De Ondergeleekenden zullen Ie beginnen den dj Jttlïj en voorts alle Prij dogen dezer maand des namiddags len 6 ure, in het Weeshuis vace ren ten einde gratis te VACCINEKEN en RE VACCIN ER EN. (1 of.s den .10 Ju/ij i85.f. L. C. de PEVAL, Stads-Med. Doet. T. PIETERSE Stads-ffee/m. VERSLAG van GEDEPUTEERDE STATEN aa» de STATEN der PROVINCIE ZEELAND, gedaan in de zomer-vergadering van 1851, (Voorn, verrigtingen van Gedep. Staten. Vervolg van ons vorig Hommer). Het verleenen van eervol ontslag aan leden van Gemeente- Kaden en Assessoren bij plaatselijke besturen, mitsgaders aan eenen plaatselijken Ontvanger ten platten lande. Het aanwijzen van personen voor de tijdelijke waarneming van de Secretaris-betrekking in eenige gemeenten aldaar bij het openvallen dier betrekking. Het verleenen van ontheffingen, aan Gemeente-raadsleden en plaatselijke Ontvangers, van vereischtengevorderd bij het reglement, op het bestuur ten platten landein de ge vallen bij dat reglement voorzien. Het verleenen van magtiging aan verschillende Kerkbe sturen. Wijders, het onderzoek en de goedkeuring van het kohier van kerkdijken hoofdelijken omslaghij eenc Roomsch Katholijke gemeente. De voorziening in de vacature van President der provin ciale commissie van onderwijs in Zeeland. De beschikkingen of werkzaamheden in betrekking, tot hét oprigten van scholen; het aanstellen van school- en huis-onderwijzers; het verstrekken van toelagen uit de pro vinciale fondsen, in het belang van het onderwijs van kin deren van minvermogenden niet bedeelden, en van eenige hulpbehoevende onderwijzers den bouw de verbetering de herstelling enz. van school localen en meubelen, en van onderwijzers-woningen en het verstrekken van hulp daar voor uit de. provinciale fondsen, afzonderlijk of gezamentlijk met die uit 'sRijks kas gegeven; liet intrekken der acte van aigemeene toelating van eenen openbaren onderwijzer wegens onzedelijk gedrag, en daardoor beloopen regterlijk vonnisen het schorsen van eenen anderen zoodanigen onderwijzer, als gevolg van nalatigheid en pligtverzuim. Voorts het opnemen der verantwoording van Bestuurders van het studenten fondsbemaakt door J. Sen c. s.te Middelburg. De voorbereiding van al hetgeeneen punt van over weging bij de vergadering der Staten, behoort uil te maken. De opmaking der lijsten voor de verkiesbaren voor de Eerste Kamer, en verdere bemoeijingen omtrent het werk der verkiezing, voor zooveel Gedeputeerde Staten aangaat. Het onderzoek en beoordeeling van gemeentekeuren en verordeningen. De beslissing omtrent bezwaarschriften wegens den aan slag in de Directe belastingen. De regeling van vrijdommen van verhoogde grondbelas tingen, en van andere voorregten, ter zake van indijkingen, en van stichtingen van gebouwen in de ingedijkte polders. De vaststelling der lijstvan de bevoegd erkende beoefe naren van de onderscheidene takken der geneeskunde, voor het jaar 1851. De goedkeuring der rekening en verantwoording van het beheer der provinciale geneeskundige schoolover 1850 met de vaststelling zijner begrooting voor 1851. De regeling, en omstelling van de aandeelen der gemeen ten in de kosten der huizen van bewaring- De vaststelling der tijdstippen van opening en sluiting der groote en kleine jagt en der visscherijen. De voorclragt, en aanvrage om het voortdurend genot van premie voor de Arnemuidsche kustvisschers. De beoordeeling der aanvragentot het oprigten of ver anderen van jaar- en weekmarkten. De goedkeuring der rekening en verantwoording, van het fonds, tot aanmoediging en verbetering van den Landbouw - 'over 1850. De magtiging, om uit dat fonds te voldoen de toegekende premien en de reis- en verblijfkosten der veeartsen. De ondersteuning der bezwaren van grondeigenaars en landbouwers in het 