mmmm AANWIJZING, Bellevue. HH. MM. de Koning en Koningin en verdere leden der vorstelijke familie, zullen binnen kort de tentoonstelling met een bezoek vereeren. De Minister van Binnenlandscbe Zaken zal heden avond per laalsten spoortrein alhier aankomen en in trek nemen bij den Heer Mr. DullerIlid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, De toevloed van vreemdelingen is thans zoo groot, dat onderscheidene gasten in de voorname logementen dezer slaa geen intrek hebben kunnen vinden. In de al'geloopene week zijn nog dertig kisten met artikelen uit onze overzeesche bezittingen aangeko men, en op de tentoonstelling geplaatst onder deze bevinden zich zeer belangrijke voorwerpen. Men verzekertdat hel huwelijk van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden met de Prinses Amalia van Saksen-BVeimar binnen kort zal vol trokken worden op het kasteel Oranienstein alwaar de hertog van Nassau en zijne gemalin zich tegen woordig bevinden en dat het hooge paar zich ver volgens in gezelschap van den hertog Bernard van Saksen-BV eimar vader der bruid voor eenige weken naar Schlangenbad zal begeven. Men meldt uit Coevorden van den 24 Julij aan hel Handelsblad: Zekere//7'. B. sedert lajaar alhier met der woon gevestigd was vroeger te Zwolle als schoenmaker getailleerd. Een uil de dienst ontslagen officier maakt hem diets, dat hij door den regter oneerlijk' is behan deld. Diensvolgens levert hij eene aanklagl bij den procureur-generaal. Die heer antwoordt hem niet. Hij beschuldigt nu ook dezen heer bij den minister van justitie noetnt ook hem een schurk, een tnein- eedige. De minister, in den waan dat dit het werk van een krankzinnige is, vermaant hem zich stil te houden. Dit is hel vuur nog meer aanblazen hij adresseert zich aan den Koning, plaatst op den omslag den korten inhouden doet dit opnemen in een publiek blad. De minister doet nu den gewaanden ongeluk kige geneeskundig onderzoeken. De uitspraak is: niet krankzinnig. Hoe langer hoe meer zich getergd ach tende begeeft hij zich Woensdag naar Zwolle en plakt daar op de hoeken der straten ophelder lichten dag aan, dat eenige hceren schurken zijner, wanneer deze niet vervolgd worden dan wilde hij een ander heer, dien hij gelijk de eersten bij name en kwa liteit noemtden buik opensnijden dat hem de darmen op de straat achterna sleepten. De agenten van policie namen hem gevangen. Nu wordt hij an dermaal geneeskundig onderzocht en de uitspraak der geneeskundigen is weder, dat hij niet krankzinnig is. Een ijverig werkman is alzoo door verkeerde raad gevingen aan zijn talrijk gezin ontrukt, hetwelk thans aan de uiterste armoede is blootgesteld. DUITSCHLAND. - Frankfort, den 26 julij. Het bevestigt zich, dat de bekende luitenant-veld maarschalk Haynau, die zich thans te Homburg be vindt, buitengewoon veel geluk in het spel heeft; men begroot zijn gew in op meer dan f 200,000. Als een staaltje van buitengewone vruchtbaarheid, vertoont men thans in tieijeren korenaren ter dikte van een mansduim die 80 graankorrels bevatten. Ook uit Zwitserland roemt men zeer den gezegenden staat van het graan en der aardappelen overal ziel men van beiden eenen zeer overvloedigen oogst te gemoet. ENGELAND. - Londen den 24 Julij. In het kanaal heeft eene zonderlinge jagt plaats gevonden. Van het uit Liverpool naar Australië be stemde schip Otillia hadden II. zondag 23 passa giers de onvoorzigtigheid gehad zich aan wal te be geven daar het schip naar hunne gedachten dien dag niet zoude vertrekken. Den volgende ochtend zién zij lol hunne Ontzetting, dat het vaartuig ver trokken is. Daar al hunne goederen geld enz. aan boord van do Otillia zich bevinden huren zij eene stoomboot en zetten het schip achterna. Men ontdekt