m 57. <01 It VI. 1851. DONDERDAG IT J13LIJ. if x Bfismsü k MIlIMf* kennisgeving! BEKENDMAKING. «Hik ISI1WWIMI* ■j.) Jul, De uitgave deter Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Pri/s per Kwartaal is f J,/5 franco per Post Gewone Advertentien worden a 20 ets. de regel geplaatst. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten van J6 regels a f d,20 behalve het Zegelregt. J,90. Met dit No. der Courant wordt gratis verton- den Verslag der Handelingen in de titling en der Prov. Stalen van Donderdag JO en Vrijdag JJ Julij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES: brengen bij deze ter kennis van een ieder die het aangaan mag Dal de Lijst, bedoeld bij de wet van den 4 Jnlij 1850, [StaatsbladNo. 37) aanwijzende de personen, die tot het kiezen van LEDEN VAN DEN GEMEENTERAAD bevoegd zijn, opgemaakt naar aanleiding van de door den Ontvanger der Directe Belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden volgens Art. 10 der wet vastgesteld zijnde dadelijk ter gewoner plaats in deze Stad is aangeplakt, en dat dezelve, gedurende veertien dagen, op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd gedurende welken tijd de bezwaren, overeenkomstig Art. 12 der aan gehaalde wetbij verzoekschriftdoor de noodige bewijsstukken geslaafd, aan den Gemeente-Raad kun nen worden ingediend. Gedaanten Sladhuize van Goes, den 15 Julij1851, em op de gewone plaatsen in deze Stad aangeplakt en in de Stads-Courant geïnsereerd te worden. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder, H E C K I N G Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Ph. VERVENNENz.l s. Achlervolgens artikel 3 van het Koninklijk besluit van den 6den Januarij 1831 Mo. 68, (Staatsblad No. 2), heelt Zijne Excellentie den heer Minister van Financiën bij resolutie van den 10 Julij 1851, be paald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Staats-Lolerij de loten en gedeelten van dien, voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 214de Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: BIJ VERKOOP: Geheele Loten f 76,00. Halve - 38,00. Vijfde - 15,20. Tiende - 7,60. Twintigste - 3,80. BIJ VERHURING: Geheele Loten f 30,00. Halve - 15,00. Vijfde - 6,00. Tiende - 3,00. Twintigste - 1,50. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van dat besluituitdruk kelijk is vastgesteld dat de collecteurssplitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijs bepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. .Goes den 14 Julij 1851. Voor den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland, Bij Delegatie, de Burgemeester der Stad Goes, Bij deszelfs afwezigheid De Wethouder KECKING. GOES, den J7 Julij. Bij het allerhevigst onweder van Dingsdag 11., werd een der molenwieken van den Cortgeenschen koorn- molen door den bliksem verbrijzeldzonder nog- thans brand te veroorzaken. Het Handelsblad meldt, dat de Nederiandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, te Haar lem aan Dr. S. Rleeckrodehoogleeraar te Delft en O. Perhagen fabriekant te Goesheeft toege wezen hare eerste gouden medaille en driehonderd gulden voor de beantwoording der prijsvraagom eene verbeterde bereiding van de Meekrap hier te lande in te voeren. Wij mogen, zegt gemeld blad, ons leregt verheu gen in deze gelukkige uitslag want daarmede zal aan den vaderlandschen Landbouw en de Nijverheid eene belangrijke dienst bewezen worden terwijl op nieuw blijktdat de Maatschappij met ijver de al- gemeene welvaart behartigt. Verder vernemen wij dat aan bovengenoemden Heer Otto Verhagen ook nog is toegewezen de zilveren medaille dier maatschappij, voor de uitvin ding eener verbeterde wijze van bereiding van het Zout, in zijne fabrieken en bekend onder den naam van Otto's Zout. Instemmende met hetgeen door het Handelsblad is gezegd kunnen wij niet nalaten er bij te voegen, dat het ons innig verheugt, dat de pogingen, die aangewend worden, om die takken der Nijverheid op te wekken, waaraan Zeeland zijnen grootsten bloei te danken had, en nog heeft, met zoo gunstigen uitslag bekroond zijn geworden en dat het zeker elk onzer lezers genoegen doen moet te weten dat dit vooral te danken is aan de pogingen van een nijver en kun dig fabrikant, die wij onder onze stadgenooten tellen mogen. Uit Eede (4de district) wordt gemeld dat de vrouw van Johannes de Baere aldaar bevallen is van drie welgeschapen zonen, die II. zondag zijn gedoopt; de kinderen zijn welvarend en de