wmmm mihhotmtiiil De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franoe per Pest f .1,90. Gewone Advertentien worden a. O ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- eti Desdberigten van .16 regels 'a f J,20 behalve het Zegelregt. BEKEN DM AK l N G7 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter tennis van een ieder die het """ifaThet Kohier van den PERSONELEN OMSLAG, lot bestrijding der kosten van de VERLICHTING NACHTWACHT, BRANDSPUITEN, enz., voor deze Gemeente, over den loopenden jare berekend op tien percent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigendommen, naar de uitkomsten van het Kadaster, van Maandag den 22 dezer maand, gedurende veertien dagen, van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure, van iederen werkdag, ter Secretarie ter visie zal liggen ten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen orn zijne reclames gedurende die veertien dagen bij het Gemeente Bestuur in te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goe», den 20 Maart 1852, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris H C. PIL A A R. BEIvi:NDMAK!\G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat de Gemeente-Raad in hare Openbare Vergade ring van heden overeenkomstig het bepaalde bij art, 205 der Gemeente-wet, heeft vastgesteld, het KOHIER van den PERSONELEN OMSLAG ter bestrijding der KOSTEN yan VERLICHTING NACHTWACHT, BR ANDSPUITEN, enz. voor deze Gemeente over den loopenden jareberekend op tien pereent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigendommen; naar de uitkomsten van het Kadaster, hetwelk ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing gelegen heeft van den 22 Maart tot den 5 April jl. Dat genoemd Kohier andermaal ter lezing-is ne- dergelegd, ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af tot Zaturdag den 1 Mei aanstaande, van des voor- middags negen lot des namiddags twee ure. En dat ieder aangeslagene, binnen dien tijd, tegen zijnen aanslag bij Heeren Gedeputeerde Staten in beroep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goes- sche Gourant. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 2! April 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij ziekte van den Burgemeester, M. P. BLAAUBEEN, Wethouder. T®r ordonnantie van dezelve De Secretaris H. C. PIL A A R. ;OPENBARE VERGADERING VAN DEN RAAD. DEN 21 APRIL 1852. Afwezig de Heer Mr. tak der Meer Mohr, wegens ziekte, de Heer G. H. Kakebeeke, wegens opgekomen verhindering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. Door den Voorzitter wordt aan de vergadering mededeeling gedaan der benoeming van Josias Risseeüw, tot Griffier ter Secretarieen tevens gevraagdof de Raad eenige beden king heeft, dat hij de openbare zittingen van den raad bij- wone. Waartegen door niemand eenige bedenking wordt ingebragt. De Voorzitter doet voorlezen de missive van Heeren Gede puteerde Staten,, dd. 6 dezer, houdende goedkeuring der begrooting voor het loopende dienstjaar. Hetgeen voor in formatie wordt aangenomen en besloten afschrift aan den Ontvanger te zenden. De Voorzitter deelt mededat ten gevolge van de goed keuring der begrooting over de daarop gebragte posten kan worden beschikt, doch dat alvorens door den raad dient bepaald te worden, of men, met het oog opart. 