na veel zoekens eindelijk den vlugteling, die echterdoordien inmiddels een fiksche wind was opgestoken, door hot slodmvaarluig niet kon worden ingehaald, en ondanks het geschreeuw der radelooze passagiers, het vertoonen van noodseinen, lossen van kanonschoten zijn vaart niet koude of wilde stui ten weshalve de ongelukkige 'emigranten legen wil en dank genoodzaakt waren naar Liverpool terug te keeren, Gisteren de verjaardag der begrafenisplegtig- lieid van sir Robert Peel, is het standbeeld van dien grooten staatsman op de markt te Tamworth onder den toevloed eener talrijke menigteingewijd. Sir C. Clarke, sir ft. Peel, thans baroneten de heer Frederic Peel, diens broeder, hebben achtereenvol gens, nadat hel standbeeld onthuld was, het woord gevoerd. Het standbeeld stelt sir Robert Peel als redenaar voor en is welgelijkend. FRANKRIJK. Parijs, den 24 Julij. De dagbladen deelen de wijze waarop de presi dent der republiek bij zijne terugkomst alhier is ont vangen, in alle bijzonderheden mede. Het voornaamste daarvan is reeds bekend alleen valt er nog bij te voegen dat hier en daar onder den volkshoop een enkele kreet van leve de republiek gehoord werd doch zoo schaarsdat het ter naauwernood werd opgemerkt. Eindelijk zij een vorig berigt in zooverre gewijzigd dat de president in den faubourg Saint- Denis en in andere door de burgerklasse bewoonde buurten met meer deelneming ontvangen is dan in de meer aristocratische wijken, welke hij moest door trekken. En hiermede is de reis naar den Elzas afgeloopen. Zij heeft veel gerucht gemaakt. Waarschijnlijk zullen er nu eenige dagen van kalmte volgen dan komt het groote feest van 15 Augustus, waartoe reusach tige toebereidselen worden gemaakt en daarna de reis naar de zuidelijke departementen, in de maand Sep tember. Deze reis zal denkelijk een pendant van die naar den Elzas wezen: dezelfde kreten dezelfde geest drift van de bevolking dezelfde aanspraken van de plaatselijke autoriteiten dezelfde demonstratien en dezelfde uilspanningen. Men heeft eenige punten van overeenkomst meenen te vinden, tusschen de reis van den president der republiek naar den Elzas en die welke Karei X in 1829 in dezelfde streken gedaan heeft; bij de ontvangst, welke de president op zijne reis naar de zuidelijke departementen zal te beurt vallen zal men zich onwillekeurig voor den geest brengen, hoe de hertog van Angoulême en de hertog van Orleans, op verschillende tijdstippen in dezelfde streken ontvangen zijn toenmaals was de geestdrift zeer groot denkelijk zal zij in de maand September niet minder wezen. Nog altijd spveett men druk over het keizerrijken het huwelijk van den president. Voor het oogenblik is daaromtrent evenwel niets nieuws bekend geworden. Van de aangekondigde ministerieele wijzigingen hoort men niet meer spreken. Men zegt, dot gisteren eenige personen in hech tenis genomen zijn wegens uitdrukkingen bij gele genheid van het voorbijtrekken des presidents geuit, 25 Julij. Heden is de eerste steen gelegd ten dienste der vollooijing van het Louvre. Dit ging met bijzondere plegtigheid gepaard. De minister van staat de heer de Casabianca, woonde de plegtig heid bij. De herstelling van het keizerrijk schijnt thans als eene uitgemaakte zaak beschouwd te worden en men betwijfelt het zelfs of Lodewijk Napoleon wel tot 2 December a. s, wachten zal, zoó als men aan vankelijk meende. Ook is heden weer meer dan ooit sprake van het huwelijk des presidents; alleen bestaat nog verschil van gevoelen over de persoon zijner aan staande gemalin en of het huwelijk voor of na de af kondiging des keizerrijks zal plaats hebben. Uit Milaan schrijft men, dat de koning van Belgiede prachtige villa Giulia aan het meer van Corno die sedert drie