miöbelem wam vervoer. abflmiitim» Men schrijft uit Groningen 11 November Ten gevolge van de nieuwe wet op het geslagt wor den door 's rijks ambtenaren dagelijks koeijen bena derd. Dit geeft voor de vleeschhouwers niet alleen nadeelmaar ook veel ongeriefvan daar dan ook dat zij verzocht hebbenom voortaan volgens het gewigt te mogen betalen. Dat verzoek is hun reeds door de prov. staten toegestaan. De onlangs te Tilburg door de heeren Deen opgerigte calicots-fabriek is thans in volle werking en zal gedurende den winter aan vele handen werk verschaffen. Ook de wol-fabrieken blijven steeds zeer druk doorwerken. Men berekentdat thans p. m. 4500 personen aan die fabrieken werkzaam zijn, welk getal zeker meer dan eens zoo veel zou bedragen, als men thanszoo als voorheen, alles met de hand be werkte, Men schrijft uil Amersfoort 12 November De arroridissements-regtbank alhier, heeft. Zatur- dag 11. in raadkamer vergaderd verleend een bevel tot dagvaarding in persoon tegen Gerril Nieuw land, olieslagt en lid van den gemeenteraad alhier, terzake van eene tegen laatstgenoemden ingediende, door vol doende aanwijzing gestaafde, klagt, van in den avond van 4 November jl. den heer mr. L, Zegers Feec- kens, advocaat en lid van den gemeenteraad te Amers foort met voorbedachten rade, verraderlijk aange vallen en slagen toegebragt te hebben. De beklaagde is bereids Woensdag 11. door den regter-commissaris gehoord op het hem ten laste gelegde feit, Men meldt uit Medemblik dd 8 November: Gisteren avond had een kwartier uurs van deze stad een aller droevigst ongeluk plaats. De heer Hoek stra, predikant bij de doopsgezinde gemeente te Twisk, keerde omstreeks 9 ure na het vervullen der pre dikbeurt in de doopsgezinde kerk alhier vergezeld tan zijnen zoon onlangs uit de Oost Indie terugge komen, en van nog eene bloedverwant en huisgenoot, een meisje in den vollen bloei van 24 jaren in een roeischuitje naar zijne standplaats terug. Naauwelijks een kwartier uurs voortgeroeid zijnde kon hun schip per, op de zoogenaamde Braak, door den hevigen storm, geen stuur meer in het vaartuig honden, waar door het ongelukkiger wijze omsloeg en de vier per sonen in hel water stortten. De zoon van den heer Hoekstra een wakker zeeman wist zijnen vader en zijne nicht te vatten en beiden den rand der schuit te doen grijpen, terwijl hij zelf aan den anderen kant in de booi meende te klimmen om hen beiden, zoo mogelijk, weder aan boord te helpen. De beide dren kelingen intusschen schijnen zich zeiven, door pogin gen aan te wenden, om in de schuit te kleuteren, te hebben willen redden althans de schuil kantelde wederom en op nieuw storsten allen in de golven. Verschrikkelijk oogenblik De zoon had nog het ge luk zijnen vader te grijpen, met veel inspanning grond te vinden en dezen vervolgens met behulp van den schipper die intusschen ook grond gevonden had aan wal te brengen, doch het meisje, helaas! was reeds veidwenen de schipper spoedde zich intusschen naar de stad. Daar zaten vader en zoon verkleumd doornat en koud aan den rand van den stroom die zoo even een als eene dochter en als eene zuster bemind meisje had verzwolgen, aan derr rand van het graf van haar die hen zoo dierbaar was f Na verloop van een half uurkwarn er hulp uil destad en werden vader en zoon daar heen gevoerd, terwijl het lijk der nicht, eerst hedenmorgen ten 6 ure gevonden, alhier is binnengebragt en vervolgens naar Twisk vervoerd. Te Nieuwe Diep is in den nacht van 11 No vember een motroos eerier Noordsche bark van den wal naar boord gaande, van de loopplank in de haven gevallen en verdronken. Zijn lijk is tot heden niet gevonden. "wTiiitriïïwCTyBiigsr DUITSCHLAND. - Frankfort, den JO November. Op den Grimsei is het hospice eene prooi der vlammen geworden. Toevallig bevond zich in bet- zelve slechts een enkele reiziger die daarbij schijnt omgekomen te zijn. Uil