GÖESSCHE ('ftl'RAlT. 1851. DONDERDAG 10 JE LIJ. SCHUTTERIJ. PUBLICATIE. BEKENDMAKING. NOTIFICATIE -I BEKENDMAKING. uitgave dezer Courant geschiedt Maandags en Donderdags avonds. De Prijs per Kwartaal is f Jo Franco per Post Gewone Advertentien worden a W ets. de regel geplaatst. GeboorteHuwelijks- en Doodberigten van J6 regels d J,20 behalve hel Zegelregt. .1.90. Bij dit No. der Courant wordt aan de geabon neerde?! gratis verzonden het Perslag der hande lingen in de zittingen der Provinciale Staten, van ff oensdag f2 Maandag 7 en Dingsdag 8 Julij. (P er volg en Slot van ons vorig No. Ail. 12. Als geestelijken bij de onderscheidene gezindheden en als studenten in de Godgeleerdheid zullen alleen worden vrijgesteld die genen, welke als zoodanig volgens de verordeningen op het stuk der Nationale Militie regt op vrijstelling van dienst hebben. Ter bekoming van deze vrijstelling zullen dezelfde be wijzen moeten worden overgelegdwelke voor de dienst der Nationale Militie worden gevorderd. Art. 13. De onvoorwaardelijke vrijstellingen, ver meld in art. 3 der wet sub litt. e, g, h,k, lenm, zul len alleenlijk mogen worden verleend ingeval de belang hebbende de volgende bewijsstukken overleggen als e. De hoogleeraar en Lectoren aan de Iloogescbo- len Alhentea en Seminaria het besluit of de akte van aanstelling, of benoeming als zoodanig. g. De uit de dienst van den staat te lande of ter zee eervol ontslagene of gepensioneerde officieren; hel eervol ontslag of de akte van pensioen. h. De officieren, eervol uit de schutterij ontslagen wegens verandering vari woonplaats; het besluit van ontslag. k. De broeder van hem die reeds in persoon en voor zich zelve, bij de schutterij dient; behalve een schriftelijk bewijs van deze dienst, door den kommandant der Schutterij afgegeven, een schriftelijk bewijs van het Plaatselijk Bestuur dat de dienende broeder met hem bij zijne ouders inwoont. I. Die aangesteld zijn voor de dienst der nacht- of brandwachten en der brandspuiten; een schrif telijk bewijs deswege van het Plaatselijk Bestuur. m. De lijf- en huisbedienden; een certificaat van den persoon bij welke zij als zoodanig dienstbaar zijn gecertificeerd door het Plaatselijk Bestuur. Zij die voortdurend uit Armen kassen bedeeld of in Armen gestichten opgevoed en onderhouden worden; een schriftelijke en door het Plaatselijk Bestuur gecertificeerde verklaring van Bestuur ders der Gestichten houdendewaarin de bedeeling beslaat, en sedert wanneer en op welke tijdstippen dezelve genoten is. Art. 16. Die genen, welke voor de commissie van onderzoek niet opkomen zullen gehouden Worden geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor zoo verre zij dienstpliglige nommers getrokken heb ben niet vallen in de termen van art. 3 der wet sub a. b. c. I. én m. en van art. 4 zullen zij bij de Schutterij worden ingelijfd blijvende het hun even wel vrij om hunne redenen tot vrijstelling in een volgend jaar te doen gelden. Terwijl degenen, welke vermeenen, op grond van art. 86 der wet, aanspraak te kunnen maken op over plaatsing bij de reserve of finaal ontslag, mede ver- pligt zijn deze reclames bij voorschreve commissie te doen geldenmet overlegging van een Extract uit het Stamboek der Schutterij bij welke zij gediend hebben of nog dienen. En aangezien die commissie mede bestemd is tot het onderzoeken der redenen van vrijstelling of uitsluiting, die de belanghebbenden ook na hunne inlijving hebben voor te dragen, (volgens Art. 19 van het Koninklijk Besluit, van den 28 Junij 1828, Staatsblad N°. 42 zoo worden degenen welke bij de Schutterij zijn ingelijfd en bij derzelver afwezigheid hunne betrekkingen, op die bepaling gewezen en aangemaand, om indien zij aanspraak op vrijstelling hebben ver kregen, met overlegging van de gevorderde bewijzen, voorde commissie te verschijnen, ten tijde en plaatse boven omschreven. En opdat niemand onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Sladhuize van Goes, den 5 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder DECKING, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Seeretaris Ph. VERVENNE, Nz.l.s. BURGEMEESTER ut* WETHOUDERS der Stad GOES brengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dat de eerste Suppletoire beschrijving over het jaar 1851, voor de Stedelijke Belasting op de HONDEN, afgeloopcn en dien conform het kohier opgemaakt is, alsmede dat hetzelve, ter voldoening aan het be paalde bij Art. 2 van het Kegleineut, door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830, en goed gekeurd bij Koninklijk besluit van den 5 Augustus daaraanvolgende, N°. 