belieft de herstelling des keizerlijksin ernstige overweging zal genomen worden. Den 4den Mei is aan den tweeden zoon van den Erfprinsses van Saksen Meiningen dochter van Prins Albert van Pruissen en Prinses Marianne der Nederlanden de doop toegediend. Hij heeft daarbij id'e namen van Georg Albrecht ontvangen. Behalve de Hertog en de Hertogin van Saksen Mei ningen waren de Keizerin van Kusland Piins Al bert van Pruissen Prins Alhert van Engeland en de Landgravin van Hessen Philippsthal doopge tuigen. Hel gerucht van de ernstige ziekte van den landgraaf van Hessen-Homburg wordt heden stellig tegengesproken. Men beweert zelfs dat hij, in weer wil van zijn hoogen ouderdom voornemens is eene jeugdige prinses te huwen. In het slot te Koburg maakt men groote toe bereidselen voor de ontvangst van den hertog en de hertogin van Montpensier die aldaar met talrijk gevolg, in den loop dezer maand verwacht worden. Zij zullen een gedeelte van den zomer bij den her tog August gemaal van prinses Clementine van Orleans, doorbrengen. De heer Hassenpjlug heeft plotseling Kassei verlaten en zich naar Zuid-Dnitschland begeven. No pens het doel dier reisdie hier veel bevreemding verwekt is nog niets bekend. Men meldt uit Zwitzerland dat de vriendschap pelijke betrekkingen met de Fransche regering thans weder op den vorigen voet hersteld zijn. Naar men verneemt, zal de verloving van den Keizer van Oostenrijk met de Prinses Sidonie van Saksen eerstdaags plaats hebben. Ook de hertog van Brunswijk is voornemens zich in den echt te begeven. Dit schijnt door het Oostenrijksche hof zeer bevorderd te worden, daar men ongaarne het hertogdom Brunswijk met Hannover zou vereenigd zien, hetgeen na den dood van den thans regerenden hertog die geene kinderen heeft het geval zou zijn. Een ambtenaar van hel Oostenrijksche ministerie van koophandel zal zich gedurende het tolcongres naar Berlijn begeven. Door den kommandant van de te Gothenburg van eene reis om de wereld teruggekeerde korvet Antilopezijn in de Zuidzee drie eilanden ontdekt, welke op geene kaart zijn aangeduid. Zij liggen tus- schen Japan en het eiland Loe-Tsjoe op 20° NBr. en tusschen de J 28 en 130° OL. van Greenwich. Aan een dezer eilanden is denaam van Prins-Oscar gegeven. ENGELAND. Londen, den 7 Mei, In de maand April zijn uil Liverpool 25,492 landverhuizers naar de Vereenigde-Staten vertrokken, meerendeels Duitschers en Ieren en wel voor het grootste getal veldarbeiders. Nog nooit hadden in ééne maand zoo vele landverhuizers uil de genoem de haven de reis aangenomen. Aan den anderen kant neemt ook de landverhuizing naar Australië sterk toe. FRANKBIJK. Parijs, den 5 Mei. De groote gebeurtenis van den dag is de iijk- plegtigheid die in de kerk der Invaliden heden ter nagedachtenis van keizer Napoleon gevierd is. Het was natuurlijk dat op een tijdstip waarop men er naar streeft om zooveel mogelijk alles wat aan het keizerrijk herinnert, de instellingen en zelfs de modes te herstellen eene zoodanige plegtigheid met bijzon- deren luister zou gevierd worden. En dut is dan ook het geval geweest. De prins president en alle bur gerlijke en militaire autoriteiten woonden de mis in bovengenoemde kerk bij. Overigens werd deze cere monie door niets bijzonders gekenmerkt. Het spreekt wel van zelf dat er op zulk een dag veelover het keizerrijk gesproken wordt en men voor spelt dan ook heden meer dan ooit liet geval was dat het keizerrijk stellig den 10 Mei zal geproclameerd worden. Men heeft dit evenwel al zoolang voorspeld, dat die geruchten al hunne belangrijkheid verioren hebben vooral omdat men er heden ten dage geen andere gronden voor heeft als voor veertien dagen. Er is sprake van de toenadering van zekere legitimistische fractie tol het Elysée, en noemt zelfs namen, welke men stellig