MIDDEMJZiN, BSIKIL IIWWMIMIIL Jgflljb. lilBWSTilliittlo Van de volgende Artikelen te Goes, miMHTii, vier leden. Ingeleverd 73 stembriefjeswaarvan 1 van onwaarde. Uitgebragte stemmen 286, Bij meer derheid benoemd J, Nijssen met 67 J. Termet met 44 J. Slabbekoorn met 43 en H. de Jonge met 41 stemmen. Te Borsselen, voor een ontbrekend lid. Van de 31 ingekomen biljetten vereenigderi zich 16 stemmen op J. Stekelee Wz., die alzoo met de meeste stemmen verkozen werd. Te Hoedekens kerke, voor drie ontbrekende leden. Van 42 kiezers waren 36 biljetten ingekomen. De meeste stemmen bekwamen A. Harpe met 20 P. Lente met 17 en C. Louisse met 16 stemmen. Te Katlendijke voor een ontbrekend lid. Tun 37 kiezers waren ingekomen 31 biljetten, waarvan 1 van onwaarde. Met de meerderheid van 19 stem men werd verkozen P. Bruinzeel. Te Kapelle voor drie ontbrekende leden. Inge komen biljetten 47. Uiervan werd de meerderheid van stemmen verkregen door J. van der Tliet met 33, J. Lepoeler met 31 en G. de Graag met 27 stemmen. Te Oudelandevoor twee leden. Ingekomen biljetten 19, waarbij 2 van onwaarde. Met meer derheid van stemmen werden verkozen Joh. Janse Mol met 13 en A. Taar met 10 stemmen. Te Ovezande voor de (wee nog ontbrekende leden. Ingekomen stembriefjes 28. De meerderheid van stemmen verkregen D. P. de Jonge met 18 en YV. Mol met 15 stemmen. Te Schore voor twee ontbrekende leden. Tan de 21 ingekomen biljetten werd de meerderheid van stemmen erlangd door A. Witte tnet 20cnG. Zandee met 14 stemmen. Te ff'emeldüige voor het eene nog ontbrekende lid werd van de 29 ingekomen biljetten met 15 stemmen verkozen F. Dominicus. F an de nog niet vermelde gemeenten zyn wij de opgaven voor onze Courant van Donderdag inwachtende GOES, den 22 September Men schrijft uit 's Gravenhage van 18 dezer Z. M. de Koning heeft den heer Boreel van IIO' gelanden benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer. De Prov. Groninger Courant meldt, dat de heer Mr. B. Ifichers bedankt heeft voor het Lidmaat schap van de Tweede-Kamer der Staten-Generaal. Onder de voorwerpen, welke laatstelijk uit Zwe den voor de. tentoonstelling naar Londen zijn gezonden, heeft men een stuk kanon opgemerkt 't welk voor een kogel van twee-en-zeventig ponden is geboord en 't welk van achteren kan worden geladen, derwijze, dat slechts de dienst van drie man wordt gevorderd, om vijf schoten in de minuut met hetzelve te lossen, Uit 's Dage wordt aan de Amsterdamsche Courant het volgende geschreven Er is dezer dagen in de dagbladen gemeld dat Z. K. H. prins Frederik der Nederlandeneen daarbij genoemd landgoed in Zweden voor eene, insgelijks daarbij opgegevene zeer aanzienlijke som zou gekocht hebben. Ik geloof in staat te zijn, dit berigt te kunnen tegenspreken en de vei zekering er Dij te voegen dat Z. K. H. geen landgoed hoege naamd heelt aangekocht. Het Handelsblad meldt het volgende Men verneemt met belangstelling, dat in den Anna Paniowna-Polder en wel in het 61ste der onlangs piibliek verkochte perceelen, sporen zouden aanwezig zijn van eene stad die in vroegere eeuwen bij de uitbreiding van liet meer Flevo welligt door den A Dei heiligen-vjoed, zoude verzwolgen,geworden zijn,, en toenmaals den naam van Verona, heeft gedragen. Er zijn nadere onderzoekingen deswege ingesteld. ENGELAND. Lonben, den j8 September. Een Engelsch geneeskundig dagblad the Lancet heelt een naauwkeurig onderzoek Ingesteld naar de vervalsching van de in Engeland verkocht wordende thee hetzij vóór hare invoering in dit land hetzij door de Engelsehe debitanten zeiven. Doch het bedrog wordt vooral door de Chinezen gepleegd die in dit vak meester zijn geworden en die niet alleen vele schadelijke bestanddeelen gebruiken maar daartoe zelfs andere bladeren bezigen. Niettemin is het ge meenste bedrog het weder bezigen der wezenlijke thee bladen die reeds door het afkooken hunne reuk en smaak verloren hebben en waaraan men den vorm en de kleur geeft, door middel van kunstmatige be reidingen, zoo als b, v. met de menie. Deze laatste praktijken maken vooral in Engeland opgangwaar de industriëelen ten dien einde voor 21 pences een pond reeds gebruikte thee koopen. Eene proef, op 35 monsters theeuil China gearriveerd heeft be wezen dat 23 zuiver waren en uit echte Congo of Souchon bestonden; doch de andere 12 waren door gevaarlijke zelfstandigheden vervalscht. Op de groene thee is het bedrog ongehoord. 