1851. !K)M)ERI)Ar. 2S AUGUSTUS. BIEWMI !c MllIIIlfMTlHo PUBLIEKE VERPACHTING. EXTRACT UST HET PROCES-VERBAAL BIIIIffiL wzJa cW >- !v- (a: a De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avondsDe Prijs per Kwartaal is f J.7f ranco per Post Gewone Adverlentien worden 'a 20 ets. de regel geplaatst.. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a f d,20 behalve hei Zegelregt. JfiO. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES zullen op Zaturdag den 6 September d85d des namiddags ten een ure ten Stadhuize aldaar publiek en aan den meestbiedende trachten te ver pachten roor den tijd van zeven Jaren ingaande primo Januarij 1852 en te eindigen ultimo Decem ber 1858: De IVes/schans het Plein voor dezelve met bijgelegen Dijk.Tuin fVeigrond, en den afgegraven Grond van de Westschansaan de westzijde van de Haven dezer Stad Sectie AHo. 117, 118, 2365s>241, 266, 267269 270 en 271. Waarvan de conditiën ter Secretarie dezer Gemeente zullen ter lezing liggen van heden af tot den dag der verpachting, dagelijks, uitgenomen des Zondags, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure. Gedaan te Goes, den 21 Augustus 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. van der MEER MOHR Ter ordonnantie van dezeiven De waarnemende Secretaris, H. C. PILAAR. van het. verhandelde in de tweede voorloopige. Vergadering van Kiezers voor den Gemeente- Raad der Stad Goes gehouden IVoens dag den 20 Augustus J85J Uit de Presentie-Lijst blijkt, dat 90 Kiezers ter vergadering tegenwoordig zijn. Overgegaan zijnde tot de orde der vergadering, zoo wordt uit de stembriefjes der aanwezigen (ten getale van 82 ingediend, waarvan 3 in blanco) het volgend gros geformeerd met het achter iederen naam uit gedrukt getal stemmen te weten M. P. Blaaubeen 70. J. J. van Deinse 60. W. G. de Knokke van der Meulen 48. R. B. van den Bosch, 48. A, Smallegange40. J. W. van Kerkwijk, 38. J. F. van de Putte, 33. P. A Hocharl, 30. H. K. J. van den Bussche26. C. P. Sou- tendam 25. N. J. F. Yerschoor 25. Ph. Ver- venne Nz.25. O. Verhagen, 22. C. de Wilt Hamer, 21. J. C. van der Meer Mohr 20. J. K. van Baaien 19. C. A. van Renterghem 19. G. H. Kakebeeke, 18. C. Pilaar, 16. J. Koeman, Az., 15. J. Kakebeeke, 14. F. N. van der Bilt, 10. W. A. Anemaet, 10. K. B. van Dort, 10. W. A. de Laat de Kanter ,8. N. Vervenne Phz., 8. C. C. van den Bosch, 8. L. C. de Peval8 H. C. Pilaar, 7. J. C. Kakebeeke, 7. L. de Fouw 7. J. W. Hec- king .6. P. J. A. van Dam, 6. II. Lecointre 5. J. H. de Laat de Kanter 5. J. J. A. F. van de Putte, 5. J. Swemer, 5. G. T. Callenfels, 4. J. de Fouw Wz., 4. J. L. H. Liebert, 4. G. Sterk, 4. L. Paardekooper, 3. J. G. Risseeuw, 3. B. D. Cohen, 3. F. Knitel, 3. F. A. Susijn, 3. S. de Jonge Mulock Houwer, 2. P. Pijke, 2. P. F. de Jonge, 2, P. tan Daalen 2. B. H. Janssen, 2. A. Steendijk 2. J. Zandee 2. J. P. Burger, 2. T, Pieterse 2. P. J. van Voorst Vader, 2. J. H. Muller, 2. H. de Leeuw van Coolwijk 2. M. de Dreu. M. J. Harinck. D. van der Hoek. W, Hordijk. M. J. deJongh. J. H. C. Kakebeeke. P. J. van Kalmthout. L. P. de Lannée de Betrancourt. J. de Leeuw Gz. P. M. Magielse. J. P. Muller. A. Nortier. T. Snoep. J. H. Stieger. M Stieger. G. van de Velde. B. v. A. Vervenne. D. Vervenne. P. van Wosbeelt eo J. Zandee, ieder met I stern. Wordt voorts besloten, dal in eene nadere vergade ring op Woensdag, 3 September e. k., ter zelfder plaats en ure te houden zal worden overgegaan tot verkiezing van een dubbeltal uit bovenstaande naam lijst, en dat daai uit nader, maar bij volstrekte meer derheid van stemmen, een elftal Candidate!) voor den Gemeenteraad zal worden geformeerd. Voor extract conform R. 11. van den BOSCH -Secret. GOES, den 2d. Augustus. Hebben wij in ons vorig N°. iets medegedeeld van de Handelingen der onlangs te Amsterdam gehou- dene Algerneene Vergadering van het Ned. Bijbel genootschap hel. verheugt ons in staat gesteld te zijn om aan onze Lezers nu ook iets mede te dee- len uit het Verslag, dal de Secretaris der Afdeeling Zuiden H.