«OESSCHE 1853. MAANDAG 10 JANUARIJ. ilH tilIMMfflHL I BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BilIIIk IIIiWITMIgj. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J ,7 5 Franco per Post f J,90. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels it f J ,20 behalve het Zegelregl. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen Ier kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de tweede supple'.oire beschrijving over het jaar 1852, voor de Plaatselijke Belasting op de HONDEN, afgeloopen en dien conform het Kohier opgemaakt is; alsmede dat hetzelve, ter voldoening aan het bepaalde bij Art. £64 der Gemeentewet, door hen voorloopig vastgesteld van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag, ter Secretarie ter visie zal liggen, ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen aan den Gemeente-Raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen aangemaand, om zich dien tijd ten nutte te maken tot het doen van zijne aangifte ten Kantore van den Ontvanger der Plaatselijke Belastin gen zoo en gelijk in Art. 2 van het Reglement op de invordering is vootgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van Art. 5 des meerge- waagden lïeglements: «Dat diegene, welke na den afloop der beschrijving een of meer Honden zal willen honden boven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten doen ten Kantore van voornoemden Ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan te Goes den 8 Januarij 1853. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. De BURGEMEESTER tan GOES, maakt bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat het Kohier No. 4 der PERSONELE BE LASTING over het dienstjaar 1852 op den 22 December 1852, door Zijne Excellentie den Staats raad Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard op heden ter invordering aan den Ontvanger van 'sRijks Belastingen gezonden is; zullende dus een iegelijk na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag verpjigt zijn dien overeenkom stig de bepalingen der wet te voldoen, op straffe van anderzins daartoe te zullen worden gedwongen; ter wijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebbenzich van een dubbeld van het zelve ten kantore des Ontvangers zullen kunnen voor zien en zij die zouden vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxalie, opneming en telling, zich desWegens schriftelijk met inachtneming der voorschriftenten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande, door tussehen- komst van den Controleur der divisie kunnen bekla- gen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui kelijke wijze. Gedaan te Goes den 8 Januarij 1853. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. GOES den JO Januarij. Ter vervulling der vacature van Deurwaarder bij de Arrondissemenls-Reglbank alhier, ontstaan door het verleend ontslag aan den Heer J. Mulderzijn bij besluit van gemelde Regtbank dato 3 dezerbij., het Provinciaal-Geregtshof in Zeeland voorgedragen de HeerenJVillem AdriaanAnemaetCornells Bouten de Jongh en Johannis Cornelis Anthonie P ermande. Voos leden Vrijdag is in eene geadjourneerde ver gadering, onder voorzitterschap des Burgemeesters de Kamer van Koophandel en Fabrieken geconstitueerd. Daarna ging men over tot de verkiezing van eenen president waartoe bij volstrekte meerderheid is be noemd, den Heer Fransen van de Putte, lerwijj mede bij meerderheid van stemmen lot secretaris is benoemd, Mr. G. ab Utrecht Dresselhuisad vocaat alhier. Te Meppel is den 7 dezer, door verscheidene personen 'savonds omstreeks 5J ure, een buitenge wóón groot en prachtig vurig luchtverschijnsel waar genomen dat de schaduw even scherp begrensde als de helderste vollernaan. Het vertoonde zich slechts eenige minuten in de rigiing van het sterrebeeld Orion, terwijl het langzaam uit elkander week en verdween. Ook lieden nacht ten 12§ ure, werd zoodanig ver schijnsel alhier door eenige personen waargenomen doch van korleren duur als boven vermeld en schie lijk verdwijnendeeven als het plotseling verscheen, veel overeenkomst hebbende met het zoogenaamd zich verplaatsen eener ster. IJardenberg 6 Januarij. In de gemeente, ambt Hardenberg aan de Dedemsvaartwordt een meisje van 19 jaren, zekere verdacht van kindermoord. Zij woonde met hare moeder alleen en hare buren meenden te weten dat zij zwanger was. Toen de teekenen van dien toestand eensklaps verdwenen waren, heeft dit lot een onderzoek van wege den burgemees ter aanleiding gegeven, waarbij men werkelijk in hare bedstede, het lijk van een voldragen kind. indoeken gewikkeld