30 monsters zijn be proefd en er was niet een blad dat niet door an dere middelen aan door scheikundige toebereidselen groen gemaakt was, hetgeen doet veronderstellen, dat de groene thee niet natuurlijk bestaat. In China geschieden de vervalschingen openlijk en hebben zij haren koers als gewone koopwaren. In Engeland legt het gouvernement eene zoodanige waak zaamheid aan den dag, dat het bedrog moeijelijk wordt, De slotsom van dit alles is, dat de overgroote meer derheid van in dit land gebezigde zwarte theeën, na melijk Congo en Souchon natunrJijk bestaan doch dat de gekleurde theeën de Pekoes en de Capers vervalscht worden het verschil bestaat slechts in de wijze van vervalsching. Door den heer Rogers in Engeland is het plan gevormd om een reu«achtigen arbeid ten uitvoer te brengen nog grootscher dan de beroemde Brit- tannia-brug. Hij is voornemens eene brug van graniet ter lengte van 2 Engelsehe mijlen over de Severn te leggen, ten einde Monmoutshire en South Wales met Bristol en het westen van Engeland te verbinden. Deze reuzenbrug zal een dubbel ijzeren spoor, daarenboven een gewonen brug en buitendien een overdekte bazar hebben. De breedte zou 180 voet de wijdte der bogen 120 voel bedragen, zoodat alle schepen met de masten ten allen tijde kunnen doorvaren. De heer Rogers zal den bouw deels uit steen deels uit glas en yzer volbrengen en hij gelooft, dat de onderne ming voordeelig zal zijn. FRANKRIJK. Parijs, den J8 September Mei iederen dag erlangt de kandidatuur van den prins van Joinville een meer ernstig aanzien. De prins wilde, gelijk men weet, eerst het gevoelen van zijn broeder den hertog van Aumale inwinnen vóór hij een bepaald besluit ten dezen nam. De hertog bevond zich echter in Spanje waardoor van zelve eenigen tijd verloopen moest. Thans verneemt men echter dat hij den prins ten sterkste heeft aangemoedigd de kandidatuur te aanvaarden, weshalve het men er thans dan ook voor houdtdat dit bin nen weinige dagen openlijk geschieden zal. Uit Lyon meldt men eene even onbegrijpelijke, als vreesselijke misdaad: Een twintigjarige jongeling Antoine Emmanuel Jobard genaamd bediende van den heer Thiébaud te Dyon schijnt op het krankzinnige denkbeeld ge komen te zijn, om het leven te willen verliezen door middel van het schavot. Om dit plan Ie verwezenlijken, begaf hij zich naar Lyon, waar hij den 15 dezer aankwam onmiddelijk na zijne aankomst een dolk mes kochten voorts den dag in een publiek huisdoor- bragt. Toen het avond geworden was begaf hij zich naar den schouwburg Theatre des üclestins). Hij nam plaats op de vierde bank van het parterre, op de derde bank o. a. voor zich hebbende eene jeugdige zwangere vrouw met haren echtgenoöl. Men speelde Adrienne Lecouvreur waarvan het tweede bedrijf aan den gang was toen Jobard zijn dolkmes uit den zak nam, het opende en zich voor over boog, de beweging makende als wilde hij zich met de punt van het wapen de nagels reinigen. Plotseling verhief hij zich echter in zijne volie lengte en slootte het mes tot aan het heft in de linker borst der voor hem zittende dame. Haar echtgenoot die de beweging zag doch in het denkbeeld verkeerde, dat men zijne gade een slag met de bloote hand gafsprong overeind en greep den moordenaar bij de keel uitroepende Wat deed ik u, dat gij mijne vrouw slaat?»