dat Z.Ed. Ach Li)liet woord de Raad wat te ver uitstrekt, dewijl het gegeven voorbeeld der Staten-Generaal en Pro vinciale Staten, alwaar diezelfde bewoordingen worden aan getroffen tot een ander resultaat bad geleid. De Heer Ph. VrRvknne vermeentdat de nieuwe Raad alleenlijk bevoegd is tot bet onderzoek, en deze Raad daar mede niets te maken beeft. De Voorzitter zegt de meening toegedaan te zijn, dat deze Raad niet bevoegd is de geloofsbrieven té onderzoeken, om dat noch in het Reglement van 1824, noch in de Gemeente wet aan den aftredenden Raad eenige bevoegdheid is toe gekend om ten deze eenige operatie te doen. Z.Ed. Ach tb. is dus voor bet onderzoek door den nieuwen Raadvermeent echterhet niet ondoelmatig te zijnde vergadering op merkzaam tè'maken op de verwikkelingen, die door het te nemen besluit kunnen ontstaan, en bel tijdverlies, dat daar door veroorzaakt kan worden. De Heer van Kerkwijk licht zijn gevoelen nader toe, en kan niet zien dat er eenig bezwaar kan ontstaan door het onderzoek van dezen Raad. terwijl er vele in het verschiet zijn wanneer de nieuwe Raad daartoe geroepen werd. Ook de Heef Mr. Saafjmans Vader dringt zijn gevoelen op de vorige gronden nader aan. Niemand meer het woord verlangende te voeren over dit oddenverpwordt tot de stemming overgegaan, en zijn vóór het onderzoek door den tégenwoordigeu Raad, de lleereu Hecking van Kerkwijk en Saajjmans Vader tegen de Heereu van der Meer Modr Sodtendam Verschoor vervenne chjkakEBEEKE. De Voorzitter zegt, dat de voorgedragene Stedelijke Be groeting voor een groot gedeelte steunt op de stukkeube reids bij de Raadsleden ter kennisneming rondgezonden doch vindt het niet ondoelmatig, de voorlezing dezer stuk ken doof den Secretaris te verzoeken* Wordt diensvolgéns voorgelezen de missive van Heeren Regenten van de Godshuizen, kennisgevendedat door de ontruiming van zekere aan het Gasthuis behoorende localen door dé Occouoinische Spijsuitdeeling, Heeren'Regenten be dacht zijn geweest om eene doelmatige verbetering aan het Gasthuis te bewerkstelligen. Dat de vroegere belofte der Regering, om, indien de localen voor de Spijsuitdeeling niet meer benoodigd mogten zijn, dezelve alsdan, voor Stads-Rekeninglot het doeleinde van dat geslicht te laten in orde brengen hen had bedacht- doen zijn om in de lang gevoelde behoefde van eene ziekenkamer voor mannen te voorzien; dat daartoe p. m. 1000,benoodigd waren,, en zij alsnu de vrijheid namen op die vroeger gedane be lofte lenig te komen. De Voorzitter vindt daardoor gepaste aanleiding om de Vergadering mede te deelendat ZEd. Achtb- met de beide Wethouders en den Secretaris, zich deze week hebben be geven naar het nieuwe locaal der Oeconomische Spijs-uit- deling. Dat bet oordeel over de inrigting zoo gunstig was geweestdat ZEd, Achtb. meende verpligt te zijnzijne tevredenheid daarover openlijk aan den dag te leggen; te meer dewijl die inrigting met betrekkelijk weinige opoffe ringen van Stads wege zich op zulk eene eclatante wijze handhaaft: noodigende de Leden uit, om, zoo dooreen bezoek in de nieuwe inrigtingals door ruime bijdragen naar vermogenvan hunne belangstelling en mede-goed keuring voortdurende blijken te geven. Daarna wordt voorgelezen eene missive van Regenten van liet Algemeen Armbestuur, houdende, dat zij, buiten 400, buurjaarlijks, voor bet Oude Mannenhuis, bovendien ten bunnen laste hebben het onderhoud daarvan, waarvoor p. ui. 200,'s jaarlijks wordt besteed. Dat evenwel thans de vernieuwing van liet geheele dak en een gedeelte van den gevel noodzakelijk zijnde, dit uit hunne gewone in komsten niet kan bestreden wordenenop grond van antecedenten, verzoeken, dit voor rekening dezer Stad te laten bewerkstelligen, waarvoor ongeveer 000,zullen benoodigd zijn. Na die voorlezing wordt tor tafel gehragt de Rekening, van bet Algemeen Armbestuur over 1850, en nadat de Heeren Hecking, van Kerkwijk, Verschoor en Vervenne, als leden van dat Collegie, zich hadden verwijderd, voor gelezen. Daaruit blijkt, dat de Ontvangsten bestaan uit: Het