<WÉËV 1831. MAANDAG 31 JULIJ. ADVERTENTIE. OPROEPING. BEKENDMAKING. AANKONDIGING. i .i De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f J,75 Franco per Post J,90. Gewone Hdvertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a J ,20 behalve het Zegelregt. Met dit No. der Courant wordt gratis verton den V er slag der Handelingen in de tilting der Prov. Staten van Zaturdag J2 Julij. BURGEMEESTER rn WETHOUDERS der Stad GOES verwittigen bij deze de belanghebbenden Dat de gewone JAARMARKT binnen deze Stad zal beginnen op Zaterdag den 16 Aggcstus eerstkomende en eindigen op Zaterdag de» 30 der- zellde maand. Dal op dezelve geene Kwaktalvers, Horoscoop trekkers en dergelijke toegelaten en alle Draai borden Dobbelspelen Rijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dal de aanvragen om plaatsen, vóór den hierboven bepaalden aanvang der Jaarmarkt, vrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in Nederlandsche elle- inaat, zullen moeten geschieden aan de Marktmeesters A. Zittkrs en A. J. A. P. van Calmthout aan welken een ieder, alvorens te kunnen worden toege laten deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 19 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder, HECKING, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris N. J. F. VERSCHOOR, l.s. Ter uitvoering van hel door den Raad der Stad GOES, bij deliberatie van den 28 November 1840, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 1 Julij 1841, N°. 296, gearresteerd plan van vereveningen vernietiging der OBLIGATIEN uitgegeven ter vol doening van de onbetaald geblevene Interessen tot den laatsten December 1810 ingesloten der geves tigde Schuld ten laste dezer Stad welk plan in de Slads-Courant van den 2 Augustus 1841 is ge'inse- reerd worden door Burgemeester en Wethouders van gemelde Stad, de houders der voorzeide Obliga- tien welke nog geene aangifte hebben gedaan uit- genoodigd om in de maanden Augustus en Sep tember dezes jaars, ten Kantore van den Stedehjken Ontvanger schriftelijke aangifte te doen van de Obligatien met opgave van dagteekeningnummer en bedrag van het kapitaal, welke zij genegen zullen zijn, in den loop dezes jaars tegen kontante betaling van dertig percent der Hoofdsom en aanbetaling van den Intrest tot het einde van dat jaar, uit Stads kas te doen aflossen en welke als dan in de aflos sing of uitloting ter aflossing zullen worden begrepen. Zullende deze Advertentie worden geplaatst in de Staats- Middelburgse/ie- en Goessche Couranten Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 19 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder. HECKING, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris N. J. F. VERSCHOOR l. s. Achtervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januarij 1831 No. 68, Staatsblad Financien, bij resolutie van den 17 Julij 1851, be paald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Staats-Loterij de loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 214de Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: BIJ VEBKOOP Geheele Loten f 84,00. Halve - 42,00. Vijfde - 16,80. Tiende - 8,40. Twintigste - 4,20. BIJ VERHURING Geheele Loten 47,00. Halve Vijfde Tiende Twintigste - 23,50. - 9,40. - 4,70. - 2,35. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor hel publiek beschikbaar te hebben. Goes den 19 Julij 1851. Voor den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Bij Delegatie, de Burgemeester der Stad Goes, Bij deszelfs afwezigheid De Wethouder HECKING. De COMMISSIE van BESTUUR over de PRO V1NCIALE SCHOOL tol aankweeking van HEEL MEESTERS en VROEDVROUWEN, in de Provin cie Zeeland te Middelburg gevestigd brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden Vooreets/: Dat de zoodanigen, dio verlangen met den eerstvolgenden Cursusin de maand Augustus 1851 als Leerlingen bij gezegde School te worden ingeschreven, zich in Persoon of met vrachtvrije Brie ven van henzelven, of van hunne Ouders of Voogden, zullen behooren aan te melden bij den Secretaris der Commissie, en aan denzelven zullen behooren over te leggen of te doen toekomen^ een Extract uit het Re gister van Geboorte en een Certificaat van goed gedrag, afgegeven door den Heer Burgemeester hunner woon plaats als wanneer hun nopens hunne verdere ver- pligtingen de noodige teregtwijzingen zullen worden