UIMCIH i MIK MIÜDEVI'IÏÏJZËN, MIIlMITÏMo OPENBARE VERKOOPING, ENGELAND. Londen, den JA Februari/. I)e heer Feargus O'Connor is wegens zijne han delwijze in hel Theatre Royal Lyceum waar hij zich. gelijk gemeld, tegen een policie-agent, die hem tot orde kwam aanmanen gewelddadig verzet heeft, lot acht dagen gevangenisstraf veroordeeld. De door de fabriekanten gedane poging om op voorwaarden welke de meeste werklieden onaanne melijk hebben gevonden, hunne werkplaatsen te ope nen, heeft te Manchesier tot geen beter resultaat ge leid dan hier ter stede. Het aantal dergenen, welke in de beide steden de werkzaamheden hebben hervat, is beduidend. Dagelijks ontvangt daarentegen de ar beidersvereniging meer ondersteuning van de bevol king en van de arbeiders welke nog werk hebben en leden der vereeniging zijn. De werklieden hebben gisteren wederom eene ver gadering gehouden waarin zij besloten hebben bij hunne vroeger genomen besluiten te blijven. Dezer dagen werd het vertrek van een hon dertal Fransche uitgewekenen van deze stad naar Amerika gemeld zonder dat men juist wist door wien de kosten voor hunnen overtogl enz. betaald werden. Deze kwestie houdt de hier te lande ach tergeblevene uitgewekenen zeer bezig. Eenige hou den het er voor dat het Engelsche gouvernement de gelden verstrekt heeft doch de meesten zijn van meening dat het Fransche bewind dc daartoe noo- dige fondsen geschonken heeft. FRANKRIJK. Parijs, den JJ Februari/. De aandaehl blijft nog immer op de verkiezingen gevestigd en dit zal gelooft men voortduren tot het einde van deze maand. Zelfs de regering schijnt het nemen van eiken belangrijken maatregel uitgesteld te hebben lol na den uitslag der verkiezingen. Zij heeft eindelijk hare kandidaten gekozen ieder der verkozenen heeft reeds op officieele wijze berigt ont vangen van de rol die men hem heeft toebedeeld. Men verzekert, dat de regering, gevolg gevende aan haren wensc.lt om nergens eene nederlaag te lijden kandidaten aangenomen heeft die haar slechts ten halve genegen zijn vermits de prefecten haar kennis hadden gegeven dal er geen mogelijkheid op zoude wezenom de benoeming van die kan didaten te keer te gaan zelfs al verklaarde de regering ze niet als de hare. Men lioudt het voor zeer waarschijnlijk, dat erna tie veikiezingen eene wijziging van het ministerie plaats zal hebben met hel doel, om de persoonlijke rege ring van Lodewijk Napoleon nog meer te versterken, door de mannen van eenige staatkundige heleekenis uit het ministerie te verwijderen en er anderen in te benoemen, die geheel en al onbekend zijn. Dit be koelt cellier nadere bevestiging. Veel sprak men lieden van een brief, die de graaf van Chantbord aan zijne aanhangers zoude geschre ven hebben en waarbij hun als het ware voorschriften gegeven worden boe zij zich te gedragen iiebben. •Daarbij wordt op den voorgrond gesteld: toenadering lussclieli alle de Bourbons en onthouding der legili misten van de naderende verkiezingen. De kwestie met den heer de Montalemberl is in der minne geschikt. Hij heeft verlof bekomen om de redevoering, die hij in de academie uitsprak, door den druk hekend te maken. Het schijnt zeker te zijn, dat de decreten, waarbij de goederen der Bourbons in beslag genomen wer den ten uitvoer zullen gelegd worden. De regering acht den maatregel nog immer zeer noodzakelijk terwijl de hevige aanvallen van eenige buitenlandsche dagbladen haar daarbij nog meer vertoornden en haar eik denkbeeld om een stap achterwaarts te doen deden opgeven. Men verzekert dat er aan het ministerie van bin— rienlandsc.be zaken aan eene belooning der letterkun digen gedacht wordt. Onder anderen zouden drie hoofd-redacleurs van bladen der hoofdstad tol ledeo van het legioen van eer benoemd worden. De President heeft Zondag 11, te Versailles eene wapenschouwing