uhanuii: (01 RUT. 1852» fö BEKENDMAKING. BURGEMEESTE1I en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennisvan een ieder die het aangaat: ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, ADVERTENTIE. BIHlik IIIiWCTM® •<Hsi NoM MAANDAG 111 AUGUSTUS, Z?e uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f ,7.5 Franco per Post f d ,90, Gewone Advertentien worden a. SO ets, de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Doodberigicn van d6 regels d f d ,20 behalve hel Zegelregt. BliffEII llBftt* Dat het eerste Suppletoir Kohier der Plaatselijke Belasting op ae HONDEN, over het dienstjaar 1852, gearresteerd door den Gemeente-Raad den 30 Julij .1852, en dooi Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie goedgekeurd den 9 dezer maand aan den Ontvanger der Plaatselijke Belastingen ter invorde ring toegezonden ismitsdien ieder belastingschul dige vermanendeom het deswegens verschuldigde ten Kantore van voornoemden Ontvanger te voldoen. Zullende aan deze op de gewone wijze publiciteit jegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 14 Augus- us 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris H. C. PILAAR, verwittigen bij deze de belanghebbenden Dat de gewone JAARMARKT binnen deze Ge meente zal worden ingeluid op Zaturdag 2d Augus tus en beginnen op Dingsdag den 24 daaraanvol gende en eindigen op Dingsdag den 7 September daarna. Dat op dezelve geene Kwakzalvers, Horoscoop trekkers en dergelijke toegelaten, en alle Draaibor den Dobbelspelen Rijfelaars en Bedelaars ge weerd zullen worden, Dat de aanvragen om plaatsen, vóór den hierboven bepaalden aanvang der Jaarmarkt vrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in Nederlandscheelle- inaat, zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. Ziïters en A. J. A. P. van Calmihodï aan welke een ieder, alvorens te kunnen worden loege laten, deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Voorts, dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 24 Junij 1852. Rurgemeester en Wethouders voornoemd M. P. RLAAUREEN. De Secretaris 11. C. PILAAR. ZAND, maken bij deze bekend Dat de JAARMARKT aldaar voortaan zal gehou den worden, in plaats van op den tweeder. Woens dag van de maand October, op den tweeden W o e n s dag van de maand September, eindigen op Zaturdag daaraanvolgende; dat dezel ve dus dit jaar zal invallen op PP oensdag den 8 September en eindigen op Zaturdag den Jd Sep tember daaraanvolgende. Gedaan te Ovezand, den 14 Augustus 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. P. j)e JONGE. De Secretaris C, de FOUW. GOES, den d6 Augustus. Naar wij vernemen heeft de WEervv, Z. Gel. Heer A. Niermeyer, Th. Dr. enPred. te 'sHeer Arends- kerke, het op ZEerw. uitgebragte beroep naar We- meldinge aangenomen. Gisteren hield de alhier bestaande Duiven-societeit Jacoba van Beijeren haren eersten kampstrijd. Het viertal duiven, daartoe aangeboden, werd des morgens ten 5 ure te Orleans (Frankrijk) opgelaten De eerste derzelve, toebehoorende aan den Heer L, de Lange alhier, arriveerde reeds des voorrniddags ten 11J ura; hebbende dus dien afstand ir> het korte tijdsbestek van 6; uur afgeiegd. De tweede, behoorende aan den Heer Tiemans, arriveerde des namiddags ten 5 ure; terwijl de beide anderen heden morgen nog niet waren aangekomen. Men schrijft ons uit Ellewoutsdijk van 13 dezer: Heden morgen omstreeks 9 ure had alhier een treffend ongeluk plaats. Schipper J. F. Roukema, van Gorredijk de haven willende binnenkomen om vlas te laden, zag zijn knecht, H. van der PP erf een jongeling van 17 jareri over boord vallen en door den geweldigen stroom oogenblikkelijk medevoe ren. Wel was de schipper dadelijk gereed in de boot te gaan om ware het mogelijk den ongelukkige te redden, doch geen spoor was van hem te ontdek ken de felle stroom had den ongelukkige medegevoerd en hij moest zijn jeugdig leven in de golven eindigen. Den 12den dezer is te Amsterdam de 38ste Vergadering van het Nederl. Bijbelgenootschap gehou den, onder voorzitting van den baron «5. van Heem stra, Commissaris des Konings in de provincie Utrecht. Uit het door den Secretaris, den heer Mr. B. j. Ploos van Amsteluitgebragte verslag is o o. gebleken dat in het afgeloopen boekjaar 31,450 Bijbels en Testamenten zijn afgeleverd. De onderscheidene af° déeiingen van het genootschap verkeeren in een gun- stigen toestand. Het Nederl. Oosl-Ind. Bijbelgenoot schap heeft zich met het hoofdbestuur in naauwere betrekking gesteld, en door den afgevaardigde