GMSSCHE (OIJRWT. PROVINCIALE STEIGERS IN ZEELAND. 1852. DONDERDAG I© SEPTEMBER. BIOTSIIi IlMiilCTpgrn AFKONDIGING. BEKENDMAKING. I BliflHL lil BilfiSL liltf De. uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f .1,7!) Franco per Post f d,90. Gewone Advértentien worden a SO cis. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van d6 regels a f d,20 behalve het Zegelregt. HEGLEME NT op hei geurpik tan de [Vervolg en Slot van ons vorig Nummer,') Art. 8. Alle verzet of weigering en alle ver dere overtredingen tegen den inhoud van dit Regle ment, zullen gestraft worden met eene geldboete van niet minder dan ƒ5,00 en niet hooger dan ƒ75,00, ter beoordeeling van den Regter en zulks onver minderd de gehoudenheid tot oplegging daarenboven van de door hen verschuldigde regten. Art. 9. tl Indien de geldboete niet is voldaan binnen twee maanden nadat de veroordeelde tot be- taling is aangemaand, zal zij worden vervangen door eene gevangenisstraf van drie dagen. Art. 10. «De overtredingen zullen door den be« trokken ontvanger gaarder of pachter, op den eed bij de aanvaarding zijner bediening gedaan worden geconstateerd en ter vervolging aan den Ambtenaar van het publiek Ministerie bij hét Kantongeregtof bij de Reglbank die het kan aangaan worden toe gezonden en van een en ander onverwijld aan Ge deputeerde Staten worden kennis gegeven. Art. 11 «Dit Reglement komt in werking op den Isten September 1852, en zulks ter vervanging van het Reglement voor de invordériug der retributie voor hel gebruik der embarcadère te Zijpe, van den 2 Augustus 1839 goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 6 Uctober 1839 No. 89 met de daarop vastgestelde ampliatie van den 1840, goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 13 Mei 1840, No. 75, benevens van het reglement op de heffing eener retributie voor het gebruik van den steiger aan den veerdam van het veer te FFolphaarts- dijk op Kortgeen van den 8 Julij 1848 goedge keurd bij Zijner Majesteits besluit van den 11 Augus tus 1848, No. 24, welke reglementen en ampliatie diensvolgens met evengemelde dagteekening gehouden worden voor ingetrokken en vervallen.» alsmede dat het voormelde Reglement is goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 26 Julij jongst leden, No. 17. En zal dit besluit, door opneming in,het Provin ciaal Blad worden gebragt ter kennis van de Ge meente-Besturen in dit Gewesten van den Bevel hebber van het Luitenantschap der Maréchaussee te Sas van Gent ook voor de onder hetzelve ressor terende brigade Bevelhebbers tot informatie en na- rigt en wijders, door de zorg der Gemeente-Be sturen dadelijk op opvangst worden afgekondigd en aangeplakt in ai de Gemeenten van deze Provin cie ten welken einde een genoegzaam getal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve, aan voor noemde Besturen zal worden toegezonden terwijl voorts exemplaren van dit Besluit zullen worden uit gereikt aan het Provinciaal Geregtshofden Procu reur-Generaal bij hetzelve en, door diens tusschen- komst aan al de Ambtenaren van het Openbaar Ministerie gelijk mede aan de Arrondissements- Regtbanken en Kanton-Regters in dit Gewest. Gegeven te Middelburg den 1 September 1852. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie van dezelve S, van der SWALME. BURGEMEESTERen WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden: Dat het Kohier, wegens het PATENTREGT, over het jaar 1852 op 1853, voor deze Gemeente, door Zijne Excellentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie, executoir verklaard den 8 September, jl., heden aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen ter invordering volgens de wet toege zonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van gemelden Ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wet te voldoen op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen of verloren hebben zich van een dubbeld van hetzelve, ten Kantore van den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen, dat hnn aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave zich deswegens met in achtneming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande door tusschenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Goes- sche Courant geplaatst. Gedaan te Goes, den 15 September 1852. Burgemeester en Wethonders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris H. C. PI L A A B. GOES den dó September De Staats-Courant van heden bevat het Koninklijk Besluit van 13 September 11. No. 59 waarbij bin nen deze