211* f 100,000, _&B?1BYIHVI8S8. OPENBARE VERPACHTING OPENBARE VERPACHTING op m zeker de algemêe'ne nieuwsgierigheid ral opwekken namelijk een olifant uit Afrika die zich eenigen tijd in het zoölogisch museum te Essex betond en thans in het Indiaansch gedeelte geplaatst is. Men zal hem waarschijnlijk eerstdaags met het prachtige tuig bedekken onlangs door Newab Nazim van Bengalen aan de koningin ten geschenke gezon den. Te Dunfaghy zijn 11. Zondag tusschen de 70 a 80 walvisschen gestrand, welke allen door de bevol king afgemaakt en aan twee kooplieden zijn verkocht. In een dagblad van New-York komt de vol gende getrouwe karakterschets der Noord-Amerika nen voorNaardien op de rivieren en meren der Voreenigde «Staten voortdurend zoovele stoombooten vergaan door het springen der ketelshad het gou vernement met eene zware geldboete bedreigd iederen kapitein die in het vervolg met zijn stoomvaartuig den wal verlietzonder dat een rijks-ingenieur de machinerie onderzocht en in goeden staat bevonden had. Voor eenigen tijd lagen twee stoombooten op den Hudson tot vertrek gereed en de passagiers ver heugden zich reeds over de verwachten wedvaart. Daar eerst de visitatie van het eene stoomschip na het andere moest plaats hebben, konde dus het eerst gereed zijnde het andere natuurlijk ten minste een kwartier uurs vooruit zijn Dit deed de passagiers aanmerkelijk bekoelen. Die van het laatst geïnspec teerde vaartuig namen dus spoedig een besluit en bragten met hen allen het bedrag der geldboete bij een. Daar de helft dier boete aan den aanbrenger wordt toegekendging de kapitein zoo ver van zeil zijne wetsovertreding aan te geven zetlede ver volgens zijne machine tot het uiterste aan en de ge vaarlijke wedstrijd had naar aller wensch plaats. Ge- lukkiglijk had men ditmaal geen ongeluk te betreuren. FRANKRIJK. Parijs, den 20 j/ulij. Gisteren avond trok een aantal jonge lieden door de straal St. Martin onder het slaken der kreten ff eg met de constitutieLeve de President Verdere: ongeregeldheden hebben er niet plaats gehad. Daar de regering met de uilvoering der on langs gemaakte wet tot verbetering der politie te Lyon en in omliggende gemeenten, geen haast maakt, beeft het stedelijk bestuur van Lyon zijne aanvrage om ontslag, die gegrond was op beweerde verkorting zijner bevoegdheid door die wet ingetrokken. Van den 2 tot den 5 Augustus aanstaande, zal binnen deze hoofdstad, als een gevolg der Londensche tentoonstellingeen groot nijverheidsfeest gevierd worden. De stedelijke regering heeft daartoe eene som van 150000 francs toegestaan. De voornaamste industriëlen van Engeland zijn op het feest (dal eigen lijk ter hunner eere gegeven wordt) genoodigd. De lord-maire van Londen alsmede lord Granville vice-president der Engelsche commissie voor de ten toonstelling. hebben mede uitnoodigingen ontvangen, terwijl Lodewijk Napoleon zelf, eene uitnoodiging aan prins Albert zond. Het feest zal hoofdzakelijk bestaan in diners, concerten en bals in bet stadhuis en een bezoek te Versailles. De generaal Magnan heeft hel bevel over deze hoofdstad aanvaard. De generaal B. HUliers heeft bij legerorde afscheid genomen van de troepen, zonder hen aan te sporen lot gehoorzaamheid aan zijnen op volger. Of dit laatste met opzet is geschied blijkt niet. Bijna alle dagbladen verklaren tevreden te zijn, met den