PUBLIEKE HiÖPlIf iiiflIL lil w» DUITSCHLAND. - Frankfort, den J8 December. De genei aal ven Schreckensletn, opperbevelhebber van bet hier te concentreren bondsleger is eindelijk hier aangekomen. Het bevestigt zich dat hetzelve voorioopig slechts uit 12000 man zal bestaan, die eerlang hier en in de omstreken zullen aankomen waar reeds de noodige toebereidselen worden ge- maakt voor derzelver huisvesting in de naburige ge meenten. - Naar wij vernemen zijn door tusschenkomst oes bondsdags tusschen de Deensche regering en den hier vertoevenden hertog van Augustenburg onderhandelingen aangeknoopt, die de gegronde hoop op eene minzame sehikking der bestaande geschillen geven. Te Bonn werd dezer dagen voor het eersten zoo wij meenen voor het eerst in geheel Pruissen do doodstraf uitgevoerd niet in het openbaar, maar alleen in tegenwoordigheid van eene commissie van hel stedelijk bestuur en van twaalf getuigen door den stedelijken raad hiertoe benoemd. P. Cajel vroeger tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, om het vermoorden zijner eerste vrouw, doch later gratie bekomen hebbende, moest nu de doodstraf ondergaan omdat hij ook zijne tweede vrouw had om het leven gebragt. Op een van de biimenpleiuen van do gevangenis was de guillotine opgerigt. De afgevaardigde regters waren de pro cureur des konings te Bonn twee randshecren en de eerste griffier van liet gereglshof. De twaalf ge tuigen door het gemeente bestuur benoemd wer den door het lot gekozen onder de op de lijst der jurij ingeschreven burgers. FRANKRIJK. Parijs, den J9 December. Alhoewel de generaal Cavaignac in vrijheid is gesteld heeft hij de gevangenis nog niet verlaten. De minister van hinnenlandsche zaken gaf hem schrif telijk kennis, dat hij ontslagen was; deze brief was in de meest vereerende bewoordingen voor den generaal ■ini-mt, cl/v/>!i rlniirln virocvl !vnt nlo nrtrt rO0F IvoooKnnvvrl dat men hem gevangen had genomen en hem thans weder in vrijheid stelde. Tegen dit laatste heeft de generaal gemeend te moeten protesteren onder bij voeging echter, dat, wanneer een ander ministerieel schrijven in den stand van zaken geene verandering bragi, hij van de hem gegevene bevoegdheid gebruik zal maken om te gevangenis te verlaten. Daar de minister van binnenlaiidsche zaken daarop nu niet verder geantwoord, en alleen belet heeft, dat zijne missive aan den generaal in de Constitutionnel werd opgenomen waartoe eerst het plan bestond is het te verwachten dat de generaal binnen een of twee dogen zijne gevangenis zal verlaten. Voor hel eerst is het gisteren aan de gevangenen op belfort Ham vergund geworden, bijeen te komen; men heeft hen aan een diner vereenigd, waarbij men niet kan zeggen dat treurigheid voorzat. De generaal Cavaignac werd daarbij door zijne medegevangenen ten sterkste geraden om de gevangenis Ie veriaten. De generaal lamoricière schikt zich overigens als een wijsgeer in zijn lotovertuigd als hij is, dat hij bIs krijgsman genoegzame blijken van moed gaf, om thans als gevangen burger geduld te mogen toonen. De generaal Changarnier blijft iederen dag aan zijn uiterlijk voorkomen die bijzondere zorg wijden welke hem steeds kenschetsteeene zorg die hij nimmer zelfs niet op het bivouac, uit het oog ver loor. De generaal Canrobert moet eene poging bij Lodewijk Napoleon gewaagd hebben om de invrijheidstelling van den generaal Lejlo te verkrij gen. Hij ontving eene weigering waarop hij zijn misnoegen in zoo krachtige bewoordingen uitdrukte, dat het Elysée hem op non activiteit gesteld heeft alhoewel dit laatste nog nadere bevestiging verdient. Algemeen gelooft men, dat aide generaals, 11a afloop der verkiezingen in vrijheid zuilen gesteld worden Een gerucht wil. dat alleen de heer Char~ ras gevangen za) worden gehouden terwijl de ove rige ontslagen gevangenen