jaren zijn eigendom is, ter beschikking van de koningin Marie Amelie heeft gesteld. De Epona behelst een brief, waarin de hoogst belangrijke, maar altijd nog bevestiging veteischende, tijding gemeld wordtdal Don Carlos de afstand zijner regtenop den Spaaitsv/ien troon, ten gunste van den graaf van Montemolin te Bourges ge- teekend vernietigd heeft. Naar mer. verzekert, zal den 15 Augustus aan minstens vijf lol zes honderd personen amnestie ver leend worden. Luidens de Coirespondance Générale zal de Moniteur binnen kort eene officieëie mededeeling doen van de verschillende uitstapjes, welke Lodewijk Napoleon in den herfst zal ondernemen ten einde daardoor perk te stellen aan de talrijke aanzoeken der steden, die feest willen vieren en op zijne tegen woordigheid rekenen. Lodewijk Napoleon zal alsdan stipt dat programma volgen en geene andere uitnoo- diging aannemen. Naar men wil zal de President der Repu bliek zijn huis op keizerlijken voet inrigten. De generaal Roquet zal tot opperhofmaarschalk benoemd worden de kolonel de Béville tot hofmaarschalk de heer Bacciochi tot groot-ceremoniemeester; Fleu- ry tot opperstalmeester, enz. De kamerheeren wor den nog niet genoemd. De Courrier du Bas-Rhin meldt, dat Lo dewijk Napoleon voor zijn vertrek uit Straats burg, 10,000 fr. aan den maire heeft gegeven ter ondersteuning van behoefligen. De prefect van het departement des Vosges heeft Lodewijk Napoleontoen hij eenige oude militairen aan hem voorsteldemet den titel van Uwe Keizerlijke Hoogheid aangesproken. GRAANMARKT GOES. DlN GSD AG 27 JULIJ J852. tjrut; voor verzending niet gevraagd zijnde, was voor consumptie ruim ter veil en ging daaraan van f 6,30 tot 6,50 slepende af. rogge, even zoo, rond de f 5,50. Nieuwe winter GERST, weinig geveild. De kwali teit valt wel wat schraal doch verbetert in droogte; de enkele klusjes bragten 3,30 op. Oude erwten komen weinig voor en vinden voor voerage tot 5,50f 5,40 genegen koopers. Oude eaarderoonen bedongen om gelijke reden 4,40 4,50. Yan Nieuw koolzaad was een redelijken aan voer. De kwaliteit is over het geheel vrij droog, doch niet mooi van korrel; de houders waren te hoog ge stemd, waardoor er van f 8,tot f 8,25, alleen eenige proeven voor Olijslagers zijn genomen. EEs? Daar men algemeen hier nog per oude Goes- sohe zak, vau circa 80 kop, de Granen verhandelt, zijn de bovenstaande prijzen alzoo genoteerd en zullen ook voortaan alzoo worden aangegeven. Zalurdag den 3J Julij, des namiddags een uur van het maken eener HOUTEN RESCHOEfJING lang de Haten van Goes voor het terrein waar de Nieuwe Mee-Fabriek, buiten de Bleekveldsche Bar rière, gebouwd wordt. INSTITUUT VOOR JONGE JUFVROUWEN te BERGEN-OP-ZOOM. Mejufvrouw W. F. IV'IIIJmet Augustus aan staande haar INSTITUUT zullende openen neemt de vrijheid om aan Ouders en Voogden bekend te maken dat zij voornemens is bij de gewone Dag scholieren ook eenige KOSTLEERLINGEN te voe gen. Op franco aanvraag is het Prospectus bij ver melde Institulrice verkrijgbaar. OPENBARE VERPACHTING, Op Donderdag den 5 Augus tus 1852 des voormiddags ten 10 ure in het Logement de Oude Zoutkeet, te Goes, ten overstaan van den Notaris ean den Bussche residerende te Goes, van 14 Perceelen zeer vrucht bare BOUW- en WEILANDEN aankomende de Diaconie Armen van Goesgelegen onder de Ge meenten Goes, Kloetingen, Waarde, 's Graven polder HoedekenskerkeBaarland en 's Heer Abtskerke bij uitgezette Biljetten in het breede vermeld. Nadere informatien zijn te bekomen hij den Heer Mr. P. J. A. van Dam, te Goes, en bij voor noemden Notaris. Beste VBIESSCHE BOTEB, per achtste Ton, te bekomen bij w nE FOCW, WZ. Goes, 29 Julij 18a2. Te Goes, bij F. Kieeuweks Zoon.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2