IIIWWMlIKMo ai5r'e Staats-Loterij. Of ilf IITIIIo zijn pistool, treft de vrouw in den arm en doet haar door liet schot lerens twee tanden verliezen. Met belangstelling ziet men de gevolgen dier gebeurtenis te gemoet. De Zwolsche Courant meldt uit Steenwijk ran den 16 dezer; Cisteren nacht zijn er in de gemeente Steenwij» kervrold Tierden-twintig schapen doodgebeten en vier verwond. Hetzelfde heelt daags te voren plaats gehad met een grooter aantal onder Noordwolde provincie Vriesland. De beesten zijn alle in den hals gebeten en een derzelve is aan en rondom den hals geheel afgekloven en zelfs de tong verslonden. Daar men op den Katdijk in de gemeente Steen- wijkervrold een spoor van een vreemd dier meent ontwaard te hebben en het geheel onwaarschijnlijk is, dat een of meer honden, eerst in de gemeente Noordwolde en daarna in de twee uren van dezelve verwijderde gemeente Steenwijkerwoldde schapen zouden doodgebeten hebben, schijnt het gevoelen der zoodanigen niet zonder grond, die deze slagting onder zoovele schapen aangerlgt, aan eenen wolf of aan een of ander vrild dier toeschrijven hetwelk welligt uit een dierenspel ontsnapt is. geheele Russische rijk. Het lot dier boeren is in alle opzigten gelukkiger dan dat der lijfeigenen, ofschoon beiden het regt niet hebben eenig vast goed in eigen dom te bezitten. De tijd van den lijfeigene behoort uitsluitend den eigenaar van den grond, waarop hij leeftterwijl de kroonboer, tegen betaling van eene kleine pacht, zelf het vruchtgebruik bezit. Echter zou dit plan zoo stout wezen eu zoo veel zwarigheden ont moeten, dat men alsnog de waarheid van een en ander meent te moeten betwijfelen. DUITSCHLAND. - Frankfort, den J7 October Het is zeker, dat Rusland, Oostenrijk en Pruissen het thans onderling eens zijn nopens de houding, die zij zuilen aannemen bij de eventualiteiten van hel jaar 1852. Zoo lang Frankrijk zich onthouden zal omwen telingen in de overige Europesche Staten te beguns tigen zullen de voornoemde mogendheden zich op geenerlei wijze in de aangelegenheden dezes lands men gen maar in het tegenovergesteld geval, met veree- nigde magt tegen hetzelve optreden. Overigens zullen deze mogendheden zich evenzeer onthouden van elke demonstratie ten opzigte van de verkiezing van een nieuwen president, of zelfs ten gunste van de herstel ling der monarchie in Frankrijk, De kwestie betreffende de Grieksche troon opvolging, schijnt weldra op eene bevredigende wijze beslist te zullen worden. Men is willens de bepaling der constitutie op te heften, volgens welke de troon opvolger hel Grieksche geloof moet belijden. Door deze schikking zoude prins Adalbert, broeder des konings, dezen in de regering opvolgen, Men verneemt uil eene goede bron dat prins Erederik Wilhelm, zoon van den prins van Pruissen en vermoedelijke troonsopvolger, met de oudste dochter van koningin Victoria verloofd is; deze verbindtenis moet tijdens het laatste verblijf van den prins van Pruissen te Londen haar beslag gekregen hebben. Do jonge prinses voert mede den naam van Victoria en werd in het jaar 1840 geboren. De prins heeft gisteren zijn 20ste jaar bereikt. Uit Krerns wordt dd. 10 October gemeld, dat dienzelfden morgen hel te Gneiiendorf gelegen kruid- magazijn op het oogenblik dat eene commissie van inspectie aldaar was aangekomen ten gevolge eener nog onbekende oorzaak in de lucht gesprongen is met dat ongelukkig gevolg, dat vier officieren die juist uit hel rijtuig wilden stappen benevens de voerman eii twee op post staande soldalen, gedood werden ook op eenigen afstand werden menschen gekwetst. Sedert eenigen tijd heeft men in Zwitserland veel last van de zoogenaamde Zigeuners of Heidenen, die. in talrijke scharen uit het zuiden komende, overal diefstallen plegen en zelfs de openbaie wegen hoogst onveilig maken. Daar zij niet langer aldaar geduld en ook in Frankrijk niet toegelaten worden, begeven zich