GOEHSCHE CODBANT. 1851 DONDERDAG 25 SEPTEMBER* BiCTMil aiiiiCTMf li& BEKENDMAKING. BMKHBL iliiWCTMIR fto IfliWiWSIKBl i f De uitgave de»er Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,15 Franco per Post J,90. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J—6 regels a f J,20 behalve het Zegelregt. BURGEMEESTER bn WETHOUDERS van GOES, Tan het Bureau van Stemopneming aldaaront vangen hebbende de Processen-Verbaal van Inlevering der Stembrieijes en het opmaken der gedane Her stemming, ter benoeming van Acht Leden in den Gemeente-Raad van Goesgehouden den 23 en 24 September 1851. Zijnde uit het Proces-Verbaal van laatstgemelde dagteekening geblekendat tot Leden van den Gemeente-Raad benoemd zijn de Heeren Dr. R. B. van dbn BOSCH .met 204 stemm. A. SMALLEGANGE«182 G. H. KAKEBEEKE«152 P. VERVENNE, Nz148 P. A 1I0CHART«145 Dr. N. J. F. VERSCHOOR 145 Mr, J. C. van der MEER MOHR. 138 C. P. SOUTENDAM. 134 Terwijl de navolgende Heeren de achter hunne namen uitgedrukte stemmen hebben verkregen H. K. J. van den Bussche 129 stemm. O. Fer hagen 125 Fransen van de Putte. 119 JK. van Baaien117 Mr. J. J. van Deinse102 Mr. C. de Witt Hamer 96 Mr. P. H. Saaijmans Fader 85 Kakcbeeke16 Brengen overeenkomstig Art. 69 der Kieswet van den 4 July 1850, Staatsblad N°. 37), ter kennis van een ieder die het aangaatdat afschriften van genoemde Processen-Verbaalter gewone plaats in deze Gemeente zijn aangeplakt en dat gelijke af schriften ter inzage voor een iederter Stedelijke Secretarie zijn nedergelegd waar dezelve dagelijks (uitgenomen des Zondags,) in den voormiddag van 10 lót 1 ure, voorhanden zullen zijn. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes, den 25 September 1851. Burgemeester én Wethouders voornoemd, J_C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven. De waarnemende Secretaris, H. C. PILAAR. VERKIEZINGEN pi' van i.- LEDEN VAK DEN GEMEENTE-RAAD. (HERSTEMMINGEN.) (Fervolg.) Te Goesvoor acht ontbrekende leden. Verko zen de Heeren Dr. R. B. van den Bosch met 204 A. Smallegange met 182 G. H. Kakebeeke met 152, P. Vervenne, Nz. met 148, P. A. Ilochart met 145, Dr. N. J. F. Verschoor met 145, Mr. J. C. van der Meer Mohr met 138 en C. P. Souten- dam met 134 stemmen. Te Cats, voor een ontbrekend lid. Ingekomen bil jetten 23. Benoemd met 1'6 stemmen J. Tazelaar. Te 's Gravenpoldervoor twee ontbrekende le den. Met meerderheid van stemmen verkozen C. M <de Blinde met 19 en W. Polderman met 13 stemmen. Te 's Heerenhoek, voor een ontbrekend lid. Inge komen biljetten 27, waarvan een in blanco. Met 14 stemmen werd verkozen J, L. Geus. Te Krabbendijke, voor een ontbrekend lid. Inge komen biljetten 29. Met 17 stemmen verkozen G. van Doorn. Te Waarde, voor de drie ontbrekende leden. Ingekomen biljetten 27, Bij meerderheid benoemd M. Pieper met 20 C. G. Molhoek met 16 en L. Zwartepoorte met 13 stemmen. Te Middelburgvoor acht ontbrekende leden. Ingekomen stembriefjes 423, waarvan 2 van onwaar de. Bij meerderheid van stemmen verkozen P. van de Graft met 340Dr. A. A. Fokker met 280 Mr. M. Verbrugge met 279 M. Salomonson Hz, met 245 C. J. Boogaert met 229 Mr. W. Ph. Vis met 223, H. Rekker met 210 en J. J. van Uye met 208 stemmen. Bij de herstemming te Flissingen werden verko zen J. A. Schmidt met 188, J Lagaaij met 165, G. BaertJz. met 151, J. C, Dutilh met 132 Q. Harder met 129, en M., Wels met 127 stemmen. GOES, den 25 September. Men meldt uit Nieuwe Pekela. van den 21 dezer In de stembus alhier was een biljet op de vol gende wijze ingevuld Ons burgerhoofd J. H. de Weerd Wordt door mij met een stem vereerd En in 'tbelang van 'talgemeen, Schenk ik aan K. M. Brouu er een 'kVoeg Abel Drok dan nevens hem, Dit is 't drietal waarop ik stem. Men merkt op dat de handel in appelen dit jaar in Overijssel buitengewoon levendig isen zich een veel gfooter getal opkoopers vertoont dan in vo rige jaren. In één dezer dagen passeerde door de sluis aan de Willemsvaart te gelijk eene vloot van twintig Blokzijker scheepjeswelke alle volgeladen waren met appelen, aan de IJssel-oevers opgekocht, en welke binnendoor naar de provinciën Vriesland en Groningen vervoerd werden. De nieuwe boomgaar den, wélke telken jare in Overijssel worden aangelegd, en