heeft gevonden. Het meisje heeft latei- verklaard, van dat kind de moeder te zijn Zij be nevens hel lijkje, worden voorloopig bewaakt, terwijl van een en ander aan de policie kennis is gegeven. Roermond, 6 Januarij. Heden nacht ontstond alhier brand in den watergraanmoler. van den heer Dahmenbelendende de papierfabriek van de heeren R. Magnêe en Cie. Al dadelijk had de brand een vreesselijk aanzien, zoodat aan het blusschen van het brandende gebouw, niet kon gedacht vVórdén en men zich moest bepalen met de papierfabriek waarvan reeds een vleugel door de vlammen was aangetast te redden. Na vele moeite en krachtsinspanning mogt het dan ook gelukken den voortgang van het vuur te stuiten. De brandspuiten, waaronder eene van de naburige gemeente Maeswiel waren spoedig ter plaatse aan wezig alsmede eene groole menigte inwoners van eiken stand, civiele en militaire autoriteiten, enz., allen boden hulp waar zij konden. In het algemeen was zeer veel orde en geregeldheid bij de werkzaam heden op te merken waaraan het welgelukken der genomene maatregelen dan ook is toe te schrijven. De graanmolen is geheel in den asch gelegd ter wijl van de papierfabriek slechts een gedeelte van het dak en van de zich daaronder bevindende lompen is verbrand. De schade is voor als nog niet te berekenen de gebouwen alleen waren tegen brandschade verzekerd. Nopens de vermoedelijke oorzaak van den brand kan nog met geen grond iets worden vermeld. De officier van justitie te Zutphen, verzoekt in het Policie Blad, de opsporing van een te Utrecht geboren, laatst te Brurnmen gewoond hebbenden vleesch- houwer, thans rentenier, B. J. v. d. Beek, kenbaar aan de bijzonderheden, dat hij in den regel een slok bij zich draagten beschonken zijnde steeds ant woord met: «Ik heb den bijbel en het wetboek onder mijn kop liggen. ,s Gravenhage7 januarijGisteren stortte eene vrouw in hoogst zwangeren toestand aan den noord- wal in het water terwijl zij bezig was goed uit te spoelen. Zij was reeds zinkende doch werd geluk kig nog gered. Gisteren avond bevond zij zich even wel in bedenkelijken toestand. Gorinchem, 6 Januari). Gisteren avond om streeks 7 ure barstte er een brand uit in de woning van B. S. te Rietveld welke zoo snel toenam dat men naauwelijks den tijd had om de te bed liggen de kinderen te redden. Het huis en het grootste ge deelte van den inboedel werd in de asch gelegd, be nevens Wat hennep, een wagen, een ploeg, twee eggen twee geiten enz. De woning was oud en zoö men verneemt eerst vóór eenige weken geassu reerd. De oorzaak is niet bekend. Rotterdam S Januarij. Op den 5 Januarij des morgens ten 8 ure, vond de policie aan de zoo genaamde Vest alhier, een man op de straat liggen die in den hoogsten graad verkleumd niet in staat was, om op de hem gedane vragen te antwoorden. Slén vervoerde hem dadelijk naar het gasthuis, en daar overleed hij, alvorens men zich omtrent zijn naam en herkomst had kunnen informeren. De ongelukkige, die naar gissing 40 a 45 jaren oud scheen te zijn had geheel het voorkomen van een bedelaar en,was gekleed met een gescheurd wit pilo buis, gestreeplen katoenen broek, zwarte halsdoek, blaauwe gespikkelde kousenen hooge schoenen; alles zeer oud en gescheu:d. Hij was 6 voet lang, had een smal en ingevallen aan- gezigtwas bleek van kleur, haar en wenkbraauwen donker bruin, en blijkbaar sedert eenige dogen niet geschoren; oogen blaauw, voorhoofd hoog neus groot, mond ordinair en kin rond. Hij had niets aan of bij zich, waardoor men op het spoor zou kunnen geia- ken van zijn naam geboorte- of woonplaats. In de Java-Bode van 9 Oct. jl. vindt men de volgende hoogst opmerkelijke bijzonderheid mede gedeeld Gisteren ochtend vond ter gelegenheid van den publieken verkoop van drie slaven-familien uit den boedel van wijlen de Chinesche vrouw TanEngnio. het volgende zeer merkwaardig en verblijdend voor val plaats. Toen namelijk de verkooping een aanvang zoude nemen, verzochten de in veiling gebragie twaalf sla ven ampon (vergiffenis! aan hel aanwezig zijnde buitengewoon talrijk publiek en smeekten de gunst af, eenig door hen bespaard geld toonende zich zelven te mogen vrijkoopen. Beschaamdheid belette hun luide Ie spreken zoodal slechts weinigen der aanwezigen hen konden verstaan. De makelaar E. S. Foute herhaalde hun verzoek met luider stemme en zette het eerste bod voor hen in. Alhoewel bij na de gansche bevolking der Chineesche Lamp aan wezig was verhief zich geen enkele stem om dat eerste bod Ie verhoogen zoodal de eerste slaven-fa- milie zich voor ƒ20,de tweede voor ƒ12,en

Goessche Courant | 1853 | | pagina 1