4'lc district der provincie, omtrent de voordeden aan Belgische en Fransche gebruikers van grens landen aan deze zijde der grenslijn, op eenen afstand van 5500 ellentoegekend wordende. Het bepalen van den Herijk voor het loopende jaaren daartoe behoorende voorschriften. De behandeling en beschikking vatf, en op aanzoeken tot oprigten van diligences en andere wagendiensten- liet onderzoek der reglementen en tarieven van stoom bootdiensten. Datvan ampliatien van reglementen op de beurtveren. De goedkeuring der rekening en verantwoording van het beheer der stoomboot de Scheldeover 1850, De omstelling van het gewoon en buitengewoon kontin- gent der Nationale Militie. De beoordeeling en beslissingomtrent de uitspraak van den Militieraad in hooger beroep. Het onderzoek van. en de beslissing omtrent nalatige en achtergeblevene militiepligtigen. De vaststelling der rekeningen en begrootingen van de dienstdoende en rustende .Schutterijen. De beslissing omtrent de bezwarenwegens uitspraken der commissien van onderzoek bij de Schutterijenen de vonnissen der Schutters raden. De vaststelling der begrootingen, en goedkeuring der re keningen van de maréchaussees. De regeling der huisvesting van de huip-maréchaussées. De vergunning tot intrekking der plaatselijke verordenin gen op de broodzetting in eenige gemeenten der provincie. De goedkeuring der rekeningen en verantwoordingen van de Opperstandvonderswegens gereclameerde en niet gere clameerde strandgoederen. De magtiging tot openbaren verkoop van ongereclameerde, en tot afgifte van gereclameerde strandgoederen. De beschikking op aanzoeken tot verveening of derrink-» steking. Het onderzoeken finale vaststelling der begrooting en rekeningen van de steden en gemeenten. Het onderzoeken de goedkeuring der begrootingen en rekeningen van de aigemeene armbesturen en gesubsidieerde diakoniën, alsmede van de administratiën der liefdadige ge stichten ten platten lande. Het onderzoek en de goedkeuring der kohieren van de geadmodiëerde belasting op het gemaal en van personelen omslag, alsmede beschikking op de, tegen de aanslagen op de voormelde kohiereningebragte bezwaren. De beoordeeling en beslissing van geschillen, over de onder stands-domicilie van behoeftigen. De beschikking op verzoeken 0. Van de besturen yan steden en gemeenten, tot vol doening van niet bij de plaatselijke begrooting voor ziene uitgaven. b. Tot vervreemding van roerende en onroerende goederen door armbesturen, godshuizen en instellingen van wel dadigheid. c. Tot verkoop van op stam staande boomendoor de be sturen van steden en gemeenteningeval van eene hoogere waarde van 600, voor de eerste, en van 200voor de laatste. d. Tot aankoop, van onroerende goederen, door besturen van gemeenten ten platten lande. e. Tot verruiling van onroerende goederen ddör de be sturen van gemeenten ten platten landearmbesturen, godshuizen en instellingen van weldadigheid. Tot opneming van gelden en belegging van kapitalen door armbesturengodshuizen en instellingen van wel dadigheid. g. Tot uitgiften in erfpacht door besturen van gemeenten ten platten landealsmede door armbesturengods huizen en instellingen van weldadigheid. h. Tot verhuring of verpachting voor lange termijnen van vaste goederen, alsmede tot het verleenen van remissie of moderatie van huur of pachtpenningendoor de be sturen van sleden en gemeenten, alsmede door armbe sturen, godshuizen en instellingen van weldadigheid. 