1852. mmmm mmwmmmm* DONDERDAG 26 FEBRUARIJ. GEMEENTE-RAAD TE GOES, NOTIFICATIE. a- Dr uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal ts f J,75 Gewone Jdvertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Dooi van J6 regels a J ,20 behalve het Zegelregl. Franco per Poet f J ,90. Doodberiglen OPENBARE VERGADERING van den ten raadhgize aldaar OP miJDAd DEN 21 FEBRUARIJ J852 des avonds ten halp zeven ur8, ponten van 1sehanrblin& Reglement van Orde voor de Vergaderingen van Burge meester en Wethouders. Verordening tot vaststelling van den rooster van Aftreding voor de Raadsleden. Loting daartoe en voor de Wethouders. Organisatie der Secretarij. Verzoek der Rotterdamsche Beurtschippers om vrijdom van.Sas Geld voor een 3de Beurtman. Request van Banket, Sloover en Temperman, om afschrij ving Belasting van uit te voeren Vjeèsch. Request van mr. J. G. de Witt Hamer, om restitutie van '10 pCt. op de Huurwaarde van een onbewoond Gebouw. Request der Gebroeders Harinck tot wijziging in de Be lasting der Houtwaren. Verzoek van Gratificatie voor Stedelijke Ambtenaren. Rekening over 'tJaar 1851, betrekkelijk het Gilden-Fonds. DB STAATSRAAD, COMMISSARIS DES KONINGS IN DE PROVINCIE ZEELAND. Pervolg en Slot van ons vorig No.) Wijders worden de belanghebbenden nader her innerd «ar. Aan het reglement op het zoeken en rapen van eijeren van wild gevogelte medegedeeld bij besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van den Sj October 384')N°. 6, Provinciaal Blad N°. 110), waarbij op de straffen daaibij be paald het zoeken en rapen van eijeren van Eendvogelst intten en ander wild gevogelte, ondeis dan op eigen of gehuurden grond in weiden velden duinvaileijen zeeduinen of moerassen jaarlijks na den 30 April is ver boden. b kan liet bepaalde bij de Notificatie van den 7 Augustus J843Provinciaal Blad N°. 85). waarbij met wijziging van de bepalingen vervat in art. 2 4 en 5 der Notificatie van den 27 February 3837 Provinciaal Blad N°. 23) is vastgesteld 1®. Dat de wijdte der mazen van de navolgende vischtuigen over derzelver grootste lengte ge meten zal zijn ten minste: Voor de zegen (sleepnet) de vleugels 25 de kuil 20 Ned. strepen voor de fuiken de vleugels en het ligchaam 25, de kuil en kruik 20 Ned. strepen. 2°. Dat na den 3 January 3845 geene zegens en fuiken onder de gemelde en geene andere vischtuigen, onder de vroeger vastgestelde maat, zullen mogen worden vervaardigd verkocht of tot het visschen gebezigd. 3®, Dat de vroeger gemaakte bepaling omtrent de wigt van den gevangen wordenden paling is ppgebeven en het den visscher voortaan vrij staat over den van die soortengevangen visch naar goedvindsu te beschikken. 43. Dat in derzelver geheel blijven de overige be palingen der Notificatie van den 27 February 3837 lProvinciaal Blad N°. 23), luidende: Art. J. Het is verboden in deze provincie met andere dan de volgende vischtnigen te visschen Aalkorven, KorvenFischkorven, EFilligen, tVelien), Fleuren, {Zetlijnen), Fuiken, Stelnelten Hengsels, Kruisnet, (Totebel), Schakels, (Vlouwen, Wargarens), Slolpmand Trommels, Batfuiken Werpnet Zegen (Sleepnet). Prang- of Braamnetten, mits alleen in groote waterplassen en kreken gebezigd wordendezijnde het gebruik daarvan in sloolen watergangen en vaten bepaaldelijk verboden. Beugelnellen, mits de middellijn van den hoepel of beugel niet grooter zij dan 90 Ned. duimen.» Van de schepnetten mag gebruik worden gemaakt om gevangen Visch op te scheppen over te zetten of te vervoeren. Art. 2. De wijdte der mazen van de vischnet- ten over derzelver grootste lengte gemeten zai zijn ten minste Voor de Schakels 50 Ned, strepen. Voor het Kruisnet 22 Ned, strepen. Voor de Trommels 25 Ned. strepen. Voor de Werpnetten 30 Ned. strepen. Voor het Prang- of Praamnet 30 Ned. strepen. Voor het Beugelnet 30 Ned. strepen. «Art. 3. De geijkte maatstaaljeswaarmede de mazen nat zuilen gemeten worden zullen tegen be taling voor een ieder bij de Heeren Houtvesters verkrijgbaar zijn. Art. 4. Bij liet onderzoek in winkels of in de bergplaatsen der netten van de visschers van beroep, zullen de opzieners der Jagt door een' officier van policie geadsisleerd moeten zijn. Art. 5. De volgende vischsoorten zullen bij het vangen niet mogen worden behouden, bewaard, ver voerd of verkocht beneden de navolgende maat of gewigt. «Voor den Karper en Snoek 25 Ned. duimen, voor