«Niets,» antwoordde Jobard, met onwrikbare koelbloedigheid; ik ken u zelfs niet. Intusschen had de arme vrouw zelve zich het wapen uit den boezem getogen waarop het bloed de naastbijzijnde personen op de kleederen spatte. De moordenaar liet zich gewillig gevangen nemen, ter wijl zijn slagtoffer eenige oogenblikken daarna in de koffljkamer den geest gaf. De vermoorde was Anna Chabert genaamd en huwde, zes maanden geleden, met den heer Recard, onderwijzer aan het lyceum van Limoges. Zij was met haren ontroostbaren echtgenoot op reis naar Avignon en hield zich slechts een dag in Lyon op. Haar eenige misdaad was, dat zij voor den moordenaar plaats had in het parterre zoo zij eene andere plaats had gekozeneen geheel ander persoon ware het slagtoffer van den moordenaar geworden. Naar luid van bijzondere berigtenbestaat er nog geenszins eene gewenschte goede verstandhouding tusschen den Paus en de Fransche militaire bevel hebbers die in de eerste plaats steeds voor hunne eigene veiligheid zorg dragen, en in 'toog houden, dat de bezetting van Rome door eene Fransche krijgs- magt vóór alles een staatkundig doel heeft. Men acht het niet onmogelijk dat de Paus bij voorkomende omstandigheden zich naar Bologna zou begeven ten einde zich aldaar onder de bescherming van Oos tenrijk te stellen. Het bevestigt zich, dat de prins ran Joinville, ten gevolge van den raad zijns broeders, den hertog van Aumalemeer dan immer voornemens is de kandidatuur voor het presidentschap der republiek openlijk te aanvaarden. Men verneemtdat er geschillen gerezen zijn tusschen Frankrijk en den Bei van Tunis met be trekking tot de afbakening der grenzen van Algerie. De Bei moet hierin onder den invloed van Engeland handelen. Ijverig is men bezig met de vervaardiging van democratische almanakken, die, ter gelegenheid der verkiezingen van 1852, hij duizenden onder het volk zullen worden verspreid. Te Lyon ging een kassiersbediende met een zak geld op den rug langs de straat, toen hem onverwachts eene hoeveelheid zand in de oogen werd gesmeten en men hem te gelijker tijd den zak van den schou der rukte. De bediende greep echter in den blinde toe en had het geluk den dief bij zijn kleed te grij pen dat hij ulhoewel hevige pijnen aan de oogen lijdende en niets zien kunnende, niet losliet, totdat men op zijn geschreeuw ter hulp snelde en den schuldige in hechtenis nam. Tan den 1 tot den 15 September 1851, Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f7,03. Rogge f5,27. Troege Gerst f4,00. Late Gerst f 3,50. Boekweit f 0,00. Haver f 2,50, Witte Boonen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 5,15. Graauwe Erwten f 6.25. Tarwe Meél f 9,03. Rogge Meel f 6,92. allen per mudde. Boter f 0,85. Noord-Hollandsche Kaas 50 es. Slolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 es. Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 16* cs. Rogge Brood 12s cs. Ossen-Tleesch 55 cs. Koe-Tleesch 55 cs. Kalfs- Tleesch 55 cs, Schapen-Tleesch 35 cs. Lams-Tleesch 35 cs. Tersch Tarken-Tleesch 60 cs. Gerookt Tar- ken-Tleesch 80 cs. allen per ned. pond. Troege Aardappelen f 1,80. Latq Aardappelen f 0,00. de mudde. jenever f 60,00, per vat. IJpen Hout f7,50. Esschen Hout f 7,50. per wisse. Groote Takkebossen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd. Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs. de dubb. mudde. Kool Olie f 34,00. Lijn Olie f 40,00. het vat. Koolzaad f 9,12, Lijnzaad f 0,00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned.pond. Tan stonden aanUIT BR ,"p./,'VSr V HAND TE PACHTEN, om met Maart te aanvaarden, eene Kapi- tale en bijzonder aangenaam ge legene HOFSTEDEonder Nieuw- en Sint Joosland, met circa 53 Bunders, HOF, BOOM GAARD. WEI, ZAAILAND en DIJK, geheel Tiende F rij. Te bevragen bij den Penningmees ter J. of. Foor, IVz. aan de Markt te Goes. Brieven Franco. De Ondergeteekende verwacht eerstdaags GROTE BRABANDSCHE KOLEN. Goes, 22 September 1851. H. C. Pil,AAR. Te Goes, bij F. Kibbuwens Zoo».

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2