^mgi0§ m&wmM 4 miffiifMTffiio. 1851. DONDERDAG S3 OCTOBER. BEKENDMAKING. MIIHk IIlOTCTMMIffiE «oessche WÊÊ toiRAvr. De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,~5 Franco per Post J,90. Gewone Advertentien worden a. SO ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van .16 regels a .i.SO behalve hel Zegelregt. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek van JOHAN- NES JACOBUS BAKKER, Vleeschhouwer, wonende te Goes om in het door hem bewoonde Huis staande in de St. Jacobstraat binnen deze Stad Wijk B. N°, 71, kadastraal sectie D. N°. 86, eene SLAGERIJ te mogen stichten. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824, (Staatsblad N°. 19), mitsgaders op het be sluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 7 October 1842, N°. 17, Provinciaal Blad N°. 98). Overwegendedat tot het opmaken van Proces- Verbaal de commodo et incommodo gevorderd bij art. 4 van welgemeld Koninklijk besluit, de bewoners der naastgelegene huizen in hunne belangen moeten worden gehoord en dat het tevens nuttig kan zijn, om een ieder in de gelegenheid te stellen zijne be zwaren aan hel Gemeente Bestuur kenbaar te maken. Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daar bij belang kan hebben, dat de adressant benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen, zijn opgeroepen om op Zaturdag den J November eerstkomende des namiddags ten een ure, voor Burgemeester en Wethouders, in hunne gewone vergaderkamer, ten Raadhuize te verschijnen, ten einde ter zake voorschreve in hun belang te wor den gehoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen, de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven ten einde in het Proces-Verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Stads-Courant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goesden 18 October 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelve De waarnemende Secretaris H. C. PILAAR. GOES, den 20 October. Bij besluit van 18 October jl. N°. 4, heeft Z. M. goedgevonden te benoemen tot Dijkgraaf van den Willemspoldergemeente Wissekerke c. a. P. de Smit. tot Dijkgraaf van den polder Oud-Wolphaartsdijk J. Bilo. tot Gezworen van den Soelekerkepolder P. Dieleman tot Gezworen van den Jacobapolder P. Ferhulst. tot Gezworen van den Nieuwen Kraaijerspolder C. de Baar. tol Gezworen van den Nieuwen Weslkraaijers- polder G. Rottier. tot Gezworen van den Reigersbergschenpolder J. BlokAt.de Oude. Heden werd alhier de treurige tijding vernomen, dat de Wel Edel Geboren Heer J, Slegtin leven griffier der Staten van Zeeland is overleden. Sedert jaren in die betrekking geplaatstpaarde hij aan voorbeeldelooze werkzaamheid en ijver, eene welwillenheid voor ondergeschikte ambtenaren, die zijn gemis dubbel zullen doen gevoelen. Met belangstelling zien wij nadere berigten hier omtrent te gemoet. Wij nemen uit de Middelburgse/te Courant van heden het volgende berigt over, als aanvulling en rectificatie van het in ons N°. van 11. Maandag opgenomene. Zaturdag avond omstreeks half negen ure ont dekte men brand in de schuur van den landbouwer Jacob de F os onder Colijnsplaat. De schuur met al het zich daarin bevindende graan het hooi een kalf en twee vette varkenszijn eene prooi der vlammen gewordendewijl door den vrij hevigen wind aan geen redden te denken was. Door de doelmatige en met ijver uitgevoerde middelen is het echter gelukt, het woonhuis, benevens drie stapels graan te behouden. Drie spuiten zijn ter plaatse des brands geweest, als van Wissenkerke, van Colijns plaat en van Cats. De directien der verschillende spuiten alsmede den spuitgasten komt alle lof toe. Het gebouw benevens de roerende goedereri* zijn voor brandschade verzekerd. Tot heden is de oor zaak geheel onbekend. Men leest in bet Algemeen Handelsblad en in het Amst. Effectenblad de volgende aankondiging o. Heeren commissarissen der sociëteit tot nul des obligatie-handels in overeenstemming met heeren commissarissen der nieuwe handel-societeitbene vens het comité derzelvehebben overeengekomen en besloten dataangezien er valsche coupons in omloop zijn, er van heden af, geene coupons, van welken aard ook, onderling meer in betaling zul len worden aangenomen. (Folgen de onderteckeningen.) Wij vernemen dat eenige handeldoenden binnen deze stad ten gevolge van bovenstaand besluitzijn overeengekomen om dien maatregel ook alhier te volgen. Men schrijft uit Middelburg van den 22 dezer De plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den Gemeente-Raad, heeft lot uitslag gehad, dat gestemd hebben 396 kiezers, terwijl van de 396 briefjes één van onwaarde is verklaard. Van de uitgebragte stemmen