BlSffttl &BiIiIICTMTlIi0 BEKEN 5) MAKING. PUBLIEKE BESTEDING. De. uitgave tlezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Adverlentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van J6 regels d J ,20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaan mag Dat de Lijst, bedoeld bij Z. M. besluit van den 9 November 1851 Staatsbbad No, J42) aan wijzende de Personen die tot het kiezen van LEDEN VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN EABRIEKEN TE GOES bevoegd zijn, opgemaakt naar aanleiding van de door den Ontvanger der Directe Belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden, vol gens Art. 11 van het aangehaalde besluit vastgesteld zijnde, dadelijk ter gewoner plaatse in deze Gemeen te is aangeplakt en dat dezelve gedurende acht dagen, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is neöergelegd gedurende welken tijd de bezwaren, overeenkomstig hetzelfde artikel, bij ver zoekschrift door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan het Gemeente-Bestuur kunnen worden ingeleverd. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 23 October 1S52 om op de gewone plaatsen in deze Gemeente aangeplakt en in de Goessche Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILA A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat volgens Art. 1 van het WS-S-k Reglement op het houden van SfiJgw*'* Swi» openbare Veemarkten, tot han- WsBWsSE del in Paarden Runderen Schapen en Varkens binnen dezelfde Stad, gearresteerd den 7 April 1845 en gepubliceerd den 26 dier maand op iederen Dingsdag (behalven den eersten) in de maand November, zijnde dit jaar den 9, 16, 23 en 30 dier maand aldaar zoodanige Veemarkt zal gehouden worden en dat dezelve zal onderworpen zijn aan de bepalingen in dat Reglement vervat. En zal zulks door afkondiging, aanplakking en inser tie in de Goessche Courant worden bekend gemaakt. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 23 October 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H, C. PILAAR. Op Zaturdag den 33 November J852 des na middags ten een ure zullen Burgemeester en Wet houders van Goes publiek en aan den minstaanne- menden trachten aan te besteden Het maken en inhangen van een paar ■nieuwe EBDE UREN in de Binnen- sluis en het herstellen der Vloeddeu ren van de Buitensluis aan het Sas van Goes alles met inbegrip der be- noodigde Materialen Arbeidsloonen enz. Het Bestek en de Conditiën van dat Werk zul len van den lsten November aanstaande lot den dag der Besteding dagelijks van des voormiddags tien tot des namiddags twee ure ter lezing liggen ter Secretarie dezer Gemeente alwaar verdere informa- tien te bekomen zullen zijn. Gedaan te Goes, den den 23 October 1852, Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTE-RAAD, ie GOES, den 22 October 1852. Afwezig de Heer Verschoor die na de behandeling van het 2e punt binnenkomt. De notulen worden gelezen en gearresteerd. De Voorzitter deelt mede: dat door den Schutters- Raad bij missive van 20 September II., aan Burge meester en Wethouders ter verevening zijn toegezon den, een drietal rekeningen, waarop voorkomen posten wegens geleverde chevrons en onderscheidingsteekenen voor korporaals en onder-officieren en één onder officiers pak en chacot legen denzelfden prijs gele verd als de uniformen der schutters. Op grond dat de wet alleen spreekt van het ver strekken voor rekening der gemeente, van kleeding aan schuttersna daartoe vooraf aan Burgemeester en Wethouders gedane aanvrage dooi de belangheb benden, en niet van het verstrekken aan onder-offi- eieren en korporaals te meer daar in tegenover stelling van de rustende schutterijen daarvoor geen post op de begrooting voorkomt, hebben Burgemeester en Wethouders beleefdelijk eenige nadere inlichtingen gevraagd waarop door den Schulters-Raad bij mis sive van 6 October is geantwoord dat sedert jaren de leverancier der kleeding altijd gewoon is, een onder officiers pak te.leveren voor denzelfden prijs als een schutters pak dat de benoeming van korporaals en onder-officieren geheel en uitsluitend aan den Kom- mandant is opgedragen, zonder daarvan eenige reken schap verschuldigd te zijn, of daarin te mogen worden beperkt; dat de distinctive leekenen versleten waren en de onder-officieren en korporaals buiten staat zich nieuwe aan te schaffen, zoodat