Stad wordt opgerigt eene Kamer van Koop handel en Fabrieken zamengesleid uit de Gemeen ten Goes Kaltendjke 's Heer Arendskerke en Kruiningen, en bestaande uit negen Jeden waar onder zes uit Goes en één uit elke der drie overige Gemeenten. De som waarvoor de kiezers ter zake van eenig bedrijf van handel of fabriekswezen in bet patentregt op het minst moeten aangeslagen zijn, wordt vastge steld voor Goes op f 15,voor Kaltendijke op 3,voor 's Heer Arendskerke op 5,en voor Kruiningen op f 10,in aanslag, met inbe grip van de Rijks-Opcenten. De vergaderingen tot het kiezen van leden voor de nieuwe Kamer worden gehouden in de maand November 1852. De nieuwe Kamer treedt in werking op den eer sten Januarij 1853. De eerste gewone aftreding van Leden heeft plaats met het einde van dat jaar. Men berigt ons, dat op morgen avond ten ze ven ure door Heeren Bestnurderen der Leesbiblio theek van het alhier gevestigde Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, wederom een aanvang zal worden gemaakt, met het gratis uil- reiken van nuttige en onderhoudende lectuur, aan hunne minvermogende Stadgenoolen. Wij uiten hierbij den wensch, dat van deze gelegenheid tot het verspreiden van nuttige kennis en het verschaffen van onschuldige uitspanning, door de minvermogenden wederomeven als in vorige jarengoed en getrouw gebruik zal worden gemaakt. De Hooge Raad der Nederlanden heeft den termijn van dagvaarding der erfgenamen van Koning PVillem IIen revisie van deszelfs arrest, in zake de vordering van jonkheer R. L. van Andringa de Rempenaer tegen de koninklijke dynastie, vastgesteld op 21 Januarij 1853. Dienvolgens zijn Z. M. de Koning Prins Hendrik en Prinses Sophia der Ne derlanden gisteren door en van wege genoemden jonkheer gedagvaard. Men meldt uit Uilhuistermeeden aan de Prov. Gron. Cour, Sedert ongeveer 5 a 6 weken heerscht alhier eene ziekte onder de schapen, welke men de pokken noemt. Deze ziekte ontdekt men het eerst aan de melkvaas waaraan men eenige uitzettingen ter dikte van eene erwt ontwaart welke zich vervolgens verspreiden aan de beenen en aan het hoold, waar het zich zoo danig uitzet, dat de oogleden naauwelijks open komen. De eetlust gaal wegen zoodra het dier zwakker wordt vergaart zich eene soort tan wormen tusschen de kooten. die pijn veroorzaken en na acht a veertien dagen het schaap doen sterven. Er zijn wel eenigen, die deze ziekte overwinnen doch er zijn ook land bouwers die reeds acht en meer daaraan hebben verloren. Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin de badplaats Ischl, waar II. M. eenigen tijd heeft ver toeft, weder verlaten. Men verwacht If. M. den 18 of 19 dezer te Stuttgart. Men verzekert, dat hel zittingjaar 18511852, der Staten Generaal, op Zaturdag 18 dezer, namens den Koning door den Minister van Binnenlandsche Zaken zal worden gesloten terwijl ingevolge het grondwettelijk voorschrift, op Maandag 20 dezer, de Vergadering dier Staten, zittingjaar 18521853 door den Koning zal worden geopend. Men meldt uit Nieuwesluis dd. 12 September: De berigten uit zee, omtrent de haringvangst, begin nen gunstiger te luiden. Gisteren kwamen 2 hoekers in, de eene met 95 ton, de andere met 12 last, van welke men vernam, dat er meer haring over zee kwam en er in het laatst der voorlaatste week hoekers wa ren die 40 50 en 60 kantjes vingen. Het is te hopen dat de gunstige berigten zich spoedig beves tigen mogen en de nateelt het al goed moge maken. Hel slijpen van den Koo-i-noor is den 7 dezer te Londen afgeloopen het werk is volkomen naar wensch uitgevallen. De genoemde steen overtreft nn in grootte glans en schoonheid alle andere bekende diamanten. Men denkt, dat hij of in de Kroon van Koningin Victoria gezetóf tot eenig ander ver siersel van If. M. gebezigd zal worden. De Amster- damsche kunstenaars, de HH. Fedder en P oorzan ger welke het moeijelijke werk ondernomen en op eene voortreffelijke wijze volbragt hebben, hebben elk van den Londenschen hofjuwelier Garrard, voor wien zij den arbeid verrigtten, tot aandenken een fraai stuk zilver-werk, met een passend opschrift, ten ge schenke ontvangen. DUITSCHLAND. - Frankfort, den dd September. Een uitvinder van een nieuw stelsel van spoorwe gen, op welke de locomotief zonder het bezigen van stoom, met dezelfde kracht en snelheid kan bewerk stelligd worden, heeft zich tot den bondsdag gewend, met de aanbieding zijn geheim tegen eene geëvenre- digde belooning. ten behoeve der Duilsche bondsstaten,

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1