a i c Suats-Loterij. De Beijciselie regering gaat voort uiterst strenge maatregelen tegen ile Duitsch-Katholieken te nemen. Vrouwen en minderjarigen mogen de godsdienstoefe ningen niet meer bijwonen, die overigens als politieke bijeenkomsten beschouwd en door de politie in het oog gehouden worden. Volgens iatere mededeelingen uit Eisenach, zal de hertogin van Orleans voortaan haar vast verblijf in Engeland houden, en een landgoed in de nabijheid van Claremont gaan bewonen. Bijna alle rivieren in Tyrol zijn in de jongste dagen builen hare oevers getreden, en hebben over stroomingen veroorzaakt waardoor de gemeenschap overal afgebroken en onberekenbare schade aan brug gen wegen en gebouwen is toegebragt. Trente, Gratz en Klageni'urt staan grootendeels onder water. Volgens gisteren hier ontvangen berigten, ver ergert de toestand deskonings van Hanover zoodanig, dat men ernstige vrees voor zijn leven begint te koes teren. De groot-hertog van Darmstadt heeft aan de gravin v. Hankemet welke zijn broederprins Alexanderdezer dagen een morganatisch huwelijk heeft aangegaan den titel van doorluchtig" en «gravin van Batenburg'''' verleend, welke titel mede op hare kinderen zal overgaan. ENGELAND. Londen, den 9 November. Het diner, door den lord-mayor morgen te geven, zal, naar men verneemt, door de buitenlandsche ge zanten niet bezocht worden. De ontvangstwelke Kossuth voor eenige dagen in hetzelfde gebouw te beurt viel, moet de Russische, Oostenrijksche en andere gezanten van de behoudende hoven zeer ge hinderd hebben en vreezen velen, dat zij of hunne souvereinen, aan beleedigingen van de zijde des volks zouden blootstaan, wanneer zij nu Guildhall,bezoch ten. Lord Pa/merslon zal evenmin het feestmaal bijwonen. Alleen zal lord Russell met eenige andere leden van het kabinet daarbij tegenwoordig zijn. Uit Ierland wordt gemeld, dat de landverhui zing in weerwil van het tegenwoordige saisoen onverminderd voortgaat. De laatste berigten uit Portugal luiden zeer ongunstig. Er heerschle overal wantrouwen en wan orde. Men voorzag, dat de aanstaande zittingen der Cortes onstuimig zouden zijn. In de Vereenigde-Staten worden groote toebe reidselen gemaakt voor de luisterrijke ontvangst van Kossuth, Velen echter keuren het daar af dat die apostel der Europesche vrijheid (gelijk zij hem noe men) zich in Engeland ophoudt, Zij meenen, dat zijne ontvangst in dat land altijd eene koningsgezinde kleur zal dragen dat de basterd-vrijheid waarop Engeland boogt niet de vrijheid is waarvoor Kos suth. gestreden heeft dat hij gevaar loopt, van daar verblind en voor andere beginselen ingenomen te worden dan welke hij tot dus ver voorstond in één woord, dat hij zich liever regtslreeks naar Noord- Amerika had moeten laten overbrengen. Er zal eene nieuwe poging beproefd worden om sir John Franklin en zijne rnedgezellen op te sporen. Volgens kapitein Kelleltzou de Erebus waarschijnlijk het Wellington-kanaal doorgezeild zijn, om de straat Behring te bereiken. Het nieuwe plan komt hierop neder den 18 November zou men van Londen naar St. Petersburg afreizen van waar men naar Siberie vertrekken zou vervolgens zou men bij de Samoyeden nieuwe inlichtingen omtrent de reis welke twee of drie jaren zou duren, inwinnen. Lady Franklin dringt sterk op de uitvoering van dit plan aan hetwelk reeds weerklank bij het gouvernement heeft gevonden. De luitenant Pins aan wien de reis zou toevertrouwd worden, zal ten dien aanzien weldra eene conferentie houden met de koninklijke vereeni- ging van aardrijkskundigen. Men verneemt, dat het prospectus'van de Austra lische maatschappij tot ontginning der goudmijnen bin nen kort zal verschijnen. Deze maatschappij zal, zoo men zegt in hare werkzaamheden krachtdadig wor den ondersteund door den gouverneur der Australische koloniën. De dag van heden was door Kossuth bestemd voor de ontvangst der adressen, die hem zouden wor den aangeboden. Reeds des morgens was de Eston- Square met rijtuigen overdekt De eerste deputatie welke werd