MAANDAG 22 MAART. BiiWEii mwmmrmriw* De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J75 franco per Post f J,99. Gewone Kdvertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-Huwelijks- en Doodbet iglen van J6 regels a f J ,20 behalve het Zegeiregt, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan GOES, brengen bij deze Ier kennis van een ieder die hel aangaat Dal hel Kohier van den PERSONELEN OMSLAG, tol bestrijding der kosten van de VerlichtingNacht wacht Brandspuiten, enz. voor deze Gemeente, over den loopenfe jare berekend op tien pereent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigendommen naar de uilkornsten van het Eadasler van Maandag den 22 dezer maand, gedurende veertien dagen, van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure, van iederen werkdag ter Secretarie ter visie zal liggen ten einde ieder belastingschuldige in de ge legenheid te stellen om zijne reclames, gedurende die veertien dagen bij hel Gemeente Bestuur in te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal aan deze op de gebruikelijke wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Roadhuize van Goes den 20 Maart ,1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. va» der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris H. C. IM f. A A R. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat het Supletoir Kohier, wegens het PATENT- REGT, over het jaar 1851 op 1852, voor deze Ge meente over het derde kwartaal van dat jaar door Zijne Excellentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard, heden aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen, ter in vordering volgens de wet toegezonden is. Wordende ieder belastingschuldige mitsdien ver maand en gelast, om, na bekomene kennisgeving van gemelden Ontvanger, zijn verschuldigde overeenkom stig de bepalingen der wet, te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen. Terwijl diegenen welke hun Aanslag-Biljet niet lullen ontvangen of verloren hebben zich van een dubbeld van hetzelve, ten Kantore van den Ontvanger zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen, dat hun aanslag te hoog of niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, met inachtneming van de voorschriften te dien aanzien, wegens de Di recte Belastingen in het algemeen bestaande, doortus- schenkomst van den Controleur der Divisie, kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en in de Goes- sehe Courant geplaatst. Gedaan te Goesden 20 Maart 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris H. C PILAAR. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brenger, bij deze ter kennis van een ieder die het aan gaat dat het Kohier van de Plaatselijke Belasting op de HONDEN, over het loopende dienstjaar, gearres teerd den 6 Maart dezes jaars en door Zijne Excel lentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard den 12 daaraan volgende aan den Ontvanger der Plaatselijke Belas tingen ter invordering toegezonden is; mitsdien ieder belastingschuldige vermanende, om het deswegeus ver schuldigde, ten Kantore van voornoemden Ontvanger te voldoen. En zal aan deze op de gebruikelijke wijze publici teit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 20 Maart 1852. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR, Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris, H. C. PIL A A R. BEKENDMAKING. Achtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januari) 1831, N°. 68, Staatsblad N°. 2), heeft Zijne Excellentie den heer Minister van Financien, bij resolutie van den 18 Maart 1852, bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der Staats-Loterij de' loten en gedeelten van dien voor de Vierde Week der trekking van de laatste klasse der 216de Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten RIJ VERKOOP: Geheeie Loten f 75,00. Halve - 37,50. Vijfde - 15,00. Tiende - 7,50. Twintigste - 3,75. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage van het publiek beschikbaar te hebben. Goes den 22 Maart J852. Voor den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, Bij delegatie, de Burgemeester van Goes J. o. van der MEER MOHR. INGEZONDEN. Het Request van den Heer J. f. van de putte aan den Raad der Stad Goes. In de Goessche Courant van den 15 dezer, N°. 