ouders zijn werklie den die reeds vier kinderen hadden. De tijdingen welke men uit zee van de haring vloot ontvangen heeftluiden ongunstigvan een zestigtal schepen op de hoogte van Hitland aan wezig, had geene eene noemenswaardige vangst gehad, Op het Huis in 'l Bosch bij 's Gravenhage hebben thans werkzaamheden plaats welke doen veronderstellen, dat aldaar feesten voor de handboog schutterijen en dergelijke vereenigingen zullen ge geven worden. In de volgende maand zal te 's Gravenhage eene vergadering worden gehouden van fabrikanten en werkbazen in Nederland ter beraming van de middelen welke kunnen worden aangewend om onze nationale nijverheid meer te bevorderen. Eene nadere aanwijzing van tijd en locaal kan men binnen kort te gemoet zien, terwijl in tijds de toegangkaar- ten tot deze bijeenkomst in de voornaamste steden dezer provincie zullen worden verkrijgbaar gesteld. Den 4 dezer zijn aan de stadswaag te Alkmaar gewogen ongeveer 200,000 Ned. ponden kaas. Se dert 16 jaren was zulk eene groote hoeveelheid op één marktdag niet voorgekomen. In de vorige week ztjn in Vriesland 23 runde- Iren afgemaaktter zake van de longziekte. Totaal 2400. Uit Rotterdam wordt gemeld dat Z. M. de Koning dén 28 dezer die stad met een bezoek zal vereeren den 29 daar zal blijven en den wedstrijd der Kon. Ned. Yachtclub zal bijwonen. Nopens het bezoek, hetwelk Z. K. H. de Prins van Oranjemet zijn' gouverneur thans aflegt in de Noordelijke provinciën kuunen wij het volgende mededeelen. Z. K. H is den 12 over Assen te Veendam aangekomen en bragt aldaar den nacht door in het legement van den heer D. E. Everts. Gisteren morgen den 13 te 8 uur vertrok Z. K. H. van daar naar Winschoten, van waar Hoogst- dezelvena eenig verblijfdienzelfden dag naar Delfzijl is vertrokken alwaar de nacht werd door- gebragt. Dezen morgen is de prins met een zeil schip een uitstapje naar Emden gaan maken om nog dienzelfden dag met de stoomboot te Delfzijl terug te keeren van waar Z. H. H. morgen in deze stad wordt verwacht. Den 13 dezer is de kroonprins en zijn gouver- verneur des morgens ten 8 ure van Veendam naar Winschoten vertrokken. Na eenigen tijd toevens en na het monument van graaf Adolf van Nassau, in 1816 opgerigt, bezigtigd te hebben, is Z. K. H. naar Delfzijl vertrokken en heeft daar den nacht doorgebragt. Den volgenden morgen heeft de prins van daar een uitstapje gedaan met een zeilschip naar Emden om met de stoomboot nog denzelfden dag te Delfzijl terug te keeren. Den 15 zag mende komst van Z. K. H. in Groningen te gemoet. Zaturdag 12 Julij, hebben op de Larener- hoogte de gewone jaarlijksche wedrennen plaatsgehad. Z. K. II. Prins Hendrik vereerde dezelve met zijne tegenwoordigheid, en gelijk vroeger was eene groote menigte toeschouwers, zoo in rijtuigen als te voet zamengekomen om aan het feest deel te nemen. Bij den aanvang van den wedren no. 7, IJeeren wedren Steeple Chase) met vele en groote hinder nissen is de heer K. van Amsterdam een der be kwaamste en stoutste ruiters, van zijn paard geworpen tegen een paal met dit ongelukkig gevolg dat hij het linker dijbeen brak. Voorliet overige is hel feest naar genoegen nfgeloopen. Volgens de Landbouwkundige Courant leest men in de P,Vestern Times dal de heer Tucketl op zijne bouwerij Heavylree voornemens isom op de wijze als het glazen paleis te Londen een korenschuur op te bouwen van 33 Ned. ellen lengte en 9,5 ellen breedte, Het glazen dak zou goed- kooper zijn dan een met leijen gedekt dak. De heer Tuckett meent, dat hij zijn koren, bij regen achtig weder daar zoude kunnen droogen. Het koren dat oniniddèlijk na het maaijen aldaar ter verdere drooging gezet zoude worden kon dan latei- in dezelfde schuur opeengetast worden. Door deze wijze van handelen zoude het land, dadelijk na het maaijen van het koren weder bewerkt en op nieuw bezaaid kunnen worden. Ziedaar dan weder een nieuw luchtkasteel voor den landbouw Den 10 Julij is te Petit-Brie, bij Parijs, overleden de heer Daguerredie teregt allerwegen beroemd is als de uitvinder van de daguerreotype of de kunst oin door toepassing der pholographi- sche wetenschap, licht-teekeningen te vervaardigen. Hij is in den ouderdom van 62 jaren gestorven. Reeds jn zijne jeugd heeft hij zich onderscheiden als een talentvol teekenaar en schilderen vooral heeft hij in het schilderen van decoratien uitge munt. Het te Parijs bestaan hebbende Diorama v

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1