de aanzienlijke aanplantingen waartoe de Over- ijsselsche Vereeniging tot ontwikkeling van provinciale welvaart aanleiding gegeven heeft, welke aan de kleine plattelandsbewoners en den eigengezeten daglooners- stand kosteloos vruchtboomen uitdeeltzullen over weinige jaren dit gewest tot een der ooftrijkste ge westen van ons land maken. Te wenschen ware het, dat ook aan de Dedemsvaart de vruchtboomenteelt meer toename dan nog het geval is, daar de grond er bijzonder goed voor is, en men het vervoer per water heeft. Als een blijk hoe rijk het jagtveld in deze streken (Overijssel) van wild is voorzien, wordt ver meld, dat op den eersten jagtdag door twee jagers uit de buurtschap Daarie Breman en Ningbers 19 hazen en 16 patrijzen zijn geschoten terwijl op dien dag door eene andere jagtpartij van 4 personen, 18 hazen en 38 patrijzen werden gedood. Uit Dalfsen meldt men van den 23 dezer: Uit het Fransche leger bij Algiers eervol als korporaal-sapeur gepasporteerd is alhier terug ge- j komen, de persoon S., indertijd een braaf en geacht I jongeling die in het jaar 1833 van het leger ir. I Noord-Brabant gedetacheerd gedeserteerd is en i sedert niet weder op Vaderlandschen grond is dur ven terug keeren uit vrees voor strafdan de trek naar zijn Vaderland zijne reeds bejaarde moe der en talrijken familiekring, heeft hem eindelijk doen besluiten na volbragten diensttijd, zijn pas poort te vragen en-naar de zijnen terug te keeren. Zöo men verneemtmoet hij zich na zijne betrek kingen te hebben bezocht, in handen van den be voegden regter willen stellen, welke, zoo men algemeen hoopt, hem zijnen beganen misstap, zoo niet geheel, dan toch grootendeels zal kwijtschelden. DUITSCllLAND. - Frankfort den J6 September. De feesten tot viering van het 25-jarige kroonings- jubilé te Moskou gevierd hebben aan pracht alle beschrijving overtroffen. Den 3 September werd in de krooningskerk in het Kremlin een plegtig dank feest gehouden. Alle dames waren in nationale kiee- derdragt. Daags te voren had de keizer over 60,000 man eene wapenschouwing gehouden. De feesten hadden op 1 September door eene plegtige gods dienstoefening een aanvang genomen. Men heeft nog geen berigt van het ontslag van Kossuth uit den staat van gevangenschap, waarin hij tot dusverre in Turkije is gehouden. Een onzer dag bladen meldt dienaangaande het navolgende Naar luid van bijzondere brieven uit Konstantinopel van den 9, twijfelde men aldaar niet, of Kossuth zou den 15 September door de Turksche overheden in vrijheid worden gesteld doch waren de Britsche en Ameri- caansche gezanten het nog niet eens of die uitge wekene naar Engeland of naar America zoude be- hooren te worden overgebragt. Men meent, dat het bedrijf van de Verhevene-Porte welke het ontslag van dien onrust-stoker bepaaldelijk heeft gelast ten slotte aan dat Bewind groote onaangenaamheden kan berokkenen. Alsnu zal waarschijnlijk eene veroor deeling van dien uitgewekene bij verstek worden uitgesproken, en wel naar aanleiding van de indaging van den krijgsraad van het 3de armee-corps, van Jaiiuarij 1850, waarbij hij is opgeroepen, om zich te verantwoorden wegens de misdaad van hoogverraad, van welke hij is aangeklaagd geworden. Voor zijn vertrek tiaar VVeenen heeft prins Metternich verklaard dat hij niet willens is zich in de politieke aangelegenheden van Oostenrijk te mengen; dat hij echter bereid is der regering met goeden raad bij te staan. Naar men verzekert acht hij het doelmatig, aan den geest des lijds de non- dige coocessien te doen.. Brieven uit Kome meldendat daar ecnigs dagen geleden eene groote opschudding geheerseht en zelfs eene poging tot opstand plaats gehad heeft, welke met behulp van eenige kompagniën Franschen, zonder veel moeite onderdrukt werd. Op alle punten der stad waren oproerige publicatie!» aangeslagen. De Fransche minister Magne was daar aangekomen. In Beijeren wordt zeer geklaagd over het gure en zelis koude weder, dat daar sedert eenige dagen heerscht. In de omstreken van Begensburg is zelfs veel sneeuw gevallen. Tusschen Bmssel en Geneve bestaat thans eene I druiven-postdoor welke berigten in ruim 13 uren worden medegedeeld.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1