«OESSCBE HI COURANT. U 39. DONDERDAG 13 MEI. bictwii k mmmmmmm. X n J f i; ?wW. si V>? *v \c*A- N~« 1 A De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Awartaal is J.75 f ranco per Post f J,90. Gewone Jdverteritien worden a 20 ets. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Doodberiglen van J6 regels d f J .20 behalve hei Zegelregt. De PLAATSELIJKE COMMISSIE van GE NEESKUNDIG TOEVOORZIGT, brengt ter kennis ran de daarbij belanghebbenden, dat drie harer leden, de Heeren CALLENFELSde PEVAL en PIE- TERSE, zich zullen belasten met het gratis VAC- CI18EMSE1S eu KSiVXCIMittliran minver- mogende personen waartoe men zich bij genoemde Heeren kan aanmelden. Goes, den 12 Mei 1852. De Commissie roornoemd G. T. CALLENFELS, Presid. T. PIETERSE Secret. OPENBARE VERGADERING van den RAAD. woensdag 12 mei 1852. Present alle de Leden. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en gearresteerd. Wordt aan de orde gesteld de verordening nopens het aanstellen van gemeente ambtenaren en bestuur ders var. instellingen van weldadigheid en openbaar nut (art. 145 en 147 der gemeente-wet.) Niemand over de algemeene strekking het woord verlangende, wordt tot de behandeling van ieder ar tikel afzonderlijk overgegaan en bij art. 2 door den heer van den Bosch gevraagd, wat in die verordening wilde zeggen, dat aan de collegien eene aanbeveling van twee of drie personen werd overgelaten en of men die aanbeveling moest beschouwen alseene voor drag t verbindende rooi' den raad welk regt van voordragt o. a., volgens het bestaande reglement, aan het armbestuur toekwam De Voorzitter antwoordt daarop, dal de gemeente wet den raad in alle keuzen vrijliet en juist daarom in de verordening het woord aanbeveling niet voor draai was gebezigd dat evenwel eene aanbeveling, zonder den raad in eenigerlei opzigt te binden, welligt tot leiddraad bij benoemingen zou kunnen strekken en daljuist om alle denkbeeld van voordragt weg te nemen, het woord aanbeveling was gebezigd. Niemand verder het woord verlangende, wordt bij hoofdelijke stemming de verordening gearresteerd welke zal worden gepubliceerd en aan Heeren Ge deputeerde Staten medegedeeld. Daarna overgaande tot de verschillende te doene benoemingen, waarbij de HH. Smallegange en van den Bosch werden verzocht als slemopnemers te fun geren bleek uit de stemming n hetgeen volgt 1°. Voor de vaste commissie belast met het finan- tiewezen erlangden bij de lste stemming, deHII. van Kerkwijk en Smal legange 1 stem; 2de stemming de IIH. Smallegange 9 en Sou- iendam 1 stem; 3de stemming de HH. Soutendam 8 Bochart en Kakebeeke teder 1 stem; Zoodal de HH. van Kerkwijk, Smallegange en Soutendam tot die commissie zijn benoemd. Bij de verkiezing van den voorzitter dier commissie erlangde de Hoer van Kerkwijk 9, de Heer Smal legange 1 slem, zoodat de Heer van Kerkwijk tot voorzitter is benoemd. Alvorens lot het benoemen der volgende commissie over te gaan, vraagt de Voorzitter, met het oog op art, 166 der gemeente-welol men voor die commissie twee of wel drie leden zal benoemen, uithoofde hij, als fungerend burgemeester, per sé tot die commissie behoort. Na eenige woordenwisseling wordt besloten drie le den te benoemen en de werkzaamheden voortgezet, 2°. Voor de vaste commissie tot herziening der ver ordeningen waarbij, straf wordt bedreigd, verkregen bij de lste stemming de HH. Blaaubeen 8, de Knokke van der Meuten 2 stemmen 2de stemming, de HH. de Knokke van der Meu ten 8 Kakebeeke 2 stemmen 3de stemming, de HH. Kakebeeke 7, van Kerk wijk Bochart en Fervenne ieder I stem; Zoodat de HH. Blaaubeende Knokke van der Meulen en Kakebeeke, die commissie uitmaken, waarvan de eerstgenoemde, als fungerende Burgemees ter, Voorzitter zijri zal. 3°. Voor de raste commissie lot onderzoek van de aangelegenheden van het Armwezen verkregen bij de lste stemming de HH. van den Bosch 8, Bochart en P ervenne ieder 1 stem 2de stemming, de HH. Fervenne 6 en Bochart 4 stemmen; 3de stemming, de HH. Bochart 9 en f ervenne 1 slem; Zoodal de HH. van den Bosch Kervenne en Bochart :tot die commissie zijn benoemd. Bij de stemming voor een'Voorzitter dier commis sie werden op de HH, v. d. Bosch 8 en Pervenne 2 stemmer, uitgebragt zoodat de eerste als zoodanig is benoemd. 