21 wordt aangetroffen een adres van den Heer Johannes fransen van de putte ingezeten aldaar aan den Gemeente-Baad strekkende ter opwekking van dat collegie om zich tot behoud der Arrondissements- Regtbank ten strijde aan te gorden. De heer van de putte, die aansporing noodig oor- deelende, moet meer dan elk ander bevangen zijn ge weest met vrees of twijfeldal de Raad nopens deze aangelegenheid de stad koeltjes aan haar noodlot zoude overlaten. Het tegendeel intusschen schijnt waar zijn wij wel onderrigt dan was de zaak bij het Stedelijk Bestuur volstrekt niet uit hel oog verloren maar al het ongunstige zich dusverre enkel bepalende bij losse geruchten en particuliere dagblad-berigten zonder waarborg, konde men soms ook te vroeg het harnas aantrekken tegen een ontwerp dat veelligt eenmaal nog ais doodgeboren bij den Burgerlijken Stand kan worden ingeschreven. Bovendien zal den Gemeente- Raad zeker niet zijn ontgaan de voor Goes nimmer ongelukkige inval den Minister toegeschreven om juist de zoogenaamde Stad Neuzen (eigenlijk meer heb bende van een kalk-oven opgevuld met gebakken steen), als nieuwe zetel eener Regtbank uit te kippen daar in de onuitvoerlijkheid, om niet te zeggen in het be~ iagchelijke van zoo iels mogelijk meerdere en be tere kansen voor Goes zijn gelegen, dan in de gron digste verlogen thans meer dan ooit blootgesteld aan het gevaar van theoretische klippen. Immers hoeda nig bouw- meetkunstig of topograpliisch (om van het geldelijk belang, vooral in onze oeconomische da gen niet te spreken) dergelijk plan moet ten uit voer worden gelegd gaat veler begrip te boven want de geheeie Stad Goes met de Regtbank tevens de Schelde over te zetten hetgeen ter ge- tnoetkoming van Neuzenwaar juist eene Stad ont breekt, welhaast noodig zoude wezen, is, in weer wil van al den vooruitgang onzer dagen nog niet wel mogelijk. Mogt Z. E. de Minister in bijzijn zijner berigtgevers, zich eeti6 willen verledigen tot eene oculaire inspectie van dit gedeelte der voordragt (genomen dat ze wer kelijk gedaan zij) gciooven wij, dat de man met stomme verbazing beurtelings den candidaat-zetel Ter Neuzen en zijne Raadslieden zoude aanstaren gezwegen nog van de agrementen o. a. der wegen bijzonder in het 4de district, welke, althans des winters, het deel zouden worden der bevolking welkealléén bij het denkbeeld eener Regtbank te Neuzen, bij voor raad zicii reeds zóó gelukkig voelt dat er bereids sprake is van vertogen harerzijds om de zaak liever maar te laten op den ouden voet. Niet onmogelijk toch zou het wezen de aardigheid te beleven dat getuigen voor de nieuwe regtbank geroepen, b. v. uit Groedc. Retranchement, Zuid- zande of Cadzand(gesteld dat de citerende deur waarder tot hen had kunnen doordringen) onderweg naar Neuzen in 's Heeren wegen bleven steken en door force majeure aldus verhinderd ten 10 ure ter Raadzaal te verschijnen vierden beboetmaar zij daarentegen boven en behalven hunne rekening voor al de uren gaans en keerens eene duchtige schadeloosstelling eischten wegens verscheidene dagen noodzakelijk verblijf in den modder. Maar dit alles dan aan den tijd overgelaten be vroeden wij geenzins de motieven of het urgente der plaatsing van het onderhavig adres in de Goessche Courant waartoe vragen wij bescheidenlijk toch dit verbazend uilschot van openbaarheid In zake van alcohol of sterkwater zou men ze overge haald kunnen noemen. Was de Heer van de Putte bevreesd, dat het stuk zoek zoude geraken? Aan achterhouding of wegmoffeling valt immers niet te denken. De Raads vergaderingen bovendien thans openbaai zijnde en daarbij het verhandelde in de dag bladen wordende opgenomen kon de Heer van De Putte er gerust op wezen, dat hij zijn lieveling, hoogstens wat beknopter maar dan toch zakelijk weldra zoude wedervinden en zoo doende de vrucht zijner buitengewone moeite en inspanning, ook zonder daarvoor eene plaats bij F. Kleeuwens en Zoon, te bespreken voor niemand een geheim behoefde t« blijven.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1