-Beveland heden, namens de Directie, heeft uitgebragt en dat zeker voor onze Stadge- rrooten niet onbelangrijk zal zijn. Immers, niet alleen dal de Bijbelverspreiding liier ter Stede door de ge noemde Afdeeling ernstig wordt behartigd, maar ook de daaraan verbondene Zondags-School, waar min vermogenden boven de 20 jaren gratis in hel lezen der H. Schrift worden onderwezen verdient zonder twijfel eens ieders belangstelling. Het getal contribuerende Leden van de Zuid- en Noord-Revelandsche Afdeeling, bedraagt thans, zoo binnen als buiten de Stad, slechts drie-en-twintig, maar daaronder zijn de Begunstigerswier aantal vrij aanzienlijk i3 niet medegerekend. Van wege de Directie is in den loop dezes jaars eene som van Honderd Guldens aan het Hoofd- Bestuur overgemaakt en voor de helft dezer som kan dus lol het verkrijgen van Bijbels worden be schikt. In 1849 heeft het Hoofd-Bestuur, ter voorziening in bijzondere behoefte, voor 60 aan Bijbels gratis aan de Afdeeling toegezonden terwijl bovendien ten behoeve van het Garnizoen op het Fort Bath eenige N. T. gratis verstrekt werden. Desniettemin heeft de Directie der Afdeeling bij de aanhoudende aanvraag naar Bijbels van de Bijbel- Compagnie zoowel als van de Colporteurs van het Britsch-Genootschap, van tijd tot tijd eenige Nieuwe Testamenten met Psalmen moeten aankoopen. Voorts heeft het Bestuur langs wettigen weg en met de meeste naauwgezetheid het Huishoudelijk Reglement voor de Directie en tevens dat voor de Zondags-School herzien, en aan ieder Lid der Afdee ling gelijk ook aan al de Begunstigers zal eerlang een gedrnkl Exemplaar van dat herzien Reglement worden toegezonden. De Zondags-School te Goes onder toezigt van een Lid der Plaatselijke Scfiooi-Comtnissie bestuurd werd iri den joogsten winter door 43 leerlingen van verschillende Godsdienstige gezindheden bezocht. De Directie heeft eenige Psalmboeken terr dienste der scholieren aangekocht.Voorts is het Bestuur alles zins te vreden over het onderwijs en mogt zich nu en dan verheugen in hei zien dér goede vruchten die in den minderen stand deze Inrigting oplevert. De voornaamste bijzonderheden die der Directie toeschenen de aandacht der Leden en Begunstigers te verdienen, waren de navolgende 1°. dat het beginsel van het Moofd-Bestuur om geene Bijbels en N. T. gratis uit te deelen in onze Afdeeling kwalijk kon worden gehandhaafd 2°. dat de meesten die om eenen Bijbel vragen meer bepaald het herAgebruik dun wel juist het gebruik van den Bijbel als huis boek op liet oog plegen te hebben en eindelijk 3°. dat vele aanzienlijke ingezetenen en gegoede bur gers nog steeds ontbreken op de lijst der Leden en Begunstigersterwijl toeh eene geringe bijdrage vol doende is om als Begunstiger te worden aangenomen. De Directie gaat steeds voort al het mogelijke aan te wenden om meer algerneene deelneming voor de goede zaak te erlangen en misschien dat eerlang tot dat einde eene afzonderlijke avond-Godsdienst oefening zal bestemd Worden, ter openbare aanbeveling vpn de belangen der Afdeeling. De Secretaris besloot zijn Verslag ongeveer met deze woorden Ofschoon de Collecten eer loe rt dan afnemen kunnen wij toch geenszins aan de bestaande behoeften voldoen err is de aan het «Hoofd-Bestuur overgemaakte som verre beneden het bedrag der gelden dat voorheen werd gestort. Wij voegen dus bij de bede tol God, dat, ondanks «ongeloof en bijgeloof. Zijn woord alomme ver ft lichting heiliging en troost oanbrenge de «dringende opwekking aan onze Leden en Beguu- stigersdat zij krachtig in hunne medewerking mogen volharden dat zij velen lot deelneming «mogen aansporen, en dat alzoo deze Afdeeling voortdurend bloeije: tot behoudenis van arme zon- daren en tot verheerlijking Gods in Christus, den Heer Gisteren had alhier in bet lokaal der Stads- Teekenschool de openlijke uitdeeling plaats van prijzen, aan de na te melden Leerlingen, over het teeken-sai- soen 18j§ als pleister klasse. In deze is dit jaar geene bekrooning geschied. handteekkning. In deze afdeeling alsmede in het teekenen naar Sieraad zijn alleen Prijzen tol Aanmoediging uitge reikt als Iste Klasse. Aan G. van Kalmthout. 2de Klasse. A. Brandt. 3de Klasse. WAJesure en Corne/isse. 4de Klasse. Scheele. 5de Klasse, A. Amerlaan en M. Pronkers Sieraad. 2de Klasse. A. Brandt 3de Klasse. J. den Boer.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1