gegeven. Ten tweeden Dal de aanvang der Lessen van den eerstvolgenden Cursus zal plaats hebben op Woensdag den 13 Augustus 1851 nadat op Dingsdag den 12 Augustus des middags ten één ure in het gewoon lokaal der school, zal zijn geregeld de rangschikking der Leerlingen, bij welke een ieder hunner zal behoo ren tegenwoordig te zijn. En, Ten derdeDat, onder goedkeuring der Com missie, bij onderling overleg van Heeren Professoren Lectoren en van den Heer Docent in de Latijnsche Taal, is vastgesteld, dat de Lessen zullen worden ge geven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in de Aankondiging, welke aan de Voorpoort van het lokaal der School zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 2 Julij 1S51. Namens de Commissie voornoemd VAN BAKELGEM, Secretaris. GOES, den 2J Julij. Dingsdag den 15 Julij hield de Vereeniging van j Genees- en Verloskundigen in Zeeland, zijnde de af- JSo. 2), heelt Zijne Excellentie den heer Minister van deeling Zeeland vart de Maatschappij tol bevordering der Geneeskunsthare drie maandelijksche vergadering te Goes. De opkomst van ruim 20 Leden uit Walcheren Zuid- en Noord-Beveland getuigde van de belangstelling der Leden in deze bijeenkomst. Was het verhandelde op de vergadering belangrijk voor de wetenschap niet minder aangenaam was voor allen het vriendschappelijk dinerna de ver gadering gehouden. Mogt dezelfde belangstelling in deze Vereeniging zich bij den Geneeskundigen stand, in de overige districten dezer provincie betoonen dan zal het bestuur, ook in het vervolg, bij afwisse ling daar zomer-vergaderingen houden. In de eerste helft van de maand September aan staande, zullen te 's Gravenhage twee zeer belangrijke verzamelingen van schilderijen en andere kunstge wrochten verkocht worden, als: de eene, uitmakende het tweede gedeelte der galerij van wijlen Z. M. Koning ff illem II. De deswegens uitgegeven cata logus is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, ais: de stukken der oudere en die der moderne scholen. De oude Vlaamsche, Hollandsche, Spaansche, Italiaansche en andere scholen worden ook hier door hunne voor naamste meesters vertegenwoordigd stukken van Q. Meltijs Orlcy Cnijp MiereveldkVou- werman Rembrandt Rubens de beide van de Velde's paren zich hier met die van le Lorrain Murillo, Ribeira, J. Romain, del Sarf.o Titiaan en andere groote meesters. Men vindt er ook eert stuk van A. Durer (St. Hubert), dat ongemeen wel bewaard is gebleven en dat zeker bijzondere aandacht zal wekken. De afdeeling, welke aan de latere scholen gewijd is telt penseel-voortbrengselen van van Bree Gudin Koekkoek Isabey C. Kru seman, van Spaendonck, Schelfhout, A Scheffer en vele andere meesters, inzonderheid van de Neder landsche en Belgische scholen. De andere verzameling is die van wijlen baron ran Nagelt van Ampsenkleiner van omvang, doch ook vooral keurig in stukken van de oude Holland sche en Vlaamsche scholen de beide van Ostades P. Potter Rembrand!. RuysdaelRubens J. Steen D. Tenters de beide van de Velde's Pb. fp ouwerman Zorgh en andere voorname meesters zijn hier vertegenwoordigd. Het laat zich verwachten dat de aandacht van kunstkenners en kunstliefhebbers door beide verzamelingen niet weinig geboeid zal worden. De Kroonprinses van Zweden, geboren Prinses Louite der Nederlanden, bevindt zich in gezegende omstandigheden. In alle kerken van Zweden worden gebeden ten Hemel gezonden voor de gelukkige be valling van II. K. H. Men schrijft uit Groningen den 17 Julij Dingsdag middag omstreeks twee uur is alhier ge arriveerd en aan hel hólel den Doelen afgestapt, Z. K. II. de Prins van Oranje, vergezeld van Hpogst- deszelfs gouverneur, den heer Jonkheer de Casem- broot. Na alhier Dingsdag en Woensdag onderschei dene inrigtingen te hebben bezocht, als het Akademie gebouw, het Instituut voor Doofstommen, den Hortus Medicus de Lettergieterij van de heeren Oomkens. van Bakkenes en Dams/éde Landbouwkundige School bij Haren en het Kabinet van Landbouw, de Martinikerk de Bewaarschool enz. is Z. K. H. heden morgen ten 10 uur van hier naar Vriesland vertrokken. Uit de Zollkamp berigt men ons aangaande de reis van Z. K. H dat hij aldaar maandag namiddag was aangekomen om dingsdag een pleiziertogtje naar het eiland Schiermonnikoog te doen en bereids een be-

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1