(.oiNNdii; 1851. DONDERDAG 11 DECEMBER. Bi w k mmwmmxim* PUBLIEKE VERPACHTING. BiiiiiL w&mmmmzm. ff Be uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal ts J,75 franco per Post f 3,90. Gewone Advertentien worden d SO als, de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen van 36 regels d .1,20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, zullen op Zaturdag den 20 December 1851 des namiddags ten een ure ten Raadhuize aldaar pu bliek en aan de meestbiedenden trachten te verpach ten toor den tijd van zeven jaren, de twee on derstaande perceelen Gemeente eigendom te weten lc De Groote Stoofweideliggende benoorden de Zoute Vestlangs de begraafplaats in Zwarthoek sectie fNo. 233 groot 43 R 80 Ml. en No. 234 groot 3 B. 34 80 Zamen J B. 76 B. 60 Ell. 2. De nombre van J8 B. 90 Ell. Boveniering gelegen in de' Zoute Vest achter de ko renmolen de Vijf Gebroedersaan den Molendijksectie I). No 982bis. Waarvan de voorwaarden van heden af tot den Jag der verpachting ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing zullen liggen, op iederen werkdag van des morgens negen tot des namiddags twee ure. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 10 Decem ber 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris H. C. PILAAR. KORT VERSLAG der VERGADERING van DEN RAAD VA li 30 DECEMBER 3853. Present al de Leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd. Wordt herinnerd aan de vastgestelde en goedge keurde bepalingen nopens de afschaffing der poort gelden en voorgesteld die opheffing te doen ingaan 1°. Januarij 1852. Een daartoe voorgedragen besluit, behelzende mede instandhouding van sommige bepa lingen op het sluiten der poorten wordt met alge- meene stemmen aangenomen en Burgemeester en Wet houders gemagligd tot tijd en wijle de herziening van het finantie-stelsel zal zijn tot stand gebragl, aan de poortiers, bij wijze van a compte, eenige vergoe ding voor hunne dienslprestatien toe te kennen. Aan de discussien over dit onderwerp namen deel de Heeren Voorzitter, van den Bosch, Blaaubeen, Kakebeeke en van kerkwijk. Worden voorgedragen de conditiën van verpach ting eener Weide bij de begraafplaats in verband met de verbetering van den weg aldaar. Na gegevene inlichtingen door den heer van Kerk wijk en gemaakte bedenkingen door den heer Kake beeke, woiden de voorwaarden, zoo als die zijn voor gedragen met algeineene stemmen aangenomen en Burgemeester en Wethouders geauthoriseerd, de ver pachting diensvolgens te doen. Worden successivelijk voorgelezen 1". Adres van Adriaanse Molenaar ten einde in erfpacht te verkrijgen een gedeelte Tuin grond, gelegen bij den Molendijk. 2°, Adres van Pi os, Warinoezier, lol verlenging van pacht van dienzelfden Grond. Voorgesteld zijnde om, met afwijzing der adressan ten, de verpachting daarvan in het openbaar te doen, op voorgelezen voorwaarden, is dien conform met al- gerneene stemmen besloten. Voorgelezen zijnde eene missive van den Breeden Kerkenraad der Hervormde Gemeente, houdende ver zoek tot benoeming eener Commissie uit dezen raad, ten einde, met eene daartoe door den Kerkenraad be noemde Commissie, te beraadslagen over de belangen der armen worden na eenige woordenwisseling be noemd in die Commissie, de Heeren van Kerkwijk, van den Bosch en van der Meer Mohr en zulks ten einde aan te hooren de mededeeling van de Com missie des Kerkenraads, zonder meer. De Voorzitter deelt mede dat, na het rondzenden der convocatie briefje* voor deze vergadering nog zijn ingekomen twee rekwesten, welker behandeling in deze vergadering ZEd wenschelijk acht te doen plaats hebben vóór de behandeling van het Regle ment van Orde. Het eerste adres is van de Heeren van de Putte, Kakebeeke en Sleendijken heeft tot strekking, om deze stad vertegenwoordigd te zien in de op te rigten of reeds bestaande Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Middelburg of elders. De Heer Blaaubeen appuijeert dit verzoek; de heer van Kerkwijk oppert de bedenking, of de Middel- burgsche Kamer vertegenwoordigers van Goes zal toe laten. Het verzoek wordt toegestaan tegen stemde de Heer Smallegangeals reden daarvoor aanvoerende, de daardoor voor de stad te ontstane uitgaven. Het tweede adres is van G. de Jonge en anderen, allen broodbakkers te Goes tot instandhouding der Broodzetting. Na eenige deliberatien is het adres gesLeld in ban den van Burgemeester en Wethouders om bij het ter tafel brengen van voorstellen nopens dit onderwerp, daarop