velen hunner Rijn-afwaarts, in de hoop van in de bosschen en het gebergte hunne zwervende levens wijze te kunnen voortzetten. Naar men verneemt, worden reeds door de respective regeringen maatrege len genomen om dit gespuis van haar grondgebied verwijderd te houden. Particuliere brieven uit St. Petersburg schijnen te bevestigen hetgeen vroeger van onderscheidene zijden gemeld is, dat namelijk ;le keizer zich ernstig onledig houdt met het plan om het vrij maken der boeren zoo veel mogelijk te bevorderen. Ten einde zulks zonder botsingen te kunnen bewerkstelligen ontziet de Russische regering geene moeite noch kos ten om het getal der kroonboeren te vermeerderen; hetzelve bedraagt reeds nagenoeg 20 millioen in het ENGELAND. Londen, den J7 October. In eene gisteren gehouden vergadering der admi raliteit heeft men besloten in het volgende voorjaar eene nieuwe expeditie ter opsporing van sir John Franklin uit te zenden. De lord-mayor van Southampton heeft nu een brief van Kossuth ontvangen waarin deze meldt, dat hij mel de stoomboot Madrid (welke den 14 of 15 dezer van Gibraltar zou vertrekken) de reis naar de eerstgenoemde stad zou voortzetten. Men verwacht hem dus nu aldaar tegen den 24 dezer. Vóór de ontvangst van deze brief had men te Southampton reeds de hoop opgegeven, dat Kossuth daar zon ko men nu echter zijn de gestaakte toebereidselen, om hem met gnoolen luister te ontvangen hervat. De volgende brief is aan'de tentoonstellers van het glazen paleis alhier gezonden Office 43 Clarges StreetPiccadilly Londen, 14 Oct. 1851. Wij hebbende eer u te berigten, dat zich te New- York eene maatschappij heeft gevormd, om daar de groote Londensche tentoonstelling voort te zetten. Het j grootste gedeelte der meest kostbare voorwerpen, welke men er opgemerkt heeft alsmede eene groote hoe veelheid nieuwe voorwerpen, welker kunst- en nijver- heidswaarde de belangrijkheid dezer tweede tentoon stelling nog moet verhoogen, zullen in hel eerst van November derwaarts overgebragt worden. Die maatschappij is in Europa vertegenwoordigd door Ch, Buschekcommissaris van het keizerlijk Oostenrijksch gouvernement en in de Vereenigde Staten door den heer Elward Riddle, Amerikaansch com missaris bij de tentoonstelling te Londen, beiden met de algemeene leiding belast. Er zijn maatregelen genomen voor de juiste daar- stelling van een gebouw, naar het model van het gla zen' paleis, in het midden der stad New-York en op het punt van de vereeniging der spoorwegen aldaar. De voortbrengselen zullen in vaartuigen der eerste klasse, ten dien einde afgehuurd, overgevoerd worden, en de vracht-, assurantie-kosten enz., zullen door de maatschappij voorgeschoten worden, zoodat de ten toonstelier geene onkosten heeft. De producten zullen met hunne prijsbepaling ten toon gesteld worden. Zoodra dezelven verkocht zijn, zal er dep tentoonsteller kennis van worden gegeven. Ingeval ze niet verkocht worden zullen ze, op kos ten der maatschappij aan den eigenaar teruggezon den worden. Op deze tentoonstelling zullen de eigen lijk gezegde kunstwerken in het vak van schilder en beeldhouwkunst, mozaïk enz. worden toegelaten. Reeds wordt deze onderneming door de voor naamste tentoonstellers van Engeland en het vasteland met hunne welwillende medewerking ondersteund. De opening der tentoonstelling is bepaald op 15 April 1852; zij zal ten minste vier maanden duren Op dat tijdstip is New-York de verzamelplaats van alle rijke Amerikanen uit het zuiden, die er het sai— zoen. doorbrengen en er hunne inkoopen in producten van Europesche weelde komen doen. Er zijn schepen gereed om die voortbrengselen uit het glazenpaleis op te nemen, weike de tentoonstel lers dadelijk zouden willen afzenden. Ze moeten allen op den 1 Maart op de bestemde plaats aan wezig zijn. Indien de grondslagen dezer onderneming strek kende om uwe handelsbetrekkingen uit te breiden en uwe producten een