179, litt. I, in verband tot art. 142 der Gemeente-wet, verlangtzich voor te behouden, de vaststelling der plannen en voorwaar den van aanbesteding der werken en leverantien. De Heeren Smailegange, Vervenne en PIochart,- verklaren geen bezwaar te zien, die uitvoering gehéel aan Burgemees ter en Wethouders over te laten. De Heer van den Bosch vindt er wel eenig bezwaar in om zulk een aanzienlijk gedeelte der begrootingzonder eenige meerdere bekendheid ter beschikking van Burgemees ter en Wethouders te stellen. Na eene korte discussie is besloten,-nopens dit onderwerp het gevoelen eener commissie te hooren, tot welke worden benoemd de Heeren Smailegange Vervenne en Hochart. Wordt vooi'gelezen liet rapport door de^Commissie uit'cle- zen Raad ter voorlaatste vergadering benoemduitgebragt nopens de voorgestelde inrigting van een gedeelte van het Gasthuis, en overeenkomstig de daarin vervatte conclusie met algemeene stemmen besloten, aan Heeren Regenten in eens af 1000,te verstrekkenen5daarvan, met toezending der ordonnantie van betaling, HEd. kennis te geven. De Begrooting der Schutterij voor de loopende Dienst, van Heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd zijnde ont vangen is goedgevonden een exemplaar in het archief te deponeren en een te zenden aan den Schutters-raad. Wordt mededeeling gedaan van de autorisatie van Heeren Gedeputeerde Staten, houdende autorisatie om voor som mige uitgaven te beschikken uit den post van Onvoorziene Uitgaven 1851hetgeen voor mededeeling wordt aangenomen. Van Heeren Regenten over de Godshuizen ingekomen zijnde de statistieke en fmantiele staten dier instellingen is na voorlezing van den geleide brief besloten, den ont vangst daarvan te accuseren en daarbij tevens beleefdelijk te verzoeken, even als in het afgeloopen jaar de rekeningen temogen ontvangen, ten einde alzoo een geheel overzigt te houden over die Gestichten. Wordt voorlezing gedaan van het Proces-Verbaal van op neming van de kas des Gemeente-Ontvangers, hetgeen voor mededeeling wordt aangenomen en aan Heeren Gedepu teerde Staten is medegedeeld. Wordt voorlezing gedaan eener missive van de Plaatse lijke Geneeskundige Commissie, mededeeling doende van het overlijden van den President dier Commissie, den Heer J. W. IIecking, en daarbij tevens te kennen gevende dat nog altijd onvervuld is gelaten de vacature, door het over lijden van den Heer I). Steendijk veroorzaakt; hij de te doene benoeming tot Leden dier Commissie aanbevelende, de Heeren Medicinae Doctoren, L. C. de Petal en N. J. F. Verschoor en de Heeren Apothekers H. S. K. van der Hoek en P. Johannissen. De Voorzitter stelt voor om tot de benoeming over te gaan en noodigt de Heeren Smailegange en de Knokke van der Meulen, bij deze en andere te doene stemmingen?1 als stemopnemers te willen fungeren. Bij de eerste stemming werden al de stemmen op den Heer L. C. de Peval uitgebragt, terwijl bij de tweede stemming zich 8 stemmen op den Heer van der Hoek, t op den Heer Johannissen vereenigden. Zijnde alzoo de Heeren de Peval en van der Hoek tot Leden dier Commissie benoemd. Op voorstel van den Voorzitter wordt wijders besloten, de benoeming van eenen Voorzitter der Plaatselijke Genees kundige Commissie uit te stellentot het bekend zal zijn of de beide benoemden hunne benoeming aanvaardenom daarna tot die keuze over te gaan. Wordt voorlezing gedaan der missive van den Hoofd commissaris en van de Rekening van den Boekhouder over de Vereeniging der Werklieden, die gearresteerd wordt in Ontvang op 803,66 Uitgaaf 590,94 en alzoo met een goed Slot van. 212,72 hebbende de Heer mallegange als Hoofd-Commissaris zich bij die deliberatie verwijderd. Daarna in omvraag gebragt zijndehet voorstel van 4©* Hoofd-Commissaris in zijne missive vervat, om namelijk, buiten hetgeen de Rekening bevat, ook de gelden zoo als zij verdiend en verdeeld worden, in de Rekening door den Boekhouder te doen verantwoorden en om te mogen aan- koopen 300,inschrijving op het Grootboek. Is goedgevonden: nadat de Heer van den Bosch eenige inlichting omtrent het getal der Werklieden gevraagd en van den Heer van Kerkwijk verkregen had, te bepalen: dat in eene afzon derlijke rubriek voortaan die gelden zullen behooren ver antwoord te wordenen autorisatie verleend om uit het goed slot de verlangde aankoop te bewerkstelligen. Wordt ter