goed slot29,05. Grondrenten- 18, Wekclijkscbe Collecte- 419,22. Driemaandelijksche Collecte - 246,29*. Collecte in de R. K. Kerk - 279,98. Collecte bij de Huwelijks-voltrekkingen - 27,08. Uit de bus der Steile). Werklieden - ,90. Van twbc onbekenden 30, Van de' lleereu Ments en Vassij liet zuiver provenu van een hanengevecht - 48,00!. Wegens boeten- 4, Van de marktmeesters, verlotingen, enz. - 08,53. Wegens restitutie van verleenden on derstand 1146,45§. Gewone Subsidie- 13000,—. Buitengewone Subsidie350, Restitutie onderstand vorige jaren - 484,021. Totaal Ontvang 16153,70. Terwijl de Uitgaven bedragen Wegens bestedings-kostenf 6395,22. tt dito in de koloniën. - 597,15. n bedeelingen in geld, brood en an dere levensmiddelen - 5663,60- <i kleederenhuishuren, enz. - 197,55). medicijnen en geneeskundige hulp - 1052, begrafenis-kosten. 155,35. a onderwijs aan arme kinderen - 498,10. onderhoud van gehouwen - 271,08. huur van het oude mannenhuis - 400,—. jaarwedde van den ontvanger - 300, schrijfbehoeften en drukkosten - 49,97. verschillende kleine uitgaven - 103,20). a onderstand van elders armlastigen - 386,311. Totaal Uitgaaf 16069,54). Zoodat deze rekening een goed slot oplevert van 84,15e, eene nog te doene ontvang (wegens restitutie van elders armlastigen) van 218,85 j, en geene meer te doene beta lingen. In omvraag gehragt zijnde wordt deze rekening met al- gemeene stemmen gearresteerd. Na het arresteren der Annen-Rekening wordt gelezen de Regrooting van 1852, welk almede gearresteerd wordt in Ontvang niet 15243,951, in Uitgaaf met 15239,20,. en: alzoo met een goed Slot van 4,75*. Daarna geeft de Voorzitter kennis, dat zijn ingekomen de Staatsbladen 126135, en ten slotte, dat de Stede lijke Commies Remijn andermaal aan Burgemeester en Wet houders een verlof heeft aangevraagd van 3 maandenge paard met zijn verzoek om in vereeniging niet zijne be trekking als Stedelijk Ambtenaardoor zijne vrouw het bedrijf van Logementhoudster etc. te laten uitoefenen; welk verzoek om verlof door Burgemeester en Wethouders is toegestaan, verzoekende authorisatie van den Raad om, even als vroeger, in die dienst te doen voorzien, en het tweede gedeelte van het verzoek aan te houden. Daarna wordt de Vergadering gesloten. GOES, den J3 October. Men verneemt dat bij de begrooting over 1852, laatstleden Vrijdag, door Burgemeester en Wethou ders, aan den Baad aangeboden, is voorgedragen, de afschaffing der Stedelijke Belastingen op het ver bruik van Zeep, Karkenvleesch en Schapcnvleesch, waardoor de bepalingen van art. 249 der Gemeente- Wet in deze Gemeente hare geheele naleving zullen erlangen zulks zonder veihooging van eenige andere lasten en zonder invoering van nieuwe. In De Gemeente-Stem. Weekbladaan de belangen ran de Gemeenten in Nederland ge wijd waarvan op gisteren het 1ste No. verzon den isleest men Als eene bijzonderheid, die geheel afwijkt van heigeen overigens door het geheele land is geschied, vermelden wij dal de Oude Gemeente-Baad te Vlissingen besloten heeftdat de Oude Bands- leden de geloofsbrieven der nieuw gekozenen zul len behooren te onderzoeken." Alhoewel art. 32 van de Gemeente-wet beveelt dat de nieuw inkomende leden aan liet onderzoek en de beoordeeling hunner eigene geloofsbrieven geen deel nemen inoet dit art meenen wij alleen toe gepast worden op nienvv inkomende leden die in een reeds geconstitueeruen raad zitting nemen. De oude raad nogtans vervallen zijndeen de nieuwe reglens optredende, moet gewis op hel onderzoek der geloofsbrieven alleen toegepast worden het art. 31 van de Gemeente-wet, waarbij dit onderzoek aan den Baad zeiven is overgelaten. Niet alleen dat de gezonde reden dezen uitleg vordertook het voorbeeld te dezen door de Staten-Generaal gege ven wijst hier den weg. Hoe? Zouden dan de Staten-Generaal ontbonden zijnde nogtans bijeen blijven orn te onderzoeken de geloofsbrieven van de Ivarner die haar is opgevolgd Deze stelling is zoo verkeerd dat wij met alle regt gelooven dat de Gedeputeerde Staten van Zeeland ambtshalve zullen