IIDDENPBIJZEN, MBimwSir' Ja I» IfflïlAIIp"" handen geplaatst te hebben, zijn geluk nogmaals bij de Homburger speelbank beproefd, en op nieuw 100,000 frs. gewonnen. De directie heeft den heer Blanc die zich thans te Parijs bevindt per telegraaf mede gedeeld. dat de bank, om het spel met dien gelukki gen speler langer voort te zetten, nog een millioen frs. noodig heeft. Men verzekert, dat haar reeds 200,000 frs. door het huis Rothschild voorgeschoten is. ENGELAND. - Londen den 2 October. Onlangs hadden de ambtenaren van een der engel- sche spoorwegen de onvoorzigtigheid, een zeer geheim zinnig diglgemaakt pakje in een waggon der derde klasse te plaatsen. Het was avond en terwijl de trein schielijk voort snelde hoorde men plotseling eenige kreten van ontzetting uit den waggon slaken. De dames die zich in den waggon bevonden sloe gen met hare zakdoeken, shawles, in één woord met alles wat onder haar bereik kwam om hare ondra gelijke reisgenooten te verdrijven; het waren namelijk bijen die door het slooten van den waggon mid del hadden gevonden uit het pakje le ontsnappen en een aanval op de dames deden. Eerst aan het meest nabij zijnde station kon men het kwaad verhel pen. De waggon werd aan de bijen overgelaten, welke meesteressen van het terrein zijn gebleven. Eene der dames verklaardedat het een der meest piquante reizen is welke zij ooit heeft gemaakt. FRANKRIJK. Parijs den 2 October. Zoo men wil heeft de zinsnede van Lodewijk Napoleon in de aanspraak te Marseille gehouden namelijk het gezegde van keizer Napoleondat de Middellandsche Zee een Fransch meer moest zijn, nog al aanleiding tot gesprekken onder de diplomaten ge geven doch er wordt over het algemeen weinig ge- wigt aan gehecht. In de hooge staatkundige kringen in deze hoofd stad heeft een artikel van het Journal de Franc fort nog al opzien verwekt. Het blad verklaart na melijk daarin dat de mogendheden die het Weener Iractaat van 1815 geteekend hebben, geheel en al afzien van de handhaving san het artikel in dat ver drag waarbij elk lid van de Familie Bonaparte voor altijd van de troonsbeklimming in Frankrijk wordt uitgesloten. De mogendheden zijn daarente gen vast besloten om het artikel betrekkelijk de grenzen van het Fransche grondgebied met kracht te handhaven. Men wil aan dit artikel een half of ficieel karakter toeschrijven. Het resultaat er van is, dat de mogendheden genegen zouden zijn om on- middelijk het keizerrijk erfelijk te verklaren mits Lodewijk Napoleon zich strengelijk houde aan de Weener verdragen houdende de bepalingen betrek kelijk de uitgebreidheid van het Fransche grondgebied. De geruchten welke vroeger betrekkelijk den zwakken gezondheidstoestand van Lodewijk Napo leon in omloop waren, blijken thans van allen grond ontbloot te zijn. De Prins-President bevindt zich volkomen wel en bezit een sterk iigchaamsgestel hetgeen trouwens genoegzaam blijkt uit de vermoei- jenissen welke hij thans doorslaat. Wel is waar is hij met twee soorten van ongesteldheden behebt doch beiden zenuwachtige aandoening en zware hoofdpijn door overkropping van bezigheden zijn zoo ligt van aard dat zij geen zorg baren. Lo dewijk Napoleon heelt steeds de gewoonte van in persoon met zijne Ministers en over gewigtige aan gelegenheden te handelen, niet alleen wat betreft be langrijke maatregelen maar zelfs daar waar het de geringste bijzonderheden geldt. In vele kwestien, waarmede hij onbekend is, tracht hij zoo veel moge lijk den raad van deskundigen in te winnen en niet tegenstaande die menigvuldige werkzaamheden gaat er geen dag voorbij, waarop de Prins-President niet de eeri of den ander bij zich noodigt, van wien hij nut tige inlichtingen aangaande hem onbekende zaken kan verkrijgen. Velen hebben hem dezer dagen ten on- egls van bijgeloof beschuldigd. Lodewijk Napo leon is slechts zeer godsdienstig. Hij heeft overigens altijd een vurigen eerbied voor het genie