«oiismüe II II COUR A HIT. gïïpXL -. mmrna mmmmmiim, mmimLmmiSmSr* 1852. DONDERDAG 3 JUNIJ. BEKENDMAKING. PUBLICATIE. TE W> ^m§WK^j De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal ts f J,75 Franco per Post f J,90. Gewone Advert et» tien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a J .20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan GOES, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente t Dat de PATENTEN over het dienstjaar 1851, (loopende ran 1 Mei 1851 tot ultimo April 1852) aangevraagd gedurende het vierde kwartaal van dat jaar, ingevuld gereed liggen, en tot derzelver afgilte, ter Secretarie zal gevaceerd worden van heden af tot den 17 dezer maand uitgenomen op Zon- en Feestdagen dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaalden tjjd ten nutte te maken ten einde van alle kosten bevrijd te blijven, vermits, volgens art. 2 van Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, de on afgehaalde Palenten of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onverwijld aan de Patentpligtigen moeten worden uit gereikt tegen betaling van tien cent waartoe dan ook den 18 Junjj en volgende dagen zal worden over- gegaan. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 3 Jung 1852. Burgemeester en M eihouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN De Secretaris H. C. PILA AR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, met genoegen vernomen 'hebbende dat de Heeren Stads Doctoren Chirurgijn, op bepaalde lijden zullen vaceren tot het gratis VACCINEREN van minver mogenden en hunne kinderen vermanen de belang hebbenden met den meesten aandrang, om van deze gelegenheid gebruik te maken tot voorbehoeding tegen de verschrikkelijke ziekte welke thans in deze Gemeente heerschten reeds onderscheidene slagtoffeis gemaakt heeft. Behalven deze omstandigheid, die meer dnn anders dringt tot het aanwenden van het zoo heilzaam middel der Koepok-inenting zij een ieder herinnerd dat geene dan Gevaccineerde kinderen op de scholen mogen toegelaten worden terwijl de bedeelden worden ge waarschuwd, dat nalatigheid in dezen, het inhouden van hunne bedeeling moet ten gevolge hebben. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, dat deze opwekking voldoende zal zijn om ieder ingezetene die niet volkomen zeker is, dat de Kinderpokken hem en zijne kinderen, met eenen goeden uitslagzijn ingeënt zich en de zijnen aan de Vaccinatie of Revaccinatie te onderwerpen; en zullen aan deze door afkondiging, aanplakking en opneming in. de Goes- schc Courantde noodige bekendheid geven. Gedaan te Goes, den 3 Junij 1852. Burgemeester en Weihouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN. De Secretaris II. C. PILAAR. REGENTEN oveh de GODSHUIZEN ie GOES, zullen op Maandag den JU dezer maand, des avonds ten zeven urein het Gasthuis aldaaraan den minst aannemende trachten aan te besteden Het inrigten van eene Alieuwe DE GEN- TEN- en eene IV00 Vk'4AtEH in dat Ge sticht volgens Bestek en Voorwaarden, daarvan in hetzelve ter lezing zullende liggen van Maandag den 7den te voren tot den dag der besteding zullende daar van op laatstgemelden dag des morgens ten negen ure, lokale aanwijzing gedaan worden. Goes den 2 Junij 1852. Regenten voornoemd, L. de FOUWJz.Presid. H. C. PILAAR Amanuensis. De Ondergeteekenden zullen, te beginnen den U Junij en voorts alle Vrijdagen dezer maand des namiddags ten 6 ure in het Weeshuis vaceren, ten einde gratis te VACCINEREN en REVACCINE- REN. Goes, den 3 Junij 1852. L. C. de PEVAL, Stads-Doet. T. PIETERSE Stads-Heelm. GOES, den 8 Junij. Wij kunnen mededeelen dat Z. M. de Koning, bij besluit van den 26 Mei, de acte van vennoot schap tot oprigting der maatschappij van verbeterde mèekrapbereiding in Zeeland heeft goedgekeurd. Ook vernemen wij nader, dat bij de acte van op rigting der Nederlandsche maotschappij tot indijking der aan- en opwassen in de Ooster-schelde en het graven van een kanaal door het eiland Zuid-Beveland zijn benoemd Tot Commissarissen de Heeren 1 Prins de Chimay lid van tie kamer van afgevaardigden in Belgie te Chimay 2 j. Ashwelldirecteur der Luxemburgsche spoorweg-maatschappij te Brussel 3 C. C. A. Drouetraad der Belgische legatiete Londen; 4 A. A. Brix/tegrondeigenaar, te Cliar- leroy 5 J. C. van den Rroeckemed doctor, te Middelburg6 A. J. du Bois de Basècles grondeigenaar te Brussel 7 D. Dronken te Middelburg. Tot Leden van den Baad van Bestuur: Har- veij Asteil, directeur der Oost-Ind. compagnie te Londen; 7'. Cot/erell. sheriff van Londen en Midd lesex te Londen 3. J Beits Illidge rente nier te