4°. Voor commissarissen over de Weef-Fabriek. lste stemming, de HH. van Kerkwijk 9 Ker venne 1 stem; 2de stemming de HH. Fervenne 6 Bochart 2 en P er schoor 2 stemmen; 3de stemming, de HH, Bochart 8, Soutendam 1 F er schoor 1 stem; Zoodat de HH. van KerkwijkFervenne en Bochart daartoe zijn benoemd 5°. Voor de commissie van Kazernering. lste stemming de HH. Ferschoor 5 Souten dam 3 Smallegange en Fervenne ieder 1 Lstem Alzoo op nieuw eene geheel vrije stemming, waarbij de HH. F erschoor 7 en Soutendam 3 stemmen verkregen. 3de stemming, de HH. Soutendam 7 en Smalle gange 3 stemmen; 4de stemming de HH. Smallegange 9 en Fer venne 1 stem; Zoodat deHII. P erschoor, Soutendam en Smal legange daartoe zijn benoemd. 6°. Voor directeuren der Teekenschool. lste stemming, de HH. Ferschoor 6 en Souten dam 4 stemmen; 2de stemming, de HH. Soutendam 8, Bochart en van Kerkwijk ieder 1 slem; Zoodat de HH. P'erschoor en Soutendam als zoo danig zijn verkozen. 7°. Ten einde de commissie nopens de Diaconie zaak aan te vullen waarin door het overlijden van den Heer Burgemeester eene vacature bestaat, wordt door den Voorzitter verklaard dat Z,Ed. den over ledene daarin zal vervangen. 8°. Voor een' tijdelijken Wethouder, ten einde den Wethouder Blaaubeen, als Burgemeester fungerende, Ie vervangen, hebben de volgende stemmingen plaats lste stemming de HH. Kakebeeke 3 van den Bosch 2 Verschoor 2 Vervenne 2 en Smalle gange 1 stem 2de vrije stemming, dezelfde Heeren erlangden het zelfde getal stemmen. Wordt dus herstemd tusschen de vier Heeren, welke de meeste stemmen hadden verkregen, waarbij de IIH Verschoor 4, van den Bosch, Kakebeeke en Vervenne ieder 2 stemmen erlangden. Alsnu heeft plaats eer.e tusschen-stemmingom te bepalen, wie van de drie laatstgenoemde Heeren, met den Heer Verschoor het dubbeltal zullen uitmaken waarbij verkregen de HH. Kakebeeke 4 Vervenne 4 en van den Bosch 2 stemmen. Ook daarbij geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde, wordt tusschen de HH. Kakebeeke en Vervenne geloot en de Heer Vervenne bij het lot aangewezen. Eindelijk tot de eindstemming overgaande, verkre gen de HH. Vervenne en Verschoor ieder 5 stem men zoodat bij loting moest worden beslist en bij welke de Heer Vervenne tot tijdelijk Wethouder wordt aangewezen. De Heer Vervenne zegt dat ofschoon art. 85 der Gemeente-Wet hem de bevoegdheid geeft zich 24 uren te beraden, hij daarvan geen gebruik zalmaken, en hij de benoeming niet aanvaardt. Besloten zijnde om dadelijk tot eene nieuwe benoe ming over te gaan, verkregen bij de lste stemming de HH. Verschoor 5 van den Bosch 2 Kakebeeke 2 en Soutendam 1 stem. Op nieuw eene vrije stemming, waarbij de HH. Ver schoor 5, Kakebeeke 3 en van den Bosch 2 slem- men bekwamen. Tusschen de HH. Verschoor en Kakebeeke over gestemd wordende, erlangden de IIH. Kakebeeke 6 en Verschoor 4 stemmen zoodat de Heer Kake beeke bij volstrekte meerderheid is benoemd. Welke heer verklaart die benoeming te aanvaarden. Na afloop dezer benoemingen doet de Voorzitter voorlezen eene missive van Heeren Directeuren der Leenbank waarbij wordt voorgesteld om het verlies op de verkochte panden welke vóór den koopdag gebleken zijn niet boven de waarde te zijn belast aan den boekhouder in rekening te valideren en hem toe te staan die in uitgaaf te brengen ad f 32,65 waartegen te minder zwarigheid bestaat, omdat de winst op andere panden die gedurende 20 maanden voor de beleeners disponibel moet blijven f 42,43 bedraagt. Op grond der billijkheid stellen Burgemeestsr en

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1