No. 1852. DONDERDAG 26 AUGUSTUS. AANBESTEDING. gedeputeerde staten van zeeland, van vredenburch. bekensimaking. De uitgave deter Courant,geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Advertehiièn worden a ZO ets. 'de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a f J.ZO behalve het Zegelregt. Brengen ter kennis der belanghebbenden dat op Zaturdag den 4 September J85Z, des middags ten 12 ure door één hunner Leden daartoe door hen gecommitteerd in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur in het 11de district van den Waterstaat, ineen der loealen van het Gouvernement te Middelburgonder nadere goedkeuring, in 15 perceelen zullen worden aanbesteed De noodzakelijke Kernieuwingen en Herstel lingen aan de PROVINCIALE WATERSTAATS-WERKEN en WEGEN Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het onderhoud tot J° Julij J853 zoo als in het bestek is omschreven, deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het Bestek en de Voorwaarden liggen ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Zee land bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat te Middelburgbij de Ingenieurs van den Water staat te Middelburg Zieriktee TholenGoes, Breskens en Neuzenen wijders op de gewone plaatsen. Gedurende drie dagen vóór de besteding, zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den Hoofd-Ingenieur te Middelburg voor de werken in het algemeen en bij de Ingenieurs in de Arron dissementen voor de werken onder elks ressort be- hoorer.de nadere informatie te bekomen zijn. Middelburgden 20 Augustus 1852. Gedeputeerde Staten voornoemd Ter ordonnantie van dezelve S. van der SWALME. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, verwittigen bij deze de Ingezetenen dezer Gemeente: Dat de BEGROOTING der Plaatselijke Inkomsten en Uitgaven voor het Jaar 1853, door hen, ter vol doening aan Art. 203, der Gemeente-Wet, aan den Gemeente-Raad in deszelfs Openbare Vergadering van heden, is aangeboden; dat dezelve daarna op de Secretarie dezer Gemeente is nedergelegd en aldaar van heden af, gedurende veertien dagen, voor een ieder ter lezing zal voorhanden zijn en dat een af schrift van dezelve, tegen betaling der kosten, alge meen verkrijgbaar gesteld is. En opdat zulks algemeen bekend zij geschiedt daarvan deze openbare kennisgeving dewelke zal worden afgekondigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 25 Aug. 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. OPENBARE VERGADERING van den RAAD, 25 Augustus 1852. Afwezig de Hr. Soütendam en Mr. de Knokke van der Meiden die onder het lezen der Notulen binnen komt. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. 1°. Door de Commissie voor het finantie-wezen wordt bij monde van den Hr. van Kerkwijk verslag uitgebragt nopens de Gemeente-Rekening over 1851, waarbij wordt voorgesteld de rekening goed te keuren, de verantwoording van Heeren Bnrgemeesler en Wet houders aan te nemen en het door die Heeren ont worpen raads-besluit te arresteren bedragende de Rekening in Ontvang 70156,68 - 57752,36| goed Slot f 12404,31 i De Voorzitter bedankt de Commissie voor haar uitvoerig en naauwkeurig rapport en stelt voor om daar de Rekening ter visie heeft gelegen en in het zoo even voorgelezen rapport post voor post is op genomen de voorlezing zelve achterwege te laten. De Vergadering zich daarmede vereenigende, brengt de Voorzitter achtereenvolgens in omvraag: heeft een der leden eenige aanmerking op de Rekening in haar geheel? op eenige uitgaaf? op eenigen post van ont vang? zulks ontkennend beantwoord zijnde, wordt het besluit van Burgemeester en Wethouders in om vraag gebragt en met algemeene stemmen zonder eenige discussie aangenomen en gearresteerd. 2°. Wordt voorlezing gedaan der missive van Hee ren Gedeputeerde Staten van den 26 Julij 11. met de daarbij gezondene nota van bedenkingen op het Reglement van Orde voor dezen Raad, bij Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken gerezen. De Voorzitter deelt mededat Burgemeester en Wethouders zich met sommige der bedenkingen niet, met andere geheel vereenigen dat evenwel Burge meester en Wethouders eene naauwgezette nadere over weging noodig achten, alvorens daaromtrent een voor stel te knnnen doen en stelt diensvoigens voor de zaak aan te honden tot de volgende bijeenkomst. De Hr. van den Bosch verzoekt, indien daartegen geene zwarigheden bestaan om met de tegenbeden- kingen te worden bekend gemaakt, ten einde ook hij en de andere raadsleden die vóór de volgende Ver gadering zouden kunnen overwegen. De Voorzitter verklaart zich daartoe bereid en zegt dat de eerste bedenking hem voorkomt