binnengeleid was die van het kerspel St. Pancras welker redenaar Kossuth bij lord Russell, Hampton, FFashington, Franklin, enz. vergeleek. In zijn antwoord heeft Kossuth vooral getracht, om zich te verdedigen tegen de benaming van revolutiori- nair, hem door zijne vijanden gegeven. De ex-gou verneur van Hongarije heeft vervolgens adressen ont vangen van het kerspel van St. Leonard, van New castle upon-Tyne van de vereeniging der finantieele hervorming der Engelsche damesder werklieden van Pimlicoder inwoners van Dover, Clerkenwell, Bridgewater Islington, Woolwich, enz. FRANKRIJK. Parijs den 9 November. Als een bewijs van den achteruitgang des boek handels alhier kan dienen dal in de koffijhuizen en estaminets boeken ter verkoop worden nitgestald en dat de bedienden aan ieder die daar een franc besteedt, een deel der werken van Ficlor Hugo, BalzacDumas, Léon Gozlan en andere schrijvers, aanbieden. Men wil hier ter stede weten dat de zich te Londen ophoudende uitgeweken democraten alles be halve tevreden zijn met hunnen toestand en vooral met de omstandigheid dat zij, sedert de komst van Kossuth in Engeland bijna geheel op den achter grond zijn geraakt. In de eerste en voornaamste plaats moet de heer Ledru Rollin zijne gevoeligheid kwa lijk kunnen verbergen over de luisterrijke ontvangst welke den genoemden Hongaar is te beurt gevallen, die zoo zeer afsteekt bij de onverschilligheid welke de Engelsche natie over 1t algemeen te zijnen aanzien aan den dag legt. Dagelijks worden er allerlei zon derlinge en dikwerf lasterlijke geruchten ten aanzien van Kossuth te Londen in omloop gebragl welke men eenig en alleen aan Ledru en de zijnen toeschrijft. Niet al de uitgeweken democraten trekken echter in dezen ééne lijn en het verdient vermelding dat de staalkundige tegenstanders van den lieer Ledru Bollin den voormaligen Hongaarschen dictator hoog verheffen. Onder deze laatsten noemt men den heer Louis Blanc verder den werkman Robillarden de 25 personen, welke zich ten gunste van diens can- didatuur voor het Voorzitterschap der Republiek heb ben verklaard, Volgens den Corriere Mercantile zouden de Fransche en Engelsche regeringen eene uitvoerige nota aan die van Oostenrijk en Toskane hebben gezonden, betreffende de absorbering van laatstgenoemd land door Oostenrijk. De treurige politieke zelfmoord van dit land wordt in deze nota streng gegispt en aan het kabinet van Weenen te verstaan gegeven dat des- zelfs handelwijs aldaar als misbruik van magt en in vloed beschouwd moet worden. Eerst heden avond laat (9 dezer) werd een be langrijk feit bekend dat niet alleen een diepen in druk heeft gemaakt maar zelfs tot nieuwe verwik kelingen aanleiding kan geven. De generaal Magnan beeft namelijk de officieren van de onlangs binnen deze hoofdstad aangekomen regimenten aan Lode- wtjk Napoleon voorgesteld en deze riglte daarbij eene korte aanspraak lol hen die hier woordelijk wordt medegedeeld ten einde men des te beter de strekking van het gesprokene kunne beoordeelen Mijne Heeren ii Bij het begroeten van de officieren der versehil- lende regimenten, die elkander binnen deze hoofd- stad afwisselen, wensch ik mij geluk, hen met dien krijgsmanshaftigen geest bezield te zien die ons vroeger roem deed verwerven en thans onze zeker- heid uitmaakt, Ik zal noch van uwe pligten noch van krijgstucht spreken. Uwe pligten gij vervuldet ze steeds met eer hetzij op Fransch «hetzij op Afrikaansch grondgebied en de krijgs- tucht wist gij voortdurend ongeschonden te liand- haven te midden der zwaarste beproevingen. Ik «hoop, dat die beproevingen niet terug zullen kee- ren. Maar indien bet gewigt der omstandigheden «haar weder te voorschijn riep en mij noodzaakte een beroep op uwe trouw te doen zou deze ik ben er zeker van ten mijnen opzigte niet falen vermits gij het weet dat ik u niets vragen zal «hetwelk niet in overeenstemming is met mijn regt «met de krijgsmanseer en met de belangen des vader- landsvermits ik mannen aan uwe spits plaatste, die geheel