tafel gebragt de Rekening van bet Fonds vaa Kazernering, waarbij de Heeren van Kerkwijk, Verschoor en Soutendam als uitmakende de Commissie van Kazerne ring zich verwijderden. In omvraag gebragt, wordt dezelve met algemeene stem men gearresteerd in Ontvang op97,70 - j) Uitgaaf - 24;l0 goed Slot 73,68 zullende een exemplaar in het Archief worden gedepo neerd en een aan den Agent van Kazernering uitgereikt. Wordt voorlezing gedaan van het jaarlijks Verslag nopens, den toestand der Gemeente, door Burgemeester en Wethou ders opgemaakt. En zal hetzelve aan Heeren Gedeputeerde. Staten door toezending van een afschriftworden mede gedeeld en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld.; Aan de orde zijnde de benoeming van eenen Gemeente- Ontvanger worden daartoe door Heeren Burgemeester en Wethouders aanbevolen 1<>. den tegenwoordigen Ontvanger de Heer J. van Rentergem de Fouw en 2o. de Heer Jacobus Mulder, Deurwaarder inliet arrondissement en kanton Goes. Bij de stemming met beslotene briefjes is gebleken, dat al de leden hunne stommen hebben uitgebragt op den Heet' J. van Rentergem de Fouw, en deze alzoo op nieuw tot die betrekking is benoemd. Door den Voorzitter wordt herinnerddat de borgtogt door den Ontvanger te stellen den 29 December 1851 is bepaald op 8,300 inschrijving pCt- Nat. Werk. Schuld, en dat de vroeger gestelde borgtogt slechts 7000 bedraagt, ZEd. stelt mitsdien voor ingevolge art. 111 der Gemeente wet, den tijd, binnen welken die verhooging moet geschie den, te bepalen op 4 weken na heden, hetgeen wordt goed gekeurd. De benoemde inmiddels uitgenoodigd, tot aflegging derver- eischte eedenter vergadering te verschijnen en daaraan vóldoende, legt in handen van den Burgemeester de eeden af bij art. 83 der Grondwet en 108 der Gemeente-wet ver meld. waarvan onmiddelijk Proces-Verbaal wordt opgemaakt. Op grond van art. 145 der Gemeente-wet, yraagt de Voor4 zitter, of de Raad hare goedkeuring kan hechten aan de benoeming eener Commissie, ten einde rapport uit te bren gen welke Gemeente-Ambtenaren door den Raad welke door Burgemeester en Wethouders, in het vervolg zullen worden benoemd. Niemand zich daartegen verklarende worden in commissie gesteld de Heeren Soutendabi de Knokke van der Meulen en Verschoor met uilnoodiging daaromtrent ter volgende vergadering rapport te willen uitbrengen. Wordt voorlezing gedaan van eene missive der Plaatselijke School-Commissie aan den Heer Burgemeester nopens het Onderwijs van Minvermogenden, waarin als hoofddenkbeeld wordt aangegeven de gebrek aan onderwijs hebbende kin deren, voorloopig tegen renumeratie, te plaatsen op de beide scholen dezer gemeente. De Voorzitter stelt voor, om dit stuk te stellen in han den der reeds vroeger benoemde Commissie voor het Onder wijs, ten einde, zoo omtrent de aangelegeuheicl der hoogere burgerschool, als omtrent het onderwijs der armen, gelijkf tijdig rapport uit te brengen. De Heer van Kerkwijk zegt, dat de Commissie bereids is werkzaam geweest met liet inwinnen van inlichtingen eu aanvankelijk reeds het voornemen had opgevat om zich niet bij het denkbeeld eener hoogere burgerschool te bepalen maar het geheele stelsel van onderwijs ter dezer plaatse in behandeling te nemen dat daartoe evenwel weinige dagen onvoldoende zijn en ZEd. dus verzocht, dat de Commissie diligent mogt worden gehouden. Het voorstel des Voorzitters wordt algemeen aangenomen. De Voorzitter brengt ter tafel het Kohier van den Perso- nelen Omslag voor Lantaarns, Brandspuiten en Nachtwachts, door Burgemeester en Wethouders den 20 Maart 11. voor loopig vastgesteld en van den 22 dier maand tot den 5 April ter visie gelegd. De Voorzitter merkt op, dat een ter dezer zake aan Heereu Burgemeester en Wethouders ingezonden adres van den Heer

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1