GOESSCHE 1851. MAANDAG SS DECEMBER. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. No. 102. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is Gewone Jdvertentien worden a SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Dvwelijks- van J6 regels a J ,20 behalve hel Zegelregt. f J ,75 f ranco per Post f J ,90. en Doodberiglen Uithoofde van het Kersfeest, zal de Donder- dagsche Courant, in plaats van des avondsdes morgens worden uitgegeven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis, van de Ingezetenen dezer Gemeente Dat de PATENTEN over het Dienstjaar 1851 (loopende van 1 Mei 1851 tot ultimo April 1852) aangevraagd gedurende het tweede kwartaal van dat jaar ingevuld gereed liggenen tot derzelver af gifte Ier Secretarie zal gevaceerd worden van he den af lot den 3 Januarij aanslaande, uitgenomen op Zon-en Feestdagen, dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaand, om die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaalden lijd ten nutte te maken ten' einde van alle kosten bevrijd te blijven, vermits, volgens Art. 2 van Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, de on afgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve, door oenen Deurwaarder der Directe Belastingen, onverwijld aan de Patentpligtigen moeten worden uitgereikt, tegen betaling van tien centwaartoe dan ook den 5 Januarij eerstkomende en volgende dagen zal wor den overgegaan. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 20 De cember 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van heït MEER MOHB Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris H. C. PILAAR. OPROEPING voor de BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, maken bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat het Kohier N°. 4 der PERSONELE BE LASTING, orer het dienstjaar 1851, op den 16 De cember jl. door Zijne Excellentie den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard op heden ter invordering aan den Ont vanger van 's Rijks Belastingen gezonden is. Zullende dus een iegelijk, na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, verpligl zijn, dien overeenkomstig de bepa lingen der wet te voldoen op straffe van anderzints daartoe te zullen worden gedwongen; terwijl diegenen welke hun Aanslag. Biljet niet zuilen ontvangen heb benzich van een dubbeld van hetzelve ten kantore des Ontvangers zullen kunnen voorzien en zij die zouden vermeenen, dat de Aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad heb bende tauxotie opneming en telling zich deswege schriftelijk, met in achtneming der voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande door lusschenkomst van den Controleur der Divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui kelijke wijze. Gedaan te Goes, den 20 December 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHK, Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris H. C. PILAAR. MATIONALS MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES. Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien znlks zoude mogen aangaandatter voldoening aan de wetten van 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 op de Nationale Militie, op Vrijdag den 2 Januarij 1852 en volgende dagen, tot den 20 daaraanvolgende, dage lijks uitgenomen des Zondagsdes morgens van 9 tot des namiddags 2 ureter Secretary van deze Ge meente, zal gereed liggen, het Register van inschrij ving tot de Loting voor dezelve Militiewelk register op denzelfden dag door het Hoofd van het Bestuur zal worden geteekend; zijwelke zich voor of op dien dag niet hebben laten inschrijven zullen als nog worden ingeschreven aan het einde van hetzelfde register en te vens verwezen worden tot eene boete van niet minder dan/ 5 en niet te bovengaande de som van/'100, of ingeval van volstrekt onvermogentot eene gevange nis van vier dagen tot zes weken; terwijl dezulken, die zich voor den 28 dierzelfde maand niet hebben laten inschrijven, dadelijk zullen worden gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie gebragt om aan den Mili tairen Kommandant, ter inlijving en tot vermindering van het kontingent, te worden overgeleverd, overeen komstig artt. 66 en 68 der Wet van 8 Januarij 1817 en artt. 8 en 10 der wet van 27 April 1820. Wordende mitsdien alle manspersonen, welke op den Isten Januarij 1852, hun 194e jaar zullen zijn ingetre den, (hoedanige zijn dezulken, geboren in den jare 1833) bij dezen opgeroepen en vermaand, om, met overlegging van hunne geboorte- of doop-akte, zich in bovenge melde dagen ter inschrijving in het gemelde register ter plaatse voormeldaantebiedenen voor afwezigen hunne oudersvoogden curators of gevolmagtigden. En teil einde niemand zich zoude kunnen excuseren, uithoofde van onkunde aan de wetten, ten opzigte der inschrijving, en 'tgeen