wmmm mmmmwmm. MAANDAG 83 DECEMBER. GEBSEENTE-B.AAS TE GOES, BEKENDMAKING. BÜIIIk IiIiWCTifflllÜ~ De uitgave .dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per ff wartaal is f J .75 Franco per Post f J,90. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-Huwelijks- en Doodbei iglen van 6 regels a J,20 behalve het Zege/regt. OPENBARE VERGADERING VAN DEN TEN RAADHUIZE ALDAAR, OP DONDERDAG DEN J6 DECEMBER 3852. DES AVONDS TEN ZEVEN ORE. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1. Aanstelling Stads-Drulier. 2. Ontslag van den Heer T. van Heel, als lid van den Schuttersraad. 3. Over de aanstelling van eenen Archivarius. 4. Begrinding van den Oost-Cingel. 5. Verkiezing van eenen Wethouder. 6. Mededeeling van ingekomene stukken. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek van den Heer C. PILAAR, Tabaks-Kerver wonende binnen deze Stad, om op de Erve van het Huis Wijk D. No. 54, slaande in de 'sHeer Hendrikskinderenslraat dezer Stad, Kadastraal bekend sectie D. No. 1055, een TABAKS- EESTte mogen daarstellen. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824 Staatsblad No. 19.) mitsgaders op het be sluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 7 October 1842, No 17 {Provinciaal Blad No. 98.) Overwegende dat tot bet opmaken van Proces- Verbaal de commodo et incornmodo gevorderd bij art. 4 van welgemeld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten wor den gehoord en dat het tevens nuttig kan zijn, om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het Gemeente Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben, dat de adressant benevens de eige naren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigen dommen zijn opgeroepen oin op Zaturdag den JS December eerstkomende, des namiddags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamer ten Raadhnize te verschijnen ten einde ter zake voorschreve in hun belang te worden gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen, de gelegenheid zal gegeven wor den om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Cou rant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 11 Decem ber 1852. Burgemeesler en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris, H. C. PIL A A B. GOES den 33 December. Naar wij vernemen heeft Z. M, de Koning goed gevonden aan de Zeeuwsehe Maatschappij van Meekrap bereiding te Wilhelminadorp vergunning te ver- leenen den naam te voeren van Koninklijke Zeeuw sche Maatschappij van Meekrap-bereiding en het Nederlandsch wapen. -Door den gemeente-raad te Botterdam is den 9 dezer lot beurtschipper op Goes benoemd A. F. flensen thans varende in de breede beur t. Men schrijft uit Rotterdam, 13 December t Gisteren avond omstreeks half tien ure had een on bekend manspersoon het ongeluk aan de Rotersloot alhier op de hoogte van de Heerenslraat vermoe delijk door de duisternis misleid, in het water te loo- pen. Ofschoon spoedig hulp verleend err hij ook nog levend in eene herberg gebragt werd, gaf hij spoedig den geest en inoglen de middelen der kunst niets baten. In de schoenen van den ongeluknigen vond men vele graankorrels, waaruit wordt opgemaakt, dat iiet een graanwerker was. fden schrijft uit Groningen 9 December Heden avond omstreeks acht ore, brak hier brand uit in de huizing van den heer Ter Peer koren- kooper. Hoewel hij eerst een dreigend aanzien had, was men hem, dankzij de spoedige en krachtige hulp der spuitgasten, weldra meester. Nopens de oorzaak van den brand is nog niets met zeker heid bekend zoo men zegt, warerr tijdens de uitbarsting alle huis- genoolen afwezig zoodal de deur door de policie is moeten verbrijzeld worden om binnen te komen. Men schrijft uit 's Hage van den 9 dezer Ruim 9 weken geleden werd een portier op de goederen van Z, K. II. Prins Frederik door een hondje in 'een der vingers gebeten. Dit scheen in het begin geen ernstig gevolg te zullen hebben, maar in de laatste dagen verergerde de toestand van dien man zoo zeer, dat hij ongelukkig in volkomen staat van razernij begon te verkeeren, welke dermate toe nam dol hij hederi onder een vreeselijk lijden is overleden. Bij vonnis van de arrondissements-reglbank al hier zijn '.oenraad Kemme en Petrus Mingelen drukkers en uitgevers van het geschrift P'erborgen- heden van 's Gravenhage ter zake van laster en hoon, in gedrukt geschrifte, veroordeeld de eerste als tweemalen wegens misdaad zijnde veroordeeld, tot een jaar en de tweede tot zes maanden gevangenis, ieder hunner in twee geldboeten vanƒ 