den Baars, Brasem, Voornen en Bliek 16 Ned. duimen. Hiervan is uitgezonderd Pootvisch en kleine visch tot aas mits daartoe hebbende consent door de Heeren Houtvesters gratis of te geven. «Art. 6. Geene gemeen liggende slooten, tochten, vlieten of watergangen zullen vóór den 1 Juriij van elk jaar mogen worden schoongemaakt of geveegd ten zij zulks voor dc afwateringdoor de daarbij betrokkene Dijks- of Polder-Besturen, als onmisbaar wordt geoordeeld.» «Art. 7. Voor zoo ver de bovenstaande bepalingen niet vallen onder de straf bepalingen vastgesteld bij de wet van den 11 Julij 1814. zullen de overtreders krachtens het besluit des KONINGS van den 5 Julij 1823 worden gestraft overeenkomstig art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 (StoatsbladW. 11), En zal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende, deze worden afgekondigd aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden mitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 14 Februarij 1852. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd tan VREDENBURGH. GOES, den 26 Februarij. De Middelb. Courant berigt liet navolgende Wij ontvangen beden het berigt, dat den 20 dezer bij den agent van 's rijks-financien te Amsterdam de finitief is overgebragt bet kapitaal groot tweehon derd duizend gulden vereischt tot verzekering van de uitvoering der werken in Zuid-Beveland, beslaande in hel graven van een kanaal door dat eiland in de rigting van Hansweert naar VVemeldinge, en het af dammen der Ooster-Schelde in de nabijheid van Batli, waarvoor bij koninklijk besluit van den 8 October 1849 aan den heer D, Dronkers de concessie is ver leend. Het maatschappelijk kapitaal voor deze onder neming bedraagt ongeveer 6,000,000 (12,000,000 fr.) waarvan twee derde in Engeland en één derde gedeelte op het vasteland is genegoliëerd. Aangaande het plan tot daarstelling van een nieuw havenkanaal door het eiland. Walcheren en het afdam men van het vaarwater het Sloe vernemen wij dat het zijne verwezenlijking met rassche schreden tege moet gaat, en krachtdadige pogingen daartoe worden in het werk gesteld. Invloedrijke personen beharti gen deze zaak met den meesten ijver. De eene zoo wel als de andere dezer ondernemingen belooft hoogst belangrijke gevolgen voor Nederland in bet algemeen, en voor deze provincie in bet bijzonder. Men schrijft uit Rotterdam 23 Februarij Het Nederlandscbe volk werd dezer dagen weder outhaaid op eene lettervrucht van zijn geliefden Rot- terdamschen volksdichter Tollens. Wij schrijven dit niet omdat hel verschijnen van het gedicht: de Pleegzuster nog onbekend zoude zijn. De mare, dat er een gedicht van Tollens is uitgekomen wacht niet op de couranten om ver spreid te worden Zij gaat van mond tot mond en wordt verteld aan den huisselijken haard. Maar zwij gen zoude vreemd schijnen. Wij hebben zelfs geen hoop dat men niet reeds zoude weten dal ook dit gedicht is geschonken tot welzijn van het algemeen en dat de opbrengst za! strekken tot bijdrage voor eene Prolestantsche Veree- nigingter verpleging van zieken; want Tollens is sedert lang gewoon om aan de armen en nooddruf- tigen juweelen te schenken welke veel opbrengen. De BedelbriefGoede Nacht van de Armen aan de Bijken; zij hebben een breeden weg gebaand voor de lieve en gevoelvolle Pleegzuster. Wij voegen hierbij echter den wensch, da! hij die een exemplaar koopt, hel niet zoo druk aan anderen ter lezing geve en daardoor hel debiet benadeele.. Het is waarschijn lijk dal de gedichten van Tollens een gezamenlijke uilgaaf Ie gemoet gaan waarin dan ook wel dit en anderen losse.gedichten zullen gevonden worden. Maar men behoort, onzes inziens, ook op de bedoeling van den grijzen dichter te letten. Bedenkt dal die dichter Tollens is Volgens opgave van het munt collegie zijn in het voorgaande jaar in 's Rijks munt te Utrecht geslagen en afgeleverd A. Voor rekening van het Rijk: 11,015 rijksdaalders of twee-en-een-halve- guldenslukken f 45,037,50 2.068 810 guldens f 2,060 810'2;051,400 halve cents 10,257. B. Voor rekening van bijzondere personen 3,629,478 rijksdaalders f 9,073.695; 56,338 guldens 1 56.338; 2 506 dubbele gulden Wiliems10.016 gouden Willems; 10,006 halve gouden Wiliems. Zijnde dus aan zilveren standpenningen en koperen pasmunt geslagen voor een bedrag van f 11 254,137,50.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1