BlIHIk IHiWgTMBIiaS- 2i8de Staats-Loterij. VEEMARKT MEUBELEN en HUISHOURELIJHE GOEDEREN, waaronder fraai PORCELËIN benevens van ongemunt GOUD en ZILVER (het welk laatste des middags ten 12 ure zal verkocht worden) behoorende tot den boedel van wijlen ANTON IÉ VISSER. OPENBARE VERKOOPING. Het is te betreuren dat de geregelde gang van zaken zoo plotseling door die ramp belemmerd wordt. Moge het den ondernemers niet aan lust en kracht falen om op nieuw hunne aanvankelijk met zoo goed gevolg geslaagde pogingen te hervattenen daardoor voor den Zeeuwschen bodem eenen tak van nijverheid te behouden die aan duizenden brood en werk ver schaft. Zoo als bij dergelijke gelegenheden meermalen het geval is, was hel ook hier; inlusschen dat aller han den zich repten om den verderen voortgang van den brand te verhoeden, trachtte een arbeider zich door diefstal te verrijken. Gelukkig dat de waakzamejus- titie bij de hand was hij werd op heeler daad be trapt en aangehouden. Men schrijft uit Eindhoven van den 31 Oct. Gisteren hield onze Stedelijke Raad eene Vergade ring waarin eene zonderlinge discussie plaats had. Het betrof de presentie-gelden der leden van den ouden Raad de discussie kwam hierop neder De oude leden van den Raad hadden van 1 Ja- nuarij tot ultimo October, dus 10 maanden gefun geerd terwijl de nieuwe leden slechts 2 maanden zitting hadden genomen. De Heer P. P. van Mierlodie den ouden en nieuwen Raad als twee verschillende ligchamen be schouwde beweerde uu dat de oude Raad regtens en niet minder in billijkheid 10 maanden presentie geld moest genieten, terwijl de Heer E. M. Jonck- bloedt, die den ouden en nieuwen Raad slechts voor één ligchaam aanzag sustineerde dat de presentie gelden tusschen den ouden en nieuwen Raad al leen volgens het bijwonen der vergaderingen, gedeeld moesten worden eveneens als of dezelfde Raad het geheele jaar gefungeerd had, zoodat er tusschen den ouden en nieuwen Raad geene splitsing moest plaats hebben nadat hierover veel pro en contra was ge- spioken ging men tot de stemming over, terwijl 9 der 10 aanwezige leden, het gevoelen van den fleer Jonckbloedt aankleefden. Deze zaak zal nu vermoedelijk aan de beslissing van Heeren Gedeputeerde Staten worden onderwor pen terwijl eenige leden van den Raad daarin niet zullen berusten en in dit geval is men werkelijk nieuwsgierig welke beslissing dit collegie zal nemen. M. Schradersweduwe Marchandthans slads-vroedvrouw te Haarlem, heeft, met het begin van de maand November van dit jaar, gedurende vijf tig jaren het bedrijf van vroedvrouw uitgeoefend en bij de geboorte van 15,450 kinderen dienst bewezen. Kapitein Bombyes, voerende een handelsschoe ner heeft het voorregt gehad op zijn retour uit Engeland de equipage van een op de hoogte van Bldnkenberghe in de Noordzee gezonken Hamburger schip bestaande uit den Kapitein en negen man in volle zee van een zekeren dood te redden en te Vlissingen aan te brengen. Men schrijft uit Hellevoetsluis31 October: Onder de gemeente Rockanje heeft men reeds een der drenkelingen van de in den avond van den 25 dezer verdronken negen varensgezellen opgevischt, zijnde het lijk van P. van Noort. Hetzelve is naar deze gemeente overgebragtom alhier ter aarde te worden besteld. De ondervinding heeft ons tot nu toe wederom ge leerd dat waar de nood dringt de Hollandsche natie ten allen tijde bereid isdoor ruime offers en bijdragen hare natuurgenooten te helpenen te onder steunen Daarvan getuige ook in de laatste dagen de milde opbrengst van ingezamelde en toegezondene gelden welke ten behoeve der weduwen en wcezen van de zoo ongelukkig omgekomene varensgezellen, bij de