BIOTMI «IltOTMfm BEKENDMAKING. BEKENDMAKING BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente bekendmaking. Duitgave nieter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f .1,75 Franes per Ptsl f ,t,9th Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbet iglen van J6 regels a f 8.20 behalve het Zegelregt. Aehtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januarii 1831, N°. 68, Staatsblad N°. 2), heeft Zijne Excellentie den heer Minister van Financien, bij resolutie van den 4den Maart 1852, bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der Staats-Loterij de loten en gedeelten van dien, voor de Tweede Week der trekking van de laatste klasse der 216 Loterij zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP: Geheele Loten f 72,00 Halve - 36,00 Vijfde - 14,40 Tiende - 7,20 Twintigste - 3,60 BIJ VERHURING: Geheele Loten/' 25,00 Halve - 12,50 Vijfde 5 00 Tiende - 2,50 Twintigste» - 1,25 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijs- bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage van hel publiek beschikbaar te hebben. Goes den 7 Maart J852. Voor den Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, Bij delegatie, de Burgemeester van Goes J. C. van der MEER MOHR. Dal de PATENTEN over het dienstjaar 1851 (loopende van 1 Mei 1851 tot ultimo April 1852], aangevraagd gedurende het derde kwartaal van dat jaar, ingevuld gereed liggen, en tot derzelver afgifte, ter Secretarie zal gevaceerd worden van heden af tot den 20 dezer uilgenomen op Zondag dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaal den tijd ten nutte te maken, ten einde van alle kos ten bevrijd te blijven, vermits, volgens Art. 2 van Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve, door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen, on verwijld aan de Patentpligtigen moeten worden uit gereikt. tegen betaling van tien cent waartoe dan ook den 22 Maart eerstkomende en volgende dagen aal worden overgegaan. Gedaan ten Raadhuize tan Goes, den 6 Maart 1852, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van uezelven De Secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER fn WETHOUDERS van GOES, voldoende aan eene daartoe ontvangene uitnoodiging van de Commissie voor de Tentoonstelling van Nati onale Nijverheid van Nederland en zijne Överzeesclie Bezittingen, te houden te Arnhem, in Julij 1852, t« vraten Dat het Z. M. den Koning behaagd heeft, vrij stelling van Zegel- en Regislratieregt te verleenen voor de verklaringen bedoeld bij Art. 8 van het Programma dier Tentoonstelling dat de ten toon te stellen voorwerpen in des inzenders Fabriek of Werk plaats enz. of door hem zeiven of onder zijn opzigt, vervaardigd zijn zoo mede voor die van het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, dat de inzender aldaar bekend en zijne Fabriek of Werkplaats aldaar gevestigd is; zulks onder voorwaarde, dat op die stukken worde gesteld vrij van Zegel en Regis tratie, ingevolge Koninklijk Besluit van 6 January J852 Ho. 89. Enfop dat zulks algemeen bekend zij zal deze worden afgekondigd en |geplaatst||in de Goessche Courant, Gedaan te Goes den 6 Maart 1852. Burgemeester engWethouders voornoemd, J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven. De Secretaris H. C. PIL A A R. «Milk GOES, den 8 Maart. jj^Men schrijft uit Hulst van den ;4 Maart De zoogenaamde lenten-lyphus onder de paarden, die op Zuid-Beveland en in het district Sluis zoude heerschen is naar men zegt ook in de gemeente Hontenisse waargenomen en wel op de stallen van den landbouwer J. Gaossen te Lamswaarde. Men schrijft uit Groningen van den 4 dezeri: Nopens het gevonden geraamte (zie ons vorig N°.) verneemt men nader, dat hetzelve van een weversmeisje zoude zijn dat reeds 12 jaren vermist werd. Om trent haar verdwijnen kan echter niets met zeker heid worden vermeld. Zoo als men waarschijnlijk weet overleed in het vorige jaar in Rusland een admiraal van Heg den, die te Zuid-Laren het levenslicht zag. Twee per sonen, te Veenhuizen, hebben eene schilderij met de pen vervaardigd tever.s als eene levensbeschrijving dienende voor zijne nagelatene betrekkingen men ziet b. v, in eene Jetter o. a. van Heijden een zee slag onder bevel van den admiraal Kinsbergen mede maken enz. Sommige