uitgestrekt débouché op de belangrijkste markt der Vereenigde Staten te ver schaften uwe goedkeuring mogen verwerven, gelieve oos dan zop spoedig mogelijk uw gevoelen te doen kennen of voor 4 November aanstaande, per brief, geadresseerd aan de administratie, 43 Ciarges Street Piccadily, waar nadere inlichtingen te bekomen zijn. FRANKRIJK. Parijs den October. In den stand van zaken is sedert gisteren hoege naamd geene verandering gokomen- Het blijft steeds waarschijnlijk dat de heer Billault bepaaldelijk van de zamenstelling van het nieuwe ministerie heeft af gezien. Evenwel gebruikte hij gisteren op St. Cloud het ontbijt, doch dit schijnt niets dan een bewijs van beleefdheid van de zijde van Lodewijk Napoleon ge weest te zijn. Welke de afloop der ministeriële crisis zijn zal blijft nog een raadsel. Men hecht voortdurend ge loof aan een ministerie zonder eenige staatkundige beteeken isen aan eene toenadering tnsschen Zode' wijk Napoleon en de meerderheid nadat eene wij ziging der kieswet van 31 Mei zal zijn tot stand ge» komen. Lodewijk Napoleon zou dan namelijk door het nieuwe ministerie eene vernietiging dier wet voor dragen doch de alsdan door de wetgevende verga dering te benoemen commissiebrengt dit voorste) tot eene wijziging terug, met welke Lodewijk Na.' paleon zich te vreden stelt. Zoo verhaalt, men ten minste alhoewel van de andere zijde beweerd wordtdat zijn voornomen, om de wet van 31 Mei te vernietigen onwrikbaar rast staat. Uit de polemiek der dagbladen kan evenmin iets met eenige zekerheid opgemaakt worden. Zij be strijden en wqderspreken elkander, doch geen hun ner schijnt met het juiste van den stand van zaken bekend te zijn. Dq permanente commissie hield heden eene zitting, doch zij heeft, gelijk voorspeld is, geen besluit hoe genaamd genomen, Eenige leden, die uit de depar tementen kwamen bevestigden het dat de gebeur tenissen der laatste dagen er eenen ongunstigen in druk maakten. Indien het nieuwe kabinet niet voor Donderdag benoemd iszal de commissie dien dag andermaal eene zitting houden. Volgens de Assemblee Nationale zijn de Noord- schemogendheden gebelgd op Lodewijk Napoleon, wegens de houding, die hij in de laatste dagen aan nam en hebben zij hel voornemen nog uitgebreider krijgstoerustingen te maken ten einde aan een om wenteling in Frankrijk het hoofd te kunnen bieden. Volgens de Constitutionnelis eene tweede oproerige beweging in het departement du Cher door ontwikkeling eener aanmerkelijke krijgsmagtzonder bloedvergieten bedwongen. Het Loire dal zegt het blad waarin de vier oproerige gemeenten ge legen zijn, is het tooneel van geweld en roof geweest. Geweldadigheden van allerlei aard ontvreemding gewapenderhand van levensmiddelen van wijn wa pens enz., bedreigingen van moord, opsluiting van een maire die zoo hij minder moed had betoond, door 15 opstandelingen zou zijn gefusilleerd gewor den kortom alles wat de taal der leiders sedert eenigen tijd deed verwachten, is door misleide lieden bedreven terwijl de leiders zich niet hebben laten zien. Van allerwege worden nu gevangenen aange- bragtterwijl de departementen van de Cher en de Niévre door troepen doorkruist worden. PRIJZEN Van 1000 en DAAnBOVBN. 4 de Klasse, 1ste Lijst. No. 8680 een Prijs van f 25000. No. 5873, een Prijs van 1250. No. 9745 en 19871, ieder een Prijs van f 1000. 2de Lijst. No. 1880, een Prijs van f 2500. No. 599, 5280, 6803, 14268 en 14513, ieder een Prijs van f 1000. 3de Lijst. No. 13366 een Prijs van f 5000. No. 16455, een Prijs van 1250. No. 1924, 15218 en 16032, ieder een Prijs van 1000. Heden beviel voorspoedig van een' ZOON M. C N0RTIER de Koning. Goes 21 October 1851. jggjg^ UIT de HAND te KOOP 123 stuks j a.C'l zware ÜBEELE BOOMERfop Stam staande in het Zuiderland onder ffeinkenszandte bevragen bij den Eige naar op de Hofstede Lasdiüsi, aldaar. Te Goes, rij F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2