nader terug te komen Worden overgelegd eenige Staatsbladen. Alvorens het Reglement van Orde in behandeling gebragt worde, verlangt de Heer van den Bosch eene inotie van orde te doen. Aan de Leden van den Raad (zegt ZEd.) is voor één dag toegezonden een onlwevp- reglement, met eene nota van wijziging, door de com missie voorgesteld. Deze beide stukken te gelijk in behandeling komende, kan dit alleen aanleiding geven tot verwarde discussien. ZEd. stelt alzoo voor dat de commissie, in overleg met den ontwerper, één regiement ter tafel brenge en zoodanig ontwerp in behandeling gebragt worde. Na woordenwisseling, waaraan de heeren van den Bosch Kerkwijk Blaaubeen en de Voorzitter herhaaldelijk deelnemen wordt dien conform met algemeene stemmen besloten Daarna wordt de vergadering gesloten. De heeren Noorduyn en Zoon, boekhandelaars te Gorinchem die eenigen lijd geleden de gouden nijverheids medaille van den Koning der Belgen ont vingen zijn nu door H. M. de Koningin der Neder landen met eene prachtige gouden pendule vereerd voor de toezending van een pracht-exemplaar van het Aardrijkskundig If oor denhoek door AJ van der Aa. GOES, den 11 December. Men schrijft uil Middelburg van den 10 dezer Verleden week werd alhier bij hel provinciaal gereglshof in hooger beroep behandeld, de zaak van den wel-eerw. beer Hendrik Merlens Roomsch Katholiek pastoor te St. Jansteen bij vonnis der regtbank te Goes veroordeeld lot eene gevangenisstraf van drie maanden wegens het berispen van daden van het gemeente-bestuur dier gemeente, in eene openbare rede op den kansel. Het hof heeft het vonnis der regtbank voornoemd bevestigd. FRANKRIJK. Parus, den 6 December. Gisteren kon men nog eene zekere gisting op de boulevards waarnemen er hadden nog enkele voiks- oploopen plaats die zonder eenige moeite door de troepen werden uiteengedreven. Heden heeft de hoofd stad haar gewoon voorkomen weder aangenomen de rijtuigen en personen circuleren vrijelijk waar zij wil len; de dagbladen worden wederom voor den gewo nen prijs rondgevent, betgeen in de laatste dagen niet het geval was en al de openbare vermakelijkheden zij.ri, deels uit eigen beweging deels op Sast dor policie weder in vollen gang. Gisteren morgen ...Reeft Lode wijk Napoleon het Elysée verlaten om gevolgd door een talrijken en schitterenden staf, door eenige wijken der hoofd stad te rijden. Hij werd daarbij niet ongunstig door het volk ontvangen. Betreffende de gebeui tenissen der laatste dagen, verneemt men nog de volgende bijzonderheden In den avond van den 5 drongen verscheidene insurgenten, in de rue du Temple den winkel binnen van den apotheker Mortier en eischten schietkatoen. De apotheker antwoordde dat hem de wijze van bereiding onbekend was. ilierop reikte men hem een pakje schietkatoen over met last om het in hunne tegenwoordigheid na te maken bij gebreke waarvan, zij hem zonder genade zouden ter dood brengen. De apotheker ging onder een voorwendsel j naar zijn laboratorium, doch kwain met een geladen pistool in iedere hand terugten einde zijn leven zoo duur mogelijk te verkoopen. Er ontstond daarop een gevecht dat echter eene voorbij trekkende pa trouille naar binnen lokte die al de insurgenten gevangen nam. Het lag in het plan der insurgenten om zich gelijktijdig naar de gazometers te begeven en de pijpen af te breken ten einde de verlichting der hoofdstad zooveel mogelijk te beletten. De prefect van policie daarvan geïnformeerd zijnde, heeft voort durend de gezamenlijke gazometers door eene sterke militaire magt doen bewaken waardoor de plannen der insurgenten ten deze geheel verijdeld werden. Het blijkt nog nader dat bet aantal der gesneu velde onschnldigen en nieuwsgierigen hoogst aan zienlijk is. In een huis, waarvan b. v. één der be woners een geweerschot op de troepen loste, werden al de bewoners gedood daar de soldaten zich den tijd niet gaven het gebeurde te onderzoeken. Gelijk reeds gemeld, is het groolste gedeelte der in hechtenis genomen volksvertegenwoordigers, weder op vrije voelen gesteld. Alleen zijn gevangen gehou den diegenen, die net Elysée als zijne meest invloed rijke en grootste vijanden heeft. Zoo zijn nu nog gevangen de vijf generaalsCavaignacLamoricière Changarnier. Bedeau en Leflo voorts de kolonel Charras en de heeren Bate en Roger. De generaal Cavaignac bewoont op het fort Ham (dezelfde kamer, waarin l, odewijk Napoleon zelf een maal gevangen zal.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1