uilslag der zitting van Zaturdag, namelijk met de verwerping der herziening. De organen der gematigde partij, zien hierin de naderende zegepraal der revisie terwijl de organen der oppositie er juisl de voortdurende handhaving der tegenwoordige constitutie in meenen te vinden. Allen hebben den strijd tot over drie maanden uitgesteld. Volgens de Corr. Gén, heeft Lodewijk Napo leon legen het regterbeen een trap van een paard bekomen, ten gevolge waarvan hij thans mank loopt. Zondag II. heeft op de Seine eene proefneming plaats gehad met een' nieuwen toestel om zich op het water te bewegen. Eene ontzaggelijke menigte was bijeengestroomd om dit nieuwe schouwspel bij te wonen. Men zag 6 mannen op het water wan delen, rustig en wel met hunne sigaar in den mond, in alle rigtingen en naar verkiezing elk oogenblik stil houden. De uitvinder, de heer Danduran ,aie zich op eene boot bevond, bestuurde de verschillende bewegingen door teekens te geven en de walerloo- pers voerden de .gegevene bevelen met de grootste juistheid en gemakkelijkheid uit. Aanstaanden Zon dag zalnaar men aankondigtdoor hen eene wan deling op de Seine van Parijs naar St. Cloud gedaan worden. Om zich eenig denkbeeld te maken van het veel vuldig gebruik der verfrisschingen welke de bezoe kers der Londensche tentoonstelling nemen kan strekken dat alleen op de hoofdplaats dagelijks niet minder dan 12- a 1500 pinten room-ijs worden ge consumeerd tot wier ronddeeling niet minder dan 225 jongens in dienst zijn. Van levensmiddelen is het gebruik niet minder groot. Zoo rigt men onder anderen dagelijks 3000 dinérs aan bestaande in koud vleesch groenten en bieren, ten behoeve der inzenders van goederen en beambten van het gebouw zonder mede te rekenen hetgeen door de bezoekers wordt gebruikt. De Amerikaanschs bladen spuwen vuur en vlam legen den secretaris van staat voor de schatkist, den heer Erwin. Volgens hen, zou hij de onbekwaam ste mensch ter wereld, een knoeijer een deug niet, een rooverenz. zijn. Men weet, dat de Amerikanen in hunne uitdrukkingen niet zeermalsch zijn. De ongelukkige minister van financiën heeft namelijk het ongeluk geliad dat de staatsinkomsten meer hebben opgebragt, dan hij in zijne begrooting had geraamd. Hij had gemeend, dat tegen ultimo Julij slechts een onbeduidend overschot in zijne kas zou zijn en nu heeft men reeds de zekerheid dat het batig saldo 7 miltioen bedraagten gaat alles goed, dan zal Amerika, in Julij 1852, in plaats van het gevreesde tekort, een batig saldo in de schatkist hebben van 15 millioen. Dit saldo, zeggen de bladen is een diefstaljegens de beurs van ieder' particulier gepleegd. Terwijl de minister van financiën uit onbekendheid met de bronnen van den staatde belastingen meende te moeten verhoogen hoopen zich in de schatkist millioenen op die ren teloos blijven liggenen in het verkeer winstaan- brengend zouden zijn geweest. Een overschot houden deze naauwgezette rekenaars voor een groo- ter staathuishoudkundig vergrijp dan een deficit. In de straten van Havre zag men dezer dagen een rijtuig van zes voet lengte en drie voet breedte in beweging gebragt door eene inwendige voor 't oog verborgene kracht. De uitvinder legt daarmede 25 a 30 mijlen daags af, en brengt het in beweging niet door de kracht van armen of beenen, maar en kel door het gewigt van zijn ligchaam. 