nooit in zoodanig lichtbad denken le zien vooral niet op een tijdstip waarop het keizerrijk zoo nabij schijnt het keizerrijk de grootste teleurstelling voor iedere hoop hoe verwij derd ookr welke de monarchale partijen tot dusverre koesterden. Overigens bevestigt het zich, dat er geene algemeene directie der legitimistische partij meer be staal. Ieder is vrij om zijne personeele inzigten, zijne eigene belangen, naar het hem goeddunkt, te volgen en daaruit laat zich dan ook de uiteenloopende ge dragslijn verklaren van zoo velen, die men onder de zelfde banier vereenigd plagt te zien. Intusschen moet men erkennen dat de meest gematigde de meest verstandige partij nog altijd het spoor volgt dat de heer de Berryer tot dusverre gedrukt heeft. De Moniteur behelst heden het programma van de plegtigheid van het uitdeelen der arenden in het Veld van Mars. Daaruit blijkt, dat onder toezigt van het wapen der genie, de meest omvatlende maatregelen zijn genomen tot voorkoming van het een of ander onheil. De leden van den senaatder wetgevende vergadering, van den staatsraad, de regterlijke magt, de verschillende administratien, de staf der nationale garde van het leger eri de verschillende deputation, hebben hunne toegangkaarten ontvangen met aan wijzing van de deuren welke zij moeten doorgaan. Al de leden der drie groote staatsligchamen zullen de plegtigheid bijwonen. Alle hoogere en lagere amb tenaren zullen in hun cosluum gekleed zijn. De vaandels zullen bnndelkgewijzebij eikandernaast Lodewijk Napoleon geplaatst worden. Ieder kolonel zal het vaandel van zijn regement van Lodewijk Napoleon ontvangen en hetzelve op het altaar plaat sen dat omtrent het midden van het Veld van Mars opgerigt is. Op dit aldaar zal de aartsbisschop van Parijs omringd van de geestelijkheid de vaandels inzegenen. De maarschalk, hertog van Bagusa heeft bij testament eene zekere lom vastgezet welke besteed moet worden tot het uitschrijven van een prijsom de twee jaren voor hét best gekeurde werk over de krijgskunde. Naar men verzekert, heeft de heer Teste, voor malig minister buitengewoon belangrijke gedenkschrif ten nagelaten die een helder licht werpen op het binnenlandsch bestuur van wijlen Lodewijk Philips', zijne familie moet voornemens zijn deze gedenkschrif ten uil te geven. Niet alleen hier te Parijsmaar ook te Seniis te Sablière, Preey en op andere plaatsen, heeft zich een geest van ontevredenheid onder zekere klassen van werkiieden geopenbaard, meestal veroorzaakt, omdat de patroons slechts halve of gedeelten van dagen wil den laten arbeiden, ten einde aan de veelvuldige aan vragen orn werk te voldoen. Hier en daar heeft men de hulp der gendarmerie moeten inroepen. Twee Bonaparlistische dagbladen hebben eene waarschuwing gekregen: &e Public, omdat hel slechts een gedeelte van het officieel proces-verbaal der zit ting van Dingsdag had opgenomen en de Pays omdat het zich een beoordeelend artikel betreffende deze zitting veroorloofd had. Twee der uitstekendste mannen in het vak van hooger onderwijs in Frankrijk, de heeren KiRe main en Cousin hebben afstand gedaan van hun ne leerstoelen in het College de France, omdat zij den eed door de constitutie voorgeschreven niet willen afleggen. Bij voortduring verneemt men soort gelijke weigeringen onder de leden van de generale raden en de gemeente-raden. Nog altijd zijn er geruchten in omloop nopens het verwachte keizerrijk bij gelegenheid van het feest van 10 Mei dat overigens aller aandacht bij uitslui ting bezig houdt. De dagbladen behelzen dan ook bijna niets anders als bijzonderheden over de monster- revue over het monster-bal het monster-souper en het monster-vuurwerk alles le zien gedurende de dagen van 10, 11 en 12 Mei; want het feest zal niet minder dan drie dagen duren. De heer de