over vier regementen gehouden. Hij werd zeer goetl ontvangen en men hoorde zeer vele kreten van leve de Keizer! Er bevinden zich binnen deze hoofdstad thans zoo vele pianisten en toonkunstenaars, dat de ver huurders van gestoffeerde kamers niet zelden bij wijze van aanbeveling, met groote letters voor hunne huizen doen aanplakken dat het pand door geen pianist cf toonkunstenaar hoegenaamd bewoond is. Uit Algerieia het berigt ontvangen, dat den 25 Januarij de Fransche troepen eene schitterende over winning hebben behaald op de Kabylen. Een aantal uitgewekenen, die van Londen naar Amerika vertrokken zijn, hebben onderling eene maat schappij gevormd en in Massachusetts gronden aan gekocht waar zij eene nieuwe stad gaan stichten. Deze uitgewekenen zullen in het vet volg iedereen in hun midden toelaten mits hij zich aan de statuten hunner maatschappij onderwerpe. Men schrijft uit Madrid van den 6 February Gisteren avond bevond de koning zich zoo wel dat zij eenigen tijd hel bed kon verlaten,De fees ten, alsmede de godsdienstplegtigheid in de kerk van Atocha zullen plaats hebben, zoodra de koningin her steld is. De Heraldo meldt dat er eenige arreslatien zijn bewerkstelligd die op de poging tot konings moord betrekking hebben. Niettegenstaande het be rigt van dat blad is de algemeene opinie, dat Merino geen medepligtigen heeft gehad. In het tweede verhoor voor den regter van eerste instantie heeft Merino verklaard te moeten be tuigen (doch in het geheel niet om daardoor de zwaarte, zijner misdaad te verkleinen, of om gebruik te maken van de genade, ingeval die verleend wierd), dat de rampen die hem hadden getroffen de op- ligterijen en diefstallen waarvan hij het slagtoffer was geweest, de lasteringen, die zijnen naam hadden bezoedeld en de weinige steun, dien hij bij de auto riteiten had gevonden alsmede de vervolgingen welke hij had ondergaan, hem het leven tot een last gemaakt een afkeer van de menschen en van elk soort van bewind bij hem hadden gevestigd enz. hetgeen hem het denkbeeld tot den koningsmoord deed opvatten. De dagbladen dezer hoofdstad zijn bij voort during opgevuld met bijzonderheden over den konings- moorder en zijne koelbloedigheid die hem lot het laatste oogenblik toe niet heeft verlaten. De plegtig- heid der kerkelijke degradatie heeft plaats gehad in de groote zaal van de gevangenis van welke het groote balkon dat aan den kant van het plein ge opend was aan de volksmenigte gelegenheid gaf om alle bijzonderheden van deze treurige ceremonie waar te nemen. De bisschop van Mallaga volvoerde de handeling. In den achtergrond der zaal stond een altaarwaarop alles voorhanden was om eene mis te celebreren. Men verzekert heden dat pater Fulgencio oud biegtvader des konir.gs, die aan de koningin geraden had om het ministerie Narvaez door den carlist Balboa te vervangen, en nog iemand anders, in het geheim waren. De verklaringen der dienstbode van Merino hebben tot het vermoeden geleid dat hij medepligtigen zou hebben. Hij ontving dikwijls mid den in den nacht bezoeken en op den dag van de misdaad had hij last gegeven dat tegen zijne terug komst een diner voor vijf personen moest gereedstaan. Intusschen houdt hij dit op dit oogenblik vol, dat hij geen medepligtigen heeft. Bij zijn testament heeft hij 60 oneen goud en vijf duizend dourosgedeeltelijk aan zijne dienstmaagd gedeeltelijk aan zijne bloedverwanten en gedeeltelijk aan instellingen van weldadigheid vermaakt. De iriilitaire-gouverneur van Madrid heeft eene pro clamatie uitgevaardigd waarin hij aankondigt dat de meest gestrenge maatregelen legen evenlueele on geregeldheden bij de executie genomen zijn. De veroordeelde heeft zijn vonnis aangehoord zonder de minste ontroering te verraden, verklarende, dat hij, die sterft, gelukkiger is dan hij, die in dit tra nendal