1. Tot vernietiging van pacht- en huur-contracten, door arm besturen, godshuizen en instellingen van weldadigheid. k. Tot aanvaarding van legaten minder dan 141,75 be dragende, door armbesturen, godshuizen en instellingen van weldadigheid. Tot het voeren van regtsgedingen door aigemeene arm besturen, godshuizen en instellingen van weldadigheid, mitsgaders door gesubsidieerde diakoniën. De beoordeeling der contracten van verhuring of verpach ting van gemeente-goederenalsmede die van aanbestedin gen en leverantien. De beoordeeling der besluiten van de besturen der steden en gemeenten tot het voeren van regtsgedingen. Qe opmaking der jaarlijksche statistieke tabellen van het armwezen in de provincie. De beoordeeling en goedkeuring der borgtogten van de Ontvangers der gemeenten ten platten landeen van die der aigemeene armbesturen godshuizen en instellingen van weldadigheid mitsgaders van de gesubsidieerde diakoniën ten platten lande. De beoordeeling en goedkeuring der reglementen voor de invordering van plaatselijke belastingen. De beoordeeling van voordragten tot invoering van nieuwe- of wijziging van bestaande plaatselijke belastingenen de mededeeling van meening en gevoelen dienaangaandeaan het Departement van Binnenlandsche Zaken. De beoordeeling en goedkeuring der benoeming van leden van bestuur over de openbare godshuizen en gestichten van liefdadigheid, alsmede die over de aigemeene arm-besturen. De beoordeeling en inwilliging der verzoeken tot het doen van collecten. Eene briefwisseling met het Departement van Binnenland sche Zakenomtrent de verandering van de vergaderzaal der Staten. Idem omtrent de sommen, toegestaan voor de jaarwedden van Gedeputeerde Staten en van de ambtenaren ter pro vinciale griffie. Het ontslag, de herbenoeming en benoeming van ambte naren en bedienden, ter provinciale griffie. De opmaking en verzending aan de leden der Staten, van <!e begrooting der koste# van het provinciaal bestuurvoor zooveel het Rijks-bestuur is, voor 1852. Uitvoering van de goedkeuring der begrootingvan de enkel provinciale en huishoudelijke imkomsten en uitgaven voor 1851. De opmaking en verzending aan de leden der StatenVan de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven voor 1852. De opmaking en verzending aan de Aigemeene Rekenka mer van de rekeningen der enkel provinciale en huishou delijke inkomsten en uitgaven, over de jaren 1848 en 1849. Het onderzoek der schuldvorderingen, ten laste der enkel provinciale en huishoudelijke begrootingen over 1851en vroegere dienstjaren. De afgifte van bevelschriften tot betaling der deugdelijk bevondene. De üitloliug van aandeelen in de provinciale geldleeningen, voor derzei ver aflossingen. De regeling van de aandeelen en bijdragen van sommige besturen en administratiënin de kosten van provinciale werken. De opneming en vaststelling der rekeningen van de Ont- vangers der provinciale heffingen. Het toezigt op het beheer en de dienst der Stoomboot de Schelde. De beschikkingen omtrent de heffing der tollen op de wegen in het 4<ie en 5de district, ten behoeve der provincie. Idem omtrent de verpachting of gaardering dier tollen. Het toezigt op de invordering der tollenpassage- en haven-gelden, en andere retributiën ten behoeve der pro vincie. liet toezigt op de inning der aigemeene plaatselijke be lasting ten behoeve der steden Hulst en Axelen der ge meenten ten platten lande, de verdeeling van de opbrengst dier belasting, tusschen voormelde steden en gemeenten. Het beheer der provinciale eigendommen, waterstaats werken en wegenen voorziening in hun onderhoud. De benoeming van opzigters der provinciale waterstaats werken en wegen. De plaatselijke opneming van vele dier werken en wegen- Het onderzoek van de raming der vermoedelijke daarvoor, in 1852benoodigde kosten. Idem van bet door den Hoofd-Ingenieur ontworpene be stek der, in 1851, uit te voeren verniéuwings-, herstellings- en onderhouds-werken. De mededeelingaan het Departement van Binnenlandsche Zakenvan consideratiënomtrent de bepaling der dijkge- schoten en der subsidiën voor de calamiteuse