BXSTBBXfi &MIIiIETMfIII0 OPENBARE VERGADERING VAN DEN GEHfIEEiITE-S£&JlB te hoes, TEN RAADHÜIZE ALDAAR, OP VRIJDAG DEN 3 DECEMBER J852. DES AVONDS TEN ZES ÜRE. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1. Mededeeling van Ingekomen Stukken. 2- Rapporten Voorstel der Commissie betrekkelijk de Kleeding, enz. van Onder-Officieren der Schutterij 3. Idem betrekkelijk het aangevraagd ontslag van den Heer T. van Heel, als Lid van den Schut- ters-Raad. 4. Bedenkingen op de voordragt tot heffing van Leges ter Secretarie. 5. Voorstel van de Commissie voor het Armwezen betrekkelijk den Nieuwjaarsdag. 0. Voorstel betrekkelijk het Gemeente-Archief. 7. Voordragt verordening tot afschaffing van het Re glement op het Brood. 8. Voorstel tot het doen van eene Geldleening uit de Provinciale Pondsen tot het begrinden van den Havenweg- De GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND doen te weten 1°. Dat zij in hunne vergadering van heden zijn over gegaan om uitvoering te geven aan art. 5 der wet van den 5 dezer maand (Staatsblad N°. 197), hou dende regeling van de verdeeling der Provinciën in Kies-Districtenter benoeming der Leden van de Provinciale Statenenz. 2». Dat zij daarbij aan elk der nieuwe of tegenwoordige hoofd-kiesdistricten hebben toegewezen te weten a. aan dat van Middelburg de elf in het voormalige hoofd-kiesdistrict van dien naam benoemd geweest zijnde leden b. aan dat van Sluis de zes thans in het gewezen 4e administratief district van Zeeland woonachtige en in het vroeger hoofd-kiesdistrict Sluis gekozen leden; c. aan dat van Tholen de beide in de gemeente Tholen, benevens een der zeven in de eilanden Schouwen en Huivéland woonachtige ledende laatste daartoe door het lot aan te wijzen; d. aan dat van Zierikzee de tlians in de eilanden Schouwen en Duivéland woonachtige leden, met uit zondering van dat lid, hetwelk zal worden aange wezen om naar het hoofd-kiesdistrict Tholen over te gaan; e. aan dat van Hulst de zes in deze oogenblikken in het vroegere 5e administratief district van Zee land wonende leden; voorts het, ter vervulling van de thans in de Staten bestaande vacature, te ver kiezen lid, en eindelijk een van de andere nog niet toegewezen leden der Staten en welke in Zuid- en Noord-Beveland woonachtig zijn, insgelijks daartoe door het lot aan te wijzenen ten laatste f. aan het hoofd-kiesdistrict Goes de leden in Zuid en Noord-Beveland woonachtigmet uitzondering van diegene hunnerwelke door het lot zal wor den aangewezen, om tot het hoofd-kiesdistrict Hulst te behooren. 3°. Dat de lotingwaarvan hiervoren sub litt. c en e van 2 gesproken isbij geslotene briefjes heeft plaats gehaden dat de uitkomst daarvan is ge weest dat de Heer C. van de Stolpe Mz.is aangewezen tot het. hoofd-kiesdistrict Tholenen de Heer A. A. Mooijaakt tot dat van Hulst te be hooren. en 4°. Dat, ten gevolge van het voorgaande, de, bij de 2° zinsnede van art. 5 der hiervoren aangehaalde wet, bedoelde lijstdoor hen is vastgesteldzoo als de zelve voorlcomt aan den voet van dit besluit. Gegeven te Middelburg den 22 November 1852. De Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCH, Voorzitter. S. van dek SWALME, Griffier. Provincie Zeeland. LIJST aanwijzende de Hoofd-Kiesdistricten, in welk elk licl der Provinciale Staten van Zeelandgeacht wordt te zijn verkozen opgemaakt volgens art. 5 der wet van den 5 November J852Staatsblad No. J97). nieuwe hoopd-kies- distrïcten. namen dek leden van de provinciale staten. Aanwijzing der vroegere hoofd-li iesdis- l rieten in welke de Leden zijn benoemd. middelbukg. Z. Snijder. Jonkh. P. D. van Citters. D. Uijttenhooven. B. Bomme. W. M. Snijder. C. Vis. J. W. Callenfels. Jonkh. Mr. M- C. Paspoort van Grijpskerke. G. J. Sprenger. S. Luteijn- Mr. A. M. Becius. MIDDELBURG. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. ZIERIKZEE. M. C. de Crane. H. Moolenburgh. Jonkli. Mr. J. F. Schuur- beque Boeije. Mr. W. J. P. ICroef. Jonkh. W. D. de Jonge. J. van der Have, Cz. ziekikzee. id. id. id. id. id. Mr. IC. Wagtho. tholen. W. J. van Voorst Catshoek. C. van de Stolpe, Mz. ziekikzee. id. id. goes. Mr. M. P. Blaaubeen. I. G. J. van den Bosch. A. Kakebeeke. Mr'. J. C- R. van der Bilt. J. Fransen van de Putte. B. van der Mandere. Mr. J. J. van Deinse. 