verder daarbij is bepaald, zoo worden bij deze de navolgende artikelen uit eerstge- melde wet op de Nationale Militie woordelijk geïnse- reeid. Art. 21Almede zullen zich jaarlijks voor den 5den Jam.uo.rijaan liet Plaatselijk Bestuur, in geschrifte moeten adresseren de bij de Nationale Militie, voor zich zeiven dienende manschappendie in den loop van het laatstvoorledene jaarhetzij door overlijden van eenen vader of wel moeder, weduwe zijnde, of door eene plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echtscheiding der ouderen, of eindelijk door overlijden van een' broeder of broeders, regt op vrijstelling, overeenkomstig de be palingen bij Art. 91 gemaakthebben verkregenen hun ontslag diensvolgens zullen verlangen. Bij deze verzoekschriften zullen moeten worden overgelegd de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voorschrif ten bij het aangehaalde Art. 91 gestatueerd. Tot het doen der voorschreve jaarlijksclie aanvrage om ontslag, zijn, evenzeer als de manschappen zelve, ook derzelver ouders of voogden, curators en gemagtig- den bevoegd. Alt. 22. De Plaatselijke Besturen na de voorschre- vene adressen en bijgevoegde bewijsstukken te hebben onderzocht, zenden dezelve, voorzien van hunne con sideration voor den J5 Januarij aan den Commissaris des Konings dezer Provincie. n Art. 23. Alle aanvragen om ontslag, ter zake voor schreven, bij de Plaatselijke Besturen niet vóór den 15 Januarij ingekomen zijndeof waarvan de bewijsstuk ken niet in behoorlijke orde zijn bevonden, zullen voor dat jaar niet worden toegestaan. Art. 4<0. Om tot eene geregelde Loting te komen zullen overeenkomstig Art. 207 der Grondwet, alle in gezetenen die op den 1 Januarij van elkjaai, hun 19de jaar zijn ingetredenna daartoe bij publicatie te zijn opgeroepenvoor den 20 Januarij van ieder jaarbij het Plaatselijk Bestuur van hunne woonplaatszich tot die Loting doen inschrijven. //Art. 51. Ten opzigte der Inschrijving en Loting zal wel in 't bijzonder in het oog moeten worden ge houden datwelke aanspraak op vrijstelling iemand zoude vermeenenwegens gebreken of anderzints te hebben, desniettegenstaande de Inschrijving en Loting door denzelven eveneens als door alle anderen zal moe ten geschieden. Onder de inschrijving zullen ook begrepen zijn de gehuwden en afwezenden de gehuwden zullen aan den Militie-Raad moeten overleggen de bewijzen van hun huwelijk. Art. 53. De ouders, voogden en regenten zullen ver- pligt zijn linnne kinderen of pupillen in persoon of door iemanddaartoe door hen schriftelijk gemagtigd te doen inschrijven; daarin nalatig blijvende, zullen zij verbeuren, eene boete van niet meer dan hondertl pil den doch niet minder dan vijf-en-twintig guldenen ingeval van volstrekt onvermogen, met eene gevangenis van een tot twee maanden worden gestraftonvermin derd de bepalingen ten aanzien der kinderen of pupil len, bij Art, 165 hier na gestatueerd. [Vervolg en Slot hierna.) GOES, den 22 December. Mee verneemt met genoegen, dat, ten gevolge van het koninklijk besluit van den 9 November laatst! (Staatsblad no. 142), door eenige ingezetenen de zer stad eene poging wordt aangewend om onze Stad vertegenwoordigd te zien in de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg dat het verzoek aan den Raad dezer Stad ingediend, zoo om de vereischte kosten daartoe goed te stemmen, als om die aangelegenheid bij het Gewestelijk Bestuur te bevorderen door denzelven gunstig is opgenomen en goedgekeurd en dat dientengevolge, op Zaturdag II. in eene bijeenkomst van Handelaren Grondbe zitters, Fabriekanten en Neringdoenden alhier, is aan genomen en onderteekend een adres aan Jl eer en Gedeputeerde Staten van Zeeland, houdende alme de het verzoek, om deze stad, tevens voor de belan gen van dit district te doen vertegenwoordigen in devoorzeide Kamer te Middelburg, en het getal leden derzelve zoodanig door Hun moge worden geregeld, dal daaronder een drie- of minstens eeri tweetal leden, in de stad Goes te kiezen, worde aangewezen en der goedkeuring des konings aanbevolen. Het weusche- lijke voor deze stad in de verwezenlijking van dit denkbeeld gelegen, zal wel door niemand kunnen ge wraakt maar veeleer toegejuicht worden en het doet ons daarom ook genoegen datzoowel heden als morgennog de gelegenheid aan onze stadgenoo- len gegeven wordt om door rnede-onderteekening van laatstgemeld adres (ten kantore van den Heer J. Fransen van de Puttej van hunne belangstelling te doen blijken. Wij hebben ontvangen het Prospectus van een nieuw maandschrift, getiteld: De Gids voor de Pro vinciale en Plaatselijke Beslui en, Tijdschrift voor het Staatsregt in Nederland, uitgegeven door Mr. I J. FTG. Boissevain. Volgens het plan van deri be- I werker za! dit Tijdschrift worden eene doorloo-

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1