Brixton 3 Masterman jr. bankier te Londen 5 R. Wilson Pellykapitein ter zee, directeur der lIudsons-Baai-compagnie te Willi ams West-Ham Essex 6 J. F. van de Putte lid van de Provinciale Staten van Zeeland, te Goes; 6 C. van der Lek de Clercq lid van de eerste kamer der staten-generaaite Zierikzee8 mr. B. J. Toelaernotaris te Amsterdam 9 A. De- champs oud minister van openbare werken en van buitenlandsche zaken in Belgie lid van de kamer van afgevaardigden, te Brussel; 10 F. Spitaels lid van den senaat in Belgie, te Charleroy. Men schrijft uit Leeuwarden, 31 Mei: Dezer dagen is alhier bij bel bestuur van het ze vende landhuishoudkundig congres, het berigt ont vangen, dat Z. K. H. prins Hendrik der Neder landen het congres zal komen bijwonen. De prins zal aanstaanden Vrijdag reeds binnen deze stad arri veren. Men meent daarentegen te moeten twijfelen, aan de overkomst van den minister van binnenlandsche zaken bij deze gelegenheid. Men schrijft uit Amsterdam van den 28 Mei Bij gelegenheid van het Rembrandts-ieesl waren gisteren avond niet alleen het standbeeld maar ook eenige zoowel publieke als particuliere gebouwen ver licht zoo als het Trippenhuis of rijks-museum, hel gebouw der maatschappij Arti et Amicitiae enz. Ten 10 ure werd op de Buiten-Amstel een schit terend vuurwerk afgestoken waaronder een stuk het borstbeeld van Rembrandt voorstellende. De tallooze menigte daarbij tegenwoordig, herinnerde den regel van Tollens: De palen zijn bevolkt en booten zonder talzijn op- en volgepropt en roeijen af van wal." Bij afwisseling deed zich een orkest van ca, 40 muziekanten hooren. Vele bewijzen van sympathie en hoogachting zijn geschonken aan al de voornaamste medewerkers tot de feestviering, maar vooral aan den kunstrijken schep per van het schoone beeld van Rembrandtden heer L. Royer. De koninklijke Nederlandsche en andere scherp en handboogschutters-gilden hebben thans van wege Z. M. den Koning ontvangen het onderscheidings- teeken voor den schutterkoning, die in den aanstaan den wedstrijd bij ieder gilde in een bepaald getal schoten, de meeste punten zal hebben behaald. Dat onderscheidingsteeken is voor de koninklijke scherp schutters-gilden van zilver zwaar verguld rijk be werkt, aan de eene zijde een schild waarop de ge kroonde Hollandsche leeuw het schild rustende op twee kruislings liggende buksen, omgeven met lauwer en eikentakkenjen stralen, en gedekt met de koninklijke kroon en aan de keerzijde het jaartal 1852, omgeven met een band, waarop staat t voor het koningschie- ten van wege den opperbeschermheer. Daarbij is gevoegd een zijden met zilver doorwerkten oranjeband, bestemd om dat onderscheidingsteeken en sautoir te dragen. De overige schuttersgilden hebben dezelfde decoratie in zilver en den band van lichtblaauwe zijde met zilver. Onder de geschenken, waarmede in den laatsten tijd de koninklijke bibliotheek te 's Gravenhage is verrijkt, merkt men op: 1°. Een zeer belangrijk werk voor de studie der Egyptische geschiedenis, op kosten van den hertog van Northumberland uitge geven en namens Z. H. door den schrijver sir J. Gardner Wilkinson, aan de bibliotheek aangeboden; het voert ten titel the fragments of the hieratic paryrus at Turin, containing the names of Egyp tian kings, with the hieratic inscription at the back, Londen 1851, in 8°.; een atlas van vier uit muntend uitgevoerde en met kleuren gedrukte fac similes vergezelt deze uitgave. 2°. Een pracht exem plaar der feestrede uitgesproken te Upsala9 Nov. 1850 door den rector en bibliothecaris der hooge- school te dier stedeJ. H. Schröder bij gelegen heid der huwelijks-verbindtenis lusschen den kroon prins Karei van Zweden en prinses Louise der Nederlanden\ het onderwerp, door den heer Schro der voor zijne rede gekozen, behandelt den oorsprong der handelsbetrekkingen tusschen Zweden en Holland Commerciorum primordia Suedos inter et Rata- t>os), terwijl een sierlijk Latijnsch gelegenheidsgedicht, door C. G. Linder vervaardigd het geheel besluit. Dezer dagen heeft de scheiding en verdeeling plaats gehad van de nalatenschap van Koning Wil lem II. Naar men verneemt is aan elk der erfge namen eene som of voor eene waarde van f 742,000 toebedeeld en blijft nog een kapitaal van 1,700,000 in het gemeen en onverdeeld, om de interessen daar van te doen strekken voor de uitbetaling vun door A1H. MM. Willem 1 en II besproken jaargelden. Bit kapitaal werpt eene jaarlijksche rente uf van 80,000. Men schrijft uit Arnhem van den 30 Mei Gisteren morgen werd gevankelijk per spoortrein

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1