(.OINMIII, mm (01 RAVI. 1851. So. 70. l'mié MAAKDAG I SEPTEMBER. mmWM 6 liffilIHSTMTIIIo gemeenteraad te goes, notificatie. I, V, vi:i •.'V' De uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post J,9Ó. Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Dovdberigten van J6 regels d J,20 behalve het Zegelregt. OPENBARE VERGADERING VAK DEN TEN RAADHUIZE ALDAAR, VRIJDAG DEN 5 SEPTEMBER J85J DES NAMIDDAGS TEN HALF EEN «HE. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de PROVINCIE ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Minister van Binnen- landscne Zaken Opperhoutvester met overleg van Heeren Gedeputeerde Staten van dit gewest is be paald dat in deze Provincie, voor dit jaar de groote Jagt zal geopend zijn op Maandag den 8 September aanstaande mitsgaders dot met be trekking tot de lange Jagtop het publieke Jagt- veld inliet 1ste en 2de regterlijke arrondissement, is vastgesteld Dat zij slechts tweemaal 's weeks als: in het steen 2de kanton van het lste arrondissement, des FFoensdags en Zalurdags in het lste, 2de en 3de kanton van hel 2de arrondissement des Maandags en Frydags en in het ode en 4de kanton, van het lste, en in het 4de en 5de kanton van het 2de arrondissement des Dingsdags en Frijdags zal mogen uit geoefend worden. b. Dat geene vereenigde Jagtmet lange honden, zal mogen gehouden worden en dat degenen welke die Jagt uitoefenen, steeds 1000 ellen of ongeveer ééne Nederlandsche mijlvan el kander verwijderd zullen moeten zijn. Dat voorts niet zal mogen worden gejaagd op gron den waarop nog, hetzij graangewassen of peul vruchten, in den grond te velde staan. De éigenaren van privative jagten grenzende aan de zee of rivieren worden aandachtig gemaakt, dat die jagten mede aan de zijde van die wateren be- hooren afgepaald te worden zoo als de belangheb benden worden onderrigt, dat degenen, die wild zullen wenschen te vervoeren naar provinciën alwaar de Jagt nog niet is geopend, zich, tot het bekomen van consent-biljetten tot dat einde bij de Houtvesters zullen kunnen Vervoegen. Deze Notificatie zal in het Provinciaal Blad ge- geplaatst, en in den gebruikelijken vorm aan de Ge meente-Besturen ter affixie worden toegezonden. Middelburg, den 29 Augustus 1851. De Staatsraad Commissaris des Konings voornoemd VAN' VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES Verwittigen de daarbij belanghebbenden dat de bemoeijingen bedoeld bij de Art, 4 5 en 6 van het Reglement tot voorkoming van de Verspreiding der Longziekte onder het Rundvee in de Provincie Zeeland, geïnsereerd in het Provinciaal Blad N". 108 van dit jaar bij besluit van Z. E. den Staatsraad, Commissaris des Konings in deze Provincievan den 28 dezer maand voor wat betreft het in de Haven dezer Gemeente aangebragt wordend Rundvee, is aan gewezen de BURGEMEESTER van GOESmet dien verstandedat tot vervoer van Veein de Haven alhier aangebragt van buiten deze Provincie de vergunning aan den Heer Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, is voorbehouden. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal deze wor den afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Stads- Courant. Gedaan ten Raadhuize van Goes den 30 Augus tus 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van dek MEER MOHR Ter ordonnantie van dezelven De waarnemende Secretaris, H. C. PILAAR. De ondergeteekende zijn naam gelezen hebbende op eene lijst van aanbeveling voor den te verkiezen Stedeiijken Raad verzoekt in zijnen hoogen bijna 78jarigeii ouderdom niet in aanmerking te worden genomen. J. de JONGE Gz. INGEZONDEN. Met belangstelling is door mij in de Goessche Cou rant N°. 68, van jl, maandag gelezen, het, volgens mijn bescheiden voordeel, geenszints als zoo verwer pelijk te achten voorstel des Heeren 0. Vebhagen. Het schema toch, daarbij nader uiteengezet, bevat punten, welke elk kiezer, die met zelfstandig oordeel zijne kandidaten voor den te benoemen Raad, als de meest geschiktste individuen voor die gewigtige be trekking kiestzich onwillekeurig tot maatstaf bij zijne keuze neemt. 