0. Verhagen. goes. id. id. id. id. id. id. id. sluis. J. C. 0. Benteijn. M. Mazure. A. van den Broecke. A. de Smidt. H. G. Hammacher. J. M. Hennequin. sluis. id. id. id. id. id. hui,st. P. Beumer Hardenberg- Mr. G. W. T. Vogelvanger. P. P. T. Pierssens. P. D. Buijze. S. H. van Diggelen. C. W. Steenkamp. A. A. Mooijaart. Vacatureten gevolge van het ontslag van den Hr. L. van den Berg. goes. id. id. si.uis. id. id. ziekikzee. sluis. Aldus opgemaakt ter vergadering van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg, den 22 Novem ber 1852. VAN VREDENBURCH, Voorzitter. S. van deb SWALMEGriffier. GOES den 2 December. Van goederhand verneemt men dat men alhier ijverig bezig is tot hel oprigten eener Zangschool uitsluitend bestemd tot liet Kerk- of koraalgezang voor Hervormden. Wensohelijk ware het dat deze zoo nuttige oprigting algemeen bijval inogt vinden. Vroeger maakten wij melding van eene vereeni- ging ten doel hebbende om van tijd tot lijd in deze Provincie Muzijk-feesten legeven, onder de benaming van Zeeuwsche Muzijk-Jeesten op de wijze zoo als het onvergetelijke ten voorleden jare bier ter stede gevierd. Later hebben wij medegedeeld den aanvankelijk goeden uitslag der aangewende pogingen tot het er langen van deelneming voor liet beoogde doel de benoeming der directie en de bepaling, dat de feesten bij toerbeurt in eene der steden various gewest zouden worden gevierd te beginnen In 1853, in de hoofd plaats Middelburg. Het schijnt echter dat in dat plan eeuige veran dering zal worden te weeg gebragt. De aanvraag der directie om het gebruik van eene der kerken Ier uit voering, is endoor fieri,voogden en door den Breeden Kerkenraad te Middelburg, gewezen van de hand en stemden slechts drie leden voor de toestemming, zoodat wij de hoop koesteren, in 1S53 weder in deze plaats een genot te kunnen smaken dat zoo zeldzaam in onze gewesten kan worden genoten. Is onze hoop gegrond dari vertrouwen wij dat de ware godsdienstzin van onze Kerkvoogden en Ker kenraad vrij van kleingeestige orthodoxie, gaarne, even als vroeger ons kerkgebouw zal afstaan in de overtuiging dat het hart en zielverëdelende kunst genot veeleer geschikt is om godsdienstzin op te wekkenen te bevorderen, dan daaraan nadeelig te zijn. De arbeider die zich bij den brand in den Wil- helminapolder, den 4 der vorige maand, aan diefstal schuldig maakte, is beden bij vonnis der Arrondisse- rnents-Regtbank alhier, veroordeeld lol een jaar ge vangenisstraf en de kosten terwelker zake hij reeds voorloopig was in hechtenis gesteld dezelfde persoon, werd bij arrest van het Provinciaal Geregtshof in Zee land den 5 Maart 1847, wegens gequalificeerden diefstal, gecondemneerd lol 3 maanden gevangenisstraf met de kosten. Veel malen is door reizigers geklaagd over den gevaarlijken staat van den trap aan den Wolphaarts- dijkschen sleiger die niet alleen geheel van leuning is ontbloot, maar welks treden zoo schuins voorover zijn ingepast dat men telkens gevaar loopt van er door te schieten. Ook aan Gedeputeerde Staten is reeds deswegens lilagte ingediend. Laatstleden Zondag morgen is ten gevolge dier slechte constructie, een reiziger in zee gestort, en zoude, zonder tijdige hulp, zijn verdronken. Men schrijft uit Middelburg van den 29 No vember Tot Leden van de Kamer van Koophandel en Fa- blijken zijn herkozen, de lleeren P. DekkerJhr. PP. Boddaert C. van Uije en gekozen de Heer M. Salomonson Hz. in de plaats van den Heer C. L HVagner Secretaris. Men schrijft uit 's Gravérdiage 30 November: Dezer dagen werd in sommige bladen gewag gemaakt van een gerucht dat de heer mr. S. A. Lighten velt eerlang zou benoemd worden lot Nederlandsch gezant te Parijs. Dat gerucht schijnt immers lot hiertoe, niet met de waarheid overeenkomstig te zijn Het moet daaraan zijn toe Ie schrijven, dat die heer

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1