tusschen beide treden en de inmenging van den Baad van Vlissingen als onwettig verklaren. (Naar wij vernemen is in bijna alle plattelands gemeenten van dit eiland hetzelfde geschied, en zulks ten gevolge van een besluit van HH, Gedeputeerde Staten dezer Provincie vervat in Provinciaal Blad No. 124.) Iemand die de tentoonstelling in Loiiden be zocht heeft, meldt aan de N. Bott. Courant, dat hij met genoegen onder de 12 modellen van red- dingsbooleri, die nu, als de beste uit de 252, welke naar den uitgeloofden prijs van 100 p, st, dingen, in gezonden zijn in het westeinde, op de gallerij, ge vonden heeft het mode!dat door der, Heer Wil lem van Houten te, Rotterdam is ingezonden met den naam des inzenders en de Hollandsche vlag er ophetgeen voorzeker als een sprekend kenmerk van de doelmatigste inrigting beschouwd zal worden. Men schrijft4 uit 's Gravenhage van den 10 dezer Sedert eenige dagen werd in de residentie ver wacht de Schout-bij-nacht Ens/ieDirecteur en Rommandant der Marine te Willemsoord. Die Hoofd-Officier der Marine is dan ook in de resi dentie aangekomen. Hij heeft eene conferentie ge houden met den Heer HugenholtzLid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Vervolgens hebben beiden een onderhoud gehad met den Mi nister van Binnenlandsche Zaken. Ook de Heer de Koek, Adjudant van den Schont-bij-nachtbevindt zich in deze residentie. Uit een en ander meenen sommigen op le maken, dat er met den Heer Ens- lie onderhandelingen worden gevoerd over de aan vaarding der sedert eenigeh tijd opengevallen be trekking van Minister van Marineterwijl anderen zelfs een stap verder gaan, en grond meenen te heb ben om het er voor te houden, dat de Schout-bij nacht met die hooge betrekking zal worden bekleed. Mag men het gerucht geloovendan zou de Heer Enslie werkelijk reeds benoemd zijndedie betrek king hebben aangenomen. Sedert eenen geruimen tijd is de Heer Hypo- lite Lanouekunstschilder uit Frankrijk, werk zaam op het koninklijk museum van schilderijen tot hel copiëren van den Slier van P. Pollet op de volle grootte. Dit stuk is bijna voltooid en wordt zeer geprezen. Het is bestemd voor hel Frausche Gouvernement. In de eerste zes maanden dezes jaars zijn in de openbare en partikuJiere krankzinnigengestichten te Parijs, IOCS personen opgenomen. Onder de opmer kingen waartoe de bijzonderheden van deze krank zinnigheids-gevallen aanleiding geven is dat daar onder niet minder dan 128 renteniers waren; dit cijfer is, in verhouding tot liet- kleine aantal menschen van dien stand bijzonder groot en wordt verklaard uit de werkeloosheid waarin zij veel leven. De oorzaak der krankzinnigheid voor zooveel zij kon worden nagegaan, was bij de meerderheid van de bedoelde 1068 personen in ligchameiijke ongesteldheden gelegen. Vroeger werd in het groote krankzinnigen gesticht van Cbarenton, als middeJ van genezing ook de fnuziok dienstig geacht; maar na eenige proefne mingen, waarbij dit middel de lijders eerder in op gewonden stemming bragf dan bedaardewerd van de aanwending van dit middel afgezien. 21-5 e Staal.s-J.otenj. l'iujzrn van 1000 en daarboven. 3de Klasse. 4de Lijst. No. 11582, een Prijs van 1000. Getrouwd Goes 11 October 1851. p. vrs'sÊR van Schiedam en M. P. OVERSLUIJS. Gevoelig voor de velé bewijzen van deel nemingons door familie, vrienden en kennissen, bij gelegenheid van ons Huwelijk betoond betuigen wij hen daarvoor, langs dezen thans gebruikelijken weg ook namens onze betrekkingen onzen opregten dank. P. VISSER. Goes, M. P. VISSER, den 13 October Ï851. Oversluijs. Heden overleed lol onze diepe droefheid in den' ouderdom van bijna 22 jaren onze Zoon en eenig Kind, PIETEB na een lijden van zes weken. Uitdrukkelijk Verlangende nog vóór zijnen naderenden dood te huwen werd hij jongstleden Zaturdag voor middag mei zijne beminde J, VV. H. Rogge in ondertrouw opgenomen. VV. HILLEBRAND. Goes, M. HILLEBRAND. 12 October 1851. geb. Bootsgezel, Aigemeene kennisgeving. Te Goes, bij F. Kleeowens <fc Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2