Gericke is het vooruitzigt geopend dat welligt in het vol gende jaar de vertaling van het Oude Testament in het Javaansch voltooid zal worden. Met de vertaling van dal Testament in het Dajakseh heeft de heer Hardeland groote vorderingen gemaakt. De staat der geldmiddelen is bij voortduring gunstig. Te Winterswijk is dezer dagen een koornmolen voltooid die door togt in beweging wordt gebragt. Hel is een houten gebouw van piramidalen vorm voorzien van kleppen die naar welgevallen geopend eu gesloten kunnen worden; de wind, door de ope ningen spelende, brengt windvleugeis in beweging, die met het raderwerk in verband staan en alzoo de steenen voortdrijven. Het model van dezen mo len is uit Noord-Ainerika gezonden door twee mo lenmakers die daarmede aan hunne vorigen baas eene dienst wilden bewijzen, Deze molen zal eerst daags in werking worden gesteld zijnde de proef nemingenzoo men verneemtnaar wensch gelukt. Te Ouderkerk aan den IJssel heeft tussehen Zaturdag en Zondag 1.1., bij den landbouwer Noor- degraaf, eene zeug elf jongen geworpen, Tien der- zelve zijn goed geschapen de elfde echter heeft een olifantskop met één vierkant oog in het midden waarboven zich de staart bevindt. De bek bevindt zich midden onder den kop, terwijl uit het bovenste kakebeen twee tanden uitsteken. De pooten zijn van hóorn voorzien en eenigzins naar boven opgetrokken, t\mi DUITSCHLAND. - Frankfort, den d2 Augustus, Het gerucht .loopt, dat de Prins-Voorzitter Bode wijk Napoleon den Prins van PFasa een bedrag van 12 miliioenen franken zoude hebben laten aan bieden, ten einde zijne toestemming te erlangen voor het huwelijk inei de Prinses deszelfs dochter en aan deze eene douairie zou willen verzekeren ge lijkstaande met dat, 't welk aan de Hertogin-weduwe van Orleans in der tijd is toegezegd. Naar men verzekert, heeft de Heer Thiers zich dezer dagen in Hamburg opgehouden. Men twijfelt er aan of deze staatsman wel vooreerst naar Frank rijk zal teiugkeeren, Er heeft zich hier eene maatschappij gevormd, die in verbinding met eenige Engeisehe huizen door middel van aandeelen de noodige fondsen zal bijeen brengen, voor de verdere ontginning van oude, thans verlaten goudgroeven tussehen Freiburg en het groothertogdom Baden. De daartoe noodige werktuigen zullen uit Engeland worden gezonden. Het stofgoud dat in de rivieren aldaar ontdekt is versterkt de ondernemers in de hoop op goed gevolg. Men wil welen, dat de generaals Lamoricière en Changarnier onlangs, hier ter stede, eene iang- durige conferentie hebben gehouden waaraan nog meer andere Fronsche staf-oflicieren deelnamen, - Sedert jaren heeft men hier zoo vele Zweed- sche familien diplomaten en hoofd-officieren niet gezien als in de laatste dagen waartoe de aanwe zigheid der Koninklijke familie te Kissingen we! het hare zal hebben bijgedragen. In deze hadplaats roomt men algemeen de minzaamheid en weldadig heid dier vorstelijke personen die voor lieden van eiken stand en rang toegankelijk zijn. Van hier wordt van de zijde des hertogs van Augustenbuig het uit Koppenhagen medegedeelde berigt tegengesproken, namelijk dat het reeds tus schen hem en de Deensehe Regering tot eene defini tive schikking betrekkelijk zijne aanspraak op de troonsopvolging zonde zijn gekomen. Dit zal eerst het geval zijn, nadat de jjeensche Regering de nadere voorwaarden zal hebben aangenomen die haar van wege den hertog van Augustenburg onlangs zijn medegedeeld. De laatstgenoemde vertoeft nog steeds in de naburige badplaats Homburg. Men meldt uit Berlijn van den 11 dezer: Een onzer dagbladen wil weten dat de poging door het Nederlandsch bewind bij de bonds-regering aangewend om den stroom der Duitsche landverhui zers naar de Nederlandsche koloniën te leiden met geen zeer gunstig gevolg bekroond zal worden. Bij de respective Begeringen moet over het algemeen de overtuiging beslaan, dat het niet geraden is de land verhuizing op meer stellige wijze, dan dit tot nu toe geschiedde, te bevorderen of eene rigting te geven. Het bevestigt zich dat van de zijde der Qos- tenrijksche regering zeer ernstige voorstellingen aan de verhevene Porte zijn gedaan met opzigt tot de vervolgingen, waaraan de Christelijke ingezetenen in Bosnië zijn blootgesteld, In de daarop betrekking hebbende nota, wordt zelfs met eene militaire bezet ting der grenzen gedreigd. H. M. de Koningin der Nederlanden is den llden dezer te Leipzig gearriveerd en tegen den avond naar Wecnen voortgereisd.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1