2i4'e Staats-Loterij. prijzen van 1000 en daarboven. 5de Klasse. 8ste Lijst. No. 9494 een Prijs van f 1000. 9de Lijst. No. 853, een Prijs van 1500. 10de Lijst. No. 925,2957, 10420, 10917, 11827, 6382, 9012 en 11372, ieder een Prijs van J 1000. 11 de Lijst. No. 5114, een Prijs van 100,000. No. 5634 een Prijs van f 1000. Het Zoontje ons den 28 Junij geboren overleed heden. Gobs, 23 Julij 1851. 0. VERHAGEN. op Donderdag den 3d Julij J85J's namiddags ten 2 Orein de Dorpsherberg te Baarlandonder approbatie san Zijne Excell. den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie ten overstaan van den Notaris J. T. P RUM KlisJz. te Ellewoutsdijk, daartoe benoemdvan 21 Perceelen WEI" en BOUWLANDgel eg en in de Gemeente Baar land, breeder bij uitgezette Biljetten vermeld, aan komende den Groolen Armen van Baarland, en zulks voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren waarvan 1852 het eerste. op Vrijdag den J Augustus J85Jdes voormiddags ten 10 ure, iu de Dorpsherberg te Driewegen onder appro batie van Zijne Excell. den StaatsraadCommis saris des Konings in deze Provincieten overstaan van den Notaris J, T. Prümers Jz,, te Elle woutsdijk daartoe benoemdvan 27 Perceelen WEI- en BOUWLANDgelegen in de Ge meenten Driewegen, Ovezande en Ellewoutsdijk, breeder bij uitgezette Biljetten vermeld, aanko mende den Grooten Armen van Driewegen, en zulks voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren waarvan 1852 het eerste. P. CALKOEN W. VOüTEC. VOüTE en G. C. CALKOENMakelaars, zullen op Maan dag den JJ Augustus J85Jdes morgens ten 10 urete Amsterdam in de PPitte Zwaan op den Nieuwendijk verkoopen 25 Vaten Onberoofde MEEKRAP 1 8 Kleine Fijne Dito 1846 7 Fijne Dito J 1 45 Onberoofde Dito 1847 13 Fijne Dito 1 4 Dito Dito 1848 18 Verstampte Dito 1 K 7- Onberoofde Dito. 1849 16 Fijne Dito J 1 Liggende als bij Notitien zal worden aangewezen. W. VOüTE en C. VOüTEMakelaars zullen op Maandag den JJ Augustus J85J des morgens ten 10i ure, te Amsterdam, in de Witte Zwaan op den Nieuwendijk verkoopen 30 Vaten On beroofde MEEKRAP i 8 Fijne Dito 1844 135 Onberoofde Dito 1846 I Vat Gemeene Dito j 3 Vaten CRASMONIAC 104 u Onberoofde MEEKRAP j 52 Fijne Dito j 115 Onberoofde Dito r 20 Fijne Dito 1040 23 Verstainpte Dito 8 Gemeene Dito Ift,q 90 Onberoofde Dito j 103 Fijne Dito J Liggende als bij de Notitien zal worden uange- wezen. UIT de HAND tb KOOP een hecht, sterk en welbelimmerd WOONHUIS en ERVE rr>*N staande en gelegen op een der welvarendste Dorpen van Zuid-Beveland, waarin de Timmermans- Affaire sedert vele jaren met goed succes is en nog dagelijks uitgeoefend wordt. Te bevragen met franco Brieven ten Kantore van Mr. P. J. A. rJM DjM-, te Goes. Eene Bruine Vlaamsche, met Geldersche Hengst gecroiseerde vierjarige MERRIE, •fcrtviN»- stevig van bouw kromme nek en neus zuiver van beenen en ruime voeten, vlug en bedaard naar verkiezingook trouw en mak bij den weg. Te bevragen bij Doctor HEIJL,te JVissekerke in Noord-Beveland. Men verlangt te HUUR tegen primo No vember of eerder T W E E GESTOFFEERDE KAMERS, met Bediening en met of zonder Kost. Opgave van stand, prijs en verdere conditiën. Adres bij de Uitgevers dezer. Getrokken ten Kantore van J. P. BURGER, in de Voor stad te Goesde HOOGSTE PRIJS van Te Goes, bij F. Rlbbcwbns Zoo».

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2