Weenen wordt hel door onderscheidene dagbladen verspreide gerucht tegengesproken dat de Belgische Begering de tusschenkomst van Oostenrijk en Rusland zouden hebben ingeroepen ter beslissing van hare gerezen geschillen met Frankrijk. Het schijnt echter dat reeds vroeger ten deze door liet Weencr kabinet de meest geruststellende verzekerin gen aan de Belgische Begering zijn gegeven. ENGELAND. - Londen den JJ November. Ofschoon het parlement reeds den 4 dezer zijne werkzaamheden heeft aangevangen, heeft de koningin eerst heden de gebruikelijke rede lot de wetgevende magl gehouden. H. M. verliet het paleis van Buc- kincham ten 2 ure en werd op haren weg met de meeste geestdrift begroet, Eenige minuten over twee ure kwam H. M. aan het hoogerhuis aan, en, na op den troon te hebben plaats genomen las zij de rede voor. De Daily News meldt uit Malta, dat aldaar een persoon gearresteerd is, die men voor den daar- steller van de helsche machine legen het leven van Lodeuijk Napoleon gerigt, houdt. Hij had een val- schen pas bij zich, was gedurende zijne aankomst drie maal van naam en verblijfplaats veranderd, terwijl hij bovendien nog van andere policie overtredingen be schuldigd werd. Gelijk bekend eischt het gebruik dal ieder nieuw benoemd lord-mayor van Londen een groot diner geeft en dat daarna een optogt met midden- eeuwsche pracht plaats heeft. Van dal alles zal dit jaar niets plaats hebben wegens de begrafenis des Hertogs van FFellingtonen dit is geene geringe teleurstelling voor de Londensche burgers. De nieuw benoemde lord-mayor heeft zonder de minste pracht zijne bediening aanvaard. Gisteren was het de dag waarop de eerste overheidspersoon der hoofdstad zich met groote pracht naar het parlement begeeft de Heer Challis is dan ook derwaarts getogen doch zoo eenvoudig mogelijk. Hij ging, door slechts wei nige zijner ambtenaren vergezeld, derwaarts, en trad, na de gebruikelijke formaliteiten de groote zaal van Westminster binnen en is als een gewoon particu lier naar Guidhail teruggekeerd. Deze uiterste een voudigheid gaf den inwoners der hoofdstad veel stof lot gesprekken die naar men weet zeer naijverig zijn op den glanswelk hun stedelijk bestuur om- geelt en slechts de aanslaande begrafenis van het stoffelijk overschot van den Hertog van Wellington heeft hen teruggehouden om zich te verzetten tegen de beslissing, waardoor in het jaar 1852 zulk een oud en gewoon schitterend feest niet heeft plaats gehad, Het wordt bevestigd, dat niet ver van Quebec (Canada), goud wordt gevonden. Onlangs heeft men er een stuk massief goud ter waarde van 900 pd. st. en blijkens den laatsten Ameriltaanschen post een stuk van 42 pond ter waarde van circa 2000 pd. st. aangetroffen. Volgens brieven uit Caraccas is nabij l Garuparo eene rijke goudmijn ontdekt en te Curna- j na had zich eene maatschappij gevormd om de groeve te bewerken. Gisteren is hier de Australische goud klomp van 350 oneen geveild, doch voor 1500 pd. st. opgehouden. FRANKRIJK. Parijs, den JJ November. De belangstelling ten opzigte van de herstelling des kiezerrijks, neemt in onze staatkundige kringen toe; daarentegen blijft het volk de verandering in den re geringsrorm bijna met onverschilligheid gadeslaan. Deze onverschilligheid zal waarschijnlijk wel niet verdreven werden door het rnanilest van den graaf van Chambord, waarvan sedert geruirnen tijd sprake was en dat thans, doch ter sluiks verspreid wordt. In de toelichtingen, welke bij het manifest zijn gevoegd, bepaalt hij zich niet alleen bij de aanbeveling om zich te onthouden aan de stemming van 21 en 22 November maar ook aan al wat naar staatkunde zweemt. Hij hoopt inede, dat zijne aanhangers, die lot nog toe ambten en bedieningen zijn blijven beklee- den deze gelegenheid zullen aangrijpen, om er voor immer afstand van te doen. Hel manifest is in zijn geheel meer dan een onbewimpeld, ja