1852 BlilIIk IMWCTMMKIIo UITIIk MËNWmMBMSL 1L So. 15. DO IN DER DAG 111 FEBRUARIJ* De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. Oe Prijs per Kwartaal is f J ,75 Franco per post f d ,90. Gewone Advertentien worden a SO cis. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbei iglen van J6 regels a f d MO behalve hel Zegelregt. GOES, den J9 February. Men schrijft uit Middelburg van 18 dezer De plaats gehad hebbende stemming voor twee le den van den gemeenteraad heeft tot uitslag gehad dat gestemd hebben 258 kiezers, terwijl er geene brief jes van onwaarde zijn verklaard. Van de uitgebragte stemmen hadden op zich vereenigd mr Ph. van den Broeckc 155, Z. Snijder 51, mr. TV. van Heke len 34, H. J. van Deinse 32, inr. P. J. G.van Diggelen 30 H. Q. Janssen 30, mr. C. FF E. Faillant 25, mr. F. B. Fock 23; terwijl nog op 43 andere ingezetenen verschillende stemmen wa ren nitgebragt. Zijnde alzoo lot lid van den gemeenteraad verkozen de heer mr. Ph. van den Broeckeen zal er eene herstemming moeten plaats hebben tusschen de hee- ren, die dan de meeste stemmen op zich hebben ver eenigd zijnde de heeren Z. Snijder en mr. N. J van Eekelen. Men schrijft uit Rotterdam 16 Februari) Gisteren in den laten avond begaven zich drieman nen, met eene boot, naar het brikschip Abeono hetwelk op sleephelling, aan het Nieuwe Werk alhier, ligt te timmeren, vermoedelijk met het doel om het te berooven Hel schip gezwaveld zijnde was het ruim, waar het doel van hunnen togt geborgen was, gesloten. Terwijl twee der dieven den waker die volgens zijn verhaal overrompeld was, vasthielden, slaagde de derde er, na eenige moeite, in. om een der luiken te openen. De oogenblikkelijk uitstroomende zwavellucht be dwelmde hem echter en deed den dief stikkende naar beneden storten Zijne makkers hem een gil van smart hoorende slaken, namen de vlugt. Een echter geraakte, bij het mede in de boot springen in het water en verdronk onmiddellijk zijn lijk is heden morgen opgevischt. Omtrent hel lot van den derden is men onzeker. DUITSCHLAND. - Frankfort, den dh February. In den niet zeer vruchtbaren Spessart, op den hoo- gen Röhn en in sommige plaatsen van Thuriogen begint thans een zoodanig gebrek aan leeftogt te heer- schen, dat inen inderdaad vooreen hongersnood vreest, en zeer dringend bijdragen verlangt om in de knel lende behoeften te voorzien. In Weimar zal voor de inzameling en verdeeling eene vereeniging van perso nen plaats hebben die zich daarmede zullen belas ten. Hier is tot dal einde reeds eene som van 3000 gulden bijeengebragt. Ongelukkiglijk beginnen de prijzen der levensbehoellen gaande weg te stijgen. De gazant van Engeland alhier moet bepaal delijk verklaard hebben dal zijn gouvernement zich hoegenaamd niet mengen zal in de kwestie tusschen Lodewijk Napoleon en de Bourbons betreffende de inbeslagneming der goederen van de laatsten. Sedert den aanvang dezer maand wordt met verdubbelden ijver gearbeid, om onderscheidene bonds- vestingen in staat van defensie te stellen en van al het noodige te voorzien. Dit geschiedt op bevel der militaire bondscommissie die tevens commissarissen heeft benoemd, om dezelve in den loop dezermaand te inspecteren en naar bevind van zaken te rappor teren. Een half officieel Zwitsersch dagblad verzekert, dat het gerucht van allen grond ontbloot is, als zou den de mogendheden eene colletive nota ingezonden hebben tot de wederinstelling van den bond van 1815. In onze politie kringen hoort men verzekeren, dat van de zijde van onderscheidene Duitsche regerin gen in Parijs stappen worden gedaan, om het besluit betreffende de confiscatie van de bezittingen der fami lie Orleans, te doen herroepen. Men rekent opeen goed gevolg. Alle berigten, die men uit Zwitserland ontvangt, stemmen overeen in de daadzaak, dat de jongste Fxan- sche nota in eenen hoogst dreigenden loon was ge schreven. In dezelve wordt, onder anderen, geeischt, dat de Zwitsersche regering zich zoude verbinden om de vlugtelingen van haar grondgebied te verwij deren van welke haar door de Fransche regering de namen zouden worden opgegeven. Ook wilde men tegen de Zwitsersche drukpers beperkende maatrege len genomen zien. De bondsraad zou hierop te ken nen hebben gegeven, dat hij deze eischen in overwe ging zou nemen, waarop de Fransche gezant zou heb ben geantwoord De Fransche republiek verwacht dal men zal handelen en niet, dat men zal redekave len. In IJern is het gerucht in omloop, dat de bonds raad de bemiddeling van Engeland heeft ingeroepen, en dat de Fransche gezant toebereidselen maakt deze stad te verlaten, Uit Weimar wordt bevestigd dat de hertogin can Orleans thans weigert van de Fransche rege ring haar pensioen van 300,000 fr. langer aan te ne men ofschoon zij geen ander fortuin bezit. Men schrijft uit Berlijn van 17 Februarij De aankomst van den prins de Lignie alhierals overbrenger