MIDOËNPIilJZEN MilïiL fflüWWWIiaE MHIL lilSWWSIMIE Van de volgende Artikelen te Goes, - 11 '-i GOES, den 4 September, Z, M. de Koning heeft zijn verlangen kenbaar ge maakt dat door de godsdienst-leerarén der onder scheidene kerkgenootschappen eene pleglige dank zegging zoude worden gedaan voor de gelukkige ver lossing van H. M. de Koningin met de bede voor een spoedig en volkomen herstel van H. M. en voor het welzijn van haren jonggeborene, Men-verneemt, dat legenden persoon van Ei- tardus Meeterredacteur der Zierikz. Nieuwst). door de arrondissements-regtbank te Rotterdam, een bevel tot gevangenneming is verleend ter zake van diefstal. Men schrijft uit 's Gravenhage1 September: Gisteren luidde het berigt aangaande den toestand van H. M. de Koningin dat de nacht rustig was geweest; heden, dat H. M. zich na een minder rus- tigen nacht vermoeid gevoeltdoch zich voor het overige vrij wel bevindt. De jonggeboren Prins is vrij welvarende. Gisteren is voor de gelukkige verlossing van H. M. gedankten heeft Z. M. de Koning de godsdienst oefening in de Groote-kerk bijgewoond onder het gehoor van D°. Molt. Men meldt uit Arnhem van den 1 dezer: Gisteren avond vond de familie E,wonende in het stationsgebouw van den spoorweg te huis ko mende de achterdeur van het gebouw ópen en de dienstmeid op den grond liggen, met gebonden hau- den en voeten en een doek in den mond. Nadat men de meid van deze banden had bevrijd ver haalde zij aan dén kommissaris van politie, dat om streeks 8 uren des avonds een groot manspersoon in een blaauwen kiel gekleed in huis was gekomen en aanwijzing gevraagd had van het in huis zijnde geld dat hij op hare weigering had gedreigd haar te zullen vermoorden haar vervolgens tegen den grond geworpen, de handen en voeten te zamen ge bonden en een doek in den mond gestopt had, doch, dal hij op het hooren van eenig gerucht zich had verwijderd. De dienstmeid was niet in staat om nadere inlichtingen te geven. Uil Apeldoorn schrijft men van den I dezer Zondag avond ten 11 ure heeft de persoon van de Bruin ten gevolge van lievige twist in eene vechtpartij in de herberg het Huis ter Heide inde Loolaanonderscheidene messteken en zware ver wondingen bekomen. De Hooge Raad heeft beslistdat bij de wet op de posterij van April 1850 wel de ambtenaren van 's Rijks belasting bevoegd zijn verklaard, om de overtredingen dezer wet, door visitatie te constateren; maar dat daarbij op de weigering van dergelijke visi tatie geene straf is gesteld en piet kan worden in geroepen art, 824 van de wet van 1822, bij 'twelk straf is bedreigd tegen liet weigeren van visitatie in zaken van in- en uitgaande regten en accijnsen. DUITSCHLAND. - Frankfort den SO Augustus, Men deelt treurige bijzonderheden mede van de stoutheid waarmede te land en ter zee rooverijen gepleegd worden. Zoo zijn o. a. de stadjes Calli- droma en Marathia door struikroovers totaal uitge plunderd alsmede een klooster op Enboea. Den 13 Augustus had bij de hoofdstad van Roeotie een gevecht tusschen gendarmes en struikroovers plaats waarbij van weerszijden eenigen het leven verloren. BELGIË.Brussel den 30 Augustus. In de Times vindt men ter zake van de ten toonstelling eenige meer breedvoerige vertoogen dan wel vroeger waarbij alle vergelijken ten voor- deele van Engeland uitvalt. Het blad doet uitkomen, dat vele natiën van hel vasteland vooral uitblinken in wapenen en ander oorlogsvertoon terwijl Enge land tnéer door werken des vredes zoekt uit te mun ten. Buitendien blijkt uit het weinige militaire ver toon bij de geheele tentoonstelling de ware rigting van den Engelschen geest; terwijl de tegenwoordige reis van de koninginalleen door een spoorweg directeur begeleid bijzonder afsteekt bij de reizen van de president der Franschendie bijna altijd van krijgslieden vergezeld is. Gisteren ontstond er hier ter stede een zoo hevige brand in de rijtuig-fabriek van den heer fV. Home dat er eenige uren verliepen alvorens men dezelve meester was. De schade wordt op on derscheidene duizende p. st. begroot. FRANKRIJK. Parijs, den 30 Augustus. Eenige dagbladen hebben dezer dagen verkondigd, dat de Regering voornemens was, Abd-el-Kader in vrijheid te stellen. Van eene ministeriële zijde wordt dit berigt als ongegrond tegengesproken onder bij voeging dat alleen de volks-vertegenwoordiging in dezen eene beslissing kan nemen. Het kasteel van den Johannisberg wordt als het' warë bestormd door een aantal bezoekers, die den vermaarden Royomir, den man die door zijn' aan blik de druiven doel rijpen, te zien. De akadeinie van Weenen heeft eenige harer leden afgezonden om getuigen te zijn van een zoo buitengewoon ver schijnsel zij zijn met de meeste harlelijkheid door den prins èon 'Metterninh ontvangen. Eene proef is genomen in tegenwoordigheid van den staatsman en'de leden der akademie; zij is vol komen gelukt. Het was voor het latwerk H., hetwelk den zwak- sten wijn voortbrengt dat Royomir bij een vrij duister weder het bewijs zijner gaaf heeft afgelegd. Na een onophoudelijk staren gedurende drie uren. op eene uitgestrektheid wiingaards van 105 voeten heeft men opgemerkt dat de druif, die nog bijna groen was, tot eene voldoende staal van rijpheid was gekomen. Een der inwoners van Berlijn vond dezer dagen een muzikalischen mangel uit, die drukke nering had van de dienstmeisjesen geen wonder Dal anders zoo langwijlig mangelen werd nu vervrolijkt door een' marsch of wals. Een buurman van dit zangerig in strument vond er echter weinig behagen in en gaf het bij de policieaan als iets, dat niet alleen de huis- selijke .maar ook de openbare rust verstoorde. De dienstmeisjes toch, in plaats van de wasch spoedig in orde te maken, ligtleri al spoedig de beenen op, en dansten dat haar de tnuls afvloog. Dal lokte dan eene menigte toeschouwers voor het muzikalisch man- gelhuis bijeen, en deze, de andere helft van hel men- schelijk geslacht ziende dansen geraakten onwille keurig ook in dezelfde beweging, en - het ergerlijk tooneel was kompleet De policie deed onderzoek doch vond den Instigen mangel onschadelijk voor de orde en openbare rust. Men zegt nu, dal de vrou wen van Berlijn aanvraag zullen doen tot het op non- activiteit stellen van dit instrument, of inhei uiterste geval zelve willen mangelen. Een Ie Parijs uitkomend blad verhaalt in ernst van een' 23jarigeh hoefsmid die zulk eene strike stem heeft van vier octaaf'omvang dat men hein drie uren ver kan hooren. Hij heeft twee paarden onder het beslaan doof gezongen wier eigenaars heul nu een proces aandoen. EXTRACT uit de Registers van den Burger lijken Stand der Stad Goes gedurende de. Maand Augustus 185], Gehuwd Johannes Theodoras de Poorter en Sophia Katr'ma - Al,tart. Coenraad Pinter Roelofse en Blazinu IcmWerha, Kram,er. Adriaans Beruordus Kien en Johanna Come}ia Koop man. Johannes Anlonius de lfilte en Willemma de Kievit. Cornells Reijmerse en Maria Theresia de Creole. Geboren 'Den 3den. Leendertzoon van Adriaan Grootemaat en Franeina Mange, den oden. Geertridd, (bellier van Jacobus van Buijsse en Maaijke van Brakel. Wil helm, ina Corneliadochter van Jacob Schuiling en Jo- hanna Kriekaard. denlden. Ariaantje Katrina, dochter van Jacobus Scheele en Maria Petronellc Poit. den 9den. Geertruidochter van Jöhdnnis Piasier en Cornelia de Haan. den J2den. Pieter Jacobus, zoon van Joseph van Rossvm en Helena Elisabeth op den Kamp. Enge- lina Adrianadochter van Antoine Benard van den Bree en Josina Jacoba Magielse. den J'3den. Johannes PMUppuszoon van Wilhelmus Herpes en Christina Verpoorte. den 20sten. Maria Elisabethdochter van Joha/n Pieter Muller en Pieternello EUsabeth Goossen. den 2Jsten. Ta/nnetje, doehter van Cornells Adriaan Maartense en Jannetje Terheeke. den 23sten. Petrus zoon van Petrus Jacobs en Christina Verhage. den 21 sten. Dinadochter van Hmbregt Schouten en Bas- tina Johanna de Plaa. EUsabeth, dochter van Arij Beijnenberg en Jacoba Onder son. Dus 4 van het mannelijk- en 9 van hel vrouwelijk geslachtin het geheel J3. Overleden Den 2den. Johannes, oud JJ weken, zoon van Johan nes van Ettinger en Krina Cornelia van Strien. den 9 den. Mariaoud JJ maandendochter van Janis Weststrate en Tannetje Westveer. denJJdm. Rijnhar- dinus Marinusoud 20 jareilzoon van Reijnhout Vroegop overlen Pieternella Ramond. den J3den. Marinus, oud 6 weken, zoon van Willem Gorsse en Neeltje Reijerse. den Jlden. Johanna Elisabethoud 4 jaren, dochter van Abraham Anthonie Jlercksen en Johanna van der Zee. George Anthoniusoud 5 maanden zoon van Adrianus Jacobus Ammerlhan en Anna Cornelia van Leent, den 2Jsten. Johannes Phi- lippus oud 8 dagen, zoon van Wilhelmus Herpers en Christina Verpoorte. den 23sten. Cornells, oud 20 maandenzoon van Cornells Kuzee en Dirkje Ter- heule. den 25sten. Cornells, oud 4 maandenzoon van Reijnier Reijerse en Lijdia van der Mark. den 26sten.' Alida Wilhelmina oud 3 jaren dochter van Joseph van den Dwngen en Anna Sena Breijs. Cornellsoud 2J maanden, zoon van Corne'Us van de Rafelaar en Petronella Verdood. den 27sten. Leen dert Breker, oud10 jaren, den 28slen. Adriana, oud 3 jarendochter van Cornells Kuzee en Dirkje Ver- heule. Chrisüaan Cornellsoud 3 jarenzoon van Johan Pieter den Boer en Antonia Adriana Zuidweg. den 29sten. Neeltjeoud 5 maanden, dochter van Ma rinus Klemkerk en Theuntje de Heer. Pieternella Allemekinders, oud 36 jarenhuisvr. van Pieter Schip pers. den 3Jsten. Dingena Proos, oud 60 jaren, huisvr. van Marinus Dekker. Dus JO van het mannelijk- en 1 van hei vrouwelijk geslacht, in het geheel J7 Den J6den September J848, is te Brussel overleden Sophia Deboeckoud 21 jaren. Van den 16 tot den 31 Augustus 1851 Met inbegrip der Landelijke en Plaatselijke Belastingen. Tarwe f'7,03. Rogge f 5,25 Vroege Gerst f 4,10. Late Gerst f 3,60. Boekweit f 0,00. Haver f 0.00, Witte Boonen f 0.00. Witte Erwten f 0.00. Groene Erwten f 5,68. Graauwe Erwten f 0.00. Tarwe Meel f 9,03. Rogge Meel f 6,90. allen per mitdde. Boter f 0,82. Noord-Hollandsche Kaas 50 cs. Stolk- sche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 29 cs. Tarwe Brood 17 cs. Rogge Brood locs. Ossen-Vleesch 55 cs, Koe-YlCesch 55 cs. Kalis- Vleeseh 55 cs, Schapen-Vieesch 35.es. Lams-Vleesch 35 es. Versch Varken-Vleesch 60 es. G'erookt Var- ken-Vleesch 80 cs. allen per ned. pond. Vroege Aardappelen f 1,80. Late Aardappelen f 0,00. de mudde. Jenever f 60,00. per vat. IJpen Hout f7.50. Essehen Hout f 7,50. per wisse. Groote Tnkkebössen f 14,00. Kleine Takkebossen f 7,00. de honderd: Steenkolen f 2,50. de 100 ponden. Turf 70 cs, de dnbb. mitdde. Kool Olie f' 34,00. Lijn Olie I 40,00. het vat. Koolzaad f 9,75. Lijnzaad f 0.00. de mudde. Kaarsen 65 cs. het ned. pond. MWMMiTim Yebsrke den J September J85J. Heden overleed de Wel Edel Geboren Heer DIG- NUS DOMINICUS van YERSEKE, Grondeigenaar te Yerseke in den ouderdom van 65 jaren. Mede uit naam van des overlédenens Familie-Betrekkingen. Mr. M. P. BLAAUBEEN Execut. Testam. Te Goes, rij F. Klebdwbns Zoos.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2