(ïOKSSCME rOIRAVT. 1852. MAANDAG 20 DECEMBER. BIOTSlIiÜ MMIIMMTIIIL SLUITING GROOTE JAGT NOTIFICATIE- BEKENDMAKING. BIIIHk "«MCTJMiliË 1V, f,:U' ;.j v-- M- De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,~5 Franco per Post f .1,90. Gewone Jdvertcnlien worden d SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbei igten 1 J V G)F\ In. n 1, t CF n «.»- J >5 v v«« J6 regels a f J ,20 ,- behalve hel Zegclregt. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de PROVINCIE ZEELAND, Brengt bij deze ter kennis «an de belanghebbenden dat door Heeren Gedeputeerde Staten is bepaald dat in deze Provincie voor dit jaar, de sluiting der groote Jagl is bepaald op den 31sten December aan staande met Zons-ondergang zullende het tijdstip der sluiting van de Jagt op Ganzen Eenden en PP a ter snippen nader worden vastgesteld. Deze Notificatie zal In het Provinciaal Blad geplaatst, en in den gebruikelijker! vorm aan de Gemeente-Be sturen ter affixie toegezonden worden. Middelburg, den 16 December 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente en verdere belanghebbenden Dat de Gemeente-Raad in zijne openbare verga dering van-den 16 dezer, tot Wethouder heeft be noemd: den Heer GERAP.DUS HËNDRIKUS KA- KEBEEKE, vroeger die betrekking tijdelijk waarne mende. En op dat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst inde Goes- sche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 18 Decem ber 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, Burgemeester H. C. PI LA A R Secretaris. OPENBARE RAADS-VERGADERING den 16 December 1S52. Afwezig de Heermr. de Knokke van der Meülen wegens ongesteldheid. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na eene opmerking van den Heer van den Bosch gearresteerd. Aan de orde is in de eerste plaats de benoeming van eenen Stads-Drukker, ter vorige vergadering aan gehouden; alvorens daartoe over te gaan wordt voor lezing gedaan van het nog ingekomen verzoek van den Heer S. J. de Jonge om daarvoor in aanmerking te komen. De Heeren Smallbgange en Soutendam worden lot stemopnemers benoemd. Bij de opening der biljetten blijkt, dat al de stem men op den Heer J. Mulder zijn uitgebrag! er, deze alzoo benoemd is. Daarna wordt in behandeling gebragt de ter vorige vergadering onbeslist geblevene vraag of de Heer van Heel eervol ontslag zal erlangen als lid van den Schutters-raad, met uitnoodiging echter om zijne plaats als zoodanig te blijven bekleeden Alvorens tot de stemming over te gaan wenscht de Heer van Kerkwijk de redenen kenbaar temaken, waarom hij ter vorige vergadering tegen heeft gestemd. j Omdat er zijns inziens geen eigenlijk ontslag te pas kan komen. Bij de compagnie zijn slechts twee 2e luitenants; de Heer van4Heel heeft nu na zijne zitting regl ver vangen te worden doch moet na verloop van twee jaren op zijne beurt weder vervangen. Er beslaat een groot verschil tusschen ontslag en aftreding. De Heeren S. Vader. SootenüaM en v. n. Bosch, nemen deel aan de discussie en stelt de laatste voor op grond dat de Baad na de gegevene opheldering met die zaak niets meer temaken heeft, de beslissing over te laten aan Burgemeester en Wethouders. Waartoe wordt besloten. Alsnu wordt ingevolge het besluit ter vorige ver gadering genomen door uen Voorzitter de vraag voor gesteld acht de Baud het noodzakelijk en wenschetijk dat hel archief geordend worde? waarop door allen toestemmend wordt geantwoord. Tot de benoeming van eenen Archivarius dien ten gevolge overgegaan zijnde, wordt met algetrieene stem men benoemd Mr. J. G. ab Utrecht Dressklhiüs, advocaat alhier. Aan de orde is het door den lieer Vervende ge daan voorstel nopens het begrinden van den Oost- Cingel. Burgemeester en Wethouders hebben het noodige onderzoek gedaan en zijn het volkomen eens. dat die weg zoo als zij nu is geheel onbruikbaar is reeds meermalen zijn door verschillende ingezetenen klaglen ingebragt wegens schade aan kelders en huizen veroor zaakt door het vervoeren van hoornen en andere zware vrachten door de stralen, 'tgeen bij verbetering van dien Cingel kan vermeden worden, Inlusschen zijn Burgemeester en Wethouders bedacht geweest het opgeworpen plan nog verder uit te strek ken en ook den ouden Cingel vari de Oostpoorl tot aan den Kattendijkschen aprel te begrinden; hiertegen echter vees het bezwaar, dat die kosten nog al aan zienlijk waren, doch hangende de deliberatien, is in gekomen een verzoek van den Heer Mr. P. J. van Voorst Vader, te