naar de grenzen zullen worden gevoerd en onder bedreiging dat men hen naar Cayenne of Algiers deporteren zal, wanneer zij het wogen in Frankrijk terug te keeren. Volgent de laatste mededeelingen bestond|heden noch aan de prefectuur van de Seinenoch aan de prefectuur van poücie eenigen twijfel, of de president der republiek zal de meerderheid der stemmen op zich vereenigen. Tot op dit oogenblik is dit nog wel maar een vermoeden, maar toch een zeer waar schijnlijk. Ter beurze schijnt men er geen oogenblik aan te twijfelen. Maar hoe de zaak ook uitvalle één ding in zeker, namelijk dat de verkiezingen met de meest mogelijke kalmte gepaard gaan en dat de kiezers een diep stilzwijgen in acht nemen. Onder de drommen, die zich aan de mairien verdringen om de billetten te halen laat niemand zich met luider stem hetzij in goed- hetzij in afkeurenden zin uit. Wat men van eene zoodanige onverschilligheid te denken hebbe is moeijelijk te zeggen maar indien men gelooi mag slaan aan de verklaring van den hou der van een wijnhuis in het vierde arrondissement, die nog onlangs zoo men zegt, met een bezoek van Proudhon vereerd werd, en wiens huis nog dagelijks tot verzamelplaats dient van een aantal wel minder beroemde broeders en vrienden van laatstgenoemde maar daarom niet minder competente beoordeelaars, dan zou i gedeelte der Parijssche bevolking zich voor den overwinnaar van 2 December verklaren. Weiligt is deze raming wel wat overdreven maar als men ze op I terugbrengt, dan zal men waarschijnlijk niet ver van de waarheid wezen. Op het oogenblik dat generaal Cavaignac zich gereed maakt Frankrijk te verlaten moet de heer Thiers verzocht hebben derwaarts te mogen lerug- keeren. Het is bekend dal hij Belgie nog niet verlaten heeft. De heer Thiers is van oordeel dat zijn verblijf te Londen, zoo nabij Claremont, hem in eenige ongelegenheden zou kunnen btengen en er be staat reden te gelooven, dat men dat daar ook inziet. In eene stad, waar hij zich tusschen de prinses van Orleans en Mazzini zou geplaatst vinden, loopt hij gevaar, dat zijne handelingen met geweld in een ver keerd daglicht zullen worden geplaatst. Om dit te ontgaanheeft hij verzocht zijne woning op het plein St, Georgesweder te inogen betrekken het geen hem evenwel zonder twijfel zal geweigerd wor den. De waakzaamheid der policie verslapt geen oogen blik, en dit gaat zelfs zoo ver, dat eene eenvoudige naamlooze aangilte, genoegzaam is, om tot de streng ste administrative ot geieglelijke maatregelen ten opzigte van burgers aanleiding te geven. Zoo heeft de prefect van policie, op zoodanige aangifte en krach tens den staat van beleg, in de voorstad St. Antoine en het arrondissement, acht openbare etablissementen doen sluiten, uithoofde zoo zegt het besluit dat in deze wijnhuizen onophoudelijk over de poli tiek wordt geredekaveld en dat zij dus gevaarlijk zijn voor de openbare rust. Een zoodanig verbod heeft deze volkrijke wijk in verbazing gebragt. De een ziet in den ander een gevaarlijken bespieder. Men vindt na een gedempte» opstand altijd eene klasse van lieden die de woorden en daden, van hunne staatkundige vijanden aan het bewind kenbaar maken; men wil, dat de heer de Maupas zelfs genoodzaakt is, om den al te grooten ijver van die lieden te ma tigen. Eene groote dienst bewijst de heer de Maupas aan den staatdoor de ijzeren gestrengheid waar mede hij het besluit omtrent de misdadigers hand haaft. Hij vervolgt de boeven, buiten en binnen de stad tot in hunne duisterste schuilhoeken. Er zijn weder een aantal arrestatie» bewerkstelligd. Onder de inhechtenis genomen personen, noemt men den heer Reaunebroeder van den volksvertegen woordiger van dien naam die eene groote rol heeft gespeeld op de barricaden der Bue J. J. Rousseau in Februarij 1848, zekere Guérirlid van het Eu- ropeesch