y50 en aan P. Remijn voor 3 weken buitengewone dienst f IS toe te staan, met afwij zing van het verzoek ten behoeve der klepperlieden over 1852, omdat deze reeds buitengewoon zijn be loond over dal jaar voor hel openen en sluiten der poorten gedurende den nacht en bovendien zich bij den brand van den Heer Pilaar aan pligtverznim hebben schuldig gemaakt. Alzoo besloten. De staat der restitutien voor Stedelijke Belastingen over het 2de halfjaar 1852, wordt goedgekeurd eu toegestaan tol een bedrag van f 1261,91. Het proces-verbaal van Kns-opneming des Gemeente ontvangers wordt medegedeeld met een in Kassa van f 13652,70s. De rekening der Leenbank over 1852 ingezonden zijnde, wordt ten fine van rapport gesteld in handen der Commissie van Finantien. De Voorzitter deelt mede, dat de Kamer van Koop handel en Fabrieken den 3 dezer door hem is geïn stalleerd en zich den 7 daaraanvolgende heeft gecon stitueerd en verkozen tot Voorzitter de Heer J. F. van de Putte, tot diens plaatsvervanger de Heer O. Ferhagen en tot Secretaris Mr. G. ab Utrecht Dresselhuis. Het daarvan ingezonden proces-verbaal wordt voorgelezen en ter inzage der leden gelegd, met de gedrukte aanspraak van den Heer J. F. vati de Putte waarvan een exemplaar aan ieder der leden wordt uitgereikt. Wordt voorgelezen het verslag en de verantwoor ding der Commissie belast geweest met de uitdeeling uit den opbrengst der ingeschrevene giften op Nieuw jaarsdag. De Voorzitter betuigt zijn genoegen, dal de po ging om het bedelen tegen te gaan zoo zeer aan de verwachting heeft beantwoord en hij de bedeelden zoo veel goedkeuring heeft ondervonden. ZEd. maakt daarvan met den meesten lof melding, betuigt zijnen dank aan de Raadsleden en de Commissie van uitdee ling en stelt voor de openbaarmaking van het verslag en de verantwoording door middel der Stads-Courant. Alzoo besloten. Wordt gelezen eene missive van het Algemeen Armbestuur, voordragende eeu lid van hetzelve in plaats van den Heer F er schoor die moest aftreden, de Heeren F er schoor en Houwer. Bij de opening der slembrieljes blijkt dat op den Heer F er schoor Sop den lieer Houwer 2 stemmen zijn uiigebragl zoodat eerstgenoemde op nieuw is benoemd, waarvan aan bet arm-besluur en den be noemden zal worden kennis gegeven. IJet 2de suppletoir kohier der Honden-Belasting den S Januari) opgemaakt en hetw Ik gedurende 14 dagen ter visie heeft gelegen wordt definitief vast gesteld en zal op nieuw worden ter visie gelegd en ter goedkeur ing aan Heeren Gedeputeerde Staten op gezonden. Burgemeester en Weihouders stellen voor op on voorziene uitgaven over 1852 aan te vragen, 1°. ƒ300 verhooging jaarwedde van den Secretaris en 2°. f 1200 tot aankoop van Straatkeijen. Teri aanzien van het 1ste punt herinnert de Voor zitter, dat in de vergadering van 21 November 1851 door den Raad is besloten de jaarwedde van den Se cretaris met f 300 te verhoogeri welk besluit nader is bevestigd hij deliberatie van 14 Januarij 1852 en de gronden daarvoor opgegeven. Daar nu de jaar wedden dom' Z. M. nog niet bepaald zijn en op de begroeiing slechts f 900 is uitgetrokken kan de meerder benoodigde 300 niet anders dan uit de onvoorziene uilgaven gevonden worden. Nopens het 2de punt zegt de Voorzitter dat het de leden bekend is dat de bestraling vee! te wen- schen overlaat en verbetering gebiedend noodzakelijk maakt. Dit kan met de oude steenen niet geschieden; wil men-duurzame verbetering hebben, dan dienen daartoe nieuwe keijen te worden aangekocht. I)e reeds aangekochte zijn bestemd voor de Kerk straat te beginnen van de Klokstraat tot aan het witte Paardenstraatje. Een opzettelijk onderzoek heeft ech ter doen zien dal de geheele Kerkstraat dringend vernieuwing vordert en vinden Burgemeester en Wet houders zich te meer genoopt lot dit voorstel om dat de belastingen over 1852 niin f 1600 meer heb ben opgebragt dan geraamd "was zoodat deze uit gaaf van geenen invloed op hel finantiewezen zijn zal. Deze beide voorstellen worden zonder discussie aan genomen. Door den Voorzitter wordt ter tafel gebragt eene verordening op het honden van önderhandscheLotertjen. Bij de behandeling der algemeene strekking vraagt de Heer van den Bosch, of hieronder begrepen zijn alle loterijen ook die welke uitsluitend met een weldadig doel zijn ingerigt? De Voorzitter antwoord toestemmend, doch ziet daarin geen bezwaar, omdat met die verordening het tegengaan van misbruiken be oogd wordt.

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1