11, van heden af, gedurende veertien dagen, in den voormiddag, ter Stads-Griffie ter visie zal liggen, ten eiride ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen, om zijne reclames, ge durende deze veertien dagen aan den Stedelijken Raad in te dienen. Wordende een iegelijk, die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagen, aangemaand, om zich dien tijd ten nutte te maken, tol het doen van zijne aangifte, ten Kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belas tingen zoo en gelijk in meergemeld Art. 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid wor den herinnerd aan de bepalingen van Art. 5 des ineergewaagden Reglements dat diegene welke na den afloop der beschrijving een of meer Honden zal willen houden boven die waarvoor hij beschreven isdaarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten doen ten Kantore van voornoemden Ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Sladhuize van Goes, den 5 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder KICKING, Ter ordonnantie van dezelven De Slads-Secretaris Ph. YERVENNENz. I. s. DE BURGEMEESTER DER STAD GOES. Gezien Art. 286 der wet tot regeling van dezamen- steliinginrigting en bevoegdheid der Gemeente- Besturen, van den 29 Junij 1851, (Staatsblad N°. 85) en Art. 7 van de wetregelende het Kiesregt enz. van den 4 Julij 1850, Staatsblad No. 37.) Noodigt de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente uit, welke voor de GRONDBELASTING, de PER SONELE BELASTING en het PATËNTREGTin eene of meer andere gemeenten van het Rijk dan die hunner inwoning op de Rijks Kohieren aangeslagen zijn in dier voege dat zij ter voldoening aan art. 5 der eerstgenoemde wetalles te zamen genomen twintig guldek (f 20,00) of meer moeten betalen, van die aanslagen zoo in hoofdsom als in 's Rijks opcenten, binnen zes dagen na de dagteekening dezer, aan het Stedelijk Bestuur op eene voldoende wijze te doen blijken en zulks ten einde gemeld Bestuur in staat te stellen tot het formeren van de Lijst der Kiezers in deze Gemeente, 1°, Daarbij zal in aanmerkiog komen a. De aanslag op de kohieren der Directe Belas tingen op den 30sten April van dit jaar tot de loopende dienst behoorende. b. En dat voor zoo ver toepasselijk, zal worden toegerekend VOOR DEN MAN de aanslag zijner vrouw in voorzeide Belastingeu, En VOOR DEN VADER, de aanslag zijner mindetjarige Kinderen, we gens de goederen waarvan hij het v?-uchlgebruik heeft. 2°. Geen acht zal worden geslagen op de Belas tingschuldigen die onder anderen geregteliiken afstand van hunne goederen aan hunne Schuldeischers gedaan en deze niet ten vollen betaald hebben. En zal deze Notificatie, in plano gedrukt aange plakt en in de Stads-Courant geplaatst worden. Goes den 8 Julij 1851. De Burgemeester vooornoemd En bij deszelfs afwezigheid De Wethouder, H E C K I N G. BURGEMEESTER kk WETHOUDERS der stad GOES maken bij deze aan de Ingezetenen dezer Gemeente bekend Dat het Kohier No. 1 der PERSONELE BE LASTING, over het diensjaar 1851, op den i Julij jl. door Zijne Excellentie den Staatsraad, Commissaris des Konings in deze Provincie executoir verklaard op heden ter invordering aan den Ontvanger van 'sRijks Belastingen gezonden is. Zullende dus een iegelijk na bekomene kennisgeving van zijnen aanslag, verpligt zijn dien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoen op straffe van anderzins daartoe te zuilen worden gedwongen terwijl die genen welke hun Aanslag-Biljet niet zullen ontvangen hebben zich van een dubbeld van hetzelve ten Kantore des Ont vangers zullen kunnen voorzien en zij die zouden vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxatie opneming en lelling zich deswege schrifte lijk met in achtneming der voorschriften ten dien aanzien wegens de Directe Belastingen in het alge meen bestaande door tusschenkomst van den Con troleur der Divissie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voor wende zal deze worden afgekondigd op de gebrui kelijke wijze. Gedaan te Goes, den 9 Julij 1851. Burgemeester en Wethouders voornoemd Btj afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder HECKING, Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris Pa. VERVENNE, Nz.l. g

Goessche Courant | 1851 | | pagina 1