poldersin 1851. Het onderzoek van en ad.vijs op verzoekschriftenom ontheffing of uitstel van betalingvan voorschrevene sub sidien. De mededeeling van gevoelen omtrent de beschouwingen van het departement van Financien, ten aanzien eener wettelijke regeling van de opcenten voor de Calamiteuse Polders. Het onderzoek van de begrootingen der met waterkeerendc werken belaste polders, ter verzekering of het vereischte, tot instandhouding, verbetering of uitbreiding dier werken, is beschikt. De aanbeveling (in verband met het onderzoek van de op gaven der gedane peilingen), om het gebrekkige in die be schikkingen te verbeteren en het onvolledige aan te vullen. Het onderzoek der voordragten van leden der polder besturen, wier benoeming aan den Koning is voorbehouden, en verzending' dier voordragten met consideration. Het toezigt op de benoemingen door Ingelanden zelve. De aanbeveling aan drie polders tot intrekking der benoe ming van eenen minderjarige, tot Ontvanger-Griffier. De uitnoodiging aan c!e polder-besturen om, bij de benoe mingen door Ingelanden, inlichtingen, ter beoordeeling der benoembaarheid, aan het Gewestelijk Bestuur mede te deelen. De uitvoering der benoemingen door den Koning. De zorg voor de beëediging van nieuw benoemde leden. De beoordeeling en, hij weibevinding, goedkeuring van de bepaling hunner jaarwedden. Het onderzoek van, en beschikking op, verzoeken om verlof tot verandering van uitwatering. Idem van en op verzoeken om vergunning tot beplan ting van binnendijken. De aanneming der noodzakelijkheid van een reglement op bet. berijden der wegen. De vaststelling van de tableaux houdende aanwijzing der voetpaden in het 1ste district. Het onderzoek der uitvoerbaarheid eener verbetering van wegen en andere openbare werkenalsmede van adressen om verbetering van daarbij aangeduide wegen. De aanneming van beginselen welke zouden dienen te worden in acht genomen, bij de bepaling der verbeteringen voor rekening der provincie uit te voeren, en der verbete ringen door haar te subsidiëren. Het onderzoek van het plan tot verbetering des wegs van Zaamslag naar Neuzenin verband met het verzoek om bij drage uit de provinciale fondsen. Idem van adressen om eenen buurtwegen om eenige voetpaden buiten de toepassing van het reglement op de buurtwegen en voetpaden te stellen of te latenen ein delijk De uitnoodiging aan de polders in het 44e en 5<lo district welke hunne bijdragen, aan het voormalige fonds tot ver betering der wegenover 1848nog niet hebben yoldaan om die over te brengen. Wordt vervolgd.) MIBIL I1MWWI«I«I0 GOES, den JO July. Wij vernemen dat door de Societé Mêdicale de Flandre Occidentale tot corresponderend Lid is benoemd, de Heer J. P. Snoep, Chirurgijn te W olpliaartsdijk. In de vergadering van Provinciale Staten van Woensdag 9 Jiiltj zijn bij eene groote meerderheid van sleminen benoemd als Lid van Gedeputeerde Staten de Heer Mr. J. C. B van der BiltGriffier tan hel Kantongeregt te Heinkenszand en tot bui tengewoon Lid van hetzelve Collegie (art. 89 der prov. wel),-, de Heer llyttenhoven, te Vlissingen. Beiden hebben hunne benoeming aangenomen. Door de Provinciale Staten dezer Provincie is, in hunne vergadering van gisteren, ter voorziening in do vacature voor een lid van het provinciale ge- reglshof ontstaan door de benoeming van den heer Mr. G. van IJsselsleijn totlid van den hoogen raad, de volgende nominatie opgemaakt bestaande uit de hoeren Mrs. van lieinse, regter in de arron- dissements-reglbank te Goes; B. Cauregter in de arrond.-regtbank te Zierikzee en G. W. E. Faillant regter in de arrond.-regtbank te Middel burg. {Zie ons Ferslag van de handelingen der Provinciale Stalenin ons Bijblad). Te Goes rij F. Klkbuwbns Zoon.

Goessche Courant | 1851 | | pagina 2