mijn vertrouwen bezitten en het uwe verdienen vermits ik wanneer ooit de dag des gevaars naakte, niet zou handelen als de regeringen, die mij voorafgingen en nimmer tegen u zouden zeggen Voorwaarls ik volg k maar welIk snel voorwaarts volg mij Wanneer men nu deze taal in verband brengt met de wijze waarop de getrouwste aanhangers van het Elysée, zich openlijk durven uitlaten, dan vraagt men zich zeiven afof de geruchten die reeds herhaal delijk, betreffende een coup d'état liepen, werkelijk wel op hoegenaamd geen grond rusten. Van daar dat er wederom veel ongerustheid heerscht en dat men het niet meer inisbillijkt, dat enkele fractien der meerderheid in de wetgevende vergadering maatrege len trachten uit te lokken ten einde de nationale •vertegenwoordiging voor de gevolgen van eiken onzin- nigen stap van het Elysée te vrijwaren. Men beschouwt algemeen de hierboven medegedeelde aanspraak als de onverstandigste stoutmoedigste en de het meest met de constitutie strijdige die Lode- wijk Napoleon immer uitsprak. Sedert eenigen tijd was een battaillon tirailleurs gekazerneerd in het nieuwe nog niet geheel afgebouw. de ministerie van buitenlandsche zaken hetwelk met eene heining was afgezet. Op twee honderd voeten afstands van deze heeft men thans eene tweede zeer sterke omheining aangelegd, die als niets anders wordt aangemerkt dan als een middel van verdediging en dan ook dag en nacht bewaakt wordt. Tevens merkt men op dat zich geen enkele arbeider meer in het gebouw bevindt. Heden heeft de president der republiek op het veld van Mars eene revue gehouden over een gedeelte der troepen van het garnizoen van Parijs. Het schijnt, dat deze week dagelijks eene dergelijke revue zal plaats hebben en wel telkens over eene brigade. Op zijn weg derwaarts, werd slechts eene enkele maal de kreet gehoord leve prins LouisOver het algemeen heeft men kunnen opmerken dat de president overal op zijnen weg zeer koel ontvangen is. Ook de toeschouwers op het veld van Mars bleven geheel onverschillig. Er zijn eenige deco- ratien van hel legioen van eer uitgedeeld. Regen en sneeuw veroorzaakten echter, dat alles zeer vroeg afgeloopen was. Volgens een Poolsch dagblad zou keizer Nico- laas, bij wijze van erkentelijkheid voor de diensten welke de heer Léon Faucher aan de zaak der orde bewezen heeft, bevel hebben gegeven, om aan diens schoonbroeder, den afgevaardigde FFolowskyterug te geven de opbrengst der verkochte goederen der familie FFolowsky in Poien, met de interessen. Men verzekert uil eene goede bron dat de Napeische ambassadeur te Londen, aan zijne regering lierigt heeft, dat in Engeland wapens en ammunitie voor Sicilië worden gefabriceerd. Hij heeft deze mededeelingdoor onwraakbare bijzonderheden gestaafd. De Napeische regering heeft daarop onmiddelijk be volen de kusten van Sicilië door kruisers streng le doen bewaken. De galerij van schilderijen en andere kunst werken welke de maarschalk Sebastiani in zijn hotel du Faubourg St. Honorè bezatzal verkocht worden. Te St. Amand hebben dezer dagen vele arres- latien plaats gehad en onder anderen ook van een lid van den algemeenen raad. Men verhaalt in sommige kringen van de voor stad St. Germain dal hel testament der hertogin van Angoulême een geheim artikel zoude bevatten, waarin zij aan hare familie aanraadt het veriedene te vergeten, ten einde tot eene toenadering tusschen de beide Bourbons-\.M\.en te geraken. Toorts ver zekert men, dat bij het testament aan de gravin van Chambord nagelaten is het domein Frohsdorff; de juweelen der hertogin zouden worden verdeeld onder den graaf van Chambord en zijne zuster, de herto gin van Parma. Verder zou de hertogin van An- gouléme ook voor 7 a 8 miilioen aan legaten hebjjen vermaakt. 1'rijzbn van 1000 en daarboven. 5 de Klasse. 5de Lijst. No. 10707 een Prijs van f 1000. 6de Lijst. No, 3112 en 16050, ieder een Prijs van f 1000. 7de Lijst. No. 7698, een Prijs van 1000. Te Goes, bij F. Kleeüwens Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2