van Keizer Napolton en een sterk en zeker vertrouwen in zijne eigene toekomst gekoesterd. Ook werd er dezer dagen van gesproken dat de President een talisman droeg; volgen sommigen zou die uit een blief van Keizer Napoleon aan Koningin Hortensevolgens anderen weder uit een stuk van het heilige kruis bestaan hetwelk Lodewijk Napo leon van zijne moeder zoude hebben ontvangen. Over het algemeen wordt echter aan beide geruch ten weinig geloof geslagen, De Moniteur Universel behelst heden eene nota over het komplot te Marseillewaarvan de strekking schijnt te zijn, om den ijver te matigen van de vrien den van Lodewijk Napoleon die tengevolge van dat komplot, eene overhaaste herstelling van het kei zerrijk voorspelden. Het blad zegt bepaaldelijk dat men het gevaar, waarmede Lodewijk Napoleon be dreigd was volstrekt niet overdrijven moet en toont dienaangaande het grootste vertrouwen in de Goddelijke bescherming. Men bewaakt tegenwoordig de grenzen zorgvul dig, ten einde te beletten, dat er exemplaren van het werk van Victor Hugo: u Napoleon de Kleine ingevoerd worden. Een reiziger wiens laarzen in een Belgisch dagblad waarin eenige uittreksels tan genoemd boek voorkwamen, gepakt waren, werd daarom alleen door de tolbeambten aan de gendarmes overgeleverd en naar de gevangenis o»ergebragt. De commissie vari den gemeente-raad heeft gis teren, naar men verzekert 400,000 frs. toegestaan ter bekostiging van de ontvangst van Lodewijk Napoleon bij zijn terugkeer in deze hoofdstad. Men meldt aan een dagblad in een der depar tementen, dat aan de munt dezer hoofdstad het bevel ontvangen is om de hermunting van het kopergeld te staken. Men wil daarmede wachten tot de pro clamatie van het keizerrijk, opdat die munt, in plaats van de zinnebeelden en het devies der republiek waarmede ze zou gestempeld worden, het borstbeeld en den nieuwen titel des keizers drage. Er is een matroos in hechtenis genomen die openlijk uitriep dat hij voornemens was Lodewijk Napoleon te vermoorden. 30,000 inwoners van het departement Marne hebben in 300 petitiën de herstelling van het keizer rijk gevraagd. Gisteren werd ten huize van een wisselhandelaar, in de straat Ménais, een aanzienlijke diefstal gepleegd; er werd namelijk voor een bedrag van 50,000 aan bankbiljetten gestolen. De policie deed ontniddelijk onderzoek bijeen ontslagen bediende, ten wiens huize zij eenige sporen van schuld moet ontdekt hebben hij werd althans ter beschikking van de justitie gesteld. In het departement Ardennes stadje Horgne leeft thans eene vrouw Lantenoy genaamd en den bijnaam dragende van de Hertogin, die haar I 10de jaar reeds bereikt heeft dagelijks legt zij nog een langen weg te voet af ten einde in het bosch hout te zamelen voor haar eigen gebruik, dat zij dan zelve naar huis draagt. De heer David Brewster heeft in de ruïnen van Ninive een zeer fraai linzenglas gevonden; wordt dit bevestigd, dan blijkt daaruit, dat de Assyriërs van dien tijd reeds het glas en de gezigtkunde kenden, EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes gedurende de maand September 1852. Gehuwd Henri Vogelvanger en Elisabeth Harinck. Geboren Den Jsten. Suzanna, dochter van Cornells Zou- lewelle en Maria LI ar tog. Maria Theresia dochter van Mr. Johannes Louis Huberlus Liebert en Hedwig Maria Recking. Den 4den. Lucia Pieternello Margarethadochter van Jacobus de Poorter en Clemence Appolonia Heirman. Den 5den. Pieler, zóón van Dina Geluk. Den JJden. Pieter, zoon van Pieler van Eikeren en Tannetje Raas. Arie, zoon van Jacob Romijn en Josina Goud. Anlhonetta Adriana dochter van Jan Olivier se en Anthonella Adriana Carolina Ha- rinck. Martinus Jan zoon van Adriaan de Rruijne en Gerritje Kriiger. Den J2den. Johan nes zoon van Johan Joseph Thewall en Mar ga retha es. Den J4den. Johanna dochter van Francois van Hoeve en Clasina Le Frou. Den dl den. Johanna Paulina, dochter van Bastiamis Maarlense