Rayneval, Fransch gezant te Bome, zal deze hoofdstad nog deze week verlaten en naar Rome terugkeeren men zegt, dat hij er in geslaagd isom de regering over te halen dat zij de bezet ting van Rome in geenen deele zal verminderen. Er zijn gisteren eehige immortellen-kransen ge legd op het graf des keizers, en door oud-militairen ook aan den voet der kolom op het plein Vendöme. Een groot aantal officieren van verschillende Europesche armeeën zijn hier aangekomen, ten einde het militaire feest van 10 Mei bij le wonen. Onder de natiën, die hier vertegenwoordigd zullen zijn, noemt men Engeiand Oostenrijk, Rusland, Turkije, Pruis sen Zweden PiemontNapels en den Kerkeliiken Staat. Den 7den. De toebereidselen voor de feesten op aanstaanden Maandag zijn zeer prachtig en beloven de sterkst gespannen verwachting te zullen overtreffen. Het wemelt hier van vreemdelingen, die allen naar de hoofdstad zijn gestroomd om het feest van 10 Mei en volgende dagen bij te wonen. Wanneer Lodewijk Napoleon zich in het open baar vertoont dan kan de geestdriftwaarmede hij begroet wordt niet sterk genoemd worden. Evenwel is men voor den oogenblik voor geene onverwachte gebeurtenissen bevreesd. Men had gemeld, dat de regering voortgaan zon met het ten uitvoer leggen der decreten van 22 Ja nnarij (waarbij de goederen der Bourbons in beslag genomen werden) zonder af te wachten welke be slissing de staatsraad ten deze nemen zal. Dit berigt was zeer juist. Het kasteel van Rainey, hetwelk een gedeelte uitmaakt van de nalatenschap van Lodewijk Philips is even als de domeinen Neuilly en Mon- cean in beslag genomen. Hel blijft opmerkelijk, dat voortdurend een groot aantal leden van algemeene-en gemeente-raden, meest allen mannen van naam en erkende verdiensten, lie ver hun mandaat nederieggen, dan den bij de tegen woordige constitutie voorgeschreven eed af te leggen. Men schrijft aan Lodewijk Napoleon hel voor nemen toe, om de academie van zedekunilige en staal kundige wetenschappen af te schaffen. Er is een gerucht in omloop dat evenwel niét algemeen geloof vindt volgens hetwelk, gedurende de feesten van 10 II en 12 Mei, aanslagen op hel leven van Lodewijk Napoleon znllen beproefd wor den. Wie een dergelijk voornemen koesteren en hoe men het hoopt ten uitvoer le brengen, is een geheim gebleven. De Moniteur behelst een decreet dd. 7 April, houdende bekrachtiging van eene den 27 April 1852 tusschen Frankrijk en de Nederlanden geteekende overeenkomst waarbij de vlag dier natiën onderling wordt gelijk gesteld met betrekking tot de loods gelden. Bij decreet van Lodewijk Napoleon is aan den prefect van politieeven als aan den prefect van het departement der Seine eene jaarlijksche bezoldiging toegestaan van 50 000 francs. Men zal zich de treesselijke gevolgen herinne ren die de instorting van de brug van Angers na zich sleepte. Daar ter plaatse is eene nieuwe steenen brug gebouwd, die nu andermaal is ingestort, zonder dat men ditmaal evenwel het verlies van menschen- levens le betreuren heeft. 2i7de Staats-Loterij. prijzen van 1000 en daarboven. .Isle Klasse. 3de Lijst. No. 9584een Prijs van f 5000. No. 16826, een Prijs van 1250. No. 8498, 10452, 19284, 10291 6243 en 10710, iede^ een Prijs van 1000. 4de Lijst. No. 3517 een Prijs van f 1000. iOTMTMTi Getrouwd F. J. H. van DEINSE Hoofd-Commies bij de Cultures te Batavia, en J. C, DOMINICÜS van den BUSSCHE Goes, 7 Mei 1852. Eenige en algemeene Kennisgeving. Bevallen van eene DOCHTER A. M. STERK, geb. Verhoeven. Goes den 9 Mei 1852. KOOPDAG in de BANK van LEENING te GOES, OP DONBERDACi 2S BEI 1853, IX PLAATS VAX 13 MEI TE VOKEX der niet geloste PANDEN, beleend vóór Januarij 1851. daags vóór de Koopdag voor een ieder te bezien. Tb Goes, bij F. Klebüwens <fc Zoos.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2