minder jnist te zijn. Bij art. 2 van het reglement van orde is bepaald, dat bij staking van stemmen het nemen van een be sluit tot de eerstvolgende vergadering wordt uitgesteld; indien ook dan de stemmen staken, wordt het besluit geacht, genomen te zijn in eenen tegenovergestelden zin van het voorstel der Commissie. De minister vermeent dat deze bepaling in strijd is met den zin van art. 50 der gemeente-wet en dit is hetgeen de Voorzitter niet kan toegeven de ont werpers hebben juist getracht geheel den geest weder te geven van art. 50 en vermeenden, dat bij het re glement van orde moest worden voorzien, indien in eene tweede vergadering nogmaals de stemmen staakten over de toelating van een nieuw benoemd lid, waar omtrent door eene commissie rapport was gedaan welke zienswijze jnist overeenkomt met de noot van Boissevain op art. 50 litt. F. De bedenking door den minister gemaakt op art. 24 van het reglement van orde, omdat art. 49 der gemeente-wet daarin voorziet, verklaart de Voorzitter mede niet te kunnen deelen. Het art. der gemeente wet voorziet het geval, dat de leden niet in genoeg-- zamen getal Ie opkomen om te beraadslagen, niet voor het geval dat de leden wel opkomen doch vóór het eindigen de Vergadering verlaten. Wat de beide andere bedenkingen aangaat, verklaart de Voorzitter zich daarmede te vereenigen. Niemand over dit onderwerp iets meer in het mid den te brengen hebbende, wordt de behandeling ver daagd tot de volgende Vergadering, 3°. Wordt voorlezing gedaan van het verzoek van Dr. C. A. van Renterghem om op erfpacht voor eenen onbepaalden tijd te mogen erlangen een stuk gronds, gelegen buiten de hoofdpoort, groot 8 roeden, bij het kadaster bekend in sectie D. N°. 992 ten einde daarop eene Garancine Fabriek te stichten welk terrein verkieslijker is dan het vroeger daartoe gedestineerde, om dat de geïsoleerde ligging minder bezwaar voor de ingezetenen medebrengt nemende de adressant aan, geen met zwavelzuur of andere scha delijke bestanddeelen bezwangerd water in de haven te doen aftioeijen. De Voorzitter zegt, dat bij Burgemeester en Wet houders geene bedenkingen zijn gerezenmaar het hun integendeel ter voorkoming van brandgevaar voor de bebouwde kom der voorstad genoegen heeft gedaan deze aanvrage te ontvangen en stelt voor, Burgemeester en Wethouders te magtigen den grond aan den adressant in erfpacht aftestaan voor 99 jaren, tegen eenejaarlijksche retributie van ƒ8, onder zoodanige voorwaarden als met het oog op het doel der aanvraag en de belangen dezer gemeente zijn noodzakelijk te achten. Nadat de Voorzitter nog had toegelicht dat het aangevraagd terrein op dit oogenblik geen voordeel afwerptgeheel afgezonderd ligten de stichting aldaar niemand kan benadeelen terwijl de voorge stelde retributie van ƒ8,— in evenredigheid is tot andere retributien van dien aard is met algemeene stemmen besloten het verzoek toe te staan onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten en daarvan kennis te geven aan den adressant. 4°.-Wordt voorgelezen het verzoekschrift der Hee ren C. P. Soütendam en C. C. van den Bosch Boekhouders der Meestoven de Zon en de Liefde zoo voor zich zelf en als gemagtigdeu der verdere mede-eigenaren, om. even als alle andere fabrieken, in dezelfde voorregten te mogen deelen wat den vrij dom voor brandstoffen aangaat waartoe het Regle ment alle aanleiding geeft. Burgemeester en Wethouders achten het verzoek gegrond en overeenkomende met de beginselen van billijkheid en regt en adviseren tot de inwilliging waarbij de Voorzitter nog opmerkt, dat de Heeren van den BoschKakebeeke Kerschoor en de Knokke van der Meuten zich van medestemmen over deze zaak zuilen dienen te onthouden, op grond vari art. 46 der Gemeente-Wet. De Hr. van den Bosch acht het questieus in hoe verre art. 46 der Gemeente-Wet hier van toepas sing kan zijn. De Voorzitter antwoordt daarop dat adressanten hebben gevraagd zoo voor zich zelf als voor hunne mede-eigenaren, zoodat zij er persoonlijk bij betrok ken zijn. De Hr. van den Bosch vermeent dat, ofschoon zij het persoonlijk vragen, het evenwel geschiedt als be stuurders of beheerders, doch wil er niet op aandringen. Het voorstel in omvrage gebragt, wordt alsnu met algemeene stemmen (5) aangenomen en adressanten vrij dom voor de Belasting op brandstoffen voor hunne fabriek verleend, van ï95 voor den turf, voor de steenkolen. Waarvan aan henen aan den Ontvanger zal worden kennis gegeven. 5°. Wordt in behandeling genomen het verzoek van het algemeen Arm-Bestuur om, ten einde de" administratie over 1851 te kunnetf vereffenen-, eene

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1