hadden op zich vereenigd Mr. A. F. Sifflé 145 stemmen Mr. Ph. van den Broecke 139, Jhr. Mr. J. G. Schorer 90, Mr. P. J. G. van DiggelenH. J. van Deinse en P. Dekker ieder 4 S. Tak 2 stemmen terwijl nog op 7 andere ingezetenen ééne stem was uitgebragt. Vermits alzoo niemand de vereischte meerderheid van stemmen, zijnde 198, op zich vereenigd heeft, zal eene herstemming moeten plaats hebben tusschen de heeren mr. A. F. Sifflé en mr, Ph. van den Broecke. Z. M. heeft den Minister van Oorlog, mét den laatsten October aanstaandeeervol ontheven van het bestuur van het departement van marine, en van dat tijdstip af, tot minister van marine benoemd, de Schout-bij-nacht J. Ensliethans Directeur en Kommandanl der Marine te Willemsoord. Naar men van .goederhand verneemthebben de drie personen, onlangs aangehouden Ier zake van de uitgifte van valsche couponsbereids voor den heer regter-commissarishunne schuld beleden en daarbij erkend dat zij ook zijn de makers dier coupons. (TV. Bolt. Cour.) Men schrijft uit Zwolle van den 20 October Heden trof de Hervormde Gemeente van deze stad en het geleerde publiek een geduchte slag. De als ieeraar zoo gelielde, als geleerde zoo vereerde predi kant vanSenden, overleed na eene hevige ongesteld heid en werd aldus uit het midden van eene der meest nuttige en eervolle betrekkingen plotseling weg genomen. Wal zijne gemeente, wat de wetenschap pelijke wereld in hem verliest, is hiei de plaats niet, om ook, slechts in korte trekken, te schetsen maai dat heden hier de belangstelling van het publiek en de deelneming, toen de treurmare zich tegen den avond door de stad verspreiddealgemeen en innig zich vertoonde, vereert zoo wel den ontslapene als de stad, welke hem onder hare inwoners mogt tellen. Op Woensdag den 19 November aanstaande zal de op te rigten Vereeniging, ter bevordering van fabriek- en handwerks-nijverheid, te 's Gravenhage, eene vergadering houden in het lokaal Diligentia des ochtends ten elf urewaarbij een ieder tegen betaling van 50 ceuts en de teekening eener presentie lijst, zal worden toegelaten. In dezelve zal het ont werp eener wet voor dit genootschap worden voor gedragen en overwogen en zal over de aigemeene strekking derzelve worden gestemd. In die Vergade ring zullen ook de leden van een hoofdbestuur moeten worden verkozen. Men stelt zich voor, het genoot schap over geheel Nederland uit te breiden, en zich, zoo noodig, daartoe met de bevoegde inagten in betrek king te stellen; de industriële opleiding te behartigen, door uitmuntende jongelingen in de gelegenheid te stellen om zich verder te ontwikkelen prijsvragen uit te schrijven, vooral van practischen aard; gedrag en bekwaamheidboekjes in te voeren een fonds, ter ondersteuning van hulpbehoevende werklieden te stichten verdienstelijke minvermogenden, aan welke een brevet van uitvinding is verleend, te ondersteunen; de verspreiding van het bestaande tijdschrift en de opwekking der aigemeene belangstelling in de natio nale nijverheid te bevorderen, en de vooringenomen heid met vreemde voortbrengselen te bestrijden, Naar luid van berigten uit Hongkong, is de heer Giitzlaff den 8 Augustus aldaar ten gevolge van eene zware rheumatische ongesteldheid waarbij op 't laatst nog waterzucht is gekomen, overleden. Hij moet tot nog kort voor zijnen dood zijn werk als zen deling met den meesten ijver hebben voortgezet; da gelijks drie klassen van Chinezen, die tot het Chris tendom waren overgegaan hebben onderwezen en daarenboven nog menigwerf buitenshuis hebben ge predikt. De gouverneur van Hongkong en eene zeer groote menigte inwoners van verschillenden rang en staat, hebben de leraarde bestelling van zijn lijk bij-' gewoond. Te Stad aan 't Haringvliet had onlangs een diefstal plaats van eenige goederen uit eene honden kar. Hoewel de dader van denzelven nog niet is ontdekt, zijn de goederen echter grootendeels gevon den in een slroo-klamp even buiten het dorp. De huiszoeking bij zekeren B. door het kantor,geregt geschied heeft tot geene bevredigende uitkomst ge leid. Bmeenende, dat men hem voor den vermoe- delijken dader hield, duwde den forschen veldwachter, in tegenwoordigheid van het kanlongeregt, de grofste beieedigingen toe van welke proces-verbaal werd opgemaakt. Ten gevolge des diefstals werd B als vermoedelijke dader gedagvaard om op morgen voor den regter-commissaris te Brielle te verschijnen. Nu klom de woede van B. op den veldwachter ten top. Hij begeeft zich naar diens woning en wordt weldra door zijne vrouw gevolgd; valt op den ambtenaar aan, doch deze drijft trian en vrouw de deur uit, neemt

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1