teekeningen kan inen met het bloote oog niet beschouwen. Reiden hebben er drie maanden aan gewerkt. Thans vervaardigen zij een ander exemplaar, doch op grooter schaal, bestemd voor den Keizer van Rusland. -De N. Hott, Courant meldt het volgende Wij werden heden aangenaam verrast door het bezigtigen van een werktuig vervaardigd door den heer A. S. Koster, meester loodgieter alhier, welks nuttigheid zeker boven alle bedenking verheven is. Er was door de |Maatschappij ter bevordering der Rouwkunde eene vraag voorgesteld of het mogelijk zoude zijn een werktuig daar te stellen om een paai onder water af te zagen. De heer Koster heeft eerst voor zoodanig werktuig het noodige plan ge maakt en dat aan den voorzitter den heer Rose aangeboden die daaraan zijne goedkeuring schonk. De heer Koster heeft vervolgens naar dat plan een model in koper vervaardigdhetgeen, wat vinding en bewerking betreft, inderdaad niets te wensehen overlaat ook zonder dat men in aanmerking neemt, dat deze toestel gemaakt is door iemand wiens be- roep aan zoodanig werk geheel vreemd i». Hy heeft de goedkeuring dan ook mogen verwerven van d# leden der laatste vergadering van bovengenoemde maatschappij en van verschillende kundige mannen die hem bezocht hebben, De uitvinder van dit schoone werktuig zal gaarne ieder in de gelegenheid stellen het model te bezigtigen iets wat wij aan belang stellenden en deskundigen zeer aanraden. - Men meldt uit Maastricht van den 5 dezer Een vreemd bedrog haft dezer dagen in de ge meente Elsloo plaats. Zekere vrouw, als geestelijk zuster gekleed bragt eene vrij bemiddelde weduwe aldaar een bezoek en gaf voor dat zij iri familie betrekking stond tot zekeren in België wonenden geestelijke tot bevestiging daarvan deelde zij eenige familie zaken aan de Iigtgeloovige weduwe mede waardoor deze hoegenaamd niet aan het bestaan der opgegeven familiebetrekking twijfelde, Na geruimen tijd te zamen gekeuveld te hebben maakte de ge waande zuster der liefde zich tot vertrekken gereed doch vroeg alvorens een bedrog van 100 frs. ter leen, die zij na verloop van eenige uren zoude terug geven daar zij bij een notaris te Heeslen geld ging opnemen Ten dien einde verzocht zij de weduwe om haar door eene harer dienstmeiden te laten ver gezellen die zij dan de geleende som zou ter hand stellen. De weduwe gaf het geld en eene parapluie-, en liet de vreemdelinge door eene meid vergezellen. Gaandeweg echter wist de bedriegster deze van zich te verwijderen, welke haar dan ook ten slotte geheel- uit het oog verloor. Volgens de jongste berigten uit Cairo zou Z. D. H. de hertog van Saksen Weimar, die in aller- ongunstig6ten gezondheids-toestand Neêilands-Indië had verlaten, doch op wiens gestel de reis een gun- sligen invloed had gehad eene maarid in Egypte vertoeven ten einde zijne krachten te herstellen en zijne volkomene beterschap te bevorderen. Wij meenen te kunnen melden dat de Rus sische grootvorsten Nicolaas Diicolaewitsch en Mi' cka'èl JVicolaewitsch die in ons rijk worden ver wacht, ook de hoofdstad en Zaandam met een bezoek zullen vereeren. Deze Russische vorsten zouden zeer verlangend zijn, om het land en de plaatsen te zien, waaraan hun keizerlijk geslacht door familie-betrek- kingen en door zoo gewigtige herinneringen geheeht is. ÜUITSCHLAND. - Frankfort, den 5 Maart. Van de Russische grenzen wordt medegedeeld, dat behalve de twee en veertig goed uitgeruste oorlog schepen welke Rusland in de Oostzee bezit het mede nog eene vloot van 50 lot 60 oorlogsvaartuigen in de Zwarte Zee en de zee van Azof onderhoudt wijders staan 5 legers langs de westelijke grenzen ge reed om zoo noodig te velde te kunnen trekken men ziet hieruit dat Rusland op alle eventualiteiten voorbereid is. Uit Bern wordt van den 28sten February ge schreven dat alle berigten uit Parijs overeeustem- men in de verzekering dat het geschil betreffende de politieke vlugtelingen een günstigen keer zal nemen. Men schrijft uit Frankfort van den 8 Maart De door de Keurhessische regering aangekondigde vrije invoer van granen heeft nu mede in al de overige tot het tolverbond behoorende staten plaats, waar dc heffing der inkomende regten zoowel op granen, els op meel en peulvruchten lot den 1 Sep-

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1