en Dina Kastanje. Jacobus Johan nes zoon van Dirk Knijper en Maria van de Velde. Den J8den. Jacoba Maria dochter van Pieter de Vreugd en Elizabeth Dina Kerpel. Den 2Jslen. Adriana Maria dochter van Martinus P ertregt en Maria Geertrui Zitters. Den 23sten. Adriana dochter van Cornells Visser en Adri ana Sara Faber. Den 25sten. Izaak Mozes, zoon van Mozes Emanuel en Klaartje Cohen. Hen drik Hubregt, zoon van Jan Frangois Visser en Lena Schrijver. Adriaan zoon van Cornelis Nieuwersteeg en Johanna de Bath. Den' 26sten. Hendrik Karei Jan zoon van Hendrik Karei Dominicus van den Bussche en Geertruid Marina de Jongh. Den 21 sten. Jan zoon van Cornelis Lankester en Antonetta van Spanje. Den 28sten. Adriaan PP illemzoon van Karei Broes van Dort en Elsje Snoep. Den 29sten. Adriaan, zoon van Adriaan Groolemaat en Francina Mange. Dus J3 van het mannelijk- en 9 van het vrou welijk geslachtin het geheel 22. Overleden Den Jsten. Anna Cornelia van Leentoud 31 jaren, huisvr.van Adrianus Jacobus Ammerlaan. Den 4den. Adriaan Francois van Calsteren, oud 36 jaren. Den Iden. Adriaan, oud 7 maanden, zoon van Theodorus Adrianus Mol en Maatje Btondel. Den JOden. Adriaan. oud3 jaren, zoon van Cornelis Reijerse overlen Hendrika Donck. Den JJden, Johannes oud 4 maanden, zoon van Pierre Jean Cardon en Anna Maria Kotrupt. Den J3den. Johanna Catharina oud 1 jaren dochter van Charles Cornu en Isabella PVillaert. Den J4den. Margrieta, oud 3 maandendochter van Cornelis Boelands en Cornelia Brik. Den J5den. PP ilhelmina Helena, oud 6 maandendoch ter van PVillem Melïeste en Cornelia Verhage. Den Jóden. Johannes, oud 4 maandenzoon van Machelina Noorthoevc. Arnoldus Wijnand oud 3 maanden, zoon van Benjamin den Boer en Catharina Margaretha Agatha van Rooij. Den 20sten. Johannes, oud 9 maanden, zoon van Arie van de P isse en Magriela de Jonge. Frangois, oud 2 maanden zoon van Anlhonij Passieux en Johanna van Hoorn. Den 2Jsten. Philippine Kop pens oud 69 jaren wed, van Jan Baptist de f Ridder. Den 22sten. Cornelis oud 9 maanden, zoon van Teunit van V een en Hendrika O limans. Den 26sten. Pieler oud JJ maanden zoon van Marinus Danielse en Pieternella Bruijnooge. Anthonie oud 1 maandenzoon van Franciscus van Stapele en Adriana Zuurveld. Den 29sten. Adriana Hogesteger, oud 68 jaren huisvr. van Cent Molhoek. Den Jsten February J852 is in de Gemeente Banjoéwangie eiland Java overleden Abraham Rleeuwens oud 21 jaren. Dus JJ van het mannelijk- en 6 van het vrou welijk geslachtin het geheel J1 Levenloos Aangegeven Den 24sten. Een kind van de vrouwelijke kunne van Cornelis Visser en Adriana Sara Faber. Den 30slen. Een kind van de mannelijke kunne van Marinus Boet en Catharina Almekinders. Van de volgende Artikelen te Goes, Van den 16 tot den 30 September 1852, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f8,75. Rogge f6,32. Vroege Gerst f5,05. Late Gerst f 4,75. Boekweit f 0,00. Haver f 3,25, Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 8,05. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 10,75. Rogge Meel f 7,97. uilenper mudde. Boter f 0,85. Noord-Hoilandsche Kaas 90 cs. Stoik- sche Kaas 50 cs. Leidsche Kaas 40 cs Witte Brood 32|. cs Tarwe Brood 19§ cs. Rogge Brood 14 cs. Ossen-Vleesch 50 cs. Koe-Vleesch 50 cs. Kalfs- Vleesch 50 cs. Schapen-Yleesch 35 cs. Lams-Yleescb 35 cs. Versch Varken-Vleesch 60 cs. Gerookt Var- ken-Vieesch 70 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 4,00. Late Aardappelen f 0,00. de mudde. Jenever f 65,00. per vat. IJpen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groole Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 34,00. Lijn Olie f 40,00. hetvat. Koolzaad f 0,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. Heeft de eer te berigten dat hij eene nieuwe collectie LONG SHAWLS, DOEKEN en SCH0T- SCHE PLAYDS ontvangen heeft. Te Goes, bij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2