van een eigenhandigen blief des konings van Belgte aan onzen koning, moet hoofdzakelijk be trekking hebben op de verbeurdverklaring der goede ren van het huis Orleans door den president der Fransche republiek. Naar men van eene doorgaans goed onderrigle zijde vermeent, moet de keizer van Rusland deze verbeurdverklaring zeer afgekeurd heb ben. De buitengewone nood, die in sommige streken van Duilschland heerscht heeft reeds veroorzaakt dat het gouvernement aan onderscheidene regeringen van het tolverbond heeft voorgesteld om den vrijen invoer van granen, voeder en andere levensmiddelen toe te staan. ENGELAND. Londen, den J6 Februarij. Het stoomschip Severn is Zaturdag 11. te Sout hampton gearriveerd overbrengende de mail uit Braziliëen officieel dépêches waarin de algeheele vernieling der stad Lagos, door de Britsche zeemagt, gemeld wordt; doch ze heeft slechts de overwinning behaald ten koste van groole verliezen. De strijd heeft drie dagen geduurd en de Engelschen hebben den 21 December de plaats bezet. Een der drie oorlogsvaartuigen welke deel aan den strijd namen, is op het strand vastgeraakt in het bereik eener batterij van 13 kanonnen. Van daar de aanzienlijke verliezen, welke het eskader geleden heeft, bestaande uit 30 dooden en 66 gekwetsten. Na de overwin ning is de koning door een ander vervangen. Gelijk men weet, had hij geweigerd een traktaat te onderteeke nen strekkende tot afschaffing van den slavenhandel, Mazzini hield in de vorige week in deze hoofdstad voor een talrijk publiek eene voorlezing over den staat en de belangen van liet Italiaanscha volk tot welks vrijmaking hij den steun der open bare opinie in Engeland er, der Britsche kapitalen inriep. Hij betoogde dat het Britsche volk door middel eener eenparige uiting der publieke opinie zijne regering moest dringen om jegens Italië het beginsel van niet-tusschenkomst ten volle toe te passen en derhalve ook de schending van dat be ginsel door andere mogendheden te beletten. Hij gaf hoog op van de sterkte zijner partij in Italië. Onze geheime verbindtenisse»zeide hij, die het geheele Schiereiland omvatten zijn zoo magiig dat de bewijzen van inschrijving in de geldleening voor Italie's vrijmaking de republikeinsche procla mation de geheime instructien en boodschappen van stad tot stad gezonden worden met schier even veel veiligheid als een brief van deze stad naar Edin- burg. Duizenden van de lagere volksklassen zijn aan onze vereeniging verbonden evenwel blijft het geheim ongeschonden. Men mag fusilleren en inker- keren; maar onze geheime drukpers is buiten bereik der politie. Dat zijn feiten die luide spreken. De rede van Mazzini werd door het publiek zeer toegejuicht Hong-Kong is op den 28 December II. door een hevigen brand bezocht welke in het Chinesche gedeelte der stad begon. Ongeveer 450 huizen zijn vernield waardoor 5 a 6000 menschen van huis vesting beroofd zijn. Hel is nog niet mogelijk om eene juiste opgave van de daardoor veroorzaakte schade mede te deelen doch dezelve wordt op ongeveer 500,000 dl. geraamd. FRANKRIJK. Parijs, den d-i Februarij. De prins voorzitter gaat steeds voort met het or ganiseren van zijne militaire hofhouding. Hij heeft thans ook in navolging van zijnen oom, den keizer, een vrij groot aantal adjudanten en aides-de-camp aangesteld. De legerhoofden, zijn de divisie-generaal Bogel de brigade generaals Canroberl, de Coyon, de Cotte en de Montabellode kollonels E spinas se de LourmelEdgard Ney de Seville en de luilenant-kollonel Fleury. Bij al de laatstgenoemde hoofd-officieren wordt opgaaf gedaan van de corpsen, waarbij zij dienen. Op de lijst komt echter afge zonderd van de overige kollonels, de naam voor van den heer Faudrey, den bekenden medehelper van den heer Lodewijk Napoleon tijdens diens mislukten aanslag te Straatsburg. Die gewezen officier wordt daarbij opgegeven als te zijn kollonelen geenszins generaalwelken titel hij onlangs heeft gekregen niet van den minister van Oorlog maar van den minister-van-staat de Cassabianca die het besluit heeft onderteekend bij 't welk de heer Faudrey tot gouverneur der Tuilerien is verheven. Deze om standigheid waaruit blijkt dat de prins-voorzitter er nog niet in geslaagd is om den minister van Oorlog gunstiger gedachten in te boezemen ten aan zien van zijn gunsteling ontgaat hier geenszins de aandaeht. Ook heeft men niet zonder verwondering den naam van den generaal Canrobert gevonden op de lijst der adjudanten. Deze krijgsman staat bekend als niet zeer Bonapartistisch-gezinddoch het schijnt, dat de bewindslieden grooten prijs stellen op zijne ondersteuning. Hij heeft gevraagd om op non-acti viteit te worden gesteldmaar de Regering heeft zijn daartoe strekkend verzoek van de hand gewezen. Dezer dagen zelfs heelt de generaal in zijnen stol gevonden een der kostbare paarden welke onlangs

Goessche Courant | 1852 | | pagina 1