commissie zijn ontvangen. Men gaat steeds voort met het inzamelen van lief degiften welke hoe gering ook, met dankbaarheid worden aangenomen. Hoe donker het vooruilzigt dan ook is toch zien wij vol vertrouwen de toekomst te gemoet daar men ten minste in de gelegenheid zal zijn, ruimschoots in de eerste en noodzakelijkste be hoeften der zoo talrijke huisgezinnen te voorzien, welke vooral bij den naderenden winter vele uitgaven vorderen. Een zachte balsem in de zoo diep gewonde harten. In APril was het getal der aan de Utrechtsche Jloogeschool gerecenseerde studenten 377. Sedert 1 Augustus lot op heden zijn op nieuw ingeschreven 142, zoodat het getal ingeschrevene thans 519 be draagt. Telt men hiervan 24 die sintn April zijn gedoctoreerd of hun proponents examen hebben ge daan dan blijft hel getal te Utrecht werkelijk stu derende 495. Naar wij meenenis deze akademie de meest bezochte der drie akademiën. Tot doctoren in de regten werden aan die hooge- school bevorderd den 29 October de Heer S. H. Fernède van Utrechten den 30sten de Heer E. A. A. IJssel de Schepper, van Arnhem, beiden met theses. Den 30 werd nog tot doctor inde chirurgie bevor derd de heer H. C. Sandbrinkmed. doctor. DUITSCHLAND. - Frankfort, den J November De plegtige opening van de tol-conferentiën zal heden binnen deze hoofdstad plaats hebben. De zit ting zal geopend worden met eene uitgebreide, door den Minister-President. Graaf Buol-Schauenstein uit te spreken redevoering waarin hij den weg zal schetsen, dien Oostenrijk en de overige verbonden Gouvernementen voortaan zullen volgen, met betrek king tot hunne gemeenschappelijke handelspolitiek. Deze redevoering waarin ook de uitslag der tot dus ver gevoerde langwijlige onderhandelingen zal worden blootgelegd zal gewis de geheele tólkwestie in een nieuw daglicht stellen. De Russische troonopvolger wordt na eenige weken te Venetie te hebben doorgebragt den 19 November binnen deze hoofdstad verwacht, Rij gelegenheid van de viering van het Her- vormings-feest heeft iu de Protestantsche kerken te Frankfort, eene inzameling van penningen plaats ge had ten behoeve van de Gustaaf-Adolf-Vereeniging. ERRATA. In het berigt onzer vorige Courant nopens den brief met vermiste Coupons, van den heer L. de Fouw, Jz. waarvan wij de nummers opgegeven hebben, is eene misstelling ingeslopende nummers der Coupons zijn 3793 tot en met 3798. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes gedurende de maand October 1852. Cornelia Kesselaar. den JOden. Maatje Beijnhout, oud 69 jaren. Martimsoud circa 3 maandenzoon van Franqois van Hoorn en Johanna van Loo. den ddden. Maatje Tannetje oud ruim 2 ja/ren, dochter van Guiljam Legerstee en Mietje Engelblih. jWatthijs Hemderik de Heer, oud 67 jaren, den dóden. Jannetje de Jongeoud <57 jarenhuisvr. van Janus Servaas. Adrianaoud 3 wekendochter vcm Cornelis Vis ser en Adriana Sara Faber. Jan, oud 9 maanden zoon van Cornelia Allemekinders. den dóden. Willem, oud 7 maandenzoon van Servaas Johannes den Boer en Anna Maria Tegelbakker, den J9den. Catharina Klaasse, oud 30 jaren, wed. van Arie Otte. den 23sten. Gerardus Frangiscus Beynders, oud32 jaren, den hósten. Franciscusoud d\jaar, zoon van Josephus de Witteen Maria Jacoba Kerkhof, den 3Jsten. Johanna Gerritsen, oud 42 jaren. Ben 27sten is te Heinkenszand overleden, Maatje van H Hof, oud 27 jaren. Bus 9 van het mannelijk- en 9 van het vrouwelijk geslachtin het geheel d8. levenloos aangegeven: Ben d8den. Een kind van de mannelijke kunne, van Elizabeth Bemijn. den 22sten. Een kind van de man nelijke kunne, van Pieternella Adriana Bekker. prijzen van 1000 en daarboven. 