1000 en 250 met ontzetting van hunne burgerregten gedurende 10 jaren en solidair in de kosten. "Verder is hel geïncrimineerde artikel verklaard te zijn lasterlijk hoonend en beleedigerrd en de beleedigde partij die zich als zoodanig in liet geding gevoegd had gemagtigd om hetzelve vonnis ten getale van 20 exemplaren, door aanplakking, te publiceren. Voor de beleedigde partij was :nr. D. H. Lovissoha op getreden. Men schrijft uit Amsterdam van den 3 dezer; Gisteren namiddag omstreeks 3 ure ontstond er brand in den kelder gelegen in de Rapenburger- straat onder het perceel gemerkt V no. 500 en bewoond door de wed. J. Strediks die juist in den oogenblik waarin de brand woedde van eene reis terugkeerde. De brand waarvan de oorzaak onbekend is werd in weinig tijtjs met behulp van 6 brandspuiten, gebluscht. Het huis boven den kei der heeft weinig geleden. Niets was voor brand schade verzekerd. Men schrijft nit Arnhem van den 9 dezer: Het Provinciaal Geregtshof van Gelderland heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van A, Peek beschuldigd van zijne vrouw te Culenborg om hel leven te hebben gebragt. Het hof heeft bij deszelfs arrest overwogen dat onaangezien de uiteenloopende gevoelens der genees- heeren, welke hel oordeel van het hof hebben voor gelicht nopens den aard der ziekte waaraan de overledene is bezweken in elk geval het onderzoek ten deze niet voldoende had aangetoond hel bestaan van een noodwendig verband tnsschen die ziekte en de op haar door den beschuldigde gepleegde mis handeling. Dien ten gevolge is de beschuldigde, overeenkom stig den eisch. heden voor acht dagen door hel open haar ministerie gedaan veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf en ƒ100 boete; welke straf een aan vang zal nemen na het jaar confinement, waartoe hij, bij vonnis der arrondissements-reglbank te Tiel, ter zake van diefstal was veroordeeld. De veroordeelde die met de grootste onverschil ligheid de debatten heeft bijgewoond, >s, bij de voor lezing van het arrest err het vernemen der aart hem opgelegde straf even onverschillig gebleven. De zaak van Lourens ook genaamd Frans ff onselaar, van Malden, beschuldigd van moord op Petronella S. heeft lieden geen voortgang gehad de beschuldigde is voqrlUugtig en door de justitie nog niet opgespoord kunnen worden de nadere be handeling is alsnu bepaald op 30 December e k. Den beschuldigde is tot raadsman toegevoegd irrr Boissevain. LI. Dingsdag hebben alhier voor de correcti onele reglbank Ie regt gestaan de wed J oud 71 jaren en de wed. T. ff. S, beschuldigd van het bevorderen van ontucht bij personen beneden de 21 jaren door daartoe in hare woning gelegenheid te hebben gegeven. De reglbank heeft heiden schuldig verklaarden de eerste veroordeeld tot gevangenisstraf van één jaar en 100 boete, de tweede tot eene ge vangenisstraf van 15 maanden en ƒ120 boete, er> beiden ontzet van alle regterr bij het eerste lid van art. 335 van het strafwetboek vermeld. Men ziet binnen weinige dagen de leregtstel- ling te gernoet var) de drie jongelingen uit Barneveld die zich aldaar op den openbaren weg iran verkrach ting van eene jonge dochter met onderlinge hulp en geweld zouden hebben schuldig gemaakt, Men schrijft uit 's Hertogenbosclr van den'9 dezer Heden ochtend heeft de arrondissements-reglbank alhierden persoon van Antonius Gerardus Kind (oud 11 jaren) van Sleeuw ijk, beschuldigd van brand stichting, op den 13cierr Augustus jl gepleegd, vrij gesproken met bepaling nogthans dat hij, gedu rende den lijd van zes jaren ter verbetering zal wor den geplaatst in een daartoe bestemd gesticht. Tnsschen Zondag en Maandag nacht heeft een soldaat van het 4de regernent infanterie in eene herberg aan een burger vijf bajonetsteken loege- bragt welke allen slechts door de opperhuid irr het vlsesch zijn doorgedrongen een echter had doode- lijk kunnen zijn ware het niet dat de geslokene in/zijnen zijzak eene blikken tabakdoos had gehad de stoot was zoo sterk dat de punt der bajonet door de doos in de borst drong. De dader is in ar rest en de lijder wordt in het groote gasthuis genees kundig behandeld. De ondste zoon der wed. Schil ling te Ros winkel den b' December met zijn zesjarig broertje en liPathuis ieder met wagen en paard van het boerenwerken naar huis keerendelieten de paarden tegen elkander draven. De wagen van Schirring sloeg van eeneu steen af en door den schok stortte het kleine jongentje van den wagen op de straat

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1