zelfs, indien men het vergelijkt met den voorzigtigen geestdie vroeger de taal van den graaf van Chambord ken merkte een zeer krachtig protest, legen d-e herstel ling van het keizerrijk. Men had gedacht, dat in het manifest zon worden gezinspeeld op de zamensmelting van de beide tokken der Bourbonsdaaromtrent komt echter niets in het zelve voor alleen zou men er door zekere uitdruk kingen tegen het keizerrijk uit kunnen afleiden, dat hel zelfs tegen de Juiij monarchy gerigt is. Pius IX moet betreffende den wensch der Fransche regering, om den nieuwen keizer te komen kroonen, het volgende gezegd hebben Ik ben bekend met al hetgeen de president voor de godsdienst doet; dit heeft een diepen indruk op mij gemaakt en ik zend hem, uit den grond mijns harten, mijnen zegen. De keizer van Oostenrijk heeft mij echter hetzelfde ver zocht ik heb hem een weigerend antwoord gegeven in den oogenblikdat hij mij in zijne staten alles toestond, wat ik van hem verzocht, en dat ik van zijne voorgangers nooit heb kunnen verkrijgen; kan ik dus aan Lodewijk Napoleon toestaan, wat ik den keizer van Oostenrijk heb geweigerd Ik zal in mijne plaats den kardinaal deken van het H. Collegie zenden indien dit verlangd wordt.» Of dit antwoordt het gouvernement zal voldoen betwijfelt men echter ten zeerste. tusschen MIDDELBURG en ROTTERDAM. NOVEMBER 1S52. van MIDDELBURG. Woensd. 17 'smorg. 7 Vrijdag 19 Zondag 21 Dingsd. 23 Woensd. 24" Vrijdag 26 *Zondag 28 *Dingsd. 30 u. m. 7 5 30. 7 9 10 11 4 30. 5 30. van ROTTERDAM. u. m. f Woensd. 17 'smorg. 9 Vrijdag 19 10 Zondag 21 cc 11 30. Dingsd. 23 cc 4 —30, Woensd. 24 cc 5 Vrijdag 26 6 Zondag 28 cc 7 Dingsd. 30 cc 7 Op de met f gemerkte dagen zal bij geregelde aankomst van den Spoortrein, te Rotterdam, die aankomst worden af gewacht. Op de met gemerkte dagen is de overtogt wegens Strooms- tegenstand van langeren duur dan op de overige. tusschen VLISS1NGEN en ROTTERDAM. van VLISSINGEN. I Vrijdag 19 'smorg. 3 30. 1 Maandag 22 cc 7 30. Vrijdag 26 9 Maandag 29 10 30. van ROTTERDAM. u. m. Zaturd. 20 'smorg. 9 30. Dingsd. 23 3 Zaturd. 27 cc 6 Dingsd. 30 6 ttjssoiten ROTTERDAM en ANTWERPEN. van ROTTERDAM. u. Donderd. 18 'smorg. 11 Maandag 22 cc 3 Maandag 25 cc 5 - - 30. Donderd. 29 cc 8 van ANTWERPEN. u. Woensd. 17 'smorg. 3 Zaturdag 20 6 Woensd. 24 cc 9 Zaturdag 27 11 Op de uren van afvaart, in verband met de geregelde aankomst der Spoortreinenzoo te Rotterdam als te Ant werpen zal die aankomst worden afgewacht. Bij aankomst te Yersekendam zal eene Diligence voor Passagiers en Goederen naar Goes vertrekken. ai8<le Staats-Loterij. prijzen van 1000 en daarboven. 5de Klasse. 12de Lijst. No. 2029 een Prijs van 1000. t Heden overleed tot droefheid van mij en mijne Behuwd Kinderen mijn waarde Echtgenoot ALEXANDEB COURLOIS in den ouderdom van ruim 69 jaren. Goes, S. COURLOIS, 12 November 1852 geb. van Wijk. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Op Woensdag den .1 Decem ber J852 des voormiddags ten 11 ure zal binnen de Stad Goes in het Logement de Oude Zoutkeet, bewoond door den Heer C. de Jonge, ten overstaan van den Notaris J. G. RisSEEUrv aldaar residerende publiek worden te koop gepre senteerd Eene Kapitale aangenaam ge legen en rijk beplant, groot 47 B. 21 R. 80 Ell. staande en gelegen in de Gemeenten Nisse Baar land Oudelande en s H'eer Xbtskerkeaanko mende Vrouwe KOlVIBïGWeduwe van den Heer C. Friedhoff, en Vrouwe KONIIVGEchtgenoote van den Heer G. L, van den Berg be woond en in gebruik bij PIETER de JONGE om f 1478,78 den hoop 'sjaars tot 1 Maart 1854 doende aan Grondlasten Waterpenningen en Erf pacht over 1852 f 467,35. Breeder bij uitgezette Biljetten gespecificeerd, Informatien te bekomen ten Kantore van gemelden Notaris Risseev/ven bij den Heer G. van de Felde Goud- en Zilversmid te Goes. Tk Goes, rij f. Klkkdwens Zoon.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2