men hen daarvan heeft voorzien. Burgemeester en Wethouders door dit antwoord niet van hun gevoelen teruggekomen zijnde stellen voor in navolging van vroegere jaren voor dit maal de gevraagde verevening te vêrleenen, doch wenschen, dat voor het vervolg worde uitgemaakt, of korporaals en onder-officieren voor rekening der gemeente van alles moeten worden voorzien en zoo jaof zij als dan niet evenzeer als de schutters verpligt zijn, onder overlegging hunner bewijzen van onvermogen, dit aan Burgemeester en Wethouders te vragen. De Voorzitter stelt alzoo voor eene Commissie te benoemen die te dezer zake rapport en voorstel zal doen waartoe worden aangewezen de Heeren Sou- tendam Hochart en Saaymans Vader. Wordt voorlezing gedaan eener missive dd. 12 Oc tober 11. aan Heeren Burgemeester en Wethouders gerigt van den Heer T. van Heel, 2e Luit. bij de dienstdoende schutterij daarbij op grond van art. 8 van het Koninklijk Besluit van Mei 1829, eervol ont slag als lid van den Schutter-Raad verzoekende en als rede daarvoor aangevende dat zulks geschiedde ten gevolge der onaangename bejegeningen waar aan dat collegie van de zijde van het stedelijk bestuur heeft blootgestaanwaarom hij dit zich zelve ten pligt rekent. De Voorzitter zegt: dat de grond waarop het ont slag gevraagd wordt, is eene meer dan 2jarige dienst, als zijnde die heer reeds sedert 1846 lid van den Schutters-Raad; dat dan ook Burgemeester en Wet houders geene zwarigheid zouden gemaakt hebben het verzoek in te willigen ware het niet dat zij daardoor als het ware stilzwijgend zouden homologeren de beschuldiging die met het verzoek gepaard gaat dat men met grond moet veronderstellen, dat de heer van Heel dezen raad geene opzettelijke onbeleefdheid heeft willen aandoen maar bij hem grieven bestaan die tot zoodanig schrijven hebben aanleiding gegeven; En, dat Burgemeester en Wethouders alzoo van oordeel zijn, dat het den Heer van Heel, niet anders dan aangenaam zijn kan in de gelegenheid gesteld te worden, afrorens aan ZEd. het verzochte ontslag worde verleend zijne grieven gearticuleerd in te zenden of eene klagte tegen dezen raad bij de hooge autoriteit in te dienen ten einde den Baad in de gelegenheid te stellen zich van den op hem geworpen blaam te zui veren, Intusschen stelt ZEd. voor, om ook dit stuk in han den eener commissie te stellen lot gezel onderzoek waarmede genoegen wordt genomen en waartoe de zoo even benoemde commissie wordt aangewezen. Wordt overgelegd hel proces-verbaal van de opne ming van het kantoor des Plaatselijken Ontvangers. Door den Voorzitter worden medegedeeld de navol gende ingekomeno stukken a. Berigl van Heeren Gedeputeerde Staten van den ontvangst van bet reglement tot verdeeling der ge meente in wijken en op de bevolking registers. b. Gelijk berigt dat geene bedenkingen bestaan op het gewijzigd reg'ernent van orde. c. Berigt dat de aangevraagde verhooging van het meetloon van steenkolen, niet door Z, M. kan wor den goedgekeurd om dat het meten is eene forma liteit om de inning der belasting te verzekeren, het geen volgens art. 249 der gemeente-wet, niet in re kening mag worden gebragt. d. Mededeeling verdaging Zr. Ms. beslissing op het raadsbesluitlot het heffen van leges, e. En de Staatsbladen 147 183. Ter tafel komt de rekening van het algemeen Arm bestuur over 1851. De commissie van finantien doet daaromtrent rap port en adviseert tot de goedkeuring. Dezelve wordt met algemeene stemmen gearresteerd In ontvang op. f 15056,31s In uitgaaf op - 15055,61 goed slotf o,70s en tevens besloten de rekening en bedeeling-lijsten rond te zendeu en daarna ter visie te leggen voor het publiek. (I) Bij de behandeling dezer zaak hebben de Heeren van den Bosch, Verschoor en Hochart, als leden van het Armbestuur de vergadering verlaten. Wordt mede ter tafel gebragt de begrooting van het Algemeen Armbestuur voor 1853, Het rapport der commissie van finantien te dezer zake is mede gunstig en wordt op haar voorstel de huur van het manhuis daarvan weggelaten en de subsidie daarmede verminderd en alzoo gebrast op f 13,000. (1) Wij durven ieder belangstellende in het armwezen aanbevelen van die gelegenheid ge bruik te maken, en zich te overtuigen van de doel matigheid en de voorbeeldige orde dezer adminis tratie.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1