blijft.» Hij heeft de vertroosting der gods dienst niet geweigerd. Uit de instructie is gebleken, dat hij nog geen uur voor hel plegen van de misdaad in zekere kerk de mis gelezen heeft. Hij heeft den president van de reglbank verzocht, om zijne bibliotheek aan een der hoogleeraren bij de universiteit van Madrid aan te bieden. BELGIË.Brussel, den J2 Februari/. De reclame des konings, ais voogd zijner minder jarige kinderen tegen het decreet van Lodewijk Napoleon waarbij de goederen der familie Orleans verbeurd worden verklaard, is door den heer Firmin Regier gevolmagtigd minister van Belgie aan den heer Turgot, minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk overhandigd. Aan alle hoven van Europa zal een afschrift van de reclames der familie Orleans, tegen dat decreet, gezonden 'worden. Jl. Zondag voormiddag zijn te Zevendonk onder de gemeente Turnhout (Belgie) op eene eenigzins af gelegene boerderij terwijl man en vrouw afwezig waren, twee knapen van 15 en 12 jaren jammerlijk om het leven gebragt en daarna in het water gewor pen, terwijl een kind van 2 jaren is gespaard geble ven. De daders zijn ontvlugt zonder iets te hebben medegenomen. Te Turnhout worden alle pogingen aangewend om hen op te sporen. Gisteren zijn reeds zes personen onder zware verdenking in verzekerde bewaring genomen. V;ui de volgende Artikelen te Goes, Van den t tot den 15 February 1852 Met. inbegrip der Landelijke, en Plaatselijke Belastingen. Tarwe i'8,05. Bogge f7,22. Vroege Gerst f5,35. Late Gerst f 5,13. Boekweit f 0,00. Haver f 2,50. Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f0,00. Groene Erwten f 6,30. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 10,05. Rogge Meel f 8,87. allen per mudde. Boter f 0,77. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sclie Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs Witte Brood 30 cs. Tarwe Brood 18 cs. Bogge Brood 15 cs. Ossen-Vleesch 50 cs, Koe-Vleescli 50 cs. Kalfs- Vleesch 50 cs. Scliapen-Vleesch 30 cs. Lains-Vleesch 30 cs. Yersch Varken-Vleesch 55 cs. Gerookt Var- ken-Vleesch 75 cs, allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 2,30. Late Aardappelen f 2,40. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f 7,50. Esscherf Hout f 7,50. per tvisse. Groole Tukkebossen f 14,00. Kleine Takkehossen f 7,00. de honderd, Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 34,00. Lijn Olie f 40,00. hel vat. Koolzaad f 0,00. Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. Heden is gelukkig bevallen van een ZOON, Vrouwe Q. C .1. van dkr MEER MOHR, geb. Kakebeeke. Middelburg, 13 February 1852. Heden verloste, door Gods goedheid, zeer voorspoedig van een' welgeschapen ZOONAI. A, de FOUW geliefde Echtgenoot van Goes, W. SWART. 1 5 February 1852. Heden overleed tol mijne en mijner Kinderen en Behuwd-Kinderen biltere droefheid mijn veel geliefde Echtgenoot A. NONNEKES, in den ouder dom van ruim 60 jaren,35 jaren mogten wij met elkander in den genoegelijksten echt vereenigd zijn. De Heere zij mij en de mijnen tot vertroosting en versterking in dit smartelijk verlies. De Affaire zal met behulp van beide mijne Zonen op denzeliden voet worden voortgezet. Goes J. db HAAS 13 February 1852. Wed. A. Nonnekbs. «PKUllHHCt VA V WINTER-GOEDEUEN TOT VEEL VERMINDERDE PRIJZEN, RU J. H. UCHTMANN. ten overstaan van den Griffier Mr. p. j. a. rjtt dam. Op Donderdag den 4 Maart J852 des voor middags ten tien ure voor JOHANNES VAN HOEVERINGEN, te Kapelle op de aldaar door hem bewoonde Hofstede in Dijkwel van eenen Kapitalen BOEREN INSPAN, als: 6 extra goede WERKPAARDEN, 7 MELKKOEI- JEN, 8 BUNDERS, 3 VARKENS. 30 Koppel HOENDERS, voorts aanzienlijke BOUW-enMELK- GEREËDSCHAPPEN bij uitgezette biljetten bree der vermeld. Te Goes, bij F. Klkkcwens Zoon.

Goessche Courant | 1852 | | pagina 2