5de Klasse. 5de Lijst. No 17423 een Prijs van f 1000. 6de Lijst. No. 15391 een Prijs van f 2500. No. 102, 3913, 15987, 7833 en 18978, iedereen Prijs van f 1000. 7de Lijst. No. 54, een Prijs van f 1000. ZAL GEHOUDEN WORDEN te ST. MAARTENSDIJKop woensdag den dO november d852en te THOLEJV, op donderdag den dd november d852. gehuwd: Eieter Botbijl en Neeltje Leenpoel. geboren Ben 2den. Johannadochter van Boornebos en Pieternella Eredrica Goossen. den Adriaan, zoon van Adriaan de Nooijer en Jacoba Goe- Haan. Jacobadochter van Lieven Maartense en Maria Pieternella Biggart. Corneliadochter van Maria Susanna Verdorst, den öden. Francina, dochter van Jacoba Zandijck. den J8den. Anthonie, zoon van Eieter Booze en Belia duist. Jan, zoon van Cor nelis van Bien en Anna Cornelia Badens. den 20sten. Maria Katelientje, dochter van Lamberlus Joseph Siep- man en Katelientje van Melle. Ottozoon van Otlo Verhagen en Cornelia Jacoba Cruque. den 23sten. Adri ana Jacoba dochter van Laurentius van Kalmthout en Maria Elisabeth Holijs. Lena, dochter van Klaas Proos en Levina Hogerheide. den25slen. Johannes Cor nelis zoon van Johannes Theodorus van der Horst en Maria Adriana Verheide, den 24sten. Elena Jacoba dochter van Leenclert de Lange en Elena Jacoba van Etlinger. Johannes, zoon van Wouter Visser en Maria Lint. den 27sten. Anthonie ]an, zoon van Ca ret Petrus Brusket en Johanna Josina Mol. den 30sten. Johannadochter van Matthijs van der Beijt en Ca tharina Warrels. den 3Jsten. Emeline Victorine Au- gusledochter van Johann Eriederich Ahrensmann en Constance Catharine Breemen. Anna Wilhelmina dochter van Jacobus Antoni van de Velde' en Jacomina Verhagen. Pieler Mannuszoon van Gerrit Hen drik Vertregt en Elizabeth Bevers. Geertmid, doch ter van Leendert Mange en Cornelia Geense. Bus 9 van het mannelijk- en J2 van het vrouwe lijk geslachtin het geheel 2d. overleden Ben 4den. Johanna Maria, oud 7 weken, dochter van Jacobus Almekinders en Johanna Erancisca Card on. Leendert Johannesoud 5 wekenzoon van Eieter Verspoor en Catharina Suzanna Wilhelmina Le Due. den 5den. Anlhonij Visseroud 79 jaren, den 8sten. Franciscusoud 3 maandenzoon van Willem Veek- j man en Cornelia Crombeen. Martina Willemina oud 4 jaren, dochter van Cornelis Schrijver en Johanna Diegenen die genegen zijn tol de Leverantie van het benoodigde VLEESCH, behoeve de (Econo mische Spijsuitdeeling le Goes, gelieven daarvan, met opgave van prijs per Nederlandsch Pond vóór of op den J8 November e. k. opgave te doen aan den ondergeieekenden Lid en Secretaris van opge- melde inrigting. Goes, 4 November 1852. P. J. A. van DAM- 1 OPENBARE VERKOOPING ten Jaggl overstaan van den Griffier Mr. E. f J. A. van Dam. Op Maandag den 8 November 1852, des voor middags ten 10 ure, in de Soeieteits-Zaal te Goes, Van zeer nette en wel onderhoudene HUIS- .siH^ Woensdag den 24 November 1852 des morgens ten 11 ure precieszal men "Mgw» in de Herberg bij Augustijn Lokerse te Bicselinge publiek en aan de meest biedenden presenteren te verkoopen zoo in Percee- len als in Massa 250 stuks extra zware zeer lange en regtstammige OLMEN BOOMEN staande op de Hofstede van den Eerzamen JACOR DE BOD to Bieselinge. Informatien zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris A. Smallegange te Goes. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen nog een drietal stukken tegen het medegedeelde vonnis van den Schutters-Raadwij mee nen echter dat die zaak in onze vorige genoeg bekeken is, en laten dus de stukken ter beschikking der in zenders. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon,

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2