socialistisch committé te Londen en meer andere lieden van dien stempel. Deze arrestatien slaan in verband met de ontdekking van geheime ge nootschappen, wier doel was de hernieuwing van de looneeien der eerste dagen van deze maand, In de woning van een der gevangenen heeft men draagbare spuiten gevonden en ontvlambare vloeistoffen, bestemd om de huizen in brand te steken. Men zal zich her inneren, dat door een zoodanig verschrikkelijk werk tuig, in July 1848 de kazerne de Beuilly werd in brand gestoken. Velen hechten geen geloof aan liet berigl, dat Lodewijk Napoleon een staatkundig testament ge maakt heefthet is evenwel zeker dat dit geschied is. Lodewijk Napoleon heeft de mogelijkheid in gezien dat hij plotseling sterven veelligt wel ver moord worden kan, en heeft nu in alles voorzien, wat van eene dergelijke gebeurtenis het gevolg kan zijn. Een gerucht wil dat hij als zijn opvolger een der prinsen van Orleans heeft aangewezen een ander daarentegen zegt, dat de keus van Lodewijk Napo leon daartoe gevallen is opeen lid zijner familie, den jeugdigen Lodewijk Lucien Bonaparte. Binnen korten tijd ziet men de afkondiging der constitutie te gemoet, Er zalnaar men beweert, na den afloop der stemming, eeiie algeheele amnestie uitgevaardigd wor den. Men acht het hoogst noodzakelijk dat zulks spoedig tot stand kome vermits men thans staande houdt dat de gevangen volksvertegenwoordigers ge deporteerd zullen worden. Men merkt al meer en meer eene toenadering op tusschen de legitimisten en het Elysée. De generaal Cavaignac heeft zijne gevangenis verlaten en is gisteren avond binnen deze hoofdstad aangekomen. Er zal eene inschrijving geopend worden om de burgerlijke en militaire personen hulp te ver- leenen die bij het strijden tegen de insurgenten ge kwetst werden. De regering zal ook zoo veel mogelijk schadeloos stelling geven aan de familien van hendie uit nieuwsgierigheid op de straat aanwezig zijnde ge dood werden. Van de 237 sectiën binnen deze hoofdstad, is de uitslag der stemming thans van 180 bekend, het welk tot resultaat geeftdat zich 138,000 kiezers voor en 60,000 tegen Lodewijk Napoleon verklaar den. In de departementen hebben zich tot dus ver 1,476,000 kiezers voor en 207,000 legen Lodewijk Napoleon verklaard. Op dezen oogenblik hebben te Parijs 196,786 kiezers voor en 95,354 tegen Lodewijk Napoleon gestemd. De heer Marrustde broeder van den ont werper der nu buiten werking gestelde Constitutie, is ontslagen als procureur-generaal te Algiers. MfMTMITIIIL op Zaturdag den d7 January J852, des fpSfSil morBens ten I® ure, op den Dorpe van Heinkenszandin de Herberg bij Jon Walhout, voor den We! Edelen Heer P. J. SPAANten overstaan van den Notaris G. Risseeujvresiderende te Goes van een EIMDE genaamd de Zanddijk, gelegen onder Heinkenszandtusschen den Ouden Kamer en het Oosteriand lang 8 Boeden 39 Ellen groot 1 Bunder, 77 Boeden, 23 Ellen, volgens het ka daster Sectie B. N°. 116 en 1166is83 Boeden 70 Ellen, beplant met circa 4SO OLMEN, waar van een groot deel voor Werkhout geschikt is, en eene groote partij WILGEN' TR0NK600MEN Voorts een Perceel PLAKTA&DJE en BOSCtSI, geleg en in dezelfde Gemeente in het Vlaandertje Sectie C.N°. 221, groot 2 Bunders, 59 Roeden, 90 Ellen, beplant met 251 OLMEN- en 106 POPULIEREN B00MENPLANTBOO- MEN TRONKEN en KAPHOUT. Van deze beide Perceelen zal het Hout afzonder lijk en de Gronden met en zonder Hout geveild worden. luformatien te bekomen len Kantore van gemelden Notaris Rjsseeuie'. Ten Kantore van 3. P. BURGER, in de Voorstad ie Goes zijn voor de 216de Staats-Loterij te bekomen UEELE en GE DEELTEN van LOTEN, in Koop en Huur volgens pi ijs-Courant. (De Trekking der Eerste Klasse begint den 5 Januarij J852 Te Goes, hij F. Kekhowens Zoo».

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2