kennen gevende dat de begrin- ding van dien Cingel niet alleen voor hel algemeen doch in liet bijzonder voor hem wenschelijk was en aanbiedende om in eens daartoe van zijne zijde f 500, a 600,bij te dragen. Tengevolge van dit loijaie aanbod vinden Burge meester en Wethouders zich genoopt ook die ver betering voor te dragen, enwordlde Heer van Kerk wijk uitgenoodigd de berekeningen der kosten mede te deelen. Uit die mededeeling blijktdat de Cingel van de Voorstad naar de Oostpoort lang is 700 el; dal in 1847 ter lengte van 400 el aandien weg eenen vasten grond slag is gegeven zoodat eene laag van 6 duim over de te ontbloolen puinlaag voor dat gedeelte voldoende is, terwijl het overige met eene goede kisting ter dikte van 10 duim moet worden aangelegd. De gezamelijke kosten worden geraamd op f 700, De andere Cingel is lang 1400 el en ter breedle van 3 ei, met eene laag te begrinden van 10 duim en zal kosten ongeveer f 2030. Op het voorstel van den Voorzitter om van het aan bod van den Heer van Voorst Vader gebruik te maken, te accepteren f 530, en het overige voor re kening der Gemeente te nemen zegt de Heer van den Bosch zich te vereenigen met hei denkbeeld lot verbetering van den Oost-Cingel doch bezwaar te hebben tegen het 2de voorstel. ZEd. gelooft niet dat het algemeen er door zou gebaat worden, dewijl die weg weinig bezocht wordt, 2/3 gedeelte daarvan bijna geheel ten behoeve des verzoekers moet geacht worden en het van veel meer belang zou wezen den Cingel van de's Heer Hendrikskinderen-Barrière naar de Voorstad te verbeteren ook hij vindt het aanbod van den Heer van Voorst Vader ioijaal doch het zal ook daarom zoo weinig baten omdat de Cingel begrind zijnde, de verdere weg naar Kattendijke daar om toch even slecht blijft en dus geene communicatie bevorderd wordt. ZEd. oppert wijders de bedenking of de berekening var, kosten wei hoog genoeg is, van een tweetal per sonen zijn hem deswegens objection gemaakt, die hij niet kan beoordeelen speciaal nopens den aankoop van hel grind. De Heer van Kerkwijk licht dit laatste toe door te zeggen dat nog over weinige dagen de grind tot den begrootten prijs door de aannemers Lamsub en van Uije is aangevoerd. De Voorzitter voegt daarbij, dal welligt die objectie gemaakt is omdat men niet wist dat de stedelijke werklieden, den arbeid zulien verrigten en alzoo daar voor niets afzonderlijks moet worden hesleed. De Heer Vgkshooi! vindt hel een blij verschijnsel, dal de wegen om de Stad verbetering zullen onder gaan daarover is reeds zoo menigmaal leregfge- klaagd en ZEd. verklaart zich alzoo zeer voor de voorstellen. De Heer van den Bosch persisteert bij zijn gevoe len en nondigt den Voorzitter uit beide voorstellen af zonderlijk in omvraag te brengen. Dit gedaan zijnde wordt hel 1ste voorstel met al- gemeene-hel 2de met 7 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen: de Heeren v. d. Bosch, Smalle- gange en H och art. Overgegaan zijnde tot de benoeming van eenen Wet houder worden bij de eerste stemming uitgebragt op de Heeren Kakebeeke 4, van den Bosch 3, Ver- venne 2 en Verschoor 1 stem. De tweede vrije stemming had denzeifden uitslag. Alsnu tusschen de heide Heeren die de meeste stem men hadden bekomen gestemd zijnde verkreeg de Heer Kakebeeke 5 en dhr. v, d. Bosch 4 stemmen, terwijl een biljet in blanco was. Dhr. G. 11. Kakebeeke alzoo benoemd zijnde, ver klaart met eene korte en gepaste aanspraak de betrek king aan te nemen hopende dezelve te mogen vol brengen naar de eischen der weten vertrouwende op de medewerking der ieder, van den Raad en van het Coilegie van Burgemeester en Wethouders in het bijzonder. De Voorzitter wenscht den benoemden ook namens de leden van den Baad geluk en hoopt dat het hen gegeven zijn moge zameri den bloei en welvaart der Gemeente te bevorderen. Worden medegedeeld twee ingekomen Staatsbladen en de Bekeningen van hel Gast- en Weeshuis over 1851, welke laatste met de stalen daartoe betrekkelijk htj de leden ter kennisneming zullen worden rondge zonden en daarna in liet archief gedeponeerd Niels meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzit ter de vergadering. GOES den 20 December. Tot eervolle belooning voor gedragingen bij de jongste krijgsverriglingen in hel Palembangsrhe in 1851/52 heeft Zijne Majesteit bij besluit van den löcen December 1852, N°. 42, goedgevonden: te benoemen tot Bidder der Militaire Wiliems-Orde

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1