AANBESTEDING De uitgave deze?' Con?ant geschiedt Maandags en Dondei'dags avondsDe Piijs per Kwar taal is f Jf75 F?°anco per Post f d,90. Gewone Jdvertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Doodbe? igten van J6 regels d f d.20 behalve het Zegelregt. De COMMISSARIS des KONINGS inde PROVINCIE ZEELAND Gezien de missives van Hunne Excellentien de Ministers van Oorlog en van Binnenlandsche Zaken respectevelijk van den 30 December 1852, No. 41 ed, en 4 Januarij 1853, No. 148, 2de Afdeeiing. Brengt overeenkomstig die missives ter kennis van de belanghebbenden Dat op Maandag den 7''™ February aanstaande, des middags ten twaalf uren, zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der levering van 44»6 REMONTE-PAARDEN. van welk getal een derde zal moeten zijn van inlandschen oorsprongen wel 1°. Door de Hoofd-Administralien van het 1ste 2de 3de en 4de Regement Dragonders respeclive- lijk te Maastrichtte 's Gravenhage, te Haarlem en te Deventer verblijf houdendeieder van 60 Paarden, in die plaats en te leveren, en waartoe voor elk korps in drie loten of partijen ieder van 20 stuks moet worden ingeschreven 2°, Door de Hoofd-Adminislrutie van het Rege ment Veld—Artillerie te Utrecht, van 150 Paarden, aldaar te leveren en waartoe in 6 loten of partijen, ieder van 25 Paarden moet worden ingeschreven 3°. Door de IIoofd-Administratie van het Regement Rijdende-Artillerie te Leijden van 26 Paarden, aldaar te leveren en waartoe in 2 loten ieder van 13 Paarden moet worden ingeschreven en 4°. Door den Kommandant van het korps Jagers te Paard te Tilburg van 50 Paarden aldaar te leveren en waartoe in twee partijen ieder van 25 Paarden moet worden ingeschreven En zulks overeenkomstig de voorwaarden waarop die aanbestedingen zullen gedaan worden van welke exemplaren van den 10 dezer voor de gegadigden ter lezing liggen in de Bureaux van de Kwartiermees ters der genoemde Korpsen alsmede bij het Depar tement van Oorlog te 's Gravenhageen op de Provinciale Griffie van Zeeland. Zullende deze bekendmaking geplaatst worden, in de binnen dit gewest uitkomende dagbladen. Middelburgden 10 Januarij 1853- De Commissaris des Konings voornoemd, VAN TETS. Bi»», mmmmmmsL GOES den J3 Januarij Met genoegen vernemen wij dat de ongesteldheid van den onlangs benoemden Hoogleeraar Dr. A. JViermeyerwelke geenszins van dat belang was, als sommigen meenden reeds zoo goed als geheel geweken is. Te Middelburg is sedert eenige dagen in om loop, een adres aan Z. M. den Koning, bereids door een aanzienlijk getal ingezetenen onderteekend. Daarbij wordt verzocht, dat hel Z. M. moge behagen, de de zer dagen op nieuw aangevraagde concessie tot het aanleggen van een haven-kanaal en het afdammen van het Sloe, in te willigen. Naar wij vernemen, heeft ook de kamer van koophandel, aldaar gevestigd,"zich tot ondersteuning dezer aanvrage tot Z. M. gewend, Haarlem JJ Januarij. De Boekdrukkers- en Lettergieters-Gezellen, leden van de in deze stad be staande Typografische Vereeniging onder de zin spreuk lot Hut en gezellig Fer keerhebben zich weder met hunne betrekkingen en eenige donateu- ren in den avond vari den lOden Januarij op de zaal van den Stads-Doelen vereenigd, ter viering van het feest van den Koppermaandag. Nadat de gasten door de leden van het bestuur waren verwelkomd en een kort verslag was gegeven van den toestand van de Vereeniging, waarbij, onder anderen was ge bleken dat onder het voorziltig beheer der Direc tie met een onaanzienlijk bedrag uit het fonds aan tijdelijk hulpbehoevende leden was uitgekeerd gewor den zijn door sommige der leden op een daartoe vervaardigd looneeltwee blijspelen met zang uitge voerd die een algemeen genoegen hebben gegeven. Hel spel is door inuziek afgewisseld en na den af loop daarvan heeft men zich met dansen tot laat ir. den nacht vermaakt zonder dat de vreugde door eenige onaangenaamheid of wanordelijkheid is ge stoord geworden, en allen, dankbaar voor de moeite, die de bestuurders zich hadden gegeven om het ge noegen met eene wenschelijke betamelijkheid te ver eenigen huiswaarts zijn gekeerd, 's Gravenhage, 9 Januarij. Als eene zeer zeld zaam voorkomende merkwaardigheid meenen wij te moeten vermelden; dat de weduwe Helena van Gel der, geboren FFinnek, moeder van een in ons mid den geacht toonkunstenaar, morgen, den 10 Januarij, den honderdsten verjaardag harer geboorte mag vie ren. De oude vrouw wier achter-kleinkind zich eerlang in den echt zal begeven, is in het volkomen genot harer geestvermogens en bezit vooral een sterk geheugen. Te meer mag hare hooge ouderdom als eene zeldzaamheid worden vermeld omdat zij in de jongste jaren tweemalen een. zeer ernstigen val had gedaan, waardoor eenmaal eene operatie aan het hoofd noodzakelijk werd geacht welke dan ook met den besten uitslag werd volbragt. Vd<5r dien tegenspoed, ging de oude vrouw nog op haar 97ste jaar alleen uit en deed toen zelfs alleen eene reis naar Amsterdam, om hare dochter te bezoeken. Ofschoon zij thans in het gaan verhinderd wordt, geniet zij eene volmaakte gezondheid mag zich in het gebruik van al hare zintuigen verheugen en weet door haar scherp ge heugen en door mededeeling van allerlei bijzonderheden van vroegeren tijd het gesprek te verlevendigen. Amsterdam,10 Januarij. Gisteren morgen is op. den 0. Z. Voorburgwal bij den korten Niezel, eene jufvrouw van den walkant uitgegleden en in het water gestort. Een persoon die daar juist voorbij kwam aarzelde niet zich hoewel niet kunnende zwemmen, geheel gekleed te water te begeven, waar door het hem mogt gelukken de vrouw die reeds geheel afgemat was van eenen anders wissen dood te redden. Rotterdam, JJ Januarij. Men heeft de volgen de bijzonderheden vernomen aangaande Mevr. Stowe schrijfster van het in de Vereenigde Staten en geheel Europa zoo veel opgang makende werk Oncle Tom's Cabin. Het uiterlijk van Mevr. Stowe is zeer een voudig en zij is zeer godsdienstighaar echtgenoot is geestelijke beiden leefden vóór het verschijnen van opgemeld werk zeer zuinig en verkeerden soms zelfs in bekrompen omstandigheden. Mevr. Stowe schreef een groot gedeelte van hel boek in de keuken met het papier op hare knien geplaatst terwijl zij er gelijkertijd met een dienstmeisje den maaltijd voor den middag gereed maakte. Zij koes terde zóó weinig verwachting van haren arbeid dat haar boekverkooper getuigt dat zij zich met een honorarium van 400 pd st. voor het manuscript zou hebben tevreden gesteld. Zij heeft thans 3 a 4000 pd st. bekomen, terwijl de boekverkooper mede goede zaken heeft gedaan. De heer Stowe heeft Brunswick (Maine) verlaten ten einde zich te An- dover (Massachutes!) te vestigen waar Mevr. Stowe eene nederige woning aangekocht en in gereedheid heeft doen brengen. Zij is bij de Amerikaansche bevolking thans bekend onder den bijnaam van On cle Tom's Cabin welken naam zij waarschijnlijk wel immer zal blijven houden. Vroeger heeft zij aan de redactie van onderscheiden dagbladen mede gewerkt. Sneek 7 Januarij. Heden avond is alhier van Nijezijl (nabij Ijlst) het treurig berigt ontvangen dat een bootje hetwelk een naburig meertje aldaar overstak en waarin zich twee boerenknechts bevon den is omgeslagen, met dat ongelukkig gevolg, dat beide personen niettegenstaande de aangewende po gingen lot redding, in de golven hun graf hebben gevonden. Ravestein 7 Januarij. Gepasseerden Maandag vergaderde de gemeen te-raad om in de vacature te voorzien van secretaris-penningmeester door het af treden van den fungerenden ontstaan. Een aantal geschikte kandidaten was opgekomen allen de ver- eischlen der wet bezittende, uitgenomen één, een minderjarige, die, volgens art. 96 der gemeente-wet, niet verkiesbaar was. Maar wat doet de raad Hij neemt bij mondeling overleg, een der leden uil zijn midden maakt dien lot «loco» secretaris en stemt toen met gesloten biljetten ter aanwijzing van den klei!) dien de secretaris zal moeten nemen 1 Eene imposante meerderheid van twee stemmen wees als zoodanig den onmondige aan. Verwonderlijk is het, dat de benoemde secretaris door den voorzitter of een der leden niet werd uitgenoodigd, om naar het voor schrift van art. 23 der gemeente-wet tusschen zijne twee onvereenigbare betrekkingen te kiezen. Hij ont deed zich van niets, bleef zitting houden, stemde over zijn eigen klerk en zal in zijne dubbele waardigheid blijven voortleven lot dat de onmondige mondig zal zijn. Voorzeker een kostelijk huismiddeltje dat, het is te denken, toepassing en uitbreiding zal vinden in het onschadelijk maken van lastige wets-artikelen, of echter de minister van binnenlandsche zaken en pro- batum est! toe zeggen zal valt te betwijfelen. Diever2 Januarij. Heden avond ontstond er, tusschen eenige jonge lieden en zekeren Flaas Klaster de navolgende weddingschap: genoemde Klaster wilde aannemen, om den afstand van hier naar Dieverbrug en terug, zijnde 40 minuten, binnen 15 minuten af te loopen. De weddingschap ging aan en lol over tuiging dat hij ter bestemder plaatse geweest was moest hij zich ten huize van R. Kroom aldaar ver voegen en pijpen rnedenemen. Na zijn vertrek waren 14 minuten verloopen en men dacht', hel is onmo gelijk maar ziet de deur wordt geopend en onze hardlooper verschijnt met de pijpen in de hand eu men konde niet eens aan hem bespeuren, dat hij hard geloopen had. Gepasseerden Donderdag is hij te gelijk met de diligence uit Meppel geloopen en hoe men de paarden ook mogt aanzetten, men konde hem niet bijblijven hij deed telkens de tolhekken voor hen open voelde de paarden op den huid en zeide dot de paarden er goed uitzagen maar toch niet hard

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1