4 ik twijfel dan ook niet, of velen zullen met mij den Heer 0. Verhagen dank wijlen voor zijne beiang- looze pogingen, in het werk gesteld tot het bereiken van een gewenscht doel. Ik doe zulks bij deze en voeg er den wensch bijdat velen zullen worden aan gespoord om evenzeer mede te werken, zoo als de Heer Verhagen dit deed en blijft doen, in spijt van zooveel miskenning om niet te zeggen verguizing als welke ZEd. op zijn voorstel in de jongste kiesver- gadering moest ondervinden. In diezelfde Courant vind ik, door een Dienst willige Dienaar medegedeeld de bijzonderheden welke aan de formering van het grostai op gezegde vergadering voorafgingen. Ik ben dien inzender dank schuldig, dat hij daardoor heeft willen aanvullen het verslag of proces-verbaal van bovengenoemde kiesvergadering echter moet ik mij eene opmerking veroorloven men zegt in dat stuk De president refuteert de Heer Verhagen; bestrijdt op goede gronden het voorstel enz. Gaarne had ik nu ge zien dat die gronden waren aangegeven dan had het publiek kunnen oordeeleu of die goed waren al dan nietmijns erachtens zou zulks ook ineer onpartij digheid verraden hebben (immers een onpartijdig verslaggever moet zelfs den schijn van partijdig heid voorkomen). De gronden, door Dr. van DEnJJosch aangevoerd, worden meer uiteengezetmaar onbegrijpelijk moet het voor allen, die deze vergadering niet bijwoonden, zijn dat zulke argumenten aanleiding hebben kunnen geven tot de verwerping van het voorstel de bewe ring toch dat het doen van een schriftelijk voorstel zoude zijn eene aanmatiging van de min derheid tegenover de meerderheid, is onzin. Om wijders bij het kiezen van raadsledenop be kwaamheid en geschiktheid te letten, in een of meer specialiteiten, zoo als de zin van hel voorste! dit mede brengt: zulks bespottelijk of onverstandig te noemen, gaat zoo mogelijk nog verder; en dot hel de bedoeling der voorstellers niet was om elk lid welke in hun oog eene specialiteit vertegenwoordigt, uitsluitend daarvoor een bepaald mandaat, te geven, zal wel geen nader betoog behoeven. Wanneer men zich b. v, volgens het voorstel be paald had tot de keuze van drie der kundigste regts- geleerdenzal löch wel niemand in goeden ernst vermeenen dat het de bedoeling der voorstellers was, bij deze regtsgeleerden geene bekwaamheid te veron derstellen van het finantie-of armwezen, of gemeen telijke administratie en evenzoo de keuze van een bekwaam financier aanbevolen wordende zal ieder zich toch wel mogen voorstellen dat zoodanig iemand ook andere bekwaamheden bezit daar de geheele zamenhang van het voorste! de duidelijkste sporen draagt dat die personen welke de gewenschte be kwaamheden bezitten voor meer dan ééne specialiteit, boven alle andere verdienen in aanmerking te komen. Eri hij, die geacht kan worden slechts voor ééne en kele specialiteit bijzondere bekwaamheid te bezitten, zal toch nog altijd de voorkeur verdienen boven hem, die geen enkele specialiteit vertegenwoordigt zoo als men er helaas ook zal vinden wier eerzucht alleen hun aanspoort zich aan de kiezers op te dringen. Daarom, Kiezers! kiest bij voorkeur mannen welke, zoo mogelijk, voor alle onderwerpen buiten gewone bekwaamheden bezitten; daarna dezulken, die voor eenige derzelve geschikt zijn maar wat ik u bidden mag kiest vooral dezulken niet, welke gij niet kent als voor de eene of andere specialiteit ge schikt te zijn; kiest bovenal dezulken nietdie geene andere eigenschappen bezitten dan met hooge borst verachtend op hunne medeburgers neêr te zien van hen, die zich in hun verwaten trots te hoog geplaatst achten om hunne medeburgers voorkomend te bejege nen, zoo als het betaamt, kan men toch ook niet ver wachten, dat zij de belangen dier burgers naar eisch zullen voorstaan dezulken is het slechts te doen om het eergestoelte te bezitten. Het verzoek om bij de verkiezing niet in aanmer king te komen, van algemeen als kundig bekend staande mannen, hoop ik dat geene verdere gevolgen zal hebben, en ik vertrouw dat ieder kiezer, welke het voornemen had dén Heer van Dkinse te stemmen, zich gedron gen zal gevoelen zich daarvan, door de verklaring van dien Heer, niet te laten weerhouden om ZEd. toch te stemmen, ten einde eene laatste poging aan te wenden om gezegden Heer, in het belang onzer Stadover te halen, zich bij eene eventuele benoeming die betrekking te laten welgevallen. Nog iets, nopens het besluit der jongste kies-ver gadering, om bij v o 1 s t r e k l e meerderheid van stemmen elf kandidaten te kiezen. Immers dit be sluit is niet genomen bij hoofdelijke rondv raag maar doorliet bestuur, op voorstel van Dr. van den Bosch, op het einde der vergadering, toen men op het punt stond om te vertrekken en er bereids velen vertrokken waren bij hamerslag van den President ik hoop dan ook, in het belang der meest gewenschte vrijheid van kiezen dat aan dit besluit geen gevolg zal worden gegeven want dan zal het geval zich kunnen voordoen dat van tachtig aanwezige kiezers 41